[IMPLEMENTAT]Buton Solicitare 10 min

  • Autor subiect DeletedUser4201
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser4201

Guest
Sigur. Cei mai leneși...asta am vrut să zic.
Păi....hai să anticipez, puțin, cu voia dumneavoastră, următoarele propuneri, care vor deriva de aici:

- buton pentru mass recruit( deff/of )
- buton pentru negoț automat
- buton pentru inserarea automată a trupelor
-buton pentru fake
.
.
.
-buton pentru ce orice altă funcție pe care o mai doriți dumneavoastră.


Așa...cu ,,automatizări''...și timpul....dar mai ales, inteligența sau ștința jocului..se vor nivela.

cred ca ai mers prea departe cu celelalte butoane sincer, ai inteles ideea dar ai vrut sa scoti in evindenta faptul ca trebuie sa se faca diferenta intre inteligenti si neintelingenti. iti spun ca butonul ala nu incurca si este pentru toata lumea. ba din contra ii ajuta si pe cei inteligenti care nu au timp. astfel unu care sta pe joc mult si nu prea are "sclipiri" e mult mai avantajat deca unu cu sclipiri si initiative noi. pentru ca el o sa stea sa dea solicitare, daca nu la 10 min, la 40. si resursele alea se simt. voi incerca sa bat la o poarta mai mare. acolo sper sa se intelegeaca cu adevarat ce vrea sa insemne aceasta "automatizare". ca sa nu spun ca noul sistem de farmare in sine este automatizare. mare atentie. nu am zis de aceasta automatizare pe sistemul vechi. (desi sunt si acolo scripurile). am zis tocmai pentru ca farmarea noua este AUTOMATA. plus de asta s-a deviat mult de la ideea mea initiala in care am zis ca oricum se sta online pt a da acel buton. dar ... daca vreti sa va bateti toti cu pumnii in piept ca stati voi sa rupeti soarecul, sunteti invitati. si jucand pe ala international, am ajuns la concluzia ca trebuie buton si la ala de 10 ore la un anumit nivel. asta tot pentru a fi mai multe resurse si penru a accelera constructia de minuni si pt a marii spectacolul prin razboaie si atacuri mai numeroase. probabil ca iar o sa fie replici ca sunt puturos sau mai stiu eu ce, asa ca v-am zis logica si gandirea mea fara perdea. va las sa clickuiti.
CA FINAL: Sa va vad cand o sa ajungeti la minuni ce o sa plangeti dupa un buton sau dupa jucatori care stau online mult!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
De acord cu tagesorin in privinta butonului. E foarte necesar de la un anumit nivel in sus.Eu am momentan 5 insule de farmat si urmeaza 6 si 7.Nu e vorba de puturosenie sau altceva, dar sunt prea multe click-uri.Care e problema ca noi vrem sa farmam constant si mult?
Daca voi intrati din an in paste pe cont sau sunteti in zone caldute, bineinteles ca nu aveti nevoie de resurse. Altii poate au nevoie!
In loc sa faca update-uri nefolositoate, cum ar fi bb-codes la insule si porcaria aia de informatii a insulei , mai bine sa faca ceva util.
Cei ca nu vor sa foloseasca acel buton ii invit sa nu o faca si sa click-aie in continuare linistiti.
O idee ar fi implementarea in aceiasi fereastra de solicitarea.De la un anumit nivel, sa intrii pe oricare sat de tarani, dai solicitare si iti da de la toate satele de pe insula pe care le controlezi.Asa s-ar rezolva si partea de grafica si nu ar fi necesar un buton suplimentar, ci doar ceva extra programare.

//Portiune stearsa de Norbit: Conteaza ceea ce spun membri, nu cine sunt ei sau ce performante au pentru moment.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4201

Guest
ai punctat si tu corect pentru necesitatea simplificarii farmarii. dar tin sa le iau apararea producatorilor cu updatu ce include insule BBCode. si alea sunt folositoare mai tarziu. si pe beta se cam apropie perioda minunilor. acolo e versiunea 2.0.4 deja implementata. te ajuta si cu informatii referitoare la cei ce ocupa insula si la satele de tarani ( ce nivele au si ce schimb de resurse). In concluzei ajuta si alea. Oricum ms ca ai inteles ce am vrut sa zic.

//Portiune stearsa de Norbit: Continuarea unei alte discutii sterse
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Deocamdata nu vad rostul BB-code-ului pt insula, dar nu te contrazic.Poate ai dreptate.Dar fereastra aia cu informatiile despre insula la ce ma ajuta.E o lista a polisurilor de acolo...aia o pot vedea si pe harta; o lista a satelor de tarani...si aia o pot vedea daca am polis pe insula....deci inutile.Daca iti spunea ce sate de tarani, ce fel de schimburi fac, ce niveluri aveau, fara sa ai polis pe insula ca sa stii cum sa-ti alegi insulele mai ziceai.
 

DeletedUser3207

Guest
Nu cred ca se va implementa...

Si cred asta deoarece nu este tocmai necesar sa dai un click la fiecare 10 min (eu unul mai puturos din fire dau la ala cu 300/600 min:D)
Dar cel mai puternic motiv este faptul ca exista negutatorul,care iti sporeste productia.
Intelegeti ,nu?

Resurse multe = Negustor nefolositor = mai putini bani

Deci nu cred ca se va implementa...
 

DeletedUser

Guest
Va rog sa comentati doar propunerea in sine si/sau comentariile derivate de pe urma ei, lasand deoparte comentariile la adresa autorului/autorilor.
 

DeletedUser

Guest
Daca tot ati decis sa ma ignorati am sters tot ceea ce am avut eu impresia ca nu are locul in aceasta tema, adica posturile cu continut majoritar sau total cu pareri despre ceilalti participanti la discutie...
 

DeletedUser4201

Guest
Daca tot ati decis sa ma ignorati am sters tot ceea ce am avut eu impresia ca nu are locul in aceasta tema, adica posturile cu continut majoritar sau total cu pareri despre ceilalti participanti la discutie...

excelent. poti sa faci asa de la primul post de acest gen. sa sti ca e solutie de prevenire excelenta. si nici nu mai apuca sa se incinga tarana in oameni BRAVO f buna decizie. asa sa faceti toti moderatorii.
 

DeletedUser

Guest
pro

sunt cu totul de acord, deja mi-am rupt degetele si un mouse
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus