Asasinii revin

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
mante ne` mante a fost o ocazie frumoasa sa vedem ce inseamna cateva zeci, sute de manticore....a fost bine pentru cine a primit nava rau pentru cuceritor dar in total toata lumea a facut puncte ceea ce e bine, intr-o luna vom mai vrea sa avem cateva zeci de manticore pe oras :))
 

DeletedUser

Guest
A fost o perioada puternica pe atac, pentru ca oricine avea cu ce sa atace.
A fost o ocazie foarte buna pentru puncte de cultura.

Dezavantaj: pe lumile mai noi (Corinth) au fost in dezavantaj pentru atingerea obiectivelor lumii... ceea ce mi s-a parut putin cam aiurea ca alte lumi sa le atinga si tu, pentr ca esti la inceput, nu.
 

DeletedUser11815

Guest
Am atins toate obiectivele, dar a fost nasol la capitolul armata ca trebuia sa avem Calareti, Care si Spadieri, era mult mai interesant daca aveam optiuni mai multe pentru armata.
 

DeletedUser15173

Guest
Acum o saptamana am inceput din nou sa joc pe Corinth dupa o pauza de cativa ani, evenimentul mi-a placut dar la sfarsit poate nu am calculat eu bine dar mi s-a parut ca s-a terminat mai repede decat trebuia astfel incat nu am avut timp sa incasez nicio recompensa. Din nou, poate nu tineam eu bine minte ora de sfarsit dar ar fi trebuit
 

DeletedUser

Guest
Eu nu am ce sa spun.
A fost un eveniment placut.Nu am apucat tot evenimentul dar totusi mi-a placut.

Nemultumiri:
1.Sansa de a castiga sageata bonus a fost cam mica si bonusurile pe server au fost greu de luat.
2.Nu toti puteau/aveau chef sa joace.Din pacate,sunt servere care nu au reusit sa termine eventul,servere care au terminat.

Satisfactii:
1.Pe mine m-au satisfacut bonusurile care le puteai cumpara.Au fost usor de achizitionat,si de asemenea,bonusurile erau pe masura costurilor.
2.Scopul a fost foarte interesant.Premii multe-multe.Mi-a placut mult acest eveniment.Este primul care-mi place de cand joc.


Am vorbit cam mult
smiley_emoticons_freddus_pacman.gif
,dar sper ca nu am vorbit prostii.


In concluzie,evenimentul a fost unul interesant,dar cam greu de facut.

Sper sa mai faceti eventuri reusite ca acesta. ^^
ckajscggscw4s2u60.gif
ckajscggscw4s2u60.gif

Pap Grepolis pe paine.(O ZI FRUMOASA)
 

DeletedUser15176

Guest
parerea mea este ca a fost un event frumos,dar neavand gold nu am putut cumpara sageti sa pot completa colectia de genisti
 

DeletedUser

Guest
Asasini spartani

A fost foarte frumos acest eveniment!! as mai dori sa mai fie inca o data mi-a placut foarte mult si m-a ajutat
foarte mult!!
 

DeletedUser15178

Guest
Mie mia placut recompesele si distinctiile de colectarea de armuri.
nemultumiri:faptul ca eventul nu a fost asa interesant cum au fost cel din inaintea lui!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15179

Guest
Mi-au placut recompensele mai ales cele cu trupe pentru ca m-au ajutat sa imi maresc armata fara sa folosesc resurse,iar pe acestea sa le folosesc la cladiri , cu toate ca si dusmanii au folosit aceste puteri ,dar asta a facut jocul mai aventuros.Ar fi fost totusi mai bine daca umplerea tolbei cu sageti nu se facea cu monede de aur (pana dupa miezul noptii) pentru ca cei care au cumparat monede au fost avantajati de acest lucru.
 

DeletedUser15162

Guest
Parerea mea e ca acest event a fost foarte folositor celor in atac . Au fost si destul de ok premiile . Eu zic ca trebuia pus ca premiu si ceva de favoruri , de trupe in aparare . Sa facut un dezechilibru in atac si aparare . Ca sa poti sustine o nava in timpul eventului e foarte greu . Poti face doar trupe de atac de la event . Trupele de aparare trebuiau facute singure . Dar in rest era ok .
 

DeletedUser4306

Guest
A fost o noutate in sensul in care evenimentul si-a facut aparitia cu o nou interfata si o noua mecanica de joc si va felicit pentru acest lucru , dar sunt de acord cu colegii mei de forum , aurasi care baga bani in joc au avut un avantaj incontestabil asupra acestui eveniment , iar cei care sunt pe aparare au fost lasati la urma .. dar putin salut aceste evenimente mai neechilibrate ( intre recompense de atac si recompense de aparare ) fiindca in acest moment cei de pe aparare sunt siliti si au mai mult spor in a se implica putin mai mult in crearea trupelor si in apararea oraselor si asta va aduce un plus de experienta neasteptata . Poate in viitor se va mai face un eveniment asemanator dar care va aduce benefici celor de pe aparare. Dar cel mai mare minus ramane avantajul imens al celor cu gold . Oricum asta e parerea mea personala .

Si poate faza cu seturile pe care le strangi ( centurion etc ) sa devina o idee implementata asupra eroilor actuali ( gen asupra zuretei sa poti face rost de trident indeplinind un set anume de misiuni de pe insula si sa ii dea un mic bonus gen 5% Atac naval ( Pe langa bonusul actual ) sau asupra lui Leonidas sa poti face rost de armura etc. Ideea asta se poate diversifica enorm , si va aduce un strop de competivitate intre jucatori , si va aduce un strop de noutate .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11668

Guest
Buna ziua! am sa incep prin a-mi exprima multumirea fata de echipa grepolis pentru ca ne ofera aceste evenimente prin care ne mai improspateaza pofta si atractia catre joc....prin recompensele oferite in aceste evenimente...si...un singur cuvint am pt echipa grepolis , si anume : RESPECT !
Cat despre evenimentul Asasini Spartani pot sa zic ca :
mi-a placut faptul ca a existat acest eveniment si faptul ca punteam sa cumpar aceleasi "iteme" cu acelasi numar de "monezi" ex: cresterea populatiei ,indiferent de cate ori am cumparato a costat tot 335 de monezi

ce nu mi-a placut la acest eveniment e ca au fost doar o parte din iteme la recompense , faptul ca cei care nu isi permit sa "investeasca" bani pt a cumpara monezi de aur benefice la evenimente cat si in jocul propriuzis sunt foarte limitati ,iar cei care investesc au acces la toate beneficiile jocului si efectiv a evenimentelor...ceea ce vreau sa scot in evidenta e faptul ca exista o foarte mare impartialitate intre cei care folosesc cont premium si cei care nu il folosesc .
Respect ! Catalin Zozi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14853

Guest
Eventul a fost cam scurt,dar macar a fost =)

Ar fi trebuit sa fie mai multe tipuri de recompense.. calaretii,prastii,cerberi,etc.Daca au fost doar 3 recompense interesante cu trupe,era si normal ca toti sa fie plini de harpii/manticore. :p
De asemenea,cred ca toti ar vrea,sa fie o limita de gold care poate fi investit zilnic in eveniment,nu cum a fost acum.Cei care au bagat gold non-stop,au terminat armurile in prima zi,si aveau toate orasele full de erinii si manticore.

Ar mai fi interesant sa fie recompense,bineinteles,mai scumpe ca si restul,dar care sa iti ofere cate un sfetnic pentru 5/10/14 zile.Asa ar fi motivati toti cei care joaca fara premium =)
B-)

Mie unul,jucand pe o lume cu revolta,mi-a placut eventul,dar pe viitor eventurile astea trebuie gandite si pentru lumea cu asediu,cei ce joaca mai mult pe aparare :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu inteleg de ce va plangeti cu totii pentru ca au fost monede in achizitionare pentru event?
Va ganditi oare ca si Creatorii Jocului au nevoie de bani pentru a intretine jocurile,sa va faca voua mofturi?
smiley_emoticons_grab-schaufler2.gif
 

DeletedUser2979

Guest
cel mai prost event de cand joc grepolis(aproximativ 4-5 ani)! :((((((
 

DeletedUser14374

Guest
Un event destul de bun, singurul lucru de care imi pare rau, este ca nu am reusit sa completez toate cele 3 colectii de armuri.:( Am putut doar 2/3. In rest, a fost ok.:)
 

DeletedUser14992

Guest
Eu am sa imi mai spun odata parerea:
eventul pana la urma a adus benificii tuturor...cu totii am facut puncte de batalie dar problema a fost ca s-au gastigat prea usor zburatoarele...iar asta a dus la destabilizarea lumii si nu s-a mai putut tine nicio nava pe ziduri mici si asta a creat un haos total..de unde si certurile si nush ce...plus inca un aspect foarte esential este ca cei care baga foarte multi bani au ajuns in topul luptatorilor si asta nu mi se pare deloc corect...pe viitor ar fi bine sa fie o limita nu zic sa nu se bage gold deloc dar sa se paota baga pana la o limita ptr ca si noi cei care nu ne investim averea in joc sa fim mai avantajati:)
Pana la urma a fost un event reusit..cel putin mie mi-a placut cu exceptia a cateva aspecte enumerate mai sus.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11790

Guest
Eventul a avut si parti bune dar si parti rele.A fost bun tocmai din motivul ca a existat si ca au fost recompense.Ceea ce a fost gresit, parerea mea ca nu trebuiau acordate recompense la comun si ma refer la cele 5 obiective.Puteau fi acordate pe punctaje de aliante.Dar nu pe toata lumea.Cat despre recompense nu au fost indeajuns.De data asta zeii au fost ceva mai zgarciti.
 

DeletedUser15182

Guest
Eu am sa imi mai spun odata parerea:
eventul pana la urma a adus benificii tuturor...cu totii am facut puncte de batalie dar problema a fost ca s-au gastigat prea usor zburatoarele...iar asta a dus la destabilizarea lumii si nu s-a mai putut tine nicio nava pe ziduri mici si asta a creat un haos total..de unde si certurile si nush ce...plus inca un aspect foarte esential este ca cei care baga foarte multi bani au ajuns in topul luptatorilor si asta nu mi se pare deloc corect...pe viitor ar fi bine sa fie o limita nu zic sa nu se bage gold deloc dar sa se paota baga pana la o limita ptr ca si noi cei care nu ne investim averea in joc sa fim mai avantajati:)
Pana la urma a fost un event reusit..cel putin mie mi-a placut cu exceptia a cateva aspecte enumerate mai sus.

sustin.ar trebuii sa avem un echilibru.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus