Intrebari legate de atac/sprijin

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
pai trimite cat mai multe trupe, ca in cazul unei rezistente, resursele pe care le primesti, sa acopere pagubele....
 

DeletedUser

Guest
salut

am o intrebare
- un coleg de alianta care se afla cu mine pe insula este pe punctul de a fi cucerit, eu ce trimit sprijin sau atac ?
multumesc anticipat
 

DeletedUser

Guest
Daca procesul de cucerire a inceput trebuie sa trimiti atac.
 

DeletedUser

Guest
.

cica intr-o 1 ora este la el deci trimit... atac
merci mult pentru ajutor
 

DeletedUser

Guest
am si eu o intrebare
am trimis niste trupe la jefuit
si acum dupa mentenanta la server
de 1 ora spune ca trupele ajung in 0 minute
si era vorba de 220 arcasi 60 prastieri si un minotaur:mad::mad:
 

Nihilius

Membru activ
In urma lucrarilor de intretinere avute pe Lumea Beta, a aparut un bug legat de timpul de intoarcere al trupelor. Acest bug este raportat echipei tehnice si se lucreaza la indepartarea lui.

Va multumim de intelegere.
Echipa Grepolis Romania.
 

DeletedUser

Guest
kinderul a spus:
Nava de colonizare şi bărcile de transport pot fi distruse în apărare doar atunci când oraşul în care se află este atacat pentru cucerire, adică cu nava de colonizare.

Daca ataci cu nava de colonizare sa ii distrugi navele de transport si nu castigi batalia terestra ce se intampla?
 

DeletedUser

Guest
Kinderul a spus:
Nava de colonizare şi bărcile de transport pot fi distruse în apărare doar atunci când oraşul în care se află este atacat pentru cucerire, adică cu nava de colonizare.
huh? voi sunteti siguri?
zje2z7.jpg
 

DeletedUser

Guest
Nava de colonizare o distrugi doar cu nave de atac, dar ma dispera navele de transport pentru ca nu le distrug nicicum...
113536colonizare.jpg
 

DeletedUser

Guest
Ad1Noob a spus:
Nava de colonizare o distrugi doar cu nave de atac, dar ma dispera navele de transport pentru ca nu le distrug nicicum...
asta stiam din propria experienta, si am postat acel raport sa sesizez ca cele spuse de Kinderul (citate de tine) nu coincid cu jocul.
Tot din propria experienta iti pot spune ca transportoarele pot fi distruse (cele care apartin orasului atacat) daca in atacul tau sunt mai multe decat ale "victimei". Iar daca sunt in sprijin, trebuie mai intai sa moara trupele terestre transportate, ca pe urma sa distrugi si transportoarele. :D
 

DeletedUser

Guest
fratilor, si daca cineva e i curs de cucerire ( deja a ajuns nava de colonizare ), eu fiind destul de departe, daca ii aplic jucatorului ,,Furtuna pe mare'' a lui Poseidon, am sanse sa distrug nava de colnizare?
 

DeletedUser

Guest
"Furtuna pe mare" la fel ca si "furia lui zeus" si alte cateva vraji sunt vraji care se pot aplica doar pe unitatile in miscare. unitati care vin sau pleaca spre/din orasul/orasele tale.
 

DeletedUser

Guest
o problema legata de atacuri si trimitere de trupe la sprijinire

am incercat de foarte multe ori sa potrivesc atacurile sa ajunga la diferenta de 1-2 secunde

nu reusesc sa le pun deoarece intodeauna imi da atacurile cu 10 -15 secunde de diferenta fata de ora calculata

am verificat ca ceasul de pe servar sa nu ramana in urma si sa fie acelasi cu cel de la calc dar aceasta diferenta intodeauna exista

imi poate explica si mie de ce se intampla in acest fel cu timpurile

sau jocul iti schimba timpurile pt ca jucatorul atacat sa aiba o sansa de a se apara ?

multumesc
 

DeletedUser

Guest
sau jocul iti schimba timpurile pt ca jucatorul atacat sa aiba o sansa de a se apara ?
da, exista regula "anti-calendar" care face ca miscarile de trupe sa aiba o marja de eroare de plus/minus 10-15 sec
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus