Durata de cucerire pe Lambda..

  • Autor subiect klaus ionita
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
#11

Sunt contra acestui lucru...cine sa stea macar 12 ore la PC sa supravegheze cucerirea..ca in cazul in care vine un val de atacuri sa bage inapoi sprijin....SUNT TOTAL CONTRA ACESTUI LUCRU....macar 12 ore ....dar 24?:eek:...nu stiu mi se pare ....foooaarte mult...si orice-ar fi ....la un moment dat lumea kappa va deveni o lume fantoma...fara jucatori.
 

DeletedUser

Guest
Problema de 24 mai vine cu un cusur...am luat si eu al 2-lea sat si avea cercetata democratia....asa ca o cucerire ajunge la 26 ore:eek:
 

DeletedUser

Guest
:):buna.mi-am dat seama ca esti tu.si sa stii ca nu am luat ban ci am dat stergere cont si da sant in polonicul de aur:)
 

DeletedUser

Guest
atunci inseamna ca esti PRO !:))
esti contra 24h pro in privinta la ce am zis eu .. :heh:


Daca nu se schimba asta , chiar .. n-aveti putin obraz ..
 

DeletedUser6401

Guest
24h ?!?

Intr-un fel e bine si asa. Pt. incepatori.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
O singura intrebare inainte sa-mi spun si eu parerea: Care-i legatura intre viteza serverului (viteza in care se produc resurse si se construieste) si timpul de cucerire?
 

DeletedUser

Guest
:supermad::supermad:bagati si voi un timp mai scurt de 24h de preferat de la 12h in jos k altfel marea majoritate se va lasa de lambda...
eu joc pe beta pe w3 si chiar dak ii o lume cu speed 4 si timpul de cucerire ii de 6h mi se pare totusi ar fii mai bn sa bagati si voi pe lambda macar 12h nu mai mult
sa speram k o sa vaceti ceva in privinta asta:pro:

Da-mi si mie linkul cu lumea aceea.:cool:
 

DeletedUser

Guest
Problema de 24 mai vine cu un cusur...am luat si eu al 2-lea sat si avea cercetata democratia....asa ca o cucerire ajunge la 26 ore:eek:

:eek::eek::eek::eek::eek: 26 de oreeeee?:supermad: pfoai pai baiatu sta cuminte 24 de ore ,isi face armta si dupa te bombardeaza 2 ore..........E DERANJANT
 

DeletedUser

Guest
O singura intrebare inainte sa-mi spun si eu parerea: Care-i legatura intre viteza serverului (viteza in care se produc resurse si se construieste) si timpul de cucerire?

pai domnule Norbit , in primul rand , toate lumile de pana acum au fost facute cu viteza serverul . si este LOGIC
viteza server = cucerire / productie / timpul de constructie ..

OFF: mai citeste ultimul meu mesaj pe lambda , ca .. mai trebuie rezolvat ceva.
 

DeletedUser

Guest
pai domnule Norbit , in primul rand , toate lumile de pana acum au fost facute cu viteza serverul . si este LOGIC
viteza server = cucerire / productie / timpul de constructie ..

OFF: mai citeste ultimul meu mesaj pe lambda , ca .. mai trebuie rezolvat ceva.

Nu cum au fost facute lumile pana acum am intrebat.

Si chiar vreau sa stiu parerea ta in privinta logicii, de ce trebuie influentat timpul de cucerire de viteza serverului? Care-i legatura intre ele?
 

DeletedUser

Guest
care-i diferenta:)produci repede si la urma cand sa cuceresti o lasi balta ca la cat dureaza nu mai ai rabdare.cat dureaza cucerirea faci turul Romaniei(SI SE STIE CE DRUMURI SANT IN ROMANIA:)
 

DeletedUser

Guest
care-i diferenta:)produci repede si la urma cand sa cuceresti o lasi balta ca la cat dureaza nu mai ai rabdare.cat dureaza cucerirea faci turul Romaniei(SI SE STIE CE DRUMURI SANT IN ROMANIA:)

Ok, faci turul Romaniei, dar tot nu are nici o legatura cu viteza serverului de joc.
 

DeletedUser

Guest
Ok, faci turul Romaniei, dar tot nu are nici o legatura cu viteza serverului de joc.
eu zic ca are .. pentru ca , daca am sta sa ne gandim logic :) , pe toate serverele romanesti viteza trupelor este 1 , da?

inseamna ca pe toate serverele trebuia sa fie cucerirea 24h ?:|

viteza server = viteza de constructie / viteza de constructie a trupelor(navelor) / resurse / si cucerire , pentru ca asa trebuie , ca este viteza serverului , iar cucerirea NU ESTE O TRUPA !
 

DeletedUser

Guest
Dar,Dl. Norbit,tu ai sta sa cuceresti 24 ore sau 26?Sau sa stai atat sa supraveghezi cucerirea?

:pro::pro::pro::pro::pro::pro:
 

DeletedUser

Guest
eu zic ca are .. pentru ca , daca am sta sa ne gandim logic :) , pe toate serverele romanesti viteza trupelor este 1 , da?

inseamna ca pe toate serverele trebuia sa fie cucerirea 24h ?:|

viteza server = viteza de constructie / viteza de constructie a trupelor(navelor) / resurse / si cucerire , pentru ca asa trebuie , ca este viteza serverului , iar cucerirea NU ESTE O TRUPA !

Spartacus , ei nu joaca grepolis si nu stiu ce este ala timp .. ei doar isi vad de meseria lor .
Ps-> Norbit vreau sa citesti asta..

TIMPUL DINTR-O CUCERIRE NU ESTE O TRUPA !
 

DeletedUser

Guest
Dl. Norbit,uita-te si tu cati jucatori sunt carora nu le convine timpul.Am auzit ca 24 ore cucerirea a fost ideea nemtilor.Nu te mai lua dupa stramasi lui Hitler
 

DeletedUser

Guest
eu zic ca are .. pentru ca , daca am sta sa ne gandim logic :) , pe toate serverele romanesti viteza trupelor este 1 , da?

inseamna ca pe toate serverele trebuia sa fie cucerirea 24h ?:|

viteza server = viteza de constructie / viteza de constructie a trupelor(navelor) / resurse / si cucerire , pentru ca asa trebuie , ca este viteza serverului , iar cucerirea NU ESTE O TRUPA !

Din nou, nu-mi spune cum e pe celelalte lumi. Spune-mi legatura daca tot spui ca e inadmisibil ca pe o lume cu viteza 3 sa dureze 24 de ore cucerire... Ca nu e o trupa nu ma ajuta cu nimic... Stiam si eu asta :))

Dar cum cuceresti? Cu trupe... Construiesti ceva in timpul asta, bagi ceva resurse in timpul asta?... Nu... Cuceresti cu atacuri si suport.. Atacurile si suportul depind de viteza serverului? Nu.. Deci? Relativitatea fata de care setare e?

Personal, consider ca e prima lume de joc cu timp de cucerire adaptat corect.

Totusi, aceasta setare nu a fost implementata la dorinta mea sau a unor colegi de-ai mei (am colegi ce sunt de-acord cu voi). A fost implementata ca o noutate pentru a mai diversifica setarile lumilor de joc.

Daca chiar nu aveti rabdare si doriti sa jucati cu un timp de cucerire mai mic sunteti invitati sa incercati lumea Kappa, neavand cum schimba setarile unei lumi deja incepute decat in circumstante extreme.
 

DeletedUser

Guest
Dar,Dl. Norbit,tu ai sta sa cuceresti 24 ore sau 26?Sau sa stai atat sa supraveghezi cucerirea?

:pro::pro::pro::pro::pro::pro:

Dar daca esti cucerit si intri dupa 6 ore decand a inceput cucerirea!? Atunci nu e ok sa mai ai 16 ore de cucerire ramase daca tot faci o gramada pe drum cu trupele?
 

DeletedUser

Guest
Dar ai colegi de insula care in cele 2 ore sau 6 te pot ajuta.
Eu am zis ca cea mai bun sistem de cucerire pentru aceasta lume,ar fi 12 ore cu revolta.
 

DeletedUser

Guest
Din nou, nu-mi spune cum e pe celelalte lumi. Spune-mi legatura daca tot spui ca e inadmisibil ca pe o lume cu viteza 3 sa dureze 24 de ore cucerire... Ca nu e o trupa nu ma ajuta cu nimic... Stiam si eu asta :))

Dar cum cuceresti? Cu trupe... Construiesti ceva in timpul asta, bagi ceva resurse in timpul asta?... Nu... Cuceresti cu atacuri si suport.. Atacurile si suportul depind de viteza serverului? Nu.. Deci? Relativitatea fata de care setare e?

Personal, consider ca e prima lume de joc cu timp de cucerire adaptat corect.

Totusi, aceasta setare nu a fost implementata la dorinta mea sau a unor colegi de-ai mei (am colegi ce sunt de-acord cu voi). A fost implementata ca o noutate pentru a mai diversifica setarile lumilor de joc.

Daca chiar nu aveti rabdare si doriti sa jucati cu un timp de cucerire mai mic sunteti invitati sa incercati lumea Kappa, neavand cum schimba setarile unei lumi deja incepute decat in circumstante extreme.

De ce sa ma bag acolo ? unde toti sunt dezvoltati ? asa , mai bine ma las de tot , si astept altcv. stiu ca voi nu vreti
dar ma repet , am vazut ca stii si tu ca nu e o trupa cucerirea , dar .. cu trupele faci cucerirea , asta este adevarat .. dar FIIND VITEZA 1 LA TRUPE , TRUPELE MERG RELATIV " INCET " , SI .. CUCERIREA NU ESTE O TRUPA :)).

de aceea ar trebui sa se modifice prostia asta de ora a cucerirei ..
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus