Durata de cucerire pe Lambda..

  • Autor subiect klaus ionita
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Ştiu că mulţi vă ve-ţi lăsa de timpul de cucerire pe Lambda.

Mai bine , aşa .. mă ţineam de Kappa , unde timpul este de 12h per/cucerire.

Aici , unde este 24h cucerirea , mai bine colonizezi naiba un sat decât să îl iei , durează mai puţin .. durează timpul de mers ( 5h să zicem + 24h cât stă nava acolo ) .
Aici , trebuie sa bagi toata autobaza pe un polis , pe cand .. daca o cucerirea o faci decat intr-o singura noapte ( 8 h ) de la 00:00-08:00 , intrii sa zicem si pe bonus , ai un avantaj , si te poti descurca singur sa cuceresti , aici iti trebuie 25 membrii minim ca sa fii asigurat ca nu iti pierzi nava..


Deci , in concluzie , se poate reface TIMPUL DE DURATA AL CUCERIRII PE LUMEA LAMBDA?
ca ma repet , mai bine ma bagam pe Kappa daca era asa , dar am zis sa astept un sv. cu viteza 3 , ca dureaza mai putin cucerirea :|..
Acum ce fac? astept serverul My sau cum naiba ii mai zice ? sa fie cu viteza 1 ( ca e singurul sv care nu are viteza 1 ) si sa stau iar 24h ?:))
sau , vedem in PREMIERA un sv cu viteza server 1 , care tine cucerirea 8h .. ca pe grepolisul asta , vad ca .. este cam totul posibil ..

Ps-> vb. de sistemul vechi de cucerire.
 

DeletedUser

Guest
e naspa rau de tot 24h

e naspa rau de tot 24h; cred ca un 12h ar fi fost perfect, deja si 16 e prea mult. La 12h are si inamicu timp sa raspunda daca e hotarat sa se apere, etc. La 24h e naspa rau, nu am cuvinte sa spun cat de naspa.
 

DeletedUser

Guest
Intra-adevar mi se pare absurd sa fie o lume cu viteza de joc 3, iar cucerirea sa dureze 24h! Daca a'ti putea schimba acest lucru in asa fel incat sa dureze cucerirea doar 12h, ar fi minunat. Sper sa ne luati in considerare parerile noastre si sa faceti ceva in privinta asta daca e posibil!. Eu unul multumesc conducerii anticipat si numai bine la toata lumea.
 

DeletedUser5537

Guest
#4

Fratilor ce va apucat cu 24h .... sunteti nebuni??? am bagat pe lumea lambda 20euro pana acum , ca am crezut ca e 8 ore cucerirea , mai bine ma las de lumea Lambda , daca nu se va schimba ceva , lumea lambda va pierde multi jucatorii.....puneti macar 12 ore cucerirea
 

DeletedUser

Guest
24h

:pro:va bateti joc de noi daca nu schimbați durata cuceriri eu unul nu creca o sa mai joace nimeni pe lumea asta


12h ore ar fi super
sau bagati sistemul cu revolta:pro:
 

DeletedUser

Guest
Este prea mult 24 ore.Este bine cand esti asediat,dar rau cand cuceresti.Cel mai potrivit ar fi 8 ore.Si 12 ar fi bune pentru ca ai timp sa si cuceresti si sa scapi de asediu.
Dar cel mai potrivit,ar fi sistemul de revolta cu cucerire 12 ore.

Asta este viata deoarece :pro:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5537

Guest
lumea Lambda se aseamana cu theta la viteza , pe lumea Lambda deja se organizeaza in multe aliante ,parasirea lumii Lambda si organizarea unor proteste .Toti vor 12 sau 8 ore , si eu sunt deacord cu ei , zic ca 12 ore ar fi cel mai bine pentru toti:pro::pro::pro::pro::pro:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Sunt pentru 8 ore (ca si pe ZETA), si in cel mai rau caz 12 ore !!! :angry:
24ore este prea mult. Am aproape 60 de prieteni pe Lambda, care se vor lasa, si sunt sigur ca multi altii se vor lasa, daca nu faceti ceva cu timpul acesta de 24 de ore. Am inteles ca asa vor nemtii, dar voi ce sunteti ? Voi nu aveti un cuvant de zis ??? :pro: !
Propuns sa faceti ceva, si sa schimbati aceasta durata, daca nu ,eu ma las de Lambda !
 

DeletedUser

Guest
este o dezamagire profunda din partea echipei grepolis ..

Ps-> lasati topicul deschis , o sa mai vina niste oameni pusi pe scandal din cauza asta :p .

daca ne anuntati inainte , era altcv.. dar , + ca pe 2.0 se avanseaza foarte rpd .. acum deja ... nu am cuvinte.

daca era cu viteza 1 , ma asteptam .. ca este normal .. poate pe viitor o sa vedem o lume cu viteza 1 la server si dureaza 8 ore cucerirea ..

vb lu rebelul , voi chiar sunteti mămăligi ? nu puteti face nimic ?
 

DeletedUser

Guest
serverul asta e pentru cei prosti dar multi,nu se mai poate numi joc de strategie.care strategie a prostului?daca gresesti ai timp sa ti-o repari plus ca au timp sa atace si cei care intra doar o data pe zi sa mai dea cate o constructie la facut.am vazut ca multi in loc sa cucereasca fac colonii.halal joc.bineinteles ca in felul asta daca nu se schimba nimic multi or sa se retraga.astept ca sa se ia o masura altfel consider ca-i pierdere de timp.nu sant jucatorul care sa fac colonii doar de dragul de a pierde timp pe acest server.
 

DeletedUser

Guest
Nu trebuie sa jignim pe nimeni sau sa fim rautaciosi, explicatii pot fi mai multe.Sa ii lasam pe ei sa ne spuna si poate o sa ne asculte si cerintele......e foarte mult 24 de h.....12 ar fi cel mai nimerit.
 

DeletedUser4579

Guest
asa este... este ceva ce nu se potriveste cu acest server faptul ca e serverul de viteza 3 si cucerirea dureaza dublu decat ne-am fi asteptat... este un server de viteza mai buna sau ce? multumesc celor ce au deschis acest subiect... multa stima si conducerii GREPOLIS si sper sa se poata schimba aceasta perioada de cucerire... e prea mult timp...
 

DeletedUser

Guest
ba fratilor schimbati timpul de cucerire.....in 24 de ore moare armata de plictiseala..... si eu ma las de lambda dak nu faceti cv in privinta sta....cel mai bn e cu 8 ore.....:pro:
 

DeletedUser

Guest
nu am vrut sa jignesc pe nimeni,dar acest joc se numeste joc de strategie.nu inteleg: care este strategia acestei cuceriri?24 de ore?MULTUMESC dar sincer daca nu se schimba ,ma lipsesc de STRATEGIA ASTA.VOI RENUNTA CUM VOR FACE CRED MAJORITATEA.
 

DeletedUser

Guest
Pac man

am intrat pe aceasta lume crezand ca cucerirea tine 8h ca si in descriere, dar vad ca descrierea sa schimbat acum in 24h...nu este corect ca viteza jocului sa fie 3 iar cucerirea sa dureze de 3 ori mai mult.(SW)
 

DeletedUser6400

Guest
:supermad::supermad:bagati si voi un timp mai scurt de 24h de preferat de la 12h in jos k altfel marea majoritate se va lasa de lambda...
eu joc pe beta pe w3 si chiar dak ii o lume cu speed 4 si timpul de cucerire ii de 6h mi se pare totusi ar fii mai bn sa bagati si voi pe lambda macar 12h nu mai mult
sa speram k o sa vaceti ceva in privinta asta:pro:
 

DeletedUser

Guest
nu am vrut sa jignesc pe nimeni,dar acest joc se numeste joc de strategie.nu inteleg: care este strategia acestei cuceriri?24 de ore?MULTUMESC dar sincer daca nu se schimba ,ma lipsesc de STRATEGIA ASTA.VOI RENUNTA CUM VOR FACE CRED MAJORITATEA.

MADONAAAAAA , CE MAI FACI ?:))
nu ne-am mai vazut de cand ai luat ban:)).

esti in polonicul de aur ? ca multi si-au mai schimbat numele pe lumea asta ( eu sunt Akmon .. )

Edit : OO , se pare ca ai intrat Mr.Nihilius . asteptam o parere pozitiva.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus