Discutii Cronicile Taramului de Nicaieri

Nihilius

Membru activ
Am deschis acest topic pentru a discuta despre Cronicile Taramului de Nicaieri

Personajele din poveste pana in acest moment:

Nihilius - Balthazar
Ailbhe - Arachne
dinutza06- Salena
dyucy- Morwen
Leonisius-Dragonul Anducar.
bulybasha- Arthur
demian adelina- David
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
Nihilius o arzi pe harry potter:D:D:D....vreau sa particip si eu...numele meu va fi Arthur:D:D.
PieS:in taramu de nicaieri traia si Curaj,cainele cel fricos :d:d
 
Ultima editare de un moderator:

Nihilius

Membru activ
Am citit din carti, am vazut si din filmele cu Harry Potter, nu cred ca seamana.

Imi pare bine ca vrei sa devii parte a povestii. Daca vor fi mai multi doritori, asta insemand mai multe personaje vom posta si prima parte a povestii, ca sa stiti cum sa va incadrati personajul.


ps: imi placeau desenele acelea, dar mai ales cand erau vocile in engleza
 

DeletedUser

Guest
Foarte frumoasa idee daca s-ar putea as dori si eu sa fac parte din poveste cu un personaj daca nu va suparati :D
 

DeletedUser

Guest
Nu am nume dar mi se spune Salena.
Sunt puţini cei care m-au văzut cu adevărat, restul sunt poveşti. Mintea omului crede prea multe...
Lumina lunii adesea joacă feste ochiului. Umbrele din pădure, animalele sau vocea copacilor nu sunt creaţia mea... Vei ştii sigur când mă vei vedea muritorule! Nu vei avea nici o îndoială.
Te pot ajuta în călătoria ta, dar numai dacă scopul tău este nobil. Şi dacă mă găseşti. Urmează cuvintele legendelor... o minte măreaţă le va găsi rostul şi mă va afla.

How-to-be-a-Witch.jpg
 

DeletedUser

Guest
Foarte frumoasa prezentarea, ar fi un castig pentru noi sa ni te alaturi.:)
 
Ultima editare de un moderator:

Nihilius

Membru activ
Foarte frumoasa idee daca s-ar putea as dori si eu sa fac parte din poveste cu un personaj daca nu va suparati :D

Poti sa te gandesti la un nume pentru personaj. Cand vom avea mai multi doritori vom pune prima parte a povestii si vei vedea ce si cum.
Nu am nume dar mi se spune Salena.
Sunt puţini cei care m-au văzut cu adevărat, restul sunt poveşti. Mintea omului crede prea multe...
Lumina lunii adesea joacă feste ochiului. Umbrele din pădure, animalele sau vocea copacilor nu sunt creaţia mea... Vei ştii sigur când mă vei vedea muritorule! Nu vei avea nici o îndoială.
Te pot ajuta în călătoria ta, dar numai dacă scopul tău este nobil. Şi dacă mă găseşti. Urmează cuvintele legendelor... o minte măreaţă le va găsi rostul şi mă va afla.

How-to-be-a-Witch.jpg

Frumos.

Va rog, fara intepaturi, ironii si altele de acest gen pe acest topic. Aveti mesajele private, alte sectiuni/threduri. Se incearca ceva frumos sa se realizeze.
 

DeletedUser

Guest
Numele meu va fi Morwen Si sunt regele unui glorios popor si comandantul unei puternice armate cu care voi lupta pana la moarte pt. inima domniteti Salena
 

DeletedUser3207

Guest
Eu voi fi Dragonul Anducar........inamicul lui Morwen.............si o tin incuiata pe printesa! SA TE VAD DIUZA DACA NIMERESTI CHEIA!
 

DeletedUser

Guest
Eu sunt Arthur si sunt cel mai brav cavaler a lui Morwen....bunul meu prieten pe care l-am salvat de la moarte de zeci de ori:D:D.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
eu as vrea sa fiu David ,o fata ,care s-a deghizat in baiat,si care a ajuns prin multa munca conducatotul(conducatoarea) celei mai puternice osti a imparatului Morwen,fiind cel mai de nadejde soldat al lui.
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua, nobille domnite si bravi cavaleri..:)

Ma incanta sa vad ca povestea prinde viata prin participarea voastra.:)
Am din ce in ce mai mult increderea ca va iesi o poveste cu care ne vom mandri cu totii.;)
 

DeletedUser

Guest
Mă nelinişteşte un gând... Lumea se schimbă!! Simt că multe destine îşi vor uni calea şi ceva nemaiîntâlnit se va petrece...
Văd... văd siluete... cavaleri... pure fecioare...
Văd un cal negru ce zboară mai repede ca vântul. Şi tăişul unei săbii cum spintecă aerul greu.
Văd bătălii, văd un pocal cu sânge... e otrăvit. Şi văd ochi albaştri ce se întunecă.

Nuuu!! Cine sunt toţi aceştia?? De ce îmi năpădesc mintea şi sufletul??


5295324-crystal-scrying-ball-used-for-mystic-rituals.jpg
 

DeletedUser

Guest
Foarte frumos, dinutza.:)

Am creat un grup denumit "Taramul de Nicaieri" unde vor primi invitatie toti cei care vor sa intruchipeze un personaj din poveste. Acolo vom putea discuta despre tot ce implica acest "proiect" (ce tehnic suna..
:D)
 

DeletedUser

Guest
"Lucassa" e numele meu, e un personaj eclectic ezoteric si stiintic joaca rolul atat de Fortuna , soarta , mediu inconjurator, zeita atotputernica care din pura plictiseala din cand in cand intervine.(modesta , nu?)
 

DeletedUser3207

Guest
"Lucassa" e numele meu, e un personaj eclectic ezoteric si stiintic joaca rolul atat de Fortuna , soarta , mediu inconjurator, zeita atotputernica care din pura plictiseala din cand in cand intervine.(modesta , nu?)

Foarte modesta .... insa daca ai timp sa le dai cateva nenorociri pe cap regelui Morwen si arthur prietenul lui + David atunci poate fac o statuie in cinstea ta:D
 

DeletedUser

Guest
Foarte modesta .... insa daca ai timp sa le dai cateva nenorociri pe cap regelui Morwen si arthur prietenul lui + David atunci poate fac o statuie in cinstea ta:D

[-x...O aveti pe Selena....ce facem aici?Nu e bine cu atatea vrajitoare de partea raului...mai cautati si alte creaturi...varcolaci,gandaci,etc
 
Sus