Limită membri în alianță

Limită de membri în alianță pe lumea Alpha

  • 200

    Voturi: 258 60,6%
  • 300

    Voturi: 43 10,1%
  • 400

    Voturi: 8 1,9%
  • 500

    Voturi: 117 27,5%

  • Total votanți
    426
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Conform sondajului făcut în rândul jucatorilor de pe lumea Alpha limita de membri în alianta v-a fi setată la 200.
În cursul acestui week-end vom implementa modificarea.
si cum va fi facut acest lucru?
(si aici ma refer la aliantele unde conducatorii nu implementeaza asta)
serverul va scoate din alianta respectiva ceea ce trece de 200?
 

DeletedUser

Guest
Felicitari

felicitari pentru decizia luata,doar asa puteau sa supravietuiasca si celelalte aliante,fara sa mai fim obligati sa ne conformam politicii adoptate de 10-15 jucatori care si-au adunat in alianta peste 1000 de membrii.
 

DeletedUser

Guest
si cum va fi facut acest lucru?
(si aici ma refer la aliantele unde conducatorii nu implementeaza asta)
serverul va scoate din alianta respectiva ceea ce trece de 200?

S-a schimbat doar limita de timp...de la 24/48 la 72h.

Postarea de tickete din joc fara acordul adminului e interzisa. Urmatoarea abatere va fi pedepsita cu ban direct.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
termen de 72 de ore pentru a readuce numarul de membrii la 200... altfel ce? Ne concediaza automat serverul?
 

DeletedUser

Guest
Este una din putinele decizii bune dintr-un joc din romania, NU credeam sa vad asa ceva, vreodata.
Ratiunea a invins gloata si spiritul de turma specific pe meleagurile noastre.
Daca mamutii nu se supun deciziei in timpul dat, sa le desfinteze adminii alianta, pur si simplu si apoi "sa colaboreze maimutii" sa o refaca pana la limita impusa.
E simplu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
hmmm , se pare ce aliantele au inceput sa-si faca zeci de academii ...
 

DeletedUser

Guest
ce Aveti voi cu Mamutii astia???mamutii incolo,mamutii incoace, bravo lor ca au reusit sa stranga atatia membri..si o sa fie la fel de uniti cand o sa se infiinteze zeci de winguri
 

DeletedUser

Guest
.si o sa fie la fel de uniti cand o sa se infiinteze zeci de winguri

Uniti? Tu vorbesti serios?

Nici o alianta mare nu va fi unita. Contraziceri sunt si in aliante de 50-100 de membrii, dapai intr-una cu 1000-2000.

Daca ai sa cauti ai sa gasesti pe forumul acesta numeroase motive pentru care aliantele "mamut" trebuiesc limitate.
 

DeletedUser520

Guest
426 membri ai forumului au hotarat pentru peste 40.000 jucatori o modificare a regulamentului , nu stiu daca e normal asa ceva dar asta e , o sa ne conformam dorintei "majoritatii"
 

DeletedUser

Guest
Toti au fost anuntati de existenta votului :) Nu e nimeni de vina ca doar 426 de membrii au fost interesati de acest vot :)
 

DeletedUser

Guest
426 membri ai forumului au hotarat pentru peste 40.000 jucatori o modificare a regulamentului , nu stiu daca e normal asa ceva dar asta e , o sa ne conformam dorintei "majoritatii"

S-a trimis mesaj in joc ca pot sa voteze aceasta setare , daca ei nu au venit sa voteze nu ai ce sa le faci.
 

DeletedUser520

Guest
Eu,personal,nu inteleg de ce va faceti aliante cu mii de membrii cand se poate face si o alianta cu maxim 100 de membrii....cu ce va incalzeste faptul ca sunteti multi si mici in punctaj?Marea majoritate a mamutilor de pe Alpha au si jucatorii de peste 5000p dar si jucatori de sub 500 puncte.Degeaba tineti multi jucatori mici.Pe mine nu m-ar incalzi faptul ca alianta meu ar fi pe locul 1 daca as stii ca am jucatori FOARTE mci si multi...acum faceti ce vreti...

daca tu nu-ti doresti o alianta de acest fel nu esti obligat sa o faci , dar asta nu inseamna ce trebuie sa le fie interzis altora , pe parcursul jocului se poate vedea cine a avut strategia mai buna , lasat jocul sa continue cum este fara interventii din exterior
 

DeletedUser47

Guest
Cred ca topicul şi-a atins scopul şi mai bine ar fi închis pentru a evita eventualele "comentari".


Toţi jucătorii de pe lumea alfa au fosti înştinţaţi despre existenţa acestui topic şi puteau să voteze. Majoritatea a decis ca o alianţă să nu depăşească 200 de membri aşa că eventualele comentarii nu îşi mai au rostul.
 

DeletedUser

Guest
Momentan topicul ramane deschis pana ce toate aliantele se supun noii decizii. Poate intre timp apar intrebari sau nedumeriri si e bine sa existe un loc in care acestea sa fie exprimate :)
 

DeletedUser

Guest
Ar fi bine , asa cum a zis Norbit , sa ramana deschisa .

De exemplu eu am o intrebare : ce o sa se intample cu membrii aliantelor care au mai mult de 200 membri ?
 

DeletedUser47

Guest
Întrebări nu cred că vor mai apărea întrucăt totul este destul de clar limita a fost stabilită la 200 de membri. Poate nemulţumiri vor mai apărea dar şi acestea vor apărea degeaba pentru că deja sondajul a fost închis.
Dar tu ştii mai bine dacă trebuie închis sau nu.
 

DeletedUser520

Guest
am votat 500 pentru ca nu exista optiunea de no limit ...

Imi place ca lumea nu foloseste notiunea de zerg aici cum se foloseste in MMORPG-u ci Mamut ... toata lumea stie ce e un zerg puterea prin numar si dasta se vrea limita, insa o alianta zerg poate fi foarte usor batuta de catre o alianta mica da foarte bine organizata, problema e cand zergu e si organizat ca nu prea ai ce sa le faci dar acest lucru e foarte foarte greu de obtinut si daca cineva reuseste acest lucru bravo lor, oricum orice alianta nu rezista la nesfarsit in frunte ...

si pana la urma care e diferenta dintre o alianta de 2000 de membrii si o alianta de 200 si inca 9 academii de 200 ... din contra ii fortati sa fie mai organizati, fiecare academie va avea un leader si capitani care vor raspunde in fata celor din alianta principala ... deci fortati zergu sa se organizeze ... suuuper :D

in sfarsit o replica excelenta , sa ii vad acum pe jucatorii mici cum se vor descurca acum cand avand in vedere ca numarul este limitat nu vor mai avea loc intr-o alianta mai puternica si vor deveni ferme sigure , nici nu stiti cat rau ati facut cu aceasta schimbare , noi oricum ne reorganizam in academii , dar ei o sa ne paraseasca incet incet

Toti au fost anuntati de existenta votului :) Nu e nimeni de vina ca doar 426 de membrii au fost interesati de acest vot :)

eu cred ca e mai mult decat concludent faptul ca nu au votat restul , pollul a fost incorect din start , ti-ai pus intrebarea ca poate si absenta la vot este un semnal ???
chiar crezi ca nu puteau fi mobilizati membri sa voteze daca se dorea ?
dar tocmai prin refuzul de a vota ceva incorect cred ca au spus destule , eu de asemenea nu am votat
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus