Limită membri în alianță

Limită membri în alianță

  • 200

    Voturi: 148 61,9%
  • 300

    Voturi: 15 6,3%
  • 400

    Voturi: 7 2,9%
  • 500

    Voturi: 69 28,9%

  • Total votanți
    239
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Cred ca s-a explicat de sute de ori asta: mii de jucatori de pe toate serverele din lume au cerut celor de la InnoGames sa puna limita la aliante , iar ei asa fac.
Asta-i vrajeala "sute de ori ... mii de ori ... milioane de ori ... etc".
Explicatii de astea se aud mereu pe la antenele 1, 2, 3, 4, ...
Daca vroiau sa fie corecti cei din "cacialmapolis" supuneau la vot si limite mai mici de 200 si mai mari cu shestia aia cu 8 culcat.
Normal ca cei care au intrat in aliante de peste 500 nu se regasesc in "optiunile" propuse si nu voteaza.
Si mai apare un aspect deranjant. In acest joc in care incepem toti egali, unii sunt mai egali, sunt membri seniori, membri de membri si sar urgent in apararea "conducerii".
Pacat. Credeam ca va fi un joc corect nu cu reguli in imbunatatire continua.
Nu-mi fac probleme. La televizor am telecomanda iar la calculator e si mai simplu.
 

DeletedUser

Guest
Udnas poti incepe de pe acum ce ti-ai propus. Vacanta placuta si nu , nu este "vrajeala".
Daca doriti explicatii de ce s-a luat aceasta masura a limitarii numarului de membrii sunteti invitati la sistemul intern de suport.
In acest topic va rugam sa postati doar ca sa va argumentati alegerea facuta daca doriti sa faceti acest lucru.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Penalizarea pe care a incasat-o udnas mi se pare gratuita, nu inteleg cu ce anume a incalcat regulamentul forumului prin postul lui. Si-a spus parerea si mi se pare ca si-a spus-o civilizat. Dar poate pe forumul asta moderatorii sunt "mai catolici decat papa".
In fine, nu asta e rostul postului meu. Eu vreau sa intreb doar atat: daca exista o ratiune pentru care se fac limitarile de membri in aliante, de ce el nu este postat de catre team aici , pe forum. De ce ar trebui sa accesez suportul ca sa aflu?
Desi aliantele mari mi se par monstruoase mi se pare corect punctul de vedere ca nu ar trebui limitat numarul dupa ce jocul a inceput. Fiindca aceste aliante mamut nu au un viitor stralucit. Cu siguranta se vor destrama si asta inainte de a avea vreun succes notoriu in joc. Ar trebuie lasate sa piara pe limba lor si nu prin limitari impuse, impuse mai ales dupa debutul jocului.
 

DeletedUser

Guest
Este si normal pentru Liderii de Aliantze sa se oftice ca faceti limita de membri ca unii au cate 1000 si ceva de membri si sunt fericiti ca au un punctaj foarte mare. Mie sincer imi convenea daca era limita 100 atunci se vedeau valoriile adevarate a unui aliante;)
Eu totusi optez incontinuare pt. limita de 200 :D

Bafta .

Respect Lui Stil shi echipei Grepolis.ro Ykzul-Yakuzza

nu sunt lider de alianta dar nici sa migrez precum tiganul cu cortul nu-mi place.
imi mentin parerea ca e o incalcare flagranta a drepturilor noastra implementarea unor reguli noi pe o lume deja existenta.
nu e vorba de lipsa de respect la adresa adminilor si cei care ma cunosc stiu asta dar nu am obiceiul sa cant in struna unora sau altora pentru a...nu conteaza.:(


************************************************************************

Penalizarea pe care a incasat-o udnas mi se pare gratuita, nu inteleg cu ce anume a incalcat regulamentul forumului prin postul lui. Si-a spus parerea si mi se pare ca si-a spus-o civilizat. Dar poate pe forumul asta moderatorii sunt "mai catolici decat papa".
In fine, nu asta e rostul postului meu. Eu vreau sa intreb doar atat: daca exista o ratiune pentru care se fac limitarile de membri in aliante, de ce el nu este postat de catre team aici , pe forum. De ce ar trebui sa accesez suportul ca sa aflu?
Desi aliantele mari mi se par monstruoase mi se pare corect punctul de vedere ca nu ar trebui limitat numarul dupa ce jocul a inceput. Fiindca aceste aliante mamut nu au un viitor stralucit. Cu siguranta se vor destrama si asta inainte de a avea vreun succes notoriu in joc. Ar trebuie lasate sa piara pe limba lor si nu prin limitari impuse, impuse mai ales dupa debutul jocului.

albertus are dreptate.
sper ca nu intentioneaza si limitarea discutiilor in chestiunile legate de joc in care n-i se cere parerea.e o discutie libera,libera sa ramana.fiecare cu opiniea sa care ,oricat de aberanta ar f,i trebuie respectata.fara pedepse injuste si inutile.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
da ...e bine 200 dar as vrea culoare pe harta ptr aliati ceva ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Daca tot se impune o limitare,optez pentru 500 de membrii.Nu sunt de acord cu acesta hotarare dar asta e...Voi avea putin de lucru,dar tot triburile "mamut" de care se face atata caz vor stapani serverul,poate nu pe clasament dar in realitate...
Best regards.
 

DeletedUser

Guest
da ...e bine 200 dar as vrea culoare pe harta ptr aliati ceva ...

In legatura cu culoarea si eu sunt pentru si daca se poate si ceva optiuni de diplomatie la alianta.

Te rog sa vorbesti la subiect,aici se discuta despre limitarea numarului de membrii intr-o alianta,nu despre culori pe harti.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser835

Guest
este bine ca se face limita,dar totusi trebuia sa fie mai mica.
MAXIM 100!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus