lumea eroilor

  • Autor subiect DeletedUser8252
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Viteza trupelor e 1, deci durata de cucerire e de 24 de ore. Nu e prima lume cu o astfel de setare.
Tinand cont de tipul lumii, nici cele 6 ore nu ar trebui sa va puna prea mari semne de ingrijorare.

E o lume mai "grea" din toate punctele de vedere, si asa ar si trebui sa fie.

Distractie placuta!
 

DeletedUser

Guest
X(BLATTTTTTT!!
Se introduce o zeita noua: Atremis????
Eu intreb ce calificari are?? Afrodita ce avea?? Si sunt toatal dezinteresata:)
Oricum setari ....:-O
 

DeletedUser

Guest
Viteza trupelor e 1, deci durata de cucerire e de 24 de ore. Nu e prima lume cu o astfel de setare.
Tinand cont de tipul lumii, nici cele 6 ore nu ar trebui sa va puna prea mari semne de ingrijorare.

E o lume mai "grea" din toate punctele de vedere, si asa ar si trebui sa fie.

Distractie placuta!

Provocare? in ce sens ...fiecare membru cucereste un polis pe rand ...pt ca o sa fie razboaie mari...so...fiecare membru ia cate un polis dureaza o zi...in acest timp 20% din sprijin mere la el restu pt altii....chiar daca am face si 4 cuceriri /zi am veni cu niste cifre de iti taie pofta de joc O provocare pt pensionari cu setarile astea ....no sa stau 10 ani ca sa ajung la 50 -60 de polisuri iti dai seama ...asta e provocarea? Sa vedeti daca apuc sau nu pensia?
 

Mr Jack

Super Moderator
Viteza trupelor e 1, deci durata de cucerire e de 24 de ore. Nu e prima lume cu o astfel de setare.
Tinand cont de tipul lumii, nici cele 6 ore nu ar trebui sa va puna prea mari semne de ingrijorare.

E o lume mai "grea" din toate punctele de vedere, si asa ar si trebui sa fie.

Distractie placuta!

nu este o lume mai "grea" , doar una cu setari idoate
 

DeletedUser

Guest
Logica e simpla... Viteza trupelor nu e influentata in acest joc de viteza serverului (fiind valori total diferite).

Deci.. Daca trupele se misca mai greu (fie atacul, fie suportul), e normal ca si timpul de cucerire sa fie mai mare... Sau nu?
 
Ultima editare de un moderator:

Mr Jack

Super Moderator
setari kappa
viteza severului 2
viteza trupelor 1
durata cucerire - 8 ore

viteza trupelor nu are legatura cu durata cuceririi

deci nu .. nu e normal
 

DeletedUser7685

Guest
Vax! Zarurile au fost aruncate si nu se va mai putea face nimic. Degeaba ne manifestam nemultumirea, o oarecare eminenta cenusie de la inno a hotarat setarile astea si asa va ramane. Daca nu credeti aduceti-va aminte cum ne-a fost bagata pe gat versiunea 2.
 

DeletedUser

Guest
Pe Kappa e 12 ore durata de cucerire, daca nu ma insel..

Aceasta corelare intre viteza unitatilor si durata de cucerire e de pe lumea Lambda (cand s-a iesit cu aceleasi disctuii ca si acum -- ba mai rele fiindca nu s-a anuntat aceasta "diferenta" de joc).
 

DeletedUser6312

Guest
Pe Kappa e 12 ore durata de cucerire, daca nu ma insel..

Aceasta corelare intre viteza unitatilor si durata de cucerire e de pe lumea Lambda (cand s-a iesit cu aceleasi disctuii ca si acum -- ba mai rele fiindca nu s-a anuntat aceasta "diferenta" de joc).

12 ore cu cercetarea in academie a democratiei, daca nu ma insel... Aici cat va dura cu aceeasi cercetare?:D
 

Mr Jack

Super Moderator
imi cer scuze pentru greseala, am citit rapid setarile postate pe forum, acu ce sa fac .. sa corectez eu postarile moderatorilor nu pot :)

... deci au fost nemultumiri cu privire la acest lucru ..si s-a zis , " hai sa mai facem misto de ei odata "
 

DeletedUser

Guest
Vax! Zarurile au fost aruncate si nu se va mai putea face nimic. Degeaba ne manifestam nemultumirea, o oarecare eminenta cenusie de la inno a hotarat setarile astea si asa va ramane. Daca nu credeti aduceti-va aminte cum ne-a fost bagata pe gat versiunea 2.

Cum nu putem face nimic...PROTESTAM ...draga mihai ....ii anuntam frumos ca nu intram pe lumi cu asemnea setari si nu e vorba doar de noi reprezentam un grup de aproximativ 100 de persoane ....asta ca sa stie pt urmatoarea lume...Au pierdut din start cel putin 100 de persoane...intradevar e o lume speciala ...pt persoane mai cu paru alb asa....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7685

Guest
Nu trebuie sa ma crezi pe mine, vei vedea..., ce hotaresc mai marii jocului e batut in cuie :(
 

DeletedUser

Guest
imi cer scuze pentru greseala, am citit rapid setarile postate pe forum, acu ce sa fac .. sa corectez eu postarile moderatorilor nu pot :)

... deci au fost nemultumiri cu privire la acest lucru ..si s-a zis , " hai sa mai facem misto de ei odata "

Stai linistit ca nimeni nu vrea sa faca misto de nimeni.

Cum nu putem face nimic...PROTESTAM ...draga mihai ....ii anuntam frumos ca nu intram pe lumi cu asemnea setari si nu e vorba doar de noi reprezentam un grup de aproximativ 100 de persoane ....asta ca sa stie pt urmatoarea lume...Au pierdut din start cel putin 100 de persoane...intradevar e o lume speciala ...pt persoane mai cu paru alb asa....

Intradevar, puteti face acest lucru.


O sa ne interesam, sa vedem daca nu putem micsora perioada de cucerire...
 

DeletedUser

Guest
Cum nu putem face nimic...PROTESTAM ...draga mihai ....ii anuntam frumos ca nu intram pe lumi cu asemnea setari si nu e vorba doar de noi reprezentam un grup de aproximativ 100 de persoane ....asta ca sa stie pt urmatoarea lume...Au pierdut din start cel putin 100 de persoane...intradevar e o lume speciala ...pt persoane mai cu paru alb asa....


Pe mine m-au pierdut de la zeitate :p
 
Sus