ce mi-a placut azi....

DeletedUser

Guest
ghici ciuperca despre ce este vorba in acest topic?

Astazi mi-a placut ca m-am simtit extraordinar de liberaaaaaa.......

voua ce v-a placut?
 

DeletedUser

Guest
pare rau c-a fost cam naspa ziua asta, las ca-ti revii tu maine :p pariez

Mi-a placut ca am avut o zi destul de usoara in comparatie cu precedentele...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
azi mi-a placut inghetata de ciocolata si-am descoperit o data in plus ca nu-mi place sa astept.
 

DeletedUser

Guest
Tehnica de indepartare a stresului in 2 minute

Creata de Silvia Hartmann, bazata pe tehnica lui Gary Craig & John Diepold numita Tehnica Libertatii Emotionale, s-a nascut din incercarea de a oferi celor interesati o varianta prescurtata a TLE, deosebit de eficienta si aplicabila oriunde, imediat ce este necesar.

In timp ce urmati instructiunile descrise mai jos, urmariti sa mentineti atentia concentrata asupra cauzei care a dus la aparitia starii emotionale care va deranjeaza. Evocati cat mai exact problema care v-a produs deranjul emotional.

Remarcati cum, in timp ce expirand si inspirand profund masati usor punctele descrise, se instaleaza o stare de calm, usurare si bine interior. Relaxarea ia locul starii stresante.

Aceasta tehnica este numita Ambasadorul Tehnicii Libertatii Emotionale. Ea va permite sa testati intr-o maniera imediata si usoara beneficiile pe care le aduce masarea catorva din punctele meridianelor majore din acupunctura.

Redam in cele ce urmeaza pasii care trebuie urmati:

1. masati usor cu degetul punctul de pe frunte unde incepe spranceana. Realizati un inspir si un expir profund.
2. masati usor cu degetul punctul de pe frunte unde se termina spranceana. Realizati un inspir si un expir profund.
3. masati usor cu degetul punctul de pe fata aflat sub ochi in dreptul pupilei (atunci cand ochiul priveste drept). Realizati un inspir si un expir profund.
4. masati usor cu degetul punctul de pe fata aflat sub nas, deasupra mijlocului buzei superioare. Realizati un inspir si un expir profund.
5. masati usor cu degetul punctul de pe fata aflat sub mijlocului buzei inferioare. Realizati un inspir si un expir profund.
6. masati usor cu degetul punctul de pe fata aflat in mijlocul fruntii (atat pe inaltime, cat si pe latime). Realizati un inspir si un expir profund.

Evaluati pe o scara de la 0 la 10 intensitatea subiectiva a starii emotionale inainte de a incepe si la sfarsit.

Evaluarea intensitatii este foarte importanta.
Daca observati ca starea nu a disparut complet atunci e necesar sa realizati din nou tehnica.
Sunteti gata?
Incepeti!
 

DeletedUser

Guest
astazi mi-a placut ca a plecat frate-meu la lucru ( inante era in concediu )si am stat eu mai mult la calculator... wohoo!
 

DeletedUser

Guest
azi mi-a placut reintalnirea cu prieteni vechi, chiar si pentru cateva minute.
 

DeletedUser

Guest
azi mia placut foarte mult sa stau alaturi de voi pe forum si pe joc

alandala ai grija cu praji poate te ingrasi si/sau doamne fereste faci diabet vrei cam multe praji iti plac nu gluma ;))
 

DeletedUser

Guest
:)) bine zis Alandala....acum... ca sa va fac o ciuda......si poftaaaaa......
prajitura_cu_mere.jpg

(poza facuta de mine acasa)
Si ascultati asta in timp ce mancati praji, sau salivati la ale mele.....
 

DeletedUser

Guest
azi...abia a inceput, ieri mi-a placut plimbarea cu Cami si vizita la muzeul George Enescu. Nu stiam ca a fost casatorit cu o printesa si nici nu-i vizitasem palatul pana acum tocmai din cauza ca nu am nimic comun cu muzica si nu stiam ce pot gasi inauntru.Ma uitam la exponate cam ca pisica si nu stiam ce sa-i spun copilului. Un custode a vazut chinulmeu si ne-a explicat ce si cum. Inca ii multumesc in gand.Daca eu am ramas impresionata va dati seama cum e fetita mea? si-n somn il visa cu vioara pe scena, decorat pe front si la dineuri oficiale invitat de onoare.( o auzeam murmurand dimineata :p)
 

DeletedUser

Guest
Azi, de fapt ieri, mi-au placut argonautii mei :D. Am avut intalnirea de la Bucuresti si chiar ne-am bucurat impreuna de ea.
 

DeletedUser

Guest
ieri mi-a placut ca a plouat, apoi a fost soare, apoi iar a plaouat apoi iar a fost soare, apoi iar a plaouat apoi iar a fost soare, apoi iar a plouat apoi a venit luna si mai departe nu stiu......
 
Sus