Intrebari legate de cladiri

DeletedUser

Guest
dah daca le aduni pe toate aflii cata pop poti sa ai intr-un sat :))

deci e imensa :)) 50093 :)) spor la trupe
 

DeletedUser

Guest
Pana o sa se ajunga sa aiba cineva atata ferma, mai e destul :))
 

DeletedUser

Guest
Nu are cum sa fie populatia maxima in sat de maxim 3500 - 4000 (cu tot cu cercetari si c;adiri) pt ca daca scadem populatia la cladiri nu mai avem populatie de armata .... 170 doar pt o nava de colonizare

Ferma la nivelul maxim adica 40 poate gazdui 3000 populatie. Pe langa asta puteti cerceta Plugul care va ofera inca 200 de locuri in ferma. Daca mai aveti nevoie se mai pot construi Baile Termale care ofera un bonus de 5% mai multa populatie in ferma. Deci populatia maxima in cadrul unui oras poate fi 3000, 3200 sau 3350.
 

DeletedUser

Guest
Interesant foarte interesant.....acuma vom vedeam cum ne descurcam cu armata asa putina ;)
 

DeletedUser

Guest
Pai, o sa fie destul de greu doarece va conta foarte mult raportul de aparare-atac (trupe) ce le vei avea intr-un sat. Cea mai buna tactica in late game, va fi ca satele sa aiba ori numai trupe de atac ori numai def...
 

DeletedUser

Guest
Depinde de strategia fiecarui jucator si de experienta acestuia.Un incepator mai mult ca sigur isi fa face un sat de trupe mixte nicidecum sate de aparare sau de atac
 

DeletedUser

Guest
Da, dar asta pana invata jocu, ca atunci cand o fi pe la al 3-lea, 4-lea sat, alea nu cred ca vor mai fi mixte...
 

DeletedUser

Guest
???

Eu am patit ceva mai ciudat.Cand dau pe harta si duc sageata la satul meu am 221 de puncte,iar daca ma duc la Clasament,sunt pe locul 12570 si am 0 puncte.I s-a mai intamplat cuiva?:D:(


Rezolvat!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Asa e li s-a intamplat tuturor :) mai intai iti da punctele sa le vezi pe harta cand mergi cu sageata si apoi iti pune in clasament. :p
 

DeletedUser

Guest
Da, clasamentu se updateaza mai greu, dupa ce se va face urmatoru update nu va mai fi nici o problema. Aceeasi confuzie a fost prezenta si pe serverul .net
 

DeletedUser

Guest
de unde extind ferma?

e normal sa imi apara asa?
nu vad nici o optiune de unde sa cresc nivelul fermei...:confused:
 
Sus