Durata de cucerire pe Lambda..

  • Autor subiect klaus ionita
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Lambada

este bn si 12 dar pe cel international este 6 ore timpul de cucerire si foarte bine ca inamici nu au timp destul sa riposteze :pro::pro::pro::pro::pro::pro:
 

DeletedUser

Guest
chiar si la 18 ore e destul dar tot nu e 24 de ore, eu as ramane pe 12 ore
Eu jos si pe intrnational, stiti cat am timpul de cucerire acolo, 6 ore ceea ce e super nu inteleg de ce nu se poate si aici macar pe lambda 8 ore timpul de cucerire, ar fi prea frumos oricum raman la 12 ore ...

este bn si 12 dar pe cel international este 6 ore timpul de cucerire si foarte bine ca inamici nu au timp destul sa riposteze :pro::pro::pro::pro::pro::pro:

Fiecare lume are setarea ei pe orice server, fie el international sau local.

Tocmai ideea ca inamicii nu au timp sa riposteze e un argument pro celor 24 de ore, din punctul meu de vedere...

Pro 12 ore...sa astepti 24 de ore ca sa cuceresti....Mai ales ca grepolis 2 pune accent pe ocupare oraselor de pe o insula,vitezele de deplasare a trupelor este mai putin de o ora.Deci in caz de cuceresc pe cineva de pe insula,in 24 de ore ma poate ataca de 24 de ori,cum si cei de pe insula care sunt intr-o alianta cu cel care e cucerit.

Sunt de acord cu ideea ca Grepolis 2 pune accept pe ocuparea oraselor de pe aceeasi insula si ca, din punctul acesta de vedere e mai greu cu o durata asa lunga de cucerire... Va fi interesant de vazut evolutia acestei lumi.


@toti: Hai ca deja ma simt ca si cum as incerca sa va conving ca aceasta decizie de a pune 24 de ore ca durata a cuceririi e cel mai bun lucru de pe pamant.. Nu aceasta imi e intentia. Nu vreau sa va conving de nimic, insa trebuie sa intelegeti ca pentru fiecare lume de joc sunt oferite setari diferite. Aceasta e setarea lumii Lambda. Puteti alege sa jucati pe care simtiti dumneavoastra ca vi se potriveste mai bine.

O zi buna in continuare si distractie placuta!
 

DeletedUser4775

Guest
Daca nu se schimbi o sa asteptam pana se deschide lumea urmatoate:D.Aste peste vreo 2 luni
 

DeletedUser

Guest
chiar si la 18 ore e destul dar tot nu e 24 de ore, eu as ramane pe 12 ore
Eu jos si pe intrnational, stiti cat am timpul de cucerire acolo, 6 ore ceea ce e super nu inteleg de ce nu se poate si aici macar pe lambda 8 ore timpul de cucerire, ar fi prea frumos oricum raman la 12 ore ...

pe international e altceva,acolo nu exista bonus de noapte.cum ar fi sa faci o cucerire intreaga doar pe bonus?

aviz tuturor:chiar daca cucerirea este de 24/26 ore o sa fiti atacati ca nebunii doar 16/18 ore.Ca inca nu s-o descoperit(cel putin eu) pe cineva care sa sparga o nava pe bonus.
 

DeletedUser

Guest
Fratitlor parerea mea este urmatoarea , daca e viteza serverului 3 atunci sa fie timpu de cucerire 8 ore ca pe zeta , daca viteza serverului e 2 sa fie 12 ore ca pe kappa , daca e 1 sa fie 24 ca poate altora el place ,

Vreau sa zic ca nu are nici o logica viteza 3 si cucerirea 24 ore , si la un sv cu viteza 2 sa fie 12 , asta e cv anormal , poi daca viteza sv-ului este mai mare sa fie si cucerirea si restu cu timp mai redus ca doar asa e normal ...
 

DeletedUser

Guest
Numai creatorul poate cere asta .
imi pare rau sa te informez . dar eu vreau ca topicul sa ramana deschis .
 

DeletedUser

Guest
Corect ! Vreau sa primim raspunsul de la persoana care se ocupa cu setarile lumii Lambda. Este imposibil sa stai in fata pc-ului sa faci strategii, sa nu iti rupa dusmanul nava. Cand stau cel mai mult la Pc, din 24 ore, cam 4 ore dorm, deci in 4 ore pot sa fiu facut ,,terci" :supermad:
 

DeletedUser

Guest
Fratilor ce va apucat cu 24h .... sunteti nebuni??? am bagat pe lumea lambda 20euro pana acum , ca am crezut ca e 8 ore cucerirea , mai bine ma las de lumea Lambda , daca nu se va schimba ceva , lumea lambda va pierde multi jucatorii.....puneti macar 12 ore cucerirea

Frate , nu exagera ..
Ai bagat 20 de euro si esti pe locul 2200 , hai da'o in colo de treaba :-j
Daca bagam 20 de euro , eram sigur prin primii 200 macar :-J
 

DeletedUser

Guest
A bagat 20euro si ii pe locul 2154 =))
Si eu care nu am bagat nimic, si am avut si probleme cu netu, apoi cu pc-ul, alte probleme, sunt pe un loc mai bun ;)

PS: Sa nu ne abatem de la subiect. Sa rezolvam problema pe care eu o consider, una destul de importanta pentru toti jucatorii Lambda
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ok.. Am incercat cu frumosul dar vad ca nu se poate, ba mai mult observ ca anumite persoane nici macar nu a citit ce s-a scris inainte de a raspunde.

Rezumat:
Timpul de cucerire pe lumea Lambda e si va ramane de 24 de ore. Nu e de ieri, de astazi, e de la inceputul lumii de joc, iar acest lucru e public pentru toata lumea de mai bine de o saptamana.

Nu doriti sa mai jucati cu aceasta setare? Aveti la dispozitie optiunea de stergere a contului pe lumea Lambda (o gasiti in "Setari") si sunteti invitati sa continuati pe o lume care e pe placul dumneavoastra sau sa asteptati deschiderea unei lumi ce e pe placul dumneavoastra.

Discutia se incheie aici cu rugamintea ca o alta tema cu acest subiect sa nu mai fie creata.
O noapte placuta in continuare!
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus