Lumea lui 7ball&gasca

  • Autor subiect DeletedUser15654
  • Data de început

DeletedUser6507

Guest
Ce.aveti bre cu moldovenii? :))))
Si eu is moldovean.
Asta-i un moldovean extraterestru=)),se baga cu mn in seama,dar eu nu tin minte sa fi jucat cu el in vr alianta=)),culmea...el isi aduce aminte...pentru ca imi stie numele de jucator vechi...sau sunt cnv important,si el vrea sa imi aduc aminte... de cine?De cineva care citeste carti si se crede inteligent
 

DeletedUser6507

Guest
paparudule ??? de tine vorbeai? revenim dragul meu...nu sunt moldovean... as dorii sa fac parte dina aceea regiune a Romaniei plina de cultura si lumina... acolo locuiau costobocii ...parte din familia dacilor, cele 48 ore pierdute sunt in gandirea ta... ai uitat sa calculezi....sa fie de la salturi de pe un cont pe altul ?eu nu ma bag in seama cu tine...tu ai inceput... imi pare rau dar acum continuam aici! si am recunoscut si recunosc nu stiam si nu am vazut unde am cautat eu...multumesc pentru informatie...a fost de folos! si sa nu uit...cred ca ti-am mai zis-o diferenta intre mine si tine sunt 2 garnituri de tren marfar...cam 30 vagoane pe garnitura...pline cu carti ...ce te asteapta sa le citesti ,in orice gara ...oriunde te-ai afla! NU UITA...EU INCA CITESC SI NU PUTIN... asa ca daca vrei sa mai vorbim...SPOR LA LECTURA! sper ca acum iti aduci aminte unde ne-am cunoscut si unde am jucat impreuna... nu in aceeasi familie... in contradictie si ai ramas fara orase! o seara plina de liniste si vise frumoase! P.S> nu jucam cu acest cont... e tanar saracutul doar cateva luni de existenta! vechiul l-am pierdut...lipsa de conectare pe joc... veneam cu el din lumea LAMBDA ! pacat pentru tine ca am memorie de elefant...nu uit nimic...sa fie defect profesional pentru mine ? o sa merg la doctor sa intreb de ce nu pot uita trecutul, nici prezentul...posibil sa nu uit viitorul ? asa ca intre "moldoveni ce suntem" nu e prima data cand ma faci moldovean....tu ai uitat ...eu nu! si ti-am spus ca sunt roman...termen general pentru toti cei ce iubesc o tara si un neam! cine face diferenta e e un saltamonte....mai bine zis o lacusta ca sa si traduc sa intelegi!
Pai ma indoiesc la cate carti=)),asta te face inteligent?Ba paparudule tu degeaba citesti n carti si nu faci nimic cu informatiile din acele carti.Cititul e important,dar si ce informatii extragi din aceea carte pe care o citesti,degeaba faci pl mare ca.. "vai care vagoane de carti am citit eu"degeaba ba ,Ai citit wikipedia si majoritatea din wild a-ti fost prosti gramada ca nu stiati de regula asta,inclusiv lideri,singurul care va avertizat in legatura cu asta, a fost Ceferistul,jucator al aliantei Cainii infernului,rest....paparude.
 

DeletedUser5815

Guest
Pai ma indoiesc la cate carti=)),asta te face inteligent?Ba paparudule tu degeaba citesti n carti si nu faci nimic cu informatiile din acele carti.Cititul e important,dar si ce informatii extragi din aceea carte pe care o citesti,degeaba faci pl mare ca.. "vai care vagoane de carti am citit eu"degeaba ba ,Ai citit wikipedia si majoritatea din wild a-ti fost prosti gramada ca nu stiati de regula asta,inclusiv lideri,singurul care va avertizat in legatura cu asta, a fost Ceferistul,jucator al aliantei Cainii infernului,rest....paparude.

nu aveam de gand sa-ti dau atentie (din punctul meu de vedere esti exact ca bazaitul une muste enervante in asteptarea pliciului) dar - pentru ca exista si un dar, lecturand "mirobolantele" tale randuri, ceva m-a frapat (nu ca ar fi prima data).

eu inteleg de aici "Ba paparudule tu degeaba citesti n carti si nu faci nimic cu informatiile din acele carti. " ca iti faci autocritica, asa-i? ... fiindca bag de seama ca exact asa ai facut si tu cu gramatica primara, judecand dupa felul fantezist in care jonglezi cu cratimele (si nu numai), fix dupa ureche si ocolind cu incapatanare orice regula morfologica...

n-o sa-ti indic unde ai dat grav cu mucii in fasole, te las pe tine sa-ti recitesti tampeniile inserate in mai toate postarile si poate te edifici singur.... pentru ca, inainte de-a avea tupeul sa te crezi doxa si sa-i privesti de sus pe altii, ar fi trebuit intai sa te uiti in oglinda ... "inteligentule"!


si, papusel, niste prosti facuti gramada au reusit, totusi, sa redreseze o simpla eroare de interpretare si sa va trimita bezele in urma ... mai prost a fost ala care s-a bazat doar pe o chichita a jocului, fara sa ia in calcul toti factorii implicati ... razboaiele, indiferent la ce nivel, nu se castiga (doar) pe entuziasm, aroganta si hazard ci, mai ales, pe calcule de probabilitati si cat mai multe "planuri B"...

semnat: o proasta facuta gramada
 

DeletedUser16785

Guest
Nu suntem singura alianta care a patit-o cu regula aia de 72 ore .
Din cate am inteles si Demosul a patit-o pe nu stiu ce lume
Sincer eu unul am crezut ca se aplica dupa ce incep minunile .
Asta este , se intampla .
Mi-a placut postarea ta @gina16 .
Ai aratat ca sti sa pierzi cu capul sus ... pacat ca ai incercat atunci sa lungesti lumea ca mai mult ca posibil nimeni nu avea nimic impotriva sa faceti si voi minunile dupa ce le facem noi ...Acum e mai greu ca uni din colegi sa fie de acord cu cedarea minunilor ..
Pacat . Dar felicitari si voua ca ati rezistat pana la final . A fost o lume frumoasa , din punctul meu de vedere .
 

DeletedUser6507

Guest
nu aveam de gand sa-ti dau atentie (din punctul meu de vedere esti exact ca bazaitul une muste enervante in asteptarea pliciului) dar - pentru ca exista si un dar, lecturand "mirobolantele" tale randuri, ceva m-a frapat (nu ca ar fi prima data).

eu inteleg de aici "Ba paparudule tu degeaba citesti n carti si nu faci nimic cu informatiile din acele carti. " ca iti faci autocritica, asa-i? ... fiindca bag de seama ca exact asa ai facut si tu cu gramatica primara, judecand dupa felul fantezist in care jonglezi cu cratimele (si nu numai), fix dupa ureche si ocolind cu incapatanare orice regula morfologica...

n-o sa-ti indic unde ai dat grav cu mucii in fasole, te las pe tine sa-ti recitesti tampeniile inserate in mai toate postarile si poate te edifici singur.... pentru ca, inainte de-a avea tupeul sa te crezi doxa si sa-i privesti de sus pe altii, ar fi trebuit intai sa te uiti in oglinda ... "inteligentule"!


si, papusel, niste prosti facuti gramada au reusit, totusi, sa redreseze o simpla eroare de interpretare si sa va trimita bezele in urma ... mai prost a fost ala care s-a bazat doar pe o chichita a jocului, fara sa ia in calcul toti factorii implicati ... razboaiele, indiferent la ce nivel, nu se castiga (doar) pe entuziasm, aroganta si hazard ci, mai ales, pe calcule de probabilitati si cat mai multe "planuri B"...

semnat: o proasta facuta gramada
Acei prosti au reusit sa redreseze o simpla eroare pentru ca nu era o eroare 100%,ci 50%, ne mai trebuiau 24 de ore asa cum era perfect normal,cst despre statistici...probabilitati... am si spus..
La noi ultimul juc a avut 19 orase,(cum e posibil sa ai 19 orase dupa un an de joc),asta depinde de implicare si nu de timp.Pe cand la voi a avut 80 si cv.. si mai mult ca sigur a bagat mai multe ress decat cei cu 100+... in alte ordine si academia va ajutat destul de mult.Ce vreau eu sa spun este ca acele 48h avantaj pe care trb sa le avem.. si nu doar 24... acele ore ar fi facut minuni;)
.Cat despre tn tania,o simpla parere despre tn(nu dvs ca nu meriti).Ai fost in Angels pe farsala si ai plecat la wild dupa ce ai mai cucerit si tu cv orase,stii cum se numesc persoanele astea?Daca nu stii,iti voi spune,posibil de pe alt cont ca sa nu iau ban pe acest cont;).Cat despre gramatica mea...pfff=)),e irelevant atata timp cat scriu in graba de pe telefon,si vezi ca ai mancat si tu un "i" ca tot vrei sa ma corectezi.A... tu ii corectai si lui mesajele inainte de a da global?
 

DeletedUser15009

Guest
".Cat despre tn tania,o simpla parere despre tn(nu dvs ca nu meriti).Ai fost in Angels pe farsala si ai plecat la wild dupa ce ai mai cucerit si tu cv orase,stii cum se numesc persoanele astea?Daca nu stii,iti voi spune,posibil de pe alt cont ca sa nu iau ban pe acest con "

C===e asa se numesc. si ea este una
 

DeletedUser5815

Guest
se pare ca vorbim impreuna si ne intelegem separat

eroarea la care faceam eu referire era interpretarea regulii de 72 de ore, mai precis a momentului din care se aplica...
asta una la mana...

doi la mana:
chiar nu ma intereseaza ca ati intrat la minuni cu sansa a doua, serverul a fost acelasi pentru toti, ati avut aceeasi sansa sa cresteti cum a avut toata lumea... ce-ati facut voi cu ea si de ce nu ati fructificat-o, e fix problema voastra

trei la mana:
depre farsala, te contrazic.... nu am cucerit nimic cu voi, sau de la voi... am vrut sa cuceresc din wild, dar n-a interesat pe nimeni sa ma (sa ne) sustina cu sprijin... abia cand am plecat v-ati adus aminte ca mai existam si noi prin zona...
si ca fapt divers, votul meu a fost negativ in ceea ce va priveste, dar am stat sa vad cum decurg lucrurile si daca pot sa va acord o sansa ... restul e istorie

si patru la mana:
felul in care scrii tu ma lasa total indiferenta, atat vreme cat nu iti dai aere din astea de superioritate gratuita, cand si tu ai destule bube in cap (nu o lua ad literam, eu am obiceiul sa apelez des la metafore, nu te-am cautat sub caciula) ... contrar zicalei populare, sa fii chior in tara orbilor nu te face, automat, rege... ma doare fix la trei metri de greselile tale de scriere, ca nu esti fi-miu, dar nu incerca sa te dai mai destept decat esti, cand tu nu ai la purtator toate cele necesare pentru asta

p.s.: nu-ti bate capul cu i-urile mele... iti garantez ca, spre deosebire de multi maimutoi care invata sa scrie pe net si pe chat-uri, eu am facut-o la scoala, pe vremea cand emoticoanele inca nu inlocuisera cuvintele... iar daca se intampla sa mananc o litera, la mine chiar e din cauza vitezei, nu ca as reinventa ortografia
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5815

Guest
".Cat despre tn tania,o simpla parere despre tn(nu dvs ca nu meriti).Ai fost in Angels pe farsala si ai plecat la wild dupa ce ai mai cucerit si tu cv orase,stii cum se numesc persoanele astea?Daca nu stii,iti voi spune,posibil de pe alt cont ca sa nu iau ban pe acest con "

C===e asa se numesc. si ea este una
s-a trezit si maimutoiul... du-te si fa-ti lectiile si poti vorbi la ora copiilor...
 

DeletedUser15009

Guest
s-a trezit si maimutoiul... du-te si fa-ti lectiile si poti vorbi la ora copiilor...
vezi ca ai gresit replica.. Replica e asa "du-te la somn ca poatr iti este somn si nu sti" - asta insemnand ca vorbesc in necunostinta de cauză.

Tatiana dragă. Eu de unde să știu că în angels nu erai ajutată ? Si in + i-am dat replică lui paturile ce sunt persoanele care trădează dând orase la adversari sau plecand cu ele la adversari si sa isi atace fostii colegi .

Daca nu erai ajutata Tatiana , aia nu se numeste tradare . ai preferat sa alegi p alianta unde sa si fi ajutata si sa si acorzi ajutor in locul uneia careia tu ii acordai ajutor iar alianta respectiva tie nu (angeld)
 

DeletedUser15009

Guest
Și ai facut o alegere foarte buna! Sa fi mandra de aceasta alegere. In wild edti ajutata,respectata + ca in wild sunt intalniri in grup... Sau ma rog,babardeli in grup :)))
 

saca 24

Stie Tot
Vreau sa vad un forum plin de mesaje pozitive,sa traim cu totii intr.o armonie perfecta,in pace si liniste,sa meditam zilnic si sa intram in nirvana,apoi sa ne luam cu totii de mana si sa facem hora bucuriei,avandu.l pe Domnul Stil in mijlocul nostru,ca si lider spiritual.

Namaste!

Ps:Nu fumati ce am fumat eu. :))))

Felicitari tuturor pentru jocul facut pe serverul asta! :)
 

DeletedUser16300

Guest
Tinand cont ,ca la inceput de servar ,venise o anumita alianta ca batea ea wild , ca ingerasi ,la doua luni dupa inceperea jocului sau vazut mai numeros si au incercat sa ne lucreze pe la spate alaturi de iad ,(crezand in mintea lor ca au sanse...) ce pot sa zic ca la final de lume ,trag linie si iar am f,,,t mintile seci ,tot wild ,tot wild ,. Clasamentul vb indiferent de ce mananca unul si altul pe aici c....a wild e acolo unde trb .. Si cu asta va cam pus capac baieti din wild oe inca o lume.consecutiva .
 

DeletedUser15868

Guest
Acei prosti au reusit sa redreseze o simpla eroare pentru ca nu era o eroare 100%,ci 50%, ne mai trebuiau 24 de ore asa cum era perfect normal,cst despre statistici...probabilitati... am si spus..
La noi ultimul juc a avut 19 orase,(cum e posibil sa ai 19 orase dupa un an de joc),asta depinde de implicare si nu de timp.Pe cand la voi a avut 80 si cv.. si mai mult ca sigur a bagat mai multe ress decat cei cu 100+... in alte ordine si academia va ajutat destul de mult.Ce vreau eu sa spun este ca acele 48h avantaj pe care trb sa le avem.. si nu doar 24... acele ore ar fi facut minuni;)
.Cat despre tn tania,o simpla parere despre tn(nu dvs ca nu meriti).Ai fost in Angels pe farsala si ai plecat la wild dupa ce ai mai cucerit si tu cv orase,stii cum se numesc persoanele astea?Daca nu stii,iti voi spune,posibil de pe alt cont ca sa nu iau ban pe acest cont;).Cat despre gramatica mea...pfff=)),e irelevant atata timp cat scriu in graba de pe telefon,si vezi ca ai mancat si tu un "i" ca tot vrei sa ma corectezi.A... tu ii corectai si lui mesajele inainte de a da global?
bai corcitura ce esti invata sa respecti adversarii nu pe mine corcitura . cand juca tania grepolis si era unu din lideri din frend tu te jucai cu puta in nisip corcitura ce esti. auzi la corcitura ce zice ca jucatoare angels era in trecere corcitura mica ce esti
 

DeletedUser15868

Guest
Și ai facut o alegere foarte buna! Sa fi mandra de aceasta alegere. In wild edti ajutata,respectata + ca in wild sunt intalniri in grup... Sau ma rog,babardeli in grup :)))
bai gay ce esti ai impresia ca santem ca tine ori ca grupul tau de retarzi, auzi pizdulici ce esti nu mai fi curvulita.
 

DeletedUser6507

Guest
bai corcitura ce esti invata sa respecti adversarii nu pe mine corcitura . cand juca tania grepolis si era unu din lideri din frend tu te jucai cu puta in nisip corcitura ce esti. auzi la corcitura ce zice ca jucatoare angels era in trecere corcitura mica ce esti
Respect adversari care o merita,iar tu nu mi-ai castigat respectul dupa o faza de pe zakros in care te-ai purtat superior pt un amarat de oras.Asa ca om batran de tot rahatul ce te crezi "wow" esti ca tania,maca ea e o doamna intr-un anume mod,dar nu te intrece.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17095

Guest
nu aveam de gand sa-ti dau atentie (din punctul meu de vedere esti exact ca bazaitul une muste enervante in asteptarea pliciului) dar - pentru ca exista si un dar, lecturand "mirobolantele" tale randuri, ceva m-a frapat (nu ca ar fi prima data).

eu inteleg de aici "Ba paparudule tu degeaba citesti n carti si nu faci nimic cu informatiile din acele carti. " ca iti faci autocritica, asa-i? ... fiindca bag de seama ca exact asa ai facut si tu cu gramatica primara, judecand dupa felul fantezist in care jonglezi cu cratimele (si nu numai), fix dupa ureche si ocolind cu incapatanare orice regula morfologica...

n-o sa-ti indic unde ai dat grav cu mucii in fasole, te las pe tine sa-ti recitesti tampeniile inserate in mai toate postarile si poate te edifici singur.... pentru ca, inainte de-a avea tupeul sa te crezi doxa si sa-i privesti de sus pe altii, ar fi trebuit intai sa te uiti in oglinda ... "inteligentule"!


si, papusel, niste prosti facuti gramada au reusit, totusi, sa redreseze o simpla eroare de interpretare si sa va trimita bezele in urma ... mai prost a fost ala care s-a bazat doar pe o chichita a jocului, fara sa ia in calcul toti factorii implicati ... razboaiele, indiferent la ce nivel, nu se castiga (doar) pe entuziasm, aroganta si hazard ci, mai ales, pe calcule de probabilitati si cat mai multe "planuri B"...

semnat: o proasta facuta gramada
multumesc frumos tania ! sincer nu ma asteptam la ajutor de la familie... dupa ultimele gafe facute... multumesc mult dragilor! chiar va iubesc si tin la voi!
 

DeletedUser17095

Guest
ce va mai place "sarmola" de la "fasfung" , nu erau forumuri pe vremea neamtului Adi H. ca ii rupeam si nu era nevoie de americani:))))

una cu una "face" doi , felicitari colegilor din wild pentru victorie, si colegilor din Angels pentru lectia invatata(sper ca am invatat cu totii ceva )
eu am invatat ceva, cu respect paturile, am invatat ca nu doar wiki e de folos.... asa stiam...dar informatiile vin si pe actualizari...imi cer scuze...cred ca aceasta ora am pierdut-o...posibil ocupat cu lectura! ce ma surprinde la paturile... aceleasi raspunsuri dupa 4 ani cand am avut cu el prima discutie...pe atunci tot moldovean eram, in gandirea lui, dar sa-l lasam deoparte pe acest coleg al nostru, multumim frumos pentru felicitari, si DA am invatat cum merge treaba cu cele 72 ore, multumita voua celor din angels...pentru aceasta toata stima si respectul, si mai ales ginei pentru felicitarile trimise! si noi ,desi nu pare, tinem la acei adversari ce se dovedesc buni de incredere! adica poti lupta cu ei pana la final si respectul intre noi ramane...posibil pe o noua lume o sa fim colegi... nu ar fi prima data in istoria grepolis! si sa nu uit : mesaj pentru paturicile...sau paturile ? am intrat in lindos cu o saptamana inainte de a se inchide lumea... am facut rost de 8 orasele cucerite de la cei ce au incercat sa ma cucereasca... tu joci de un an ? si tot la 2 orasele ai ramas? pacat dragule jocul de sageata nu merge cu Wild... ai pierdut startul inca de la inceput...pastrezi orasele pentru ca noi vrem sa le pastrezi...altfel ramaneam fara mascota pe extern si pe joc! multumesc frumos tuturor pentru ca ati acceptat sa fac parte din LUMEA LINDOS !
 
Sus