Durata de cucerire pe Lambda..

  • Autor subiect klaus ionita
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Dl. Norbit,uita-te si tu cati jucatori sunt carora nu le convine timpul.Am auzit ca 24 ore cucerirea a fost ideea nemtilor.Nu te mai lua dupa stramasi lui Hitler

Ai auzit bine, a fost ideea lor... Intamplator sunt de acord cu ea... Dar asta e neimportant si nu incerc sa ma iau dupa nimeni. Oricum parerea mea e chiar la fel de importanta ca a voastra si eu nu decid nimic din punctul acesta de vedere.

Revenind la numarul de jucatori ce nu sunt de acord cu aceasta modificare: Totusi, mai avem 10 lumi de joc (e drept, nu toate cu sistem vechi de cucerire, dar e una atat cu sistem vechi cat si cu versiunea a 2.0) unde durata de joc e dupa cum o doriti voi, adica relativa la viteza lumii de joc. Nu putem multumi pe toata lumea.
 

DeletedUser

Guest
Mie sincer sa fiu,imi place cum se numeste topic-ul...

Timpul de durata este un nume genial.Bravo baieti!!!:cool:
 

DeletedUser

Guest
pai , ti-e iti place ideea , dar .. daca erai un jucator care jucai grepolis din placere .. nu pentru altcv , si te apuci sa stai O ZI ca sa cuceresti .. ti-ar conveni ? nu cred..
tu ai acolo scris Moderator , te ocupi de servere si ce mai faci tu , ca nu ma intercaleaza pe mine ce faci tu .:rolleyes:

dar , ar trebui sa gandesti ca un jucator , nu ca un admin pe lumea lambda sau moderator ..

Edit : aveam nervi cand am scris titlul ..

trebuia : Timpul de durata al cuceririi pe Lumea Lambda..
 

DeletedUser

Guest
ca o noutate pe noua versiune de joc se putea veni cu revolta..nu cu 26 ore de cucerire....:pro:
 

DeletedUser

Guest
De ce sa ma bag acolo ? unde toti sunt dezvoltati ? asa , mai bine ma las de tot , si astept altcv. stiu ca voi nu vreti
dar ma repet , am vazut ca stii si tu ca nu e o trupa cucerirea , dar .. cu trupele faci cucerirea , asta este adevarat .. dar FIIND VITEZA 1 LA TRUPE , TRUPELE MERG RELATIV " INCET " , SI .. CUCERIREA NU ESTE O TRUPA :)).

de aceea ar trebui sa se modifice prostia asta de ora a cucerirei ..

Pai exact de aceea e ora aceasta la cucerire (considerandu-se relativa la viteza trupelor).. Practic, cu cat trupele sunt mai incete, cu atat durata de cucerire e mai lunga.. Fiindca, dureaza mai mult sa se bage suport si dureaza mai mult sa se atace satul de catre aparator.
 

DeletedUser

Guest
ma rog man , ai dreptate intr-un fel .. dar , nu crezi ca trebuia sa testati serverul inainte si sa ne ANUNTATI CORECT CU SETARILE ? ca lumea asta , sincer .. nu cred ca avea 2000 de playeri pe ea daca se stiau dinainte setarile ..
mai bine o faceati ca un fel de Hyperboa sau cum pana mea ii zice la sv ala cu pacea activa .. ca tot cam aia rezulta.
 

DeletedUser

Guest
pai , ti-e iti place ideea , dar .. daca erai un jucator care jucai grepolis din placere .. nu pentru altcv , si te apuci sa stai O ZI ca sa cuceresti .. ti-ar conveni ? nu cred..
tu ai acolo scris Moderator , te ocupi de servere si ce mai faci tu , ca nu ma intercaleaza pe mine ce faci tu .:rolleyes:

dar , ar trebui sa gandesti ca un jucator , nu ca un admin pe lumea lambda sau moderator ..

Edit : aveam nervi cand am scris titlul ..

trebuia : Timpul de durata al cuceririi pe Lumea Lambda..

Pai, ca jucator ma gandesc... Asta chiar depinde de preferintele fiecaruia...
 

DeletedUser

Guest
ma rog man , ai dreptate intr-un fel .. dar , nu crezi ca trebuia sa testati serverul inainte si sa ne ANUNTATI CORECT CU SETARILE ? ca lumea asta , sincer .. nu cred ca avea 2000 de playeri pe ea daca se stiau dinainte setarile ..
mai bine o faceati ca un fel de Hyperboa sau cum pana mea ii zice la sv ala cu pacea activa .. ca tot cam aia rezulta.

Avea, sigurat avea...

Insa sunt de acord ca trebuiau anuntate setarile corecte si chiar accentuata aceasta modificare. Ne-am mai cerut deja scuze pentru asta, si ne mai cerem odata.. Pur si simplu a fost o deficienta de comunicare si asta chiar a fost vina noastra (a administratorilor romani).
 

DeletedUser

Guest
ma rog .
deviez .. putin :) poti sa citesti mesajul care ti l-am mai dat ieri cu poozele alea? sa vezi daca poti face ceva?

ON topic : vreun raspuns concret? sa stiu daca dau stergere cont sau nu .. sau daca caut un inlocuitor pt cont :|.. m-am lasat si de beta , cand puteam sa am acum 70 de orase , eu am 59 .

Edit : nu conteaza scuzele mai .. trebuia sa TESTATI SERVERUL .. si vedeati .
dar am rog , deja ma consum prea mult .
 

DeletedUser

Guest
Nu cred ca se mai poate modifica ceva acum pentru ca ar fi nedrept pentru cei care au cucerit in sistemul de 24 de ore...
 

DeletedUser

Guest
ma rog .
deviez .. putin :) poti sa citesti mesajul care ti l-am mai dat ieri cu poozele alea? sa vezi daca poti face ceva?

ON topic : vreun raspuns concret? sa stiu daca dau stergere cont sau nu .. sau daca caut un inlocuitor pt cont :|.. m-am lasat si de beta , cand puteam sa am acum 70 de orase , eu am 59 .

Edit : nu conteaza scuzele mai .. trebuia sa TESTATI SERVERUL .. si vedeati .
dar am rog , deja ma consum prea mult .

Off-topic: Am sa-ti raspund la mesajele alea cand am si eu un raspuns cat de cat logic si corect..

On-topic: Testarea serverului se face la alte viteze pentru rapiditate... :) Setarile finale se aplica cu putin timp inainte de a deschide lumea (cam pe cand sunt anuntate) si cam pe atunci ni se si taie accesul la oricefel de test..

Ca raspuns la solicitarea voastra de micsorare a duratei, n-am altul sa va ofer decat un categoric "nu". V-am mai spus ca nu se poate modifica o anumita lume de joc decat din motive extreme...
 

DeletedUser

Guest
Viaţa meaaaaaaa !!!!!

şi când se deschide lumea My?:))
ca trebuie sa revina I.R.R , daca aici plec eu , sau dau contul .. sigur nu v-a mai fi la fel ..
 

DeletedUser

Guest
Viaţa meaaaaaaa !!!!!

şi când se deschide lumea My?:))
ca trebuie sa revina I.R.R , daca aici plec eu , sau dau contul .. sigur nu v-a mai fi la fel ..

Habar n-am, sincer.. Inca nu s-a auzit nimic despre deschiderea unei alte lumi de joc.
 

DeletedUser

Guest
Da corect.Cand se deschide lumea?
App,pot sa-ti preiau eu contul.
 

DeletedUser

Guest
Habar n-am, sincer.. Inca nu s-a auzit nimic despre deschiderea unei alte lumi de joc.


Stiu .. nici eu nu as fi auzit , cand nici o luna nu a trecut ..

@Spartacus ; contul il voi preda unui bun prieten care se v-a juca.

Multumesc.
 

DeletedUser

Guest
A intrat sefu` , stil .. astept si un raspuns de la el .. ca sa stiu ce fac cu contul .

macar la 16-18 ore ,, daca nu la 8 sau 12..
 

DeletedUser4470

Guest
Cred ca au confundatr cu colonizarea cand au pus atatea ore
 

DeletedUser2188

Guest
chiar si la 18 ore e destul dar tot nu e 24 de ore, eu as ramane pe 12 ore
Eu jos si pe intrnational, stiti cat am timpul de cucerire acolo, 6 ore ceea ce e super nu inteleg de ce nu se poate si aici macar pe lambda 8 ore timpul de cucerire, ar fi prea frumos oricum raman la 12 ore ...
 

DeletedUser

Guest
Pro 12 ore...sa astepti 24 de ore ca sa cuceresti....Mai ales ca grepolis 2 pune accent pe ocupare oraselor de pe o insula,vitezele de deplasare a trupelor este mai putin de o ora.Deci in caz de cuceresc pe cineva de pe insula,in 24 de ore ma poate ataca de 24 de ori,cum si cei de pe insula care sunt intr-o alianta cu cel care e cucerit.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus