[IMPLEMENTAT]Buton Solicitare 10 min

  • Autor subiect DeletedUser4201
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
O idee extraordinara.Felicitari.

PRO PRO PRO
ar fi bine daca ai promova idea si pe grepolis.net......daca nu o fac eu
 

DeletedUser

Guest
Contra.
Ar introduce o anumită ,,automatizare'' în joc.
Ce va urma, mai apoi? Buton pentru mass recruit, pentru inserare trupe, pentru negoț automat?
Ai multe polisuri? Foarte bine. Felicitări! Asta nu înseamnă că trebuie să ne puturoșim.
Plus de asta...sincer...de la 10 polisuri în sus, eu unul- și cred că mulți alții- nu se mai ostenesc cu farmul.
 

DeletedUser4201

Guest
Plus de asta...sincer...de la 10 polisuri în sus, eu unul- și cred că mulți alții- nu se mai ostenesc cu farmul.

cei care cauta mereu razboi o fac si ii ajuta teribil. bn sincer acu stateam si ma gandeam ca daca am 20 insule diferite e bun si butonul de dat la 10h, ca la 10 h merita sa dai crede-ma pe cuvant. 8 sate 20 insule 160 clicuri ori 2 ,320 clicuri plus clicurile de schimbare de orase sau/si grupuri 500 clicuri. si iei resurse serioase la 10 h care merita farmate. dar repet e pt 20 insule nu polisuri. poate sa insemne 40 sau 50 sau 60 de polisuri (imi vine greu s cred ca unu care are 50 polisuri le are pe 50 insule diferite. adica e sinucidere curata si o iei razna complet)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ma oameni buni , eu zic sa se faca butonul ca grepolisul nu inseamna solicitare de resurse de la sate inseamna socializare , distractie , colaborare . resursele de la tarani ne ajuta si daca ne ajuta sa o faca in asa fel incat sa ne fie simplu :D . acest buton ar fi bine sa se dea cand cercetezi PRADA DE RAZBOI
 

DeletedUser

Guest
Chiar crezi ca acest buton se va inplementa ? Ce au cei ce au creat grepolisul de castigat ? De ce crezi ca au pus administratorul sa arate ce miscari de trupe sunt si unde ?

PRO insa nu se va inplementa asa ceva , ar avea de pierdut cei ce i-au bani din jocul asta .
 

DeletedUser4201

Guest
Chiar crezi ca acest buton se va inplementa ? Ce au cei ce au creat grepolisul de castigat ? De ce crezi ca au pus administratorul sa arate ce miscari de trupe sunt si unde ?

PRO insa nu se va inplementa asa ceva , ar avea de pierdut cei ce i-au bani din jocul asta .

sa piarda bani ca ce??? ce legatura are solicitarea cu miscarile trupelor si cu administratorul. eu cred ca atrage si mai mult jucatorii si ii face sa cumpere premium mai mult stand cu mai mare drag pe joc. repet eu am ajuns sa dau numa la 40 min , chiar si 4 h de atata butonat. eu mai am treaba si cu alianta etc. deci mi s-a scarbit si sunt absolut sigur ca multi sunt. atatea clicuri. repet nu are legatura cu premium acel buton. cei ce stiu la ce ajuta premium o sa-l activeze oricum. butonul acela ar atrage enorm si ar face mai spectaculase luptele. oricum sper sa se ia macar scriptul in calcul, daca nu, mai avem varianta nemtii :D poate aia vor asa ceva
 

DeletedUser

Guest
Da scuzati mesajul anterior nu am citit cu atentie ce a propus .
 

DeletedUser

Guest
Ba decid nu decid , Admini Grepo Romania sa le arate propunerea si dupa aia faca ce-o sti . ma apuc de injurat daca nu se aproba :D
 

DeletedUser

Guest
ma gandesc eu : oare moderatorii de forum care isi dau cu parerea, propun ideile de aici administratorilor sau trebuie sa si gaseasca solutia pentru implementarea lor?
Orice modificare implica si ceva munca si poate acum se ocupa doar de problemele care apar pe servere - ca functionalitate....
 

DeletedUser

Guest
In mare partea a propunerilor (in special cele ce modifica jocul in orice fel) le aratam managerului de comunitate care le trimite mai departe dezvoltatorilor.
 

DeletedUser4201

Guest
In mare partea a propunerilor (in special cele ce modifica jocul in orice fel) le aratam managerului de comunitate care le trimite mai departe dezvoltatorilor.

excelent. cred ca puteti inchide daca nu mai doriti pareri. cine a avut ceva de zis a zis cu privire la acest lucru. iar Stil oberva si el parerile. Am incredere ca va sti ce sa faca. Tot ce putem spera este sa se faca asa ceva pt 2.0
 

DeletedUser

Guest
Daca tot au introdus cu noul update "o noua fereastra cu informatii a insulei despre locuri libere, sate de tarani si orasele prezente pe insula", pe care o gasesc inutila, ar putea cu un nou update sa puna un buton cu functionalitatea de obtinere a resurselor de la toate satele de tarani cucerite pe insula in acea fereastra:

insula.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Contra.
Ar introduce o anumită ,,automatizare'' în joc.
Ce va urma, mai apoi? Buton pentru mass recruit, pentru inserare trupe, pentru negoț automat?
Ai multe polisuri? Foarte bine. Felicitări! Asta nu înseamnă că trebuie să ne puturoșim.
Plus de asta...sincer...de la 10 polisuri în sus, eu unul- și cred că mulți alții- nu se mai ostenesc cu farmul.

Contra si eu cu ideea si sunt de acord cu DarkAngel . Eu deja de la 7 orase nu ma mai chinui cu farmatul.
 

DeletedUser

Guest
Sigur. Cei mai leneși...asta am vrut să zic.
Păi....hai să anticipez, puțin, cu voia dumneavoastră, următoarele propuneri, care vor deriva de aici:

- buton pentru mass recruit( deff/of )
- buton pentru negoț automat
- buton pentru inserarea automată a trupelor
-buton pentru fake
.
.
.
-buton pentru ce orice altă funcție pe care o mai doriți dumneavoastră.

Deci, clar...sunt contra. Din poziția mea de jucător, sunt contra. Vrei să joci...să faci performanță? Perfect! Investește timp. Și inteligență! Automatizările, duc la o reducere a timpului petrecut pe joc, adevărat...dar, mult mai rău, conduc spre o ,,nivelare'' a calității jucătorilor.
Optim, ideal....este să faci în așa fel încât să combini timpul pe care îl ai pentru joc,la care să adaugi inteligență...și de aici...funcție de proporțiile fiecăruia..să rezulte performanța.
Ai mult timp liber pe care să îl acorzi jocului...super! Vei ajunge la un anumit nivel. De care nu vei putea însă trece, dacă nu te ajută și mintea, puțin.
Ai timp...ai și o oarecare inteligență....cu siguranță...vei fi în topuri.
Așa...cu ,,automatizări''...și timpul....dar mai ales, inteligența sau ștința jocului..se vor nivela.

Cred că este a doua popunere de pe aici care are din partea mea, un vot negativ.
Cu scuzele de rigoare pentru inițiatorul ei.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2467

Guest
cu toate ca am spus pro dark are dreptate...imi rertrag pro-ul.:eek:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus