Intrebari legate de cladiri

DeletedUser

Guest
In senat,acolo faci ferma :) ca si restu cladirilor....numa de acolo le poti mari
 

DeletedUser

Guest
nu le poti scoate, alea ramin acolo si te ajuta daca cineva trimite spionaj impotriva ta
 

DeletedUser

Guest
cind ai 1000 de monede bagate acolo, poti trimite un spionaj.. insa daca cel spionat are mai mult argint in pestera decit tine, nu iei spionajul

apropo, de ce nu citescti ajutorul din joc ??
 

DeletedUser245

Guest
Nici nu trebuie citit ajutorul de joc. E de ajuns o simpla trecere cu mousul peste icoana aluia cu gluga (spionul) din pestera sa aflii respunsul acesta..
 

DeletedUser

Guest
Templu

salut am facut si eu Templu nu pre inteleg faza cu zei daca al aleg pe Zeus el raman e pt tot de una sau?:confused:
 

DeletedUser

Guest
Help....Tabel

Am o intrebare.Am cautat peste tot si nu am gasit nicaieri prin help.E vorba de un tabel in care este scris cate resurse ai nevoie pentru fiecare nivel la o cladire.Adica la fiecare cladire sa poti vedea cate resurse iti trebuie pentru nivelul 12,8,6,20 etc....Din cate am vazut la senat iti arata doar resursele de care ai nevoie doar pentru nivelul urmator.Poate nu am vazut eu sau chiar nu exista acest tabel?daca nu existam, cred ca ar fi foarte util.Deoarece eu azi ma gandesc ca daca ma trezesc maine la 7 si dau sa faca un nivel trebuie sa ma uit sa vad daca imi ajung resursele pentru un alt nivel la cladirea respectiva...:D
 

DeletedUser47

Guest
salut am facut si eu Templu nu pre inteleg faza cu zei daca al aleg pe Zeus el raman e pt tot de una sau?:confused:

Nu, poţi să îl schimbi după bunul plac doar că de fiecare dată când vei schimba zeul vei pierde toate favorurile şi unităţile mitice. Poţi alege un zeu diferit pe fiecare oraş pe care îl deţii. Mai multe informaţii poţi găsi aici.
 

DeletedUser

Guest
aaa da aveti dreptate eu am dat click pe poza nu pe scris :)) mersi mult
 

DeletedUser

Guest
Adevarul e ca ar trebui facute modificarile de rigoare incat si poza sa reprezinte un link...
 

DeletedUser

Guest
Cel mai bine e sa le citesti amandoua.. Momentan cel romanesc e ceva mai bun in privinta informatiilor (cel putin despre punctaj si resurse necesare)...
 

DeletedUser

Guest
am observat si eu ca cel romanesc e ceva mai bun in privinta informatiilor
 

DeletedUser

Guest
Problema cu calcularea timpului???

sau eu n-am inteles corect,sau este vreo greseala...dau sa fac vreo contructie...dau la extinderea unei cladiri,imi arata,atita lemn,atita piatra,atitea monede si atita timp...cind apas extindere timpul e de 3 ori mai mare(nush n-am calculat)..in orice caz nu coincide...mai ales la nivelele mai mari de extindere..senat...pestera...:(
 

DeletedUser

Guest
sau eu n-am inteles corect,sau este vreo greseala...dau sa fac vreo contructie...dau la extinderea unei cladiri,imi arata,atita lemn,atita piatra,atitea monede si atita timp...cind apas extindere timpul e de 3 ori mai mare(nush n-am calculat)..in orice caz nu coincide...mai ales la nivelele mai mari de extindere..senat...pestera...:(

Mai aveai cumva data o comanda de constructie inainte?
 

DeletedUser

Guest
cred ca da,doar pot face 2 contructii in acelasi timp...sau vrei sa spui ca timpul se sumeaza?si contructiile se fac pe rind?acest lucru n-am observat...daca e asa atunci..cam rau!!!
 
Sus