Limită membri în alianță

Limită de membri în alianță pe lumea Alpha

  • 200

    Voturi: 258 60,6%
  • 300

    Voturi: 43 10,1%
  • 400

    Voturi: 8 1,9%
  • 500

    Voturi: 117 27,5%

  • Total votanți
    426
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser47

Guest
:mad:Ce ma inervezi la nervi! Se presupune ca trebuie sa ma contrazici, ca sa pot eu sa te contrazic la randul meu si asa sa ne luam de par, spre deliciul lui YBruunetu, care abia asteapta sa ne a-nihileze vreo 15 zile.:p

Hai, corecteaza si zi si tu "bai, gabi, da' numa' tampenii spui", sau ceva in genul asta.:D

Nu am ce să contrazic pentru că am aceiaşi părere. În ori ce caz un alt motiv destul de important pentru care cred că sa renunţat la alianţele "no limit" este acela că nu puteau fi întrecute în puncte de alianţele care aveau membrii în limita bunului simţ. Chiar şi în late game 50 de jucători nu aveau cum să întreacă o alianţă de 2000 :eek:
 

DeletedUser

Guest
Corect, si sa nu uitam de cat de aiurea e cand se pune un trib mare, pe un jucator cu fulgere, noroc ca e introdusa limita de 1 fulger la 4 ore.

Pe .net au fost jucatorii care si-au pierdut 3000-4000 de puncte in cateva ore, cand s-a pus un mamut pe ei.

Daca ramanea la fel, era trist.

Trebuia oricum de la inceput bagata o limita, nu inteleg cum de nu s-au gandit de la inceput la ea.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Corect, si sa nu uitam de cat de aiurea e cand se pune un trib mare, pe un jucator cu fulgere, noroc ca e introdusa limita de 1 fulger la 4 ore.

Pe .net au fost jucatorii care si-au pierdut 3000-4000 de puncte in cateva ore, cand s-a pus un mamut pe ei.

Daca ramanea la fel, era trist.

Trebuia oricum de la inceput bagata o limita, nu inteleg cum de nu s-au gandit de la inceput la ea.


E cat se poate de adevarat,sa se bucure ca au luat un avantaj fata de cei care au ramas in aliante mici,si sa numai faca atatea harfe.....
hai cu limita aia,sa vedem si noi cine cum se descurca:D
 

DeletedUser

Guest
Eh, hai, acum sa nu cadem in extrema cealalta. Nu va inchipuiti ca daca vor exista aliante limitate la 50-100 de jucatori, nu vor mai exista asemenea actiuni de forta, cum dadeati voi exemplul atacului cu fulgere. Pentru ca va avea loc fenomenul de care va spuneam, si anume cel al constituirii unor grupuri de aliante.
Probabil ca va exista o Confederatie/Imperiu TNO, de exemplu (am ales numele asta pt ca e cea mai mare alianta actuala), formata din 20-40 de aliante TNO. Sau formata din 5-10 Grupuri de aliante, a cate 4-5 aliante. Si, daca Liderul Suprem decide ca maine toata lumea din Confederatie da cu grindina-n jucatorul X, tot aia e.
Nu aici se va vedea diferenta, ci in modul de a conduce. Vor fi alieri, certuri intre sefuleti, aplanari din partea sefilor mari, vor fi mutari cu arme si bagaje in Confederatia inamica, vor fi secesiuni, vor fi pacte la vedere sau pacte secrete, intre liderii de rang 2 samd. Vor fi actiuni mai curajoase, atacuri mai multe, ca nu se va mai teme un anumit jucator sa-l atace pe altul, doar pentru ca ala face parte din Alianta Mega-dovleacului...

A, da, si nu va mai fi falosenia asta de copil tampit gen, wow, ia uitati-va buey ce de puncte avem noi, icsjdemii, nu ca voi, ce daca media punctelor e de doua ori mai mica, totalul conteaza, fraierilor care suntem, pardon, sunteti, v-am luat, n-are nimic ca nu putem face niciun rahat cu ele, dar important e ca avem mai multe ca voi, read and die, luzerior ...samd.

Cum am mai spus pe undeva, pacat ca jocul asta nu are un obiectiv clar, o misiune finala, un target concret, cum ar fi acapararea unei Insule Centrale, sau a aunui Oras Suprem, sau construirea unei Cladiri Misterioase, habar n-am, ceva de genul asta, ca sa stie fiecare catre ce obiectiv tinde, atat ca jucator cat si ca alianta.
Asa, parca jucam barbut pe bete de chibrit, ne batem ca sa ne batem, si construim ca sa strangem puncte...
E clar ca cele mai multe puncte vor avea intotdeauna jucatorii care joaca masiv cu Premium, deci ceilalti n-au nicio speranta din punctul asta de vedere. Macar daca ar fi avut si ei satisfactia ca au facut parte din Alianta Care A Cucerit Steagul, sau din cea Care A Construit Parthenonul, ma rog, un Scop Final oarecare...
 

DeletedUser

Guest
sa se aplice odata limita aia sa planga aia cu cate 2000 de membrii
o alianta mamut de 1-2000 membrii este o bluma proasta am facut odata parte dintr-o astfel de alianta pe kings age si nici nu va imaginati cum era sa deschizi calc sa intri pe joc si sa vezi cate 200 mesaje care mai de care mai penibile
nu mai spun cand se cerea sprijin cum era nimeni nu mai citea mesajele si nimeni nu mai trimitea nimic si asa ajunsesera din 2000 membrii 1800 fermele altora:p

Azi sau maine se va aplica .
 

DeletedUser

Guest
intotdeauna ce e prea mult strica , era frumos ca aliantele sa fie din 50 de membri si mai multe ,decat din 2000 de membri si doar cateva , si razboaiele ar fi fost mult mai interesante..... pacat ca jocul e frumos ....
 

DeletedUser

Guest
pentru liderii aliantelor mamut ce sustin ca noi suntem singurii cu limita de membrii in alianta....

Lumea Epsilon (Grepolis.NET - cel global)
World Speed : 2
Unit Speed : 1
Night Bonus : Deactivated
Beginner Protection : 5 Days
Aliance Cap : 250 <<<<<<<<<<<<<<<
Peace? : Currently Deactivated
 

DeletedUser

Guest
Ideal

Eu ma gandesc si la altceva,la o posibila a3a lume daca se poate ceva inedit,sa nu existe aliate,sa fie un joc individual,decat relatiile de prietenie care pot sa ramana,nu poti ramane prieten cu 2000 de persoane,peste 90% nici nu stii cine sunt si nu schimbi doua vorbe cu ei tot serverul.
Nici cu 50 nu cred ca poti ramane asa de bun prieten,atunci se reflecta adevarata valoare a jucatorilor.

Si sa vedem atunci cat de buni sunt ei ca jucatori fara a se folosi de masele de playeri,cati vor stii sa se descurce.Multi pot devenii ferme la un moment dat,sa vada si ei cum este sa sa te lupti pentru supravietuire,cum fac unii colegii de ai lor din alianta,care joaca doar de a nu fi trimis la margine.
Am sa si fac o propunere pe tema asta.
 

DeletedUser

Guest
Limitarea numarului de membri intr-o alianta nu are NICIO legatura cu calitatea jocului.

Calitatea jocului este data de calitatea jucatorilor.

Din acest punct de vedere niciodata vreo lume pe .ro nu va putea aspira sa atinga nivelul celei mai proaste lumi de pe .com sau .de.

A propos, de implementarea acestei noi reguli - mi se pare mie sau aliantele care aveau jucatori peste limita impusa au fost desfiintate din oficiu? Daca-i asa e o mare porcarie, inca una din masurile extreme, lipsite de... masura, prin care adminii contribuie din plin la scaderea calitatii jocului.
 

DeletedUser

Guest
Eu ma gandesc si la altceva,la o posibila a3a lume daca se poate ceva inedit,sa nu existe aliate,sa fie un joc individual,decat relatiile de prietenie care pot sa ramana,nu poti ramane prieten cu 2000 de persoane,peste 90% nici nu stii cine sunt si nu schimbi doua vorbe cu ei tot serverul.
Nici cu 50 nu cred ca poti ramane asa de bun prieten,atunci se reflecta adevarata valoare a jucatorilor.

Si sa vedem atunci cat de buni sunt ei ca jucatori fara a se folosi de masele de playeri,cati vor stii sa se descurce.Multi pot devenii ferme la un moment dat,sa vada si ei cum este sa sa te lupti pentru supravietuire,cum fac unii colegii de ai lor din alianta,care joaca doar de a nu fi trimis la margine.
Am sa si fac o propunere pe tema asta.

Desi interesanta, o astfel de propunere ar reduce masiv bogatia jocului. Totusi, adevaratele calitati stau nu in tacticile individuale ci in coordonarea dintre mai multi jucatori. Cu cat ma imulti, cu atat mai greu.
 

DeletedUser

Guest
Da dar este mai bine 500 dureaza bataliile mai mult , ai timp sa te ajuti la 100 nu ai cum sa faci razboi :D:D
 

DeletedUser

Guest
In cele din urma , inteligenta a triumfat din nou ! O noua etapa de tip basescian s-a incheiat , ma bucur ca nu am investit degeaba in CP ! Doar 2 saptamani in negutator , nimic mai mult ... Succes tuturor celor care vor avea daruirea sa continue si nu lasitatea sa abandoneze in aceste conditii mai corecte ! Yassu ! :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
=))

la ce va agitati cu limita de membri ??? pariu ca in 4 luni serverul alfa are maxim 500 de persoane active de tot?
 

DeletedUser444

Guest
Daca mamutii se mobilizau reuseau sa bata inteligenta dar, daca un cont pe forum si un click nu au reusit sa-i mobilizeze marii conducatori, imi cam dau seama ce organizare au.
 

Stil

Community Manager
Conform sondajului făcut în rândul jucatorilor de pe lumea Alpha limita de membri în alianta va fi setată la 200.
În cursul acestui week-end vom implementa modificarea.

- Lumea Alpha are limita de membri activă.

Multumim celor care au participat la vot și scuze față de jucătorii care nu au acceptat această modificare.
Dorim să vă facem sa înțelegeți că implementarea acestei limite a fost impusă de InnoGames.
 
Ultima editare:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus