La ce ne foloseste politetea pe forum?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6312

Guest
Neata si tie, Alex :D
Asa sa fie, sa avem cu totii o zi splendida :D
 

DeletedUser6312

Guest
Sarbatori fericite si luminoase alaturi de cei dragi :)

paste-fericit.jpg
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua CandyCakes.
Sarbatori frumoase si tie, chiar daca esti catolica.
Azi toata lumea sa fie politicioasa, e zi frumoasa :)
 

DeletedUser

Guest
Vad pe toate forumurile (inclusiv pe al meu) forumisti care primul lucru pe care il fac e sa salute... "Neata" "Buna ziua" "Noapte buna"... ce e cu frasoneala asta cu salutul ? Nu se cunosc unii pe altii, habar nu au fiecare pe ce insula traieste, dar ei se saluta. De parca da careva 2 parale daca salut sau nu cand scriu ce imi trece prin capatana.

Daca ma intrebi pe mine, treaba asta e plina de falsitate si degeabala.Posteaza frate ce e de postat, nu e nevoie sa te spargi in figuri de politeturi aiurea.

Si in general, mai rariti-o dom'le cu politetea exagerata si spuneti ce aveti de zis fara sa pareti acei Mihai Ungureanu ai politeturilor.
samoarageta...de nu imi pari cunoscut....
poate unii am fost colegi cu Mihai ..am frecventat acceleasi scoli,sau e un defect profesional ..aaa???
la asta nu te-ai gandit ??;)
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua CandyCakes.
Sarbatori frumoase si tie, chiar daca esti catolica.
Azi toata lumea sa fie politicioasa, e zi frumoasa :)

Eu zic ca politetea e necesara, ea e una dintre caracteristicile care fac diferenta intre societatea umana si o turma de oi. Comportamentul in societate a evoluat de-a lungul istoriei dupa anumite reguli, si la fel si politetea, a adoptat diferite forme de-a lungul timpului, toate menite a diferentia anumite categorii sociale (nobilii de tarani - sau oamenii cu scoala de cei inculti, suveranii de restul lumii, oamenii cu bun simt de badarani).
Exista si un cod al bunelor maniere.. sau cel putin asa mi s-a spus si mie.. nu stiu daca exista cu adevarat, dar unii vorbesc despre el.. :p

El zice-se ca sta la baza diplomatiei, atunci cand vrei sa spui un lucru, cauti o formula de adresare, astfel incat lucrul tau sa fie acceptat de catre cei din jur si sa nu provoace conflicte de interese sau o opinie negativa.. :)
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus