Discutii Cronicile Taramului de Nicaieri

DeletedUser

Guest
Imi cer miiiiiiiii de scuze . :| M-a deranjat fratemiu aseara , contiuni acum dimineata .
 

DeletedUser

Guest
Am deschis acest topic pentru a discuta despre Cronicile Taramului de Nicaieri

Personajele din poveste pana in acest moment:

Nihilius - Balthazar
Ailbhe - Arachne
dinutza06- Salena
dyucy- Morwen
Leonisius-Dragonul Anducar.
bulybasha- Arthur
demian adelina- David

Stai asa ca eu nu-nteleg ceva. Fiecare isi spune povestea personajului si de fapt toate povestile sunt precum capitolele unui roman de succes? Ca filmul Pulp Fiction a lui Quentin Tarantino: 4 episoade diferite din 4 povesti concentrate pe o idee!!!
 

DeletedUser

Guest
Iti faci un personaj , adica il descrii , si ii spui o poveste pe care a trait-o .
 

DeletedUser

Guest
Completare: iti vei introduce personajul in povestire astfel incat acesta sa interactioneze cu unul (macar) din personajele existente sau vei inlesni posibilitatea ca celelalte personaje sa interactioneze cu al tau.
Sfat: incercati ca povestirea sa nu fie prea "stufoasa" si sa nu bombardati cu prea multe informatii despre personaje de la inceput. Vom putea afla si pe parcurs de ce mai sunt ele in stare, nu este nevoie sa le nuantati caracterizarea completa de tip fisa psihologica/fisa de post din primul episod.
Cu cat episodul/capitolul este mai aerisit, cu atat va fi mai usor de parcurs si mai placut.
Si..nu uitati ca suntem intr-o poveste, simtiti-va liberi sa creati un taram de poveste.;)
 

DeletedUser

Guest
Am o veste trista pentru voi...Arthur a fost ucis cand incerca sa o salveze pe Printeza Pinky mancat de dragon...sa-mi faceti coliva buna(eventual comandati de pe site-ul dat de Bula).:)
 

DeletedUser

Guest
Mai bine ziceai ca a fost lovit de tir cand se ducea la PECO sa isi ia o cafea :D .
Glumeam , acum serios , e nasol fiindca Arthur era o personaj frumos .
 

DeletedUser

Guest
Deocamdata...:)
Vei avea ocazia sa mai povestesti despre personajul tau, nu ai "dreptul" la o singura postare.
 
Sus