Limită membri în alianță

Limită de membri în alianță pe lumea Alpha

  • 200

    Voturi: 258 60,6%
  • 300

    Voturi: 43 10,1%
  • 400

    Voturi: 8 1,9%
  • 500

    Voturi: 117 27,5%

  • Total votanți
    426
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
eu cred ca e mai mult decat concludent faptul ca nu au votat restul , pollul a fost incorect din start , ti-ai pus intrebarea ca poate si absenta la vot este un semnal ???
chiar crezi ca nu puteau fi mobilizati membri sa voteze daca se dorea ?
dar tocmai prin refuzul de a vota ceva incorect cred ca au spus destule , eu de asemenea nu am votat

Nu sunt de acord cu tine , dar oricum nu ai ce face . Daca ai citit ce a scris Stil , vei vedea ca InnoGames a hotarat sa se introduca o limita pe baza unui sondaj.
Poll-ul a fost foarte corect.
 

DeletedUser

Guest
booghy: Alianta nu era puternica datorita numarului de membrii.

Si degeaba te mai plangi in sensul acesta :) Decizia de limitare a fost luata datorita numeroaselor plangeri justificate din partea jucatorilor. Iar numarul maxim admis pentru o alianta a fost supus la vot :) Plangerile in acest sens sunt inutile...

Shadow: Dupa expirarea celor 72 de ore, cel mai probabil vor fi membrii dati afara in mod aleatoriu din orice alianta cu mai mult de 200 de membrii.
 

DeletedUser

Guest
Shadow: Dupa expirarea celor 72 de ore, cel mai probabil vor fi membrii dati afara in mod aleatoriu din orice alianta cu mai mult de 200 de membrii.

E foarte bine asa , multumesc pentru raspuns.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser520

Guest
booghy: Alianta nu era puternica datorita numarului de membrii.


ai dreptate , organizarea e cea mai importanta , iar daca combini cele 2 lucruri ...

Si degeaba te mai plangi in sensul acesta :) Decizia de limitare a fost luata datorita numeroaselor plangeri justificate din partea jucatorilor. Iar numarul maxim admis pentru o alianta a fost supus la vot :) Plangerile in acest sens sunt inutile...

nu ma plang , am rezolvat "problema" , dar din cate stiu libertatea de exprimare este garantata de constitutia Romaniei si cata vreme respect regulamentul si topicurile mele sunt decente te rog sa nu-mi incalci acest drept , multumesc
 

DeletedUser

Guest
nu ma plang , am rezolvat "problema" , dar din cate stiu libertatea de exprimare este garantata de constitutia Romaniei si cata vreme respect regulamentul si topicurile mele sunt decente te rog sa nu-mi incalci acest drept , multumesc

Si dreptul la proprietate privata e garantat in Constitutia Romaniei ;) Si am sa te rog sa revii la subiect.
 

DeletedUser520

Guest
Si dreptul la proprietate privata e garantat in Constitutia Romaniei ;) Si am sa te rog sa revii la subiect.


si atunci ce rost a mai avut acest sondaj ??
a fost de acoperire , iti spun eu fiindca nu poti schimba termenii unui contract doar unilateral , iar jocul asta e o afacere si cand iti spun acest lucru ma refer ca sunt o gramada care baga bani in acest joc si de aceea exista , nu poti schimba dupa bunul plac chiar daca esti proprietarul atata vreme cat ai incasat niste bani si ai garantat anumite conditii ,
 

DeletedUser

Guest
Imi pare rau booghy, dar ti s-a explicat destul de clar pana acum.

Tocmai pentru ca acest joc e unul comercial, marea majoritate a utilizatorilor Grepolis nu au putut fi ignorati si aceasta limita a fost impusa. Aceasta decizie nu a fost ceruta doar ce acesti 400+ jucatori ci a fost ceruta, vreme de 2-3 luni de un grup enorm de jucatori de pe toate serverele lumii. InnoGames si-a spus decizia ca urmare a acestor cereri si a supus votului valorile acestei decizii.

Cat despre plata in acest joc, plata se face strict pentru obtinerea anumitor avantaje. In momentul platii nu ti se garanteaza nimic in afara de acele avantaje.
 

DeletedUser

Guest
somn de voie

deci majoritate a votat ,si iti spune rezultatul la vot: Norbit,dute si te culca.si lasa-ne cu vrajeli de genul majoritatea a decis si a dres,vezi ca nu sunt toti copilasi in acest joc.deci spunele lor o poveste de adormit copilasi.
 

DeletedUser

Guest
kutubai, ti-as oferi un raspuns concludent dar habar n-am la ce te referi si nu pot considera postul tau decat in plus :)

Pot doar sa repet ce am spus in postul precedent: Aceasta decizie nu a fost ceruta doar de acesti 400+ jucatori ci a fost ceruta, vreme de 2-3 luni de un grup enorm de jucatori de pe toate serverele lumii. InnoGames si-a spus decizia ca urmare a acestor cereri si a supus votului valorile acestei decizii.
 

DeletedUser

Guest
"inno games si-a spus parerea " pentru ca nu stiu cine a cerut ...aiureala asta mi-a fost servita ieri de un admin.corect ar fi "inno games si-a impus parerea" dar nu sunt convinsa ca lucrurile stau asa.limitarea trebuia sa vizeze lumile viitoare si nu o lume existenta pe care aceasta limitare nu a fost impusa dinainte.
 

DeletedUser

Guest
"inno games si-a spus parerea " pentru ca nu stiu cine a cerut ...aiureala asta mi-a fost servita ieri de un admin.corect ar fi "inno games si-a impus parerea" dar nu sunt convinsa ca lucrurile stau asa.limitarea trebuia sa vizeze lumile viitoare si nu o lume existenta pe care aceasta limitare nu a fost impusa dinainte.

De fapt ambele variante sunt corecte. "InnoGames si-a spus parerea" si "InnoGames si-a impus parerea" (ca altfel nu aveam acum ce vota)


Momentan topicul ramane deschis pana ce toate aliantele se supun noii decizii. Poate intre timp apar intrebari sau nedumeriri si e bine sa existe un loc in care acestea sa fie exprimate. Orice mesaj in plus va fi sters.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Desi sunt adversarul declarat al aliantelor masive, consider solutia limitarii numarului de membri jignitoare.
 

DeletedUser444

Guest
Ce e distractiv in romanica ca ...a dupa ce a vazut rezultatul votului tot isi sustine optiunea.
E clar aici, s-a votat maine se aplica.
Ca e jignitor, ca e nu stiu cum, ca nu ii place lui ariel culoarea, e degeaba.
S-a votat, maine urmeaza executia maimutilor, va fi sange pe pereti.
 

DeletedUser

Guest
nonenone ..... dar ori s-a adunat tot skin-ul de pe lumea 10 ( triburi ) pe aici ???:D.... de razacs imi e dor teribil :D

referitor la tema ... sustin ideea ca era mult mai frumos sa se aplice de la lumile urmatoare , nu de la aceasta . ... este aproape imposibil sa organizezi un mamut de ~2500 membrii in 16 academii sau mama naibii cate da cu virgula

oricum aliantele puternice se cern
 

DeletedUser

Guest
salut toi jucatorii

salutari de la mine pentru toti,cred ca 200 este ok.bafta:eek:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus