[IMPLEMENTAT]Buton Solicitare 10 min

  • Autor subiect DeletedUser4201
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser4201

Guest
Propun sa se faca un buton separat, il pun si in poza cum il vad eu pozitionat, dar nu e musai sa fie acolo. Ideea e sa existe undeva un buton "Solicitare 10 MIN" Deja cei care au orase pe 6 sau 7 insule pierd aproape toate cele 10 minute de cand incep cu un oras pana ajung la acelasi oras, si iar o luam de la capat. Este infernal!!! Mai pui si ceva lag si iti rupi degetul dand solicitare.
Hai sa va zic logica: De ce doar la solicitare si doar la 10 minute, si nu la altele. In primul rand e foarte greu sa pui mai multe butoane (nu sunt cunoscator, dar banuiesc, alt set de butoane complicat). Deci pt cei ce vor de la 40 incolo sa nu fie buton separat. Pt cei ce nu au prada cercetata si au 5 minute...sa o cerceteze. DE CE NU SI LA JEFUIRE! Daca tot iei dublu, acu mai vrei si ajutor !!! :D nu la jefuire, nu peste 40 min. IDEAL E UN SINGUR BUTON CARE SA FACA ACEEASI COMANDA PT TOATE SATELE CUCERITE: SOLICITAREA LA 10 MIN!!! Va spun o sa va atrageti o multime de simpatizanti cu asa ceva! Imaginati-va ca nu mai putem face nimic si noi intre solicitari ca se duc cele 10 min! Eu spre ex. dau numai la 40 chiar daca sunt online. Sa mai pot citi si eu un rand de curs sau sa fac o problema de fizica. E ca o recompensa pt cei ce stau atata pe jocul acesta minunat! Sper sa fie posibil si sa se ia in calcul asa ceva! Multumesc! Pun si poza:
PS. Mentionez, pt cazurile cand o sa fie mai multe orase pe insula, sa se duca solicitarea la orasul activ, cum e normal!!

propunere.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Intr-u totul de acord cu ideea ta sorine...un oras..un singur click..si resurse in depozit...ce vis frumos!!!
 

DeletedUser

Guest
Prea bun

ca sa parafrazez o reclama "Prea bun, Prea nemteste!":pro:
 

DeletedUser

Guest
Butonul merge

De cand il astept .. sper sa fie gata sapt asta sa ma bucur din plin:)
 

DeletedUser

Guest
Pro,ganditiva va rog la suferinta noastra,daca nu acum,atunci cand o sa avem 30 de sate?
 

DeletedUser3972

Guest
pro.as mai face o mentiune.butonul sa apara de la un anumit nr de sate in sus.daca ai 1-2 sate nu te doare mana.
 

DeletedUser

Guest
Pro .. argumentele , cele spune de TageSorin :).
Dar , va intreb si eu ceva , de ce toti luati la 10 min si nu luati la cel mai mare?:).
 

DeletedUser4216

Guest
Pro. faciliteaza jocul si scurteaza timpi.. un jucator cu 30 de orase cu siguranta nu poate sa dea solicitare la 10 min pt k in 10 min nici nu termina solicitarea la toate.. ar insemna sa stea non stop sa dea clickuri..... se strica mouse-ul la dupa ceva timp.. :)
 

DeletedUser

Guest
O intrebare Sorin ..

Solicitarea la 10 minute , cand dai pe acel BUTON , sa ia pentru toate orasele resurse ? sau doar pentru fiecare imparte.?
 

DeletedUser4201

Guest
O intrebare Sorin ..

Solicitarea la 10 minute , cand dai pe acel BUTON , sa ia pentru toate orasele resurse ? sau doar pentru fiecare imparte.?

ehehe toate odata. desi nu strica nici de pe fiecare in parte tot e mai bn decat sa schimbi 7 sau 8 sate. macar si asa si tot e bn. apas de 8 ori pe el si gata. dar o data e ideal
 

DeletedUser

Guest
Estetic vorbind nu mi-ar place sincer sa exista un buton in plus... In plus ar fi prea usor de accesat si va crea prea multe confuzii pentru incepatori.

Ar fi util un script care sa apara implicit in bara de acces rapid, de exemplu.
 

DeletedUser4201

Guest
Estetic vorbind nu mi-ar place sincer sa exista un buton in plus... In plus ar fi prea usor de accesat si va crea prea multe confuzii pentru incepatori.

Ar fi util un script care sa apara implicit in bara de acces rapid, de exemplu.

sa sti ca ma gandeam sa precizez ca mai util ar fi un script, baietii care au facut pt versiunea veche cred ca pot baga asa ceva. e mai greu sa implementezi in vreun update al 2.0. asa ca scriptul e superidee si chiar realizabil. poate chiar mai usor decat scriptul de la versiunea veche.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus