Discutii Grepolis United 2013

Stil

Community Manager
Am lansat primul traseul pentru Grepolis Unite 2013. Veți găsi toate caracteristicile pe care le vom implementa în acest an în joc.

Nu ezitati sa ne trimiteti gandurile voastre!
 

DeletedUser9247

Guest
Daca un jucator cucereste un oras de 13716 puncte nu ar fi cinstit sa fie transferat cu acel oras pe Hiperborea. Pe lumea respectiva ai nevoie de 3-5 luni pentru a extinde un oras pana la acel nivel.
 

DeletedUser5957

Guest
Da Doamne sa nu se strice grepolisul . Deja nu mai e asa cum il stiu eu ... tuturor cred ca ne va fi dor de versiunile dinainte de 2.00 , dar ma rog . Avansam . Sper sa fie bine gandite si sa nu stricam acest joc extraordinar !!!
 

Mr Jack

Super Moderator
multe dintre noile caracteristici au aparut in urma propunerilor facute de jucatori, iar unele dintre ele chiar pot face jocul mai interesant
 

DeletedUser

Guest
ce bine ca nu mai joc :D
la cat mai multe modificari.ar fi bine sa se modifice si numele jocului
ce-a mai tare e cea cu noua functie premium
 

DeletedUser8998

Guest
Aceste schimbari sunt binevenite din punctul meu de vedere
Face jocul mai interesant
Daca va este frica de nou traiti cu amintirile vechi
 

DeletedUser9489

Guest
Presupunand ca se face o actiune in care un player i se cucereste 5 orase a 13k puncte, el vine pe ro19 cu 65k puncte?
 

DeletedUser9247

Guest
Vine doar cu ultimul oras , dar nu prea este cinstit pentru jucatorii care incep sa se joace pentru prima data pe ro19 sa se trezeasca cu unul care are 13k si care sa ii ataca si nu se pot extinde.
Modificarile ar trebui aduse lumilor noi pentru a le face mai diferite de restul, nu tuturor lumilor existente.
Nu cred ca toti jucatorii vor ca toate lumile sa se modifice (sunt multi care ar mai vrea sa se creeze lumi cu versiunile 1.6).
 

DeletedUser8998

Guest
Versiunile se updateaza pe tot serverul,cred ca din alte chestii nu se poate face asa ceva
 

DeletedUser6193

Guest
placerea mai mare ar fii sa pot vedea cum nava de colonizare intra an oras si cucereste un oras sau se scufunda datorita aparari foarte bune
cred ca ar fii cel mai frumos ca navale sa se vada atacand
:)
 

DeletedUser

Guest
Da toate sunt bune dar am ceva sa va intreb...daca spuneti grepolis unite;o sa ne spuneti de acum cand se vor deschide lumile pe tot parcursul 2013 ?sau o sa fie tot cu 2,3 zile inainte?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9489

Guest
Lumile se vor deschide la fel. Pentru cei care detin cunostinte medii de limba engleza puteti urmari forumul beta, unde se fac anunturile update-urilor mult mai repede, din moment ce e server de teste

- - - Updated - - -

P.S. As dori detalierea ''Misiunile insulei''
 

DeletedUser9377

Guest
placerea mai mare ar fii sa pot vedea cum nava de colonizare intra an oras si cucereste un oras sau se scufunda datorita aparari foarte bune
cred ca ar fii cel mai frumos ca navale sa se vada atacand
:)
asta mi se pare cam penibil...
grepolis dintr'un joc extrem de interesant de strategie va deveni un joc infantil de copii de 10-11 ani care nu stiu citi si au nevoie de imagini...
 

DeletedUser11216

Guest
ar fii frumos sa schimbati mapa,adica sa puneti mai multe feluri de orase,astfel jocul va deveni mai interesant,parerea mea
 

DeletedUser

Guest
1) Incep prin a spune ca in jocul acesta numai modificari se fac, de si nu mi se pare corect acest lucru sa faci modificarile pe parcursul jocului si mai ales pe toate lumile. Atunci de ce mai este beta? Acel beta ar trebui sa fie si in ROMANA si nu doar in ENGLEZA, ca doar suntem in Romania si ni se adreseaza noua Romanilor. Ar trebui echipa de marketing sa il promoveze si Romana.
2) daca tot se trimit mesaje de ce in prezentare video se vorbeste in Engleza si nu in Romana, sau cel mai bine sa fie in cele doua variante ca fiecare sa isi aleaga sa vada filmuletul in ce limba doreste, ca doar suntem in Romania si poate nu toti stiu engleza sau copii CARE JOCA AICI nu cred ca inteleg toti in Engleza. Un lucru bun a fost ca s-a bagat si traducerea in engelza, dar care nu prea era corelata cu ceea ce se vorbea, ori era inainte ori un urma.
3) ar fi frumos ca fiecare sa isi configureze imaginile asa cum vrea cu varianta veche sau cu varianta noua, ca este incomod sa cauti ceva cand stiai ca gasesti in alt loc decat cum cauti in varianta noua. Exemplele pot continua
Deci cel mai tare ma deranjeaza ca noi vrem sa fim Englezi si nu Romani ceea ce in comunitatea europeana ori ce produs se baga intr-o tara trebuie sa aiba scris si in limba tarii respective sa inteleaga tot prostul in schimb la noi acceptam orice.
Sper ca acest joc sa nu devina desene animate si sa ramana un joc cu imagini care nu deranjeaza prea mult la ochi mai ales ca se sta foarte mul in fata calculatorului
 

DeletedUser9489

Guest
Din cat am citit eu anunturile, cred ca va fi o incercare de realizare. Asteptam acum, in decursul acestui proiect, primul subproiect, ca sa-i zic asa, si anume:

Sistemul de inventariere: Mi se pare o idee foarte buna, chia excelenta din moment ce trebuia sa dai X pe Daily Bonus(recompensa zilnica), si apoi sa dai refresh ca sa o primesti in alt moment... Chestia cu stocarea este un pas inainte, o chestie de finete, deci +1!
 

DeletedUser

Guest
Iar pentru cei care joaca varianata noua cu minuni, ar cam trebui bagat in panoul aliante un buton, sau ceva, sa se vada resursele bagate in minuni de fiecare jucator in parte, sa poti sa iei pe cine trebuie la intrebari de ce nu participa la minuni cu resurse, dar asta trebuie sa o vada toti jucatorii in Alianta/Membrii sa nu se faca palcuri, palcuri si nici sa nu sa se faca discriminari, sau sa aibe unele simpatii unii fata de altii. Asta asa ar fi trebuit de la inceput facut in conditiile in care se fac minuni.
Cei care joaca varianta veche ca si mine cred ca nu ar mai trebui facute multe modificari deoarece eu am ales sa joc varianta veche.
 

DeletedUser9377

Guest
partea cu listuta cu "copilasii cuminti si ascultatori care trimit resurse la minuni" mi se pare cam deplasata deoarece pana se ajunge la minuni ai de jucat! Si cand ajungi in stadiul minunilor iti cunosti alianta nu ai nevoie de asa ceva!daca e alianta turma e nevoie dar in rest nu!
 
Sus