disparitie monede din joc

DeletedUser

Guest
crezi tu ca nu are ce sa faca politia, tot furt se cheama indiferent ca este virtual sau nu, aveam 1300 si din moment ce am -200, fa tu calculul cat am consumat,,, si unde sunt restul... daca nu retragea cineva si le foloseam eu de ce am minus 200?öricum am print screen
 

DeletedUser13911

Guest
Nu cred ca adminii pot face retragere de monezi ,mai ales cand sunt cumparate cu bani reali....poate doar un head ceva...
Exista posibilitatea sa fi avut activat prelungirea automata a 2 funct premium...,atunci cand au intrat banutii..200 de gold s-au dus direct in premium..fara sa te intrebe.
Verifica cand expira functiile premium ce le ai activate..iti poti da seama daca e asa cum am intuit eu.
 

DeletedUser

Guest
200 am pus eu premium pe capitan, mai aveam 1300, acum dupa ce au retras, 1500 au retras am minus 200, intelegi de ce zic , nu aveam cum sa consum eu alea 1300 care le mai aveam si sa raman cu minus 200, deci, undeva, cineva a facut ceva
 

Mr Jack

Super Moderator
Acest lucru se intampla automat cand dintr-un motiv sau altul o plata nu se finalizeaza, nu poate nimeni sa faca asta manual, presupun ca ai facut ticket si daca plata se verifica pana la urma cu siguranta primesti si monedele
 

DeletedUser

Guest
am facut ticket si azi merg la banca, este posibil daca nu este vina bancii, desi au zis ca nu este vina lor, azi merg acolo si vad, sa fie vina global collect bv partenerul vostru de afaceri, in fine, daca nu este vina bancii o sa aveti reclamatie si la opc, anpc si la politie pt furt
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13960

Guest
Nu este vina bancii!!!Din moment ce monezile ti-au fost furnizate nu este vina bancii!!Iar politia nu face nimic pentru ca nu este vina bancii!Poate a fost un bug,iar daca zici ca ai chitanta ,fa un ticket in care sa o prezinti si monezile iti vor fi refurnizate,prezinti dovezile frumos si ce-o fi o fi..de aia plate prin sms e mai avantajoasa...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
o sa vad azi la banca apoi vor urma masurile, am prezentat deja chitanta la suport, astept acum sa vad daca e ok de la banca sau nu, apoi discutam

- - - Actualizat - - -

From: customer.services@globalcollect.com <customer.services@globalcollect.com>

Dear Mr, Ms Marius,

Thank you for your reply.

Please be informed that we have checked this issue again, and are able to confirm that we have received your payment and transferred it to Innogames on September 10.

For any further questions we advise you to contact Innogames directly via the following websit


, se pare ca plata a fost facuta , azi am fost si am facut reclamatie si la politie, maine o sa fie la protectia consumatorului. sa vedeti pe urma bataie de joc, o sa va fac reclamatie si la inno, ce credeati ca vb cu un copil prost de 11 ani?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Actionezi cum vrei... insa te-ai gandit la alte metode prin care se putea sa iti "dispara" monedele... poate ai lasat pe cineva si el a bagat 1300 de monede intr-o cladire ... cate 25,25 se aduna...

Oricum tu ca sa faci contestatile astea trebuie sa dovedesti ca nu le-ai folosit cea ce nu prea inteleg cum o sa o faci. Spor cu toata actiunea :)
 

DeletedUser

Guest
din moment ce suportul a spus ca au fost retrase ca nu am platit, ce parere ai, am si minus 200 poti sa faci tu sa ai minus 200? o sa vedem ce va rezulta dupa analiza celor de la politie
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13911

Guest
Actionezi cum vrei... insa te-ai gandit la alte metode prin care se putea sa iti "dispara" monedele... poate ai lasat pe cineva si el a bagat 1300 de monede intr-o cladire ... cate 25,25 se aduna...

Oricum tu ca sa faci contestatile astea trebuie sa dovedesti ca nu le-ai folosit cea ce nu prea inteleg cum o sa o faci. Spor cu toata actiunea :)

Mister Robert...cred ca aceeasi dovada trebuie facuta si de cei ce administreaza jocul.Cu siguranta stii ca se vad miscarile facute de jucator si investitiile premium..
In caz de asa ceva ,"neregulile " trebuiesc prezentate.
omul a prezentat raspunsul colect...au luat banii..ce cere dupa cum observ eu ..e "unde sunt banii"..si asta se face cu dovezi nu supozitii"
Nu trageti in pianist....

- - - Actualizat - - -

din moment ce suportul a spus ca au fost retrase ca nu am platit, ce parere ai, am si minus 200 poti sa faci tu sa ai minus 200? o sa vedem ce va rezulta dupa analiza celor de la politie

Asta e haioasa rau...cuma dica..
Colect spune ca le-am livrat banii la INNO..si suportul spune ca nu ai platit ...buna asta...
Facem pariu ca colect nu isi permite sa se joace cu focul dand raspunsuri aiurea la clieti?????
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
cum este posibil sa imi dispara 1300 monede de pe cont, dupa ce am platit am primit iar acum le-au retras asa se procedeaza?

Colectionezi monede? Am si eu una cu efigia lui Darius Cel Mare. Valoreaza o caciula de bani si e din argint . O s-o pun pe ebay cu toate ca are o valoare sentimentala foarte imensa. E mostenire de familie. Daca o vand o sa-mi cumpar actiuni la INNO si fac curatentie totala. N-o sa mai vedeti voi admin pe-aici cat timp sunt eu patron. O sa va ofer vacante prin toate locurile exotice pe unde m-am plimbat eu . Doar la aia care nu triseaza. Care triseaza o sa primeasca felicitari in fiecare zi . Chiar o sa acord premii substantiale in bani celor mai buni escroci . Toate gagicile de pe jocurile INNO o sa aibe numarul meu de telefon si in orice problema ma puteti consulta la orice ora.Acord asistenta gratis prin sistemul de tikete.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13911

Guest
hahaha.....mai in gluma mai in serios..cum ai fi reactionat daca tie personal ti se intampla asa ceva..???
 

DeletedUser

Guest
Sincer sa fiu, acum citesc tot topicul.Eu am citit doar titlu. Si mi s-a parut foarte interesant...hahaha
am facut si tiket, am dat si mail, am dat si la ino, si am dat si la protectia consumatorului, mai departe vedem

- - - Actualizat - - -

ok vad ca nu primesc nici un raspuns, o sa merg la politie

Eu sunt foarte curios de raspunsul primit de la OPC!!
Nu te du frate la politie ca aia solicita detalii la BNR despre cursul valutar din ziua aia ca sa vada la curs valutar ce valoare aveau monedele tale...hahaha
De fapt mergi la politie. Auzi domne, sa-l talhareasca pe bietul om!!! Hotii. Spunele ca si mie mi-au disparut chilotiide pe sarma si papusile gonflabile de pe balcon.Aveam 3,pe Cyntya(roscata) pe Anabelle (blonda cu ochi verzi) si pe Dorina(creata,bruneta si cu sani mari)
.Si astea sunt mostenire de familie de la bunicu...lol


- - - Actualizat - - -

o sa vad azi la banca apoi vor urma masurile, am prezentat deja chitanta la suport, astept acum sa vad daca e ok de la banca sau nu, apoi discutam

- - - Actualizat - - -

From: customer.services@globalcollect.com <customer.services@globalcollect.com>

Dear Mr, Ms Marius,

Thank you for your reply.

Please be informed that we have checked this issue again, and are able to confirm that we have received your payment and transferred it to Innogames on September 10.

For any further questions we advise you to contact Innogames directly via the following websit


, se pare ca plata a fost facuta , azi am fost si am facut reclamatie si la politie, maine o sa fie la protectia consumatorului. sa vedeti pe urma bataie de joc, o sa va fac reclamatie si la inno, ce credeati ca vb cu un copil prost de 11 ani?
Mai fa reclamatie si la : Protectia Copilului, ANAF, DIICOT, TREZORERIA NATIONALA,GUVERN,PRESEDENTIE ,CURTEA DE CONTURI, CEDO,UE si NATO. Nu e posibil ca intro tara europeana sa se fure ca in codru. Tu ai fost practic talharit la drumul mare. Te-au vazut cu monezile in cont si te-au talharit . Sigur acum ,sacul tau cu monezi este ascuns intro scorbura de veverita .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
deja nu mai este treaba mea, acum se vor descurca ei baietii, stai ca inca nu stiu cei de la politie de raspunsul asta ca abia azi am primit mailul, dar a ramas ca in cateva zile o sa ma sune un politist si o sa i comunic sa i intrebe direct pe cei de la inno ce s-a intamplat, normal ca aia sunt americani nu stau de glume, sa nu zic altceva, doar noi facem de astea. ca de sa ne aratam puterea, mascul--- dupa nume nu mai e nevoie de nimic, te incadrezi perfect in categorie
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13960

Guest
Daca tot are legatura cu echipa grepolis ro,va pot intreba de ce am luat ban atacabil o zi pe tau?Asa,de curiozitate,ca sa stiu..sunt in zona rosie si imi stiu orasele de usoare..(cam vreo 20+) mi le refaceti voi?Nu serios da-ti-mi un motiv plauzibil echipa greplis ro,e corect sa primesc mesaje de la dusmani in care sa fiu injurat si batjocorit in ultimul hal si sa iau ban pt simplul fapt ca am facut misto de el ca e casnic?E stupid...Mai uita-ti-va si la cel care face tichetul,nu doar la cel care acuza! ca nici el nu e sfant!Astept raspunsul la tichet,sper insa intr-o minune!
 

DeletedUser

Guest
deja nu mai este treaba mea, acum se vor descurca ei baietii, stai ca inca nu stiu cei de la politie de raspunsul asta ca abia azi am primit mailul, dar a ramas ca in cateva zile o sa ma sune un politist si o sa i comunic sa i intrebe direct pe cei de la inno ce s-a intamplat, normal ca aia sunt americani nu stau de glume, sa nu zic altceva, doar noi facem de astea. ca de sa ne aratam puterea
Sincer, daca eram in locul tau eu ii injuram de toti banii...hahaha
Pierzi timpul cu politia. Ce-o sa faci? O sa te judeci cu ei? Procesul o sa dureze pe putin 10 ani ,daca gasesti un avocat bun o sa si castigi. Daca nu , cu siguranta ai sa pierzi si atunci o sa platesti cheltuieli de judecata. Nu mai bine platesti de pe acum cheltuieli de spitalizare ? Tu pe cine banui ca ti-a ciordit monezile? Aplica-i 3-4 ciumege pe sale sa-l plimbe SMURD-ul cu targa si ii platesti spitalizarea.Eu in locul tau asa as face. As avea mai multe satisfactii...lol
 

DeletedUser

Guest
daca ma pun la mintea ta, 4 clase 6 case, o sa revin maine cu noutati, vad ca la suport nu mai se raspunde, maine continuam cu anpc
 

DeletedUser13911

Guest
Gicule..fii serios.la cum te stiu ,...sigur il sunai pe Cosmin sau pe Vranceanu..si faceai gura de numa numa..nu's ce atata tambalau,1500 de monezi le poate darui Vranceanu ,asa ,de la el putere..sa nu puta mai mult....
Frumos ar fi si cu scuzele de rigoare...

- - - Actualizat - - -

Daca tot are legatura cu echipa grepolis ro,va pot intreba de ce am luat ban atacabil o zi pe tau?Asa,de curiozitate,ca sa stiu..sunt in zona rosie si imi stiu orasele de usoare..(cam vreo 20+) mi le refaceti voi?Nu serios da-ti-mi un motiv plauzibil echipa greplis ro,e corect sa primesc mesaje de la dusmani in care sa fiu injurat si batjocorit in ultimul hal si sa iau ban pt simplul fapt ca am facut misto de el ca e casnic?E stupid...Mai uita-ti-va si la cel care face tichetul,nu doar la cel care acuza! ca nici el nu e sfant!Astept raspunsul la tichet,sper insa intr-o minune!
Nu spera in minuni...te asigur ca nu exista........
 

DeletedUser14138

Guest
Daca tot are legatura cu echipa grepolis ro,va pot intreba de ce am luat ban atacabil o zi pe tau?Asa,de curiozitate,ca sa stiu..sunt in zona rosie si imi stiu orasele de usoare..(cam vreo 20+) mi le refaceti voi?Nu serios da-ti-mi un motiv plauzibil echipa greplis ro,e corect sa primesc mesaje de la dusmani in care sa fiu injurat si batjocorit in ultimul hal si sa iau ban pt simplul fapt ca am facut misto de el ca e casnic?E stupid...Mai uita-ti-va si la cel care face tichetul,nu doar la cel care acuza! ca nici el nu e sfant!Astept raspunsul la tichet,sper insa intr-o minune!

La fel mi sa intamplat si mie , am fost facut ca la usa cortului de toti copiii de aici si nu au patit nimic.. Eu am avut la profil niste cuvinte cenzurate care nu bateau neaparat spre injurii dar mi-am luat ban 3 zile atacabil :)) ciudat nu ?

Cat despre acest domn care pentru 200 de monede se duce si la drepturile omului..un sfatt !

Numai fii asa disperat ma omule ! La fel mi sa intamplat si mie si nu odata , ci de 4 sau 5 ori.. dar mi sau activat automat centralizator + cpt. + comandant.. dar cine stie :)) poate la tine a fost direct furt calificat =))))))))))))))))))))))))))!
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser

Guest
daca ma pun la mintea ta, 4 clase 6 case, o sa revin maine cu noutati, vad ca la suport nu mai se raspunde, maine continuam cu anpc

Eu sunt cel mai curios dintre toti ,de ceea ce se va intampla in continuare . Auzi, incearca si la Antena 3 ,la Realitatea. Scrie-i lui Mircea Badea. Pacat ca nu mai e OTV-ul ca acolo iti gaseai dreptatea . Chiar ,de cand nu mai este OTV-ul eu am si uitat cine este Elodia Ghinescu .S-au macar cine a fost, ce-a facut si ce-a patit . Mergi la televiziuni fratelo. Chiar as vrea ca maine dimineata la TELEJURNAL sa vad o stire senzationala despre miracolul disparitiei celebrelor monede din tezaur.
PieS: Auzi? N-or fi pe la rusi? Incearca sa iei legatura cu purtatorul de cuvant a lui Putin...hahaha
O sa-ti vezi tu mondele cand o vedea si Romania tezaurul de la Moscova ...lol
 
Ultima editare de un moderator:
Sus