Discutii Cronicile Taramului de Nicaieri

DeletedUser

Guest
sa se puna cu Sonia femeia vampir???

app, cand dau de ala mic al tau , il bat
 

DeletedUser

Guest
poti sa faci ce vrei cu el numai mie sa nu-mi mai pomenesti de existenta lui.
sterge de la cronici tot ce am scris.povestea ii apartine.m-am saturat de fitele si prostiile lui.cei ce vor totusi sa citeasca povestea sunt invitati sa intre aici:
https://yourdelicearyadna.wordpress.com/page/3/unde nihillius nu are nici o putere si nu poate dicta dupa bunul lui plac.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Unde, ce si cand a sters?:|
Poate este o greseala.
Ieri l-am atentionat doar sa mute postarea de "discutii despre Cronici" la "Cronicile Taramului de Nicaieri", cand ai postat tu, topicul fiind inchis.

Ce se intampla?

Recunosc ca nu citisem ce ai postat la "Discutii despre..", vroiam sa citesc dupa ce muta postarea si nu imi pot da seama daca lipseste ceva din postarea ta.
 

DeletedUser

Guest
uneori pur si simplu nu merita sa-ti bati capul cu toti desteptii. dupa cum am spus, povestea va continua pe blog .nu vreau sa va mai deranjez caracterele.voi incerca sa postez zilnic cate un capitol mai putin duminica.
revin cu cererea de a scoate de la cronici postarea mea.nu are nici un sens sa fie mentinuta acolo.
aceasta-i cea mai recenta postare.
https://yourdelicearyadna.wordpress.com/
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu este cazul de discuţii din astea aici. Dorim să ne simţim bine, nu să ne "deranjăm" reciproc. Poate ar fi bine să păstraţi remarcile răutăcioase pentru discuţiile private.
 

DeletedUser

Guest
era vorba de caracterele din poveste.
in privinta voastra, exceptie facand nihillius, nu ma pot pronunta necunoscandu-va iar cu el o rezolv personal nu pe forum.
 

DeletedUser

Guest
Tocmai pentru că restul nu ştiu despre discuţiile voastre, este bine să vă ciondăniţi singurei.
 

DeletedUser

Guest
Arielle, nu as vrea sa te superi dar aici discutam despre povestea "Cronicile Taramului de Nicaieri".:)
 

DeletedUser

Guest
face parte din poveste dar nu mai poate fi modificata asa cum vor uni.spune-ti ca sunt capitole.nu le pot posta la poveste pentru ca ...dar de ce sa avem discutia aceasta la nesfarsit ?
pana va hotarati voi sa mai postati eu termin prezentarea celor sase personaje si fac legatura cu personajul oanei asa cum am stabilit cu ea. de voi ceilalti nu voimai pomeni caci nihillius mi-a interzis. mie chiar nu-mi plac povestile siropoase fara actiune.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Păi sunt capitole dar vrem să le legăm între ele, vrem să ne pomenim unii pe alţii. Şi era vorba ca fiecare să aleagă un personaj. Tu văd că vrei "să administrezi" 6 personaje... şi fiecare fără legătură cu noi.
Deschide topic separat, aşa cum a făcut şi Alandala, sau eventual postează la topicul deja deschis de ea, dacă vreţi să faceţi o poveste împreună. Nimeni nu are absolut nimic împotrivă :)
 

DeletedUser

Guest
Arielle, nu as vrea sa te superi dar aici discutam despre povestea "Cronicile Taramului de Nicaieri".:)
nici eu nu as vrea sa te superi dar eu moderez aceasta sectiune, cel putin deocamdata... daca povestea ei nu mai are legatura cu cronicile e din cauza scandalului iscat de tine. Asa ca in locul tau nu as fi plusat.

face parte din poveste dar nu mai poate fi modificata asa cum vor uni.spune-ti ca sunt capitole.nu le pot posta la poveste pentru ca ...dar de ce sa avem discutia aceasta la nesfarsit ?
pana va hotarati voi sa mai postati eu termin prezentarea celor sase personaje si fac legatura cu personajul oanei asa cum am stabilit cu ea. de voi ceilalti nu voimai pomeni caci nihillius mi-a interzis. mie chiar nu-mi plac povestile siropoase fara actiune.

Ary, am discutat ca povestea sccrisa de tine ramane pe blog si cine vrea participa acolo asa cum ar fi participat si aici, nu vad nici un motiv sa continuam un scandal inutil pe aceasta tema. Mortii cu mortii, vii cu vii...

Păi sunt capitole dar vrem să le legăm între ele, vrem să ne pomenim unii pe alţii. Şi era vorba ca fiecare să aleagă un personaj. Tu văd că vrei "să administrezi" 6 personaje... şi fiecare fără legătură cu noi.
Deschide topic separat, aşa cum a făcut şi Alandala, sau eventual postează la topicul deja deschis de ea, dacă vreţi să faceţi o poveste împreună. Nimeni nu are absolut nimic împotrivă :)
nu a vrut sa administreze 6 personaje initial, a vrut sa lege pe cele existente si sa creeze un inceput pentru niste prieteni care urmau sa participe. Asta nu o sa se mai intample. E clar. cat despre povestea fara nume de pana acum(care a fost botezata aseara), cred ca ai vazut ca a aparut intr-un final mult asteptat si celalalt initiator al ei, cel care a prezis ca asta se va intampla cu povestea asta... oameni diferiti , care nu se cunosc si nu au acelasi stil cat de cat nu se pot sincroniza si o sa degenereze fiindca nu renunta nici unul la imaginea pe care si-a facut-o despre cum ar trebui sa evolueze actiunea.
Nu e prima data cand va spun ca ar trebui sa discutati impreuna despre ce va doriti de la poveste fiecare si sa incercati sa faceti un tot unitar din asta.
Cat despre pastrat caracterul personajelor...imi pare rau, inca nu vad logica in multe dintre postari. Arachne de exemplu spune mereu adevarul si a distrus imperii prin viclesuguri si frumusete, se pricepe la vorbe, dar repeta la fiecare rand "cavalere"- asta pentru ca vorbeam despre Cronicile taramului de nicaieri si nu facem offtopic. Da, o sa spuenti iar ca sunt rea si afurisita, dar... cel putin spun ce gandesc si nu pun pe altii sa stearga postari care nu contravin nici unei reguli a forumului numai ca nu-mi convine mie. Puteati fi elegante si sa spuneti celei ce a scris intr-un mesaj sa schimbe cumva ce nu vi s-a parut ok, sau sa contracarati voi insiva prin povestire. Un vis, o vraja, o minciuna care a fost plasata nu stiu cui ar fi rezolvat orice mult mai elegant din punctul meu de vedere.
Si cu asta am incheiat orice discutie legata de postarile lui Aryelle. Ce s-a facut sau se face. Nici o postare nu va mai fi stearsa ca nu convine lui X sau Y , va descurcati doar cu talentul la povestit. Toti vor putea posta la poveste ei insisi si nu se va admite offtopic la subiectul respectiv pentru a avea o oarecare cursivitate !
 

DeletedUser

Guest
nici eu nu as vrea sa te superi dar eu moderez aceasta sectiune, cel putin deocamdata... daca povestea ei nu mai are legatura cu cronicile e din cauza scandalului iscat de tine. Asa ca in locul tau nu as fi plusat.
:)
Cred ca te precipiti un pic prea mult si, inainte sa te pronunti, ar trebui sa te informezi mai mult!;)
Din cate imi amintesc, am spus Lui Arielle parerea mea despre ce a scris ea in legatura cu Arachne, iar daca asta v-a deranjat atat de mult, este strict problema voastra.:)
In al doilea rand, chiar daca esti moderatoarea sectiunii, asta nu iti da dreptul sa intervii unde iti pofteste inimioara si sa "dictezi" lucrurile dupa cum crezi de cuviinta.
Din cate stiu, nu a fost incalcata nicio regula a forumului asa ca nu vad motivul "moderarii".

Povestea a aparut din dorinta lui Nihilius de a mai anima forumul si de a incerca o colaborare intre useri, nicidecum nu s-a intentionat ca unul sa preia fraiele iar ceilalti sa se supuna, iar voi asta ati intentionat. Nu merge, scuze, dar nu toti vor ceea ce credeti voi ca ar fi bine.:)

Si nu in ultimul rand, ar trebui sa-ti revizuiesti un pic atitudinea cand mi te adresezi. Antipatia pe care o nutresti fata de unii sau altii, este pur problema ta.:)
 
Ultima editare de un moderator:

Nihilius

Membru activ
Ary ti-am explicat problema legata de ceea ce ai scris tu imediat dupa ce ti-am transferat discutia la Cronici de la Discutii. Prin a doua ta postare am dedus ca esti de acord cu ceea ce am spus eu, ca ai inteles ce ti-am explicat. Oricine poate participa la poveste, dar exista niste conditii (cea esentiala este de a lasa alte personaje asa cum sunt ele, de a nu le schimba caracteristicile crea trecut, ne ocupam de personajul nostru , il facem cum dorim).

Topicul ramane inchis, orice postare pentru discutii va fi scrisa aici si o voi muta eu sau daca sunt online voi deschide topicul.
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
Nu te cunosc, nu ma cunosti, nu stii ce gandesc sau judec, daca ai intrebari sau acuzatii poti sa le formulezi direct in pm.
Nu am incercat sa preiau nici o poveste, daca voiam poate o faceam.Tot ce am facut a fost sa iau atitudine la discutii aici si sa-ti critic putin caracterul...pentru ca discutam despre "cronici ", ok?
cred ca fiecare are dreptul sa-si spuna opinia nu doar sa dea din cap aprobator .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
:)
Prefer sa nu continui o discutie inutila cu tine asa ca ma voi abtine.:)

Dar pentru ca se pare ca nu cunosti asta, am sa-ti spun eu: nu esti in masura sa critici pe nimeni si nimic.:) Mai ales un personaj creat de altcineva (pentru ca este personaj, nu "caracter"). Eu in locul tau, nu mi-as permite sa o fac, asa cum nimeni nu s-a bagat sa-ti critice tie personajul! Indiferent de ce opinia si-a format fiecare despre el, a existat bunul simt suficient incat sa fie acceptat ca atare fara a fi comentat.
So, no comment!:)
 

DeletedUser

Guest
Bineinteles ca pot sa critic ceea ce citesc.Asta e dreptul fiecaruia dintre cititori, acela de a judeca personajele si felul in care au fost ele descrise. Faptul ca tu sau altul a postat ceva e ca si cand te-ai expune judecatii tuturor. Cred ca am mai postat pe undeva dialogul cu o idee a lui Maiorescu. Pe scurt, odata ce a fost expusa (/publicata) ideea are viata proprie, nu opera depinde de scriitor, ci scriitorul de cum e interpretata ideea de cititor. EA are viata, capata amploare si renume...
Imi pare rau pentru tine, dar critica a fost obiectiva si legata strict de personaj....
Feedback-ul fie el pozitiv sau negativ ar trebui sa fie interpretat corect ca un ajutor in a face ceva mai bun. Daca nu asta asteptai , ci numai laude ,inca o data, imi pare rau .
 
Ultima editare de un moderator:

Nihilius

Membru activ
Pentru a alege modul in care evolueaza povestea am deschis un sondaj, in acest mod cat mai multi vor fi implicati, chiar si indirect in poveste.

Pollul il gasiti aici, iar ceea ce s-a scris pana acum la Cronici aici.
 
Sus