Discutii Grepolis United 2013

DeletedUser

Guest
Pai si care este acea poarta de comunicare intre noi si dezvoltatorii jocului domnule Norbit ca sa ma lamuresc si eu?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
@yonut223: Noi suntem..

@Ioutqp: Nu esti departe de adevar. Scopul proiectului e intradevar de a va da glas direct dezvoltatorilor.. :)
 

DeletedUser

Guest
nu va mai bateti capul oricum nu sunt luate in considerare ce vrem noi jucatorii
exact ca si acum doi ani cand s-a votat trecerea de la versiunea veche la asta noua
cam 70 la suta din jucatori nu au vrut schimbare
si totusi s-a produs
acolo s-a vazut clar ca aceste voturi sau topicuri in care sunt intrebati jucatorii cam ce ar dorii sunt doar asa de forma
oricum nu e nimeni tinut cu forfa, cine vrea ramane cine nu isi da stergere de cont
si daca totusi suntem intrebati cam ce modificari sa se aduca sa spun si eu cam ce asi dorii
eu unul de exemplu asi propune interzicerea administratorilor si a membrilor care au contacte cu inno games pe joc pt ca judecand dupa legile din viata reala se numeste concurenta neloiala
 

DeletedUser

Guest
eu unul de exemplu asi propune interzicerea administratorilor si a membrilor care au contacte cu inno games pe joc pt ca judecand dupa legile din viata reala se numeste concurenta neloiala

Tu te auzi ce aberatie ai spus?:)
Pai sa fim seriosi...Daca uh ai fi in conducerea jocului ti.ar convenii doar sa iti faci munca si sa dai cu ochii pe forum?...Nu ti.ar placea sa te joci si sa vezi pt. ce muncesti?...Ei bine eu zic ca daca ai fi in locul lor parerea asta ar parea jalinica cand ai citi.o!(scuzati expresia,dar asa este...)
IAr in alta ordine de idei...Ei jucand observa unele defecte unele baguri mai rapid poate decat sunt semnalizate sau observate de jucatori...Si avand acces la conducerea jocului si la comunicarea cu InnoGames pot transmite problema mai repede la echipa tehnica!:)
 

DeletedUser6817

Guest
Unele schimbari sunt bine venite..doar cu o limita..
Ceea ce doresc este ca grepolis sa nu ajunga un gen de joc in care mare parte banii reprezinta puterea unui jucator. In rest totul e ok..
 

DeletedUser

Guest
Sunt deacord cu tine...In momentul de fata daca bagi bani in joc cresti rapid ajungi mare,NU conteaza daca esti incepator!
Conteaza doar sa stii sa folosesti functile premium si apoi sa inveti cum se joaca:|
 

DeletedUser9489

Guest
Intra pe serverul beta, pe forum mai exact si daca intelegi engleza vei intelege
 

DeletedUser

Guest
Tu te auzi ce aberatie ai spus?:)
Pai sa fim seriosi...Daca uh ai fi in conducerea jocului ti.ar convenii doar sa iti faci munca si sa dai cu ochii pe forum?...Nu ti.ar placea sa te joci si sa vezi pt. ce muncesti?...Ei bine eu zic ca daca ai fi in locul lor parerea asta ar parea jalinica cand ai citi.o!(scuzati expresia,dar asa este...)
IAr in alta ordine de idei...Ei jucand observa unele defecte unele baguri mai rapid poate decat sunt semnalizate sau observate de jucatori...Si avand acces la conducerea jocului si la comunicarea cu InnoGames pot transmite problema mai repede la echipa tehnica!:)

Cred ca tu te aberzi :)
NU mi se pare normal ca un Admin sa joace acest joc din mai multe motive, numai daca tu ai un prieten admin si de aceea vrei si iti doresti sa joace Admini. Nu vreau sa spun mai multe sa nu fiu banat din cauza ta. Lumea PI sau banat multi si acolo sau facut multe magarii si furturi de conturi etc. Daca nu este esti in conducere si joci intr-o alianta mare si sa stai sa analizezi tot ce se discuta si cum se discuta mai ales ca in general jucatorii castigatori se cunos dinainte.
Deci ca si in viata reala Adminul trebuie sa fie un arbitru si nu trebuie sa profite de parghiile pe care le are la indemana din orgoliu, rautate, invidie sau cinestie ce slabiciune are ele si pentru cine are si nu, pentru ca este om si fiecare om are slabiciuni, etc.
Iti dau exemple mai jos:
-In fotbal, arbitru nu poate sa ia unui jucator mingia si sa se duca la o poarta sa de-a gol si sa se puna pt echipa adversa pentru ca el este arbitru si trebuie sa ia cele mai bune decizii si sa nu avantajeze nici o echipa decat sa fie corect.
-In judecatorii, un judecator are dreptul doar de a judeca si nu poate sa fie si avocat in acela-si timp, el doar judeca sau poate sa renunte la ajudeca si sa devina avocat dar nu amandoua sa le practice impreuna.
Exemplele pot continua dar nu vreau sa umplu o pagina intreaga doar scrisa de mine, deci ADMINUL NU TREBUIE SA JOACE pt ca este platit sa isi faca treaba pt care a fost angajat si nu sa piarda timpul si sa defavorizeze si sa favorizeze un jucator sau altul, daca el joaca nu isi va face treaba calumea pt care a fost angajat si va pierde timp si nu va putea sa solutioneze problemel de la jucatori aparute in timpul cel mai scurt.
 

Mr Jack

Super Moderator
evit sa comentez restul aberatiilor si raspund doar la una
ADMINUL NU TREBUIE SA JOACE pt ca este platit sa isi faca treaba pt care a fost angajat si nu sa piarda timpul si sa defavorizeze si sa favorizeze un jucator sau altul, daca el joaca nu isi va face treaba calumea pt care a fost angajat si va pierde timp si nu va putea sa solutioneze problemel de la jucatori aparute in timpul cel mai scurt.

adminii nu sunt nici angajati nici nu iau salariu pentru munca depusa

PS: tema a fost deschisa pentru discutii despre proiectul Grepolis United, va rog nu mai faceti spam
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
-In fotbal, arbitru nu poate sa ia unui jucator mingia si sa se duca la o poarta sa de-a gol si sa se puna pt echipa adversa pentru ca el este arbitru si trebuie sa ia cele mai bune decizii si sa nu avantajeze nici o echipa decat sa fie corect.
Total deacord regulamntul ii permite,insa dupa ce fluiera finalul meciului,nu va mai vcalca pe teren ca arbitru NICIODATA!Poti deduce ca si la Admini se intampla acelasi lucru!
-In judecatorii, un judecator are dreptul doar de a judeca si nu poate sa fie si avocat in acela-si timp, el doar judeca sau poate sa renunte la ajudeca si sa devina avocat dar nu amandoua sa le practice impreuna.
Nici nu ar avea cum,judecatorii si procurorii sunt angajati ai ministerului Justitiei si sunt magistrati....iar avocatii sunt sunt liberi profesionisti ,arondati unui barou !
Nu au nici o legatura unii cu altii(in mod normal:">),unii sunt platiti din bani publici.(rau de tot,si foarte bine),altii ii platesti tu ,eu ,etc,in functie de ceea ce vrei sa rezolvi(onorariu)
Nu are nici o asemanare cu ceea ce doresti sa exemplifici vis a vis de Admini!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
sunt chiar foarte frumoase updaturile.actuale si cele care o sa vina..nu stiu ce tot bateti atata din gura inno vrea sa fie bine si pentru cei cu premium si pentru cei fara premium!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest

DeletedUser

Guest
Ma poate lamuri si pe mn care faza cu Misiunile Insulei !
 

DeletedUser

Guest
Trecand cu vederea unele cacofonii din text vreau sa imi exprim nemultumirea cu privire la unele modificari ce urmeaza fi facute:

Aici sunt unele dintre rezultate: Am observat ca, carele de luptă si aruncătorii cu praştia sunt construite de două ori mai mai des decat călăreţii. Cercetand mai aprofundat ne-am dat seama ca călăreţii sunt prea slabi in atac. Aruncătorii cu praşti sunt mult mai eficienti și mai ieftini . De aceea, dorim să adăugăm încă 5 puncte de daune la călăreți, ceea ce face un total de 60 daune. Speram ca veti incepe sa recrutati mai multi calareti, acum ca ei vor fi mult mai echilibrati.

Voi incerca sa explic aducand argumente logice, care banuiesc ca nu au fost aduse pana acum de jucatorii care au participat la sondaj.
Lundu-ne dupa statistici nu se tine cont de urmatoarele lucruri:
a) este normal ca prastiile sa se faca intr-un numar mult mai mare deoarece:
- in academie sunt cercetate mai devreme si sunt principala forta de atac(consuam doar 4 pct cecetare fata de arcas care consuma 8)
- pana se ajunge cu academia al nivelul 10+cercetarea care e mai scumpa trupele fiind mai puternice deja jucatorii se implica in mai multe lupte(deci numarul de prastii sporeste)+timpul mai mare pt recrutare (in comparatie cu prastiile care se recruteaza mai repede)
- trupe cele mai vulnerabile la atacurile calaretilor(18,3) sunt(calculat per 1 populatie): Catapulta(2),Manticora(3,8),Garnizoana/Arcas/ Calaret(6), Prastias(7), Hapie(7,5) --> TOATE UNITATILE ENUMERATE INAFARA DE garnizoana/arcas SE SCOT INAINTE DE ATACURI
- toate acestea inmultite cu nr de persoane care joaca si pe care s-a luat in considerare ce isi contruisc in orase - si tinant cont ca Prastiile sunt principala forta ofensiva de Distanta, nu are cum sa nu se pastreze cel putin in echilibru cu carele/calaretii pe toata durata joculu...de aici rezulta ca Prastiile oricum vor fi construite in numar mai mare.

Se spunea in citat despre Prastii ca sunt mai Puternice decat Calaretii. Calculand per populatie e adevarat ca sunt mai puternice 23/18,3
dar tinand cont de inamicii lor: sabiile(30) si hoplitii(18)... observam ca Prastiile stau oarecum mai prost fiind mai slabe cu 8 pct fata de principala aparare(care nici macar nu necesita cercetare, deoarece e logic ca prastiile sunt la inceputul jocului aproape, ieftine, etc) iar Calaretii sunt mai slabi decat cu 1 punct fata de hopliti. Atk=18,3 .. Def=18
Nu mai luam in calcul viteza superioara a Calaretilor care pot surprinde o multime de trupe slabe impotriva lor cum am enumerat mai sus
plus Capacitatea de Resurse pe care acestia o pot duce in comparatie cu deficitul de resurse pe care-l aduna Prastiile
De asemenea mai luam in calcul si puterea de riposta a Garnizoanei orasului Neascutit(6)/Ascutit(8)/Distanta(4)
Toti factorii de mai sus nu duc spre altceva decat spre un bun echilibru al raportului dintre trupe

Tin sa precizez ca eu unul nici macar nu folosesc care de lupta stiind vulnerabilitatea lor impotriva Ascutitelor, puterea redusa de atac in comparatie cu fratii lor Hoplitii care se crceteaza mai rapid pe ramura tehnologica si sunt mai ieftini, se fac mai repede sunt buni impotriva a doua tipuri de atac(neascutit si ascutit), plus ca nu mai consum acele pct de cercetare si pt carele de lupta, odata ce am consumat pt
hopliti si arcasi la care adun sabiile si intr-un raport echilibrat sunt eficiente inpotriva oricarui ip de atac, se fac rapid si dispun de o forta ofensiva puternica.

De asemenea am uitat sa spun ca nici nu este recomandata folosirea unui numar prea mare de Calareti daca vrem sa distrugem trupele dintr-un polis deoarece unitatile vulnerabile cu care se vor intalni vor fi: garnizoana si arcasii.(restul si le va feri inamicul). 11 calareti sunt suficienti sa rupem 100 arcasi --> Stiu asta cand cuceresc satul cu arcasi, puteti testa. ==> Nu avem de ce sa folosim prea multi Calareti
poate numai pentru a farma mai bine orsul, dar daca urmarim cucerirea sa ne trebuie un nr destul de mic in comparatie cu arcasii.

Inca o data spun ca marirea atacului la Calareti nu va influenta si sporirea numarului acestora, dar ii va face si mai greu de oprit si va destabiliza echilibrul dintre unitati....ceea ce nici-un jucator mai slabut care este pus in situatia unui asediu din partea mai multeor jucatori nu isi doreste...deoarece Calaretii si asa sunt indeajuns de puternici.

Catapulte au fost destul de nepopulare. Acest lucru ar putea fi din cauza consumului mare de populație, de aceea ne propunem să reducem valoarea necesară a populației de la 15 la 10.
Catapultele au o problema. Defapt au ami multe si anume:
- timp foarte mare de recrutare
- foarte greoaie(majoritatea prefera sa le transporte cu barcile - si asta ii face vulnerabili naval)
- puterea de aparare per populatie este de doar 2 puncte pt toate tipurile de atac
- atacul de la distanta este de doar 6,6
- cercetarea este foarte scumpa
- singurul lor care-l au este de distrugerea zidului(iar daca jucatorul joaca fara zid - sunt inutile)
- sunt foarte vulnerabile in fata sabiilor 6,6:30 (mai vulnerabile chiar si decat Arcasii 8:30 )
- consuma multa populatie
Din toate cele de mai sus rezulta nepopularitatea lor si nu numai din faptul ca "mananca" populatie multa.

De asemenea, am sesizat că unitățile mitice erau construite prea rar și era timpul să facem ajustări la acest aspect, de asemenea. În această privință, am redus în mod semnificativ costurile fovorurilor.
Cele mai multe dintre unitatile mitice de atac vor fi buffed, deoarece ne dorim sa transformam pe viitor modul de joc pentru Grepolis intr-unul mai agresiv. Unități mitice vor păstra dezavantajul lor de a fi capabile să susțină orașele aceluiasi Zeu, dar, în schimb, acestea vor fi mai eficiente in lupta decât unitățile obișnuite.
In general unitatile mitice sunt in numar mai mic, deoarece e multa paine de mancat pana sa le facem, avem alte prioritati.Daca in schimb va referiti la fapul ca unele sunt recrutate in nr mai mic decat altele
este pt avantajele care le prezinta: Viteza, Mobilitate, Independenta fata de mijlocul de transport, costul resurselor, timpul de recrutare, alternativa la acel tip de atac ce consta in unitati normale, etc.
Un alt fapt poate fi ca unii jucatori, chiar si cei experimentati isi aleg doar un singur zeu sau doi
desi au un numar mare de orase, facand asta pt: favoruri, anumite vraji - am intalnit-o la unii colegi

De aici vine si faptul ca unele unitati sunt recrutate in numar mai mic fata de altele. Preferinta pt anumiti zei, pt anumite vraji, sau anumite tipuri de unitati mitice.Sunt jucatori carora le place foarte mult sa detina controlul naval si atunci vor alege Poseidon, alti care vor sa atace doar pe calea aerului: Hera,Zeus
sunt jucatori de sprijin: Atena(pegasii)...Depinde si de tipul de jucator, personalitatea celui care joaca.

Aruncand o privire asupra forțelor navale, am observat că in special trireme și navele incendiatoare nu erau utilizate aproape mai deloc. În schimb, jucatorii se bazează pe navele ușoare și bireme. Vom face schimbări enorme in această privinta, pentru a deschide noi posibilități strategice. Ne propunem modificarea vitezei pentru trireme de la 9 la 24 și creșterea daunelor de la 180 - 250. În acest fel, triremele vor continua să fie puțin mai dezavantaje decât navele ușoare și biremele, dar vor fi mult mai rapide. Prin aceasta, vei avea mai mult timp pentru a reacționa în anumite situații de luptă. Triremele vor deveni o unitate hibrid atractiva în final!
Din experienta va spun ca un jucator care are habar cat de cat de grepolis nu va folosi Trireme din start.
Ele sunt un fel de echivalentul carelor de lupta nici prea puternice in atac nici prea puternice in aparare.
Spre deosebire de carele de lupta, nu aduna resurse plussunt foarte greoaie, consuma multa populatie si cand vine vorba sa sparga ceva au atacul la jumatate fata de o usoara(raportat la populatie 11/20)
PRO:
- folosita de jucatorii care nu pot petrece mult timp pe joc
- pt a nu fi complet descoperiti
- si pt a avea si putea ataca(desi nu la fel de eficient ca cei activi)
CONTRA:
- consum de pct de cercetare inutil
- cercetare prea scumpa in raport cu ce poate face
- prea sus in ramura tehnologica
- consum mare de populatie
- are multi dusmani(biremele...dar cel mai de temut este intotdeauna incendiatoarea)
- este greoaie(dupa ce ca atacul e de 11 per populatie, nic macar nu poti surprinde inamicul)
- e mai mult o unitate de aparae decat de atac si oricum mai eficienta este birema

Am observat ca modificarile vor fi la viteza superioara biremelor(ceea ce nu pare logic deloc- fiind o unitate mare, ar trebui sa se miste greoi in comparatie cu biremele care sunt trupe light(usoare) de interventie rapida) Aceasta modificare bine inteles este mai folositoare celor care nu petrec prea mult timp pe joc
deoarece au satisfactia ca pot ataca cu o viteza mai mare...
Cei mereu activi daca ataca si cu trupe, mai bine folosesc usoare+nave rapide transport.Iar daca ataca fara trupe tot usoare vor folosi avand in vedere puterea lor superioara de lupta si evitarea pierderilor considerabile in caz ca dau de incendiatoare(mai bine pierd cate 2 pct decat cate 8)

Una peste alta folosirea de bireme+usoare cresc riscurile si ar trebui sa bucure INNOGAMES deoarece asta denota ca oamenii sunt activi, petrec mult timp in fata jocului, ceea ce este si scopul dvs cat si al programatorilor.

Navele incendiatoare nu sunt folosite deoarece dupa cum ati vazut si dvs de pe forum si fiind mai vechi decat mine jucatorii nu prea stiu la ce folosesc, aud la alti colegi ca nu-s bune, deci nu le cerceteaza
plus si eu m-am confruntat cu problema asta, stiu ca incercam sa dau de ceva despre ele sa ma documentez mai bine si nu prea am gasit decat foarte vag si acolo zicea NU LE FOLOSITI !!! ceea
ce am si facut. A trebuit sa treaca multa apa pe rau sa imi dau seama de importanta lor in cadrul jocului si sa adun din ce in ce mai multe puncte de batalie prin folosira lor in comparatie cu alti jucatori. Ar trebui sa
li se acorde o mai mare importanta, sa fie cateva tutoriale bine scris is ibine puse la punct cu avantajele si dezavantajele, cum sa ii invete pe jucatori sa le foloseasca sau sa le exploateze la maxim si atunci situatia se va schimba. Oricum raman de parere ca sunt principala arma impotriva usoarelor. Le ai pe oras si nici-un jucator care are habar nu se va arunca cu usoare doar de dragul de a pierde puncte aiurea...
Folosirea Navelor Incendiare necesita: intelegere, risc,flexibilitate si un nivel ridicat de complexitate a jocului. De aceea jucatorii inteligenti le adora iar cei mediocri sau de nivel mediu le ocolesc.

Nava incendiatoare este un fel de unitate kamikaze, care se va distruge după luptă în timp ce distruge o nava inamica, de asemenea. Dar ele nu lupta impotriva navelor de transport și de colonizare.
Ne-ar dori să vă aflam parerea - independent de ideile noastre - despre propunerile dumneavoastră cu privire la modul de a schimba Nava incendiatoare. Poate ati vrea mai degrabă să fie înlocuita cu
un tip complet nou de navă? Așteptăm cu nerăbdare ideile voastr
Nu trebuie schimbat nimic la ele si cu atat mai mult nu trebuie scoase din joc. Eu unul si alti cativa jucatori
vom pierde foarte mult din placerea jocului daca nu le vom putea folosi. Odata ce le stapanesti iti vor aduce multe puncte de batalie, iar acesta este un lucru deosebit de bun care nu trebuie schimbat.


20130523_y7ro_202kb.jpg



Plugul este de departe fruntas in topul cercetarilor, îndeaproape urmărit de ceramică. Ambele cercetări sunt efectuate în aproape toate orasele. Pe de altă parte, diplomația, spionajul, criptografia, meteorologia și străpungere se cerceteaza rar.
Este ceva normal ca unii jucatori sa-si fi slefuit stilul de joc si merg doar pe anumite cercetari care li se par
ca sunt pe gustul lor, plus ca nici nu sunt suficiente pct de cercetare disponibile pt toate, iar Bibliotecca nu este rentabila in comparatie cu celelalte 3 cladiri speciale.
Diplomatia - ar putea fi facuta daca se renunta la unele cercetari, si eu personal o fac.Majoritatea nu o cerceteza deoarece li se pare enervant sa tot stea sa dea click din 5 in 5 minute pe sate....
Spionajul - nu prea are rost sa consumi pct pretioase doar ca sa cresti viteza spionilor
Meteorologia - PE o insula sunt 20 de orase, din care jumatate pot fi aliate, sau colegi. Nu se merita sa consumi pct doar sa ai mobilitate mai mare cu putin pe insula...
Criptografia - sincer nu am gasit nici-unde la ce ajuta. Plus ca eu stau cu 1 argint in pestera si verific din 30 in 30 minute sa vad daca m-a spionat careva si daca-l mai am.Bag argint numai cand vreau sa spionez si cand sunt atacat sa depozitez o parte dinn resurse ce nu pot consuma sau pune la piata.
Strapungerea - si aici mi-a luat o vreme sa imi dau seama pt ce sa o folosesc. si multi altii nici nu o cerceteaza pt ca nu stiu ce sa faca cu ea. Eu de regula o folosesc doar in cazul in care vreau sa scot o nava de pe un oras aliat/coleg si are sprijin masiv naval, neavand acces pe insula sa dau atac terestru.
In rest, cum folosesc cate unii doar sa curete trupe din orase... nu se meita, prea mari pierderile de nave
Se merita insa daca vrem sa salvam un oras de la cucerire pe sistemul vechi de cucerire.

Oricum din ce am citit, la propunerile de schimbari legate de citatul de mai sus ma bucura. Sunt benefice.

Clădiri speciale

Evaluarea clădirilor speciale ne-a indicat că exista 2 preferinte: băile termale și turnul. Noi nu ne dorim să facem aceste clădiri mai puțin eficiente, dar să îmbunătățească efectele altor clădiri. Scopul nostru este de a spori varietatea în joc prin adăugarea de cat mai multe opțiuni viabile. Nu ar trebui să existe o Cladire Perfecta.

Din citatul de mai sus nu inteleg clar cum se urmareste, adica prin ce metoda, sa se incurajeze folosirea si a altor cladiri in afara de Bai si Turn.Daca imi poate explica cineva ii sunt recunoscator.

Si ca sa comentez unpic citatul, fiecare foloseste cladirile fie dupa recomandarea altor colegi, fie dupa necesitatil sale. Daca eu de exemplu am oras de atac naval pot sa aleg intre Far si Bai (trupe mai multe si forta de atac mai mare vs. trupe mai putine dar atacuri surprinzatoare) Depinde ce fel de jucator sunt sau cu ce fel de jucatori ne confruntam. Daca-s unii care nu intra des o sa dorim sa-i surprindem cu factoru l viteza alegand Farul. Daca intra des vrem putere mai mare de lupta si alegem Bai Termale.

Nu folosesc Magazin, dar e bun pt cei carora le place sa faca rost de mai multe resurse marind capacitatea
Teatrul este pt persoanele pasnice care prefera sa creasca din Piese de Teatu, Jocuri olimpice sau festivaluri.

Fiecare cladire isi are rsotul ei si e potrivita pt tipul de personalitate al diferitor jucatori.E bine sa le lasam asa si fiecare sa aiba dreptul la libera alegere conform necesitatii sale.

Oricum sunt bune si ideile care se vor a fi implementate. Felicitari !!!


Tot ce am scris mai sus sunt doar parerile mele pur personale in legatura cu anumite aspecte ale Grepolisului.

Cu respect, arad01
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
inevitabil unora le este frica de nou si se opun
ca nu iti place sunetul il opresti ca doar daia e butonu pus acolo
ca nuti plac animatiile care se vor baga sari peste asa cum este acum la rapoarte
ca nu va place noua versiune 2.... asta e alta treaba ca voi sunteti mofturosi si ca nu va place nimic
ca ati dori ca jocu sa ramana acel joc de prima data "ieftin" dupa parerea mea
tot ceea ce se implementeaza se face dupa dorinta jucatorilor liber exprimata
ca nu va plac eroi sau nustiu ce.
ba istoria nu inseamna numai armata inseamna si conducatorul armatei motivatorul poporului si multe altele ca doar regele nu statea numai pe tron si astepta sa atace si mai nustiu ce el ajuta si poporul prin anumite chestii

Oricum eu sunt pro tuturor modificarilor care se doresc a se aduce acestui joc
Grepolis nu va fi niciodata un joc fara playeri pentru ca instoria e deja scrisa si cei de la innogames au de unde se inspira
Asa ca lasati mofturile si daca nu va place nu mai jucatiX(
 
Ultima editare de un moderator:
Sus