lumea eroilor

  • Autor subiect DeletedUser8252
  • Data de început

DeletedUser

Guest
La fel am patit si eu ... medalia s-a implemetat recent ,deci nu se aplica pentru lumile mai vechi pe unde am jucat...nici eu nu o am si nu cred ca voi putea lua parte la lumea eroilor....se pare ca se va contura o lume a eroilor fara prea multi "eroi" ... :)
 

DeletedUser7851

Guest
Daca nu faceti parte dintr-o alianta care a ridicat 4 minuni, o solutie ar fi sa colonizati. In 24 de ore vezi avea medalia, cu conditia sa indepliniti si celelalte criterii.
 

DeletedUser

Guest
Nu ai dreptate. Ultimile lumi normale deschise in comunitatea noastra sunt relative la viteza trupelor. Daca ai fi citit ai fi vazut ca am mai spus asta... ;)
Odată ce nava de colonizare va ajunge la destinaţie şi va câştiga bătălia terestră şi navală, cucerirea va începe. O cucerire durează 24 de ore (pe o lume cu viteza 1) sau cu 10% mai mult daca este cercetată "Democraţia" . http://wiki.ro.grepolis.com/wiki/Cucerirea
 

DeletedUser

Guest
Boss, e vorba de oameni de pe lumi vechi, care nu au jucat pe astea noi, şi poate cărora li s-ar retrezi pofta de Grepolis :)
 

DeletedUser

Guest
@Lord Radu:

Acel lucru a fost valabil la scrierea paginii respective. Pe parcurs s-au schimbat lucrurile:

http://wiki.ro.grepolis.com/wiki/Lambda

L.E.: Am modificat pagina de cucerire pentru a nu mai crea astfel de confuzii.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
......................
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ma intreb cum ai reusit sa ajungi admin tinand cont de faptul ca vorbesti in calitate de oficial,nu am vazut nici o lume care sa aiba alt sistem,la care timpul de cucerire sa se raporteze la viteza trupelor,ai face bine sa fii foarte atent la afirmatiile pe care le faci pentru ca se presupune ca ar trebuii sa fie un raspuns "oficial" orice afirmatie de-a ta,cu respect Lord Radu.

Ia vezi lumea Lambda si toate de dupa ea... Ti-am dat si link mai sus... Ce naiba Lordule..
 

DeletedUser

Guest
toate cuceririle se raporteaza exclusiv la viteza lumi,timpul de cucerire se imparte la viteza lumii,ca sa fiu mai explicit.
 

DeletedUser

Guest
Mai.. te-ai uitat la ce ti-am dat.. :))

Lambda are viteza 3 si cucerirea dureaza 24 de ore...
 

DeletedUser

Guest
Cred că raportul de care zice Lord Radu, unul dintre primii Centurioni :D este că la viteza trupelor 2, timpul de cucerire ar trebui să fie 12 ore.
 

DeletedUser

Guest
Nu ... chiar are dreptate la lumiile vechi (si chiar si lumea eroilor va respecta ceea ce zice el). Durata cuceririi va fi relativa la viteza lumii de joc.

Insa acest lucru nu e totdeauna adevarat. Defapt, pe lumiile normale, de la Lambda incoace s-a tinut cont pentru cucerire doar de viteza trupelor. Pana la Lambda s-a tinut cont de viteza lumii de joc.
 

DeletedUser

Guest
daca-i asa cum spui tu va fi fooooarte greu pentru toti care vor intra pe lumea eroilor,nu cred sa aiba cineva timpul necesar sa supravegheze o cucerire ce dureaza 24 de ore.da,m-am uitat,se pare ca eu sunt cel care a gresit si ca tu ai dreptate,mustrarea pe care mi-ai dat-o este intemeiata,doar ca nu ma afecteaza cu nimic.
 

DeletedUser

Guest
Lumea eroilor va avea cucerirea 12 ore. Tu chiar n-ai citit nimic inainte sa raspunzi in tema de fata?
 

DeletedUser

Guest
apropo,scuze pentru afirmatiile anterioare,cred ca trebuie sa fac asta ca sa nu fiu mitocan,recunosc ca nu m-am uitat atent la toate lumile sa le vad setarile.
 

DeletedUser7851

Guest
nu cred sa aiba cineva timpul necesar sa supravegheze o cucerire ce dureaza 24 de ore

Sigur mai exista jucatori care au timp sa supravegheze o cucerire care dureaza 24 ore. Cel mai bun exemplu este lumea alpha :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
mai am o intrebare daca tot esti prezent,se amana cumva deschiderea lumi eroilor? sau se deschide maine cum este programat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ca să fac şi eu medalia.
Sefuzzz vrea să sacrifice o alianţă ca să intru şi eu. Deşi aia cu colonizarea este ceva....
 
Sus