Asasinii revin

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6507

Guest
Eventu pot spune ca a fost destul de ok pentru unii... .Dar se putea sa primim si un erou exclusiv,trebuia adaugati arcasi,salbieri,se putea pune pegasi...Daca tot ati pus unele dintre cele mai fatale unitati mitice de atac trebuia sa puneti si unitati mitice de aparare(pegasii,centauri).Zic eu ca se mai putea sa se puna si 10 monede de intelepciune,razboi in loc de 5,20 de tokeni pt 5 monede de intelepciune,razboi nu prea se merita mai ales ca castigi 8 daca faci o misiune.
Mie nu mi-a placut faptul ca nu s-a putut termina toate 3 armuri(cei cu gold au terminat-o ca nimica) dar astia fara gold saracuti de ei raman in urma... .Si nu mai e asa de echilibrat jocu.Cam atat nu mi-a placut "dezichilibrul".

Eu zic ca se mai putea implementa sa castigi si puncte de cultura(sa cumperi) in rest totul ok.Felicitari:)
 

dumitsor

Membru
Unul dintre cele mai stimulatoare evenimente din istoria grepolis!
smiley_emoticons_bravo2.gif

Pe langa faptul ca am primit manticore cat pentru 10 fulluri(10 cu o mica cheltuiala de monede) am primit si bonusuri extrem de mari la productia de resurse si favoruri. Cireasa de pe tort este bineinteles dublarea punctelor de batalie, care in combinatie cu "Simturi acutizate" te poate face sa castigi de pana la 4 ori mai multe puncte.
Sa tot avem asa evenimente!
smiley_emoticons_smilenew.gif
 

Gymus

Membru activ
Un eveniment interesant ....
Dupa parerea mea a fost un dezavantaj pt cei ce joaca pe lumea Corinth .Deoarece punand mantiile la event cuceririle pe zid mic sunt practic imposibil de tinut . Spun un dezavantaj datorita faptului ca lumea fiind la inceput jcuatorii nu pot sa faca nr necesar de arcasi pt a sustine o cucerire pe zid 0. Mi se pare corect daca in locul hoplitilor sa fie arcasi .
Trecand pe plan personal ,am facut 2/3 armuri , doar genisti nu am putut sa o obtin , dar nu-i o problema.
Eventul s-a terminat , trupele se sparg incetul cu incetul , iar in maxim 3-4 saptamani o sa se ajunga la normal .Pana la urmatorul event care v-a fii probabil de Hallowen.
Pana atunci vreau sa urez multa bafta si sanatate tuturor din comunitatea grepolis Romania. Ca pana la urma asta este important si nu orasele cucerite/pierdute.
 

DeletedUser14810

Guest
Păi ce pot spune despre eventul dat ,a fost plăcut și neplăcut ,plăcut pentru cei ce ataca și neplăcut pentru cei cu pierderi și cam mi se pare că;) eventul are o schema după care lucrează și dacă ai înțeles schema și nici de gold nu ai nevoie, eu am înțeles-o întîmplător și vă spun eu schema e foarte ușoară mai ales că am aflat-o în ultimele zile, așa că nu m-am folosit de ea, eventul ma ajutatat cu: ușoare ,bireme,hopliți,mantii și harpii iar din vrăji nu prea m-am folosit am folosit doar expansiune teritorială+apărare troiană ce mau ajutat mult, să fiu sincer de vrăjile lui tiche nici nu m-am folosit iar prin monezile alea de înțelepciune și de război, organizatorii eventului ne luau în râs .Armurăria am completat-o numai la călăreți și la infanteriști la geniști nu am avut noroc pe nice-o lume și vă mai spun ceva cea mai profitabil în puncte erau călăreții și infanteriștii și chear și geniștii trebuiai săi nimerești după schemă.Dece să vorbim de cele răle hai să vorbim și de cele bune am primit diferite vrăji ca favorul zeilor+450 favoruri mie mea placut mai mult cele 5 obiecte ce nu au fost duse până la sfîrșit pe corinth dar care s-au încheiat cu succes pe alte lumi și asta a fost datorită punctajului comunei ce diferea de la o lume la alta dacă cineva a observat pe lumile sandbox eventul s-a terminat mai devreme deasemenea el începe acolo mai devreme cu 10-15 zile ce este discriminare în drepturile noastre de grepolis am dori și ca la noi să apară mai devreme dacă era să fie și un lucru bun terminam la timp obiectivul comunității și mai reușeam câte ceva și noi . Eventul să fiu sincer a adus și beneficiu noi începătorii puteau primi experiență și trupe ca sa-i ajungă în cele din urmă pe cei experimentați,este evident de ce ei sunt împotriva ca aceste ajutoare le-a stricat scopul lor de bază ce-l de-a cuceri cu jumătate de săptămână .Deci ce să mai spun eventul pe unii ea bucurat pe alții e-au mai întristat deci ce să faci ăsta e jocul.
Părerea mea este că echipa InnoGames șe-a făcut treaba de minune alături de colegii români și le mai doresc succes s-au baftă în următoarele eventuri ce sper ca vor fi în curând.
 

DeletedUser14520

Guest
Hop si eu...risc sa ma injure lumea..dar trebuie sa o zic :) :

Pe langa faptul ca recompensele individuale au fost foarte dezechlibrate ca si costuri si sansele nule sa ajungi in clasamentul zilnic fara gold(daca vrei un joc bun, mai platesti din cand in cand, nu exista performanta pe stomacu gol), sau primit recompensele globale, care dupa parerea mea au fost cele mai mari.
Recompensele globale au schimbat cu totul lumile de joc in urmatoarea perioada, si cei mai sifonati au iesit cei in vacanta.
Parerea mea ca se puteau da recompense mai multe si diversificate si trasul cu arcul mi sa parut o prostie, recompensa pentru nimic, mai bine dadeati 100 tokeni la fiecare pe zi sa ia ce vrea de acolo si cine mai vroia tokenuri sa le cumpere cu gold(pt asta a fost si eventul),
nu suntem copii, intelegem cum e treaba.
 

DeletedUser15163

Guest
Obiectivele au fost prea grele de atins , in schimb mi-a placut foarte mult tema evenimentului si produsele care au fost expuse la magazin , in rst totul bine si ok !
 

DeletedUser15164

Guest
evenimentul a fost ok. In afara faptului ca nu a existat destul timp pentru a termina toate colectiile ceea ce te facea obligat sa investesti mozezi ca sa termini iar cea de genisti parea o misiune imposibila a fost un eveniment destul de echilibrat fara mii de manticore si de harpii. Ceea ce as dori ar fi o informatie legata de tombola facuta pentru primul jucator care a facut o colectie romana de pe o anumita lume deoarece ma numar printre acestia. Sa terminat tombola..nu sa terminat..unde se vor anunta castigatorii?
 

DeletedUser15111

Guest
Parerea mea e ca a fost foarte bun eventul acesta... foarte bun pentru cei care baga bani in acest joc:).. este o strategie.. si asa cum si in realitate castiga cel ce are mai multi bani.. asa a fost mereu si asa va fi... banii sunt putere.. si nu trebuie invinuiti cei de la innogames , sunt sigur ca nimeni din noi nu ar lucra degeaba... de ce sa faca ei asta?
 

DeletedUser15165

Guest
Nu mi-a placut ca nu au fost incluse mitice si de aparare,si miticile costau prea putin,astfel intr-o zi faceai un full de manticore si nu mi se pare normal ca intr-o zi sa te umpli de trupe de atac si cel care se apara sa nu aiba cu ce sa se apere.
Eventu asta a fost cam plictisitor in comparatie cu celalalt,celalt era mai fain,mai palpitant,pe asta dadeai cateva sageti si cam atat.
Au fost lucruri putine pe care sa le cumperi...serios,doar hopliti ca si trupe terestre?...unde sunt si celelalte feluri de trupe?...ma intreb cate persoane or fi cumparat hopliti..:(.
Totusi sunt ok bonusurile de la obiectivul comunitatii chiar daca au fost numai doua.
Si in ultimul rand acest event a fost facut pentru profit...ceea ce mi se pare normal,dar totusi era fain sa fi primit toate obiectivele:)
 

DeletedUser12674

Guest
consider ca a fost cel mai echilibrat event!
chiar daca aceasi jucatori care ii stiu de ani de zile au contribuit cu gold masiv pentru a obtine locuri fruntase in topurile zilnice prin acest nou event au putut beneficia toti jucatorii de pe lumea respectiva de premiile globale oferite!
 

DeletedUser15083

Guest
:-O In ultimele zile de concurs mi s-a parut ca n-au mai fost deloc bonusuri in acei genisti romani sau cavaleri romani. Spre surprinderea mea am terminat foarte repede colectia de armura pentru legionari. Au fost dezechilibrate bonusurile pentru fiecare unitate in parte si atunci cand am cumparat inca 5 sageti...surpriza...n-am mai gasit nimic...nici bonusuri si nici puncte mai mari...din punctul mei de vedere am cheltuit monedele de aur degeaba...ele au fost doar ca sa urci in clasament(si doar cei care erau mai "avuti" puteau fi pe primul loc). Cat despre premii au fost cat de cat ok...dar imi pare rau ca n-am putut sa ating decat obiectivele I si II pentru ca pentru celelalte iti trebuiau monede de aur...si iar spun ca doar cei ''avuti" au putut beneficia de acestea. :(
 

DeletedUser

Guest
Salut echipa grepolis!!!!!!
Din punctul meu de veder eventul a fost un event bun care a ajutat multa lume cu armata ,resursele, monedele pt eroi si favoruri .Dar a avut si cateva chesti mai grele de facut cum ar fi obectivele ( pt un player fara monede de aur a fost destul de greu sa faca maxim 3 obiective eu simter nu am ajuns pana la al treilea) . In rest eu nu vad alta problema si mi-a placut mult tema eventului .
P.s sper sa castig :))))
 

DeletedUser15128

Guest
A fost bun eventul, am atins toate obiectivele comunitatii
in legatura cu recompensele cam slab, si trebuia mult gold sa ajungi pe primul loc in clasamentul zilnic
am completat armurile cavalerie si legionari genisti nu am reusit
Dar a fost bn am facut cateva fuluri de mante si am ajuns si pe primul loc in clasamentul zilnic macar odata.
Altceva ce sa mai spun speram la altul mai bn gandit

Multumesc
 

DeletedUser

Guest
totul a fost perfect inafara de faptul ca nu au fost mitice pentru aparare, decat de atac si faptul ca trofeele veneau rar si pana la sfarsit am reusit sa fac doar un set, iar celelalte 2 incomplete
 

DeletedUser15157

Guest
Fratilor,simplu si la subiect acest event a fost foarte prost gandint sincer pe langa faptul ca am investit o iota de gold in asa zisele ;;;sageti;;; nu mi-au folosit la nimic,adica imi oferea 2 pt de roman lol ca sa mai bag bani rusine fratilor nu asa se face sa jetmaniti oameni data viitoare cand mai ganditi un astfel de event va rog sa va ganditi de 2 ori ce faceti si daca investim un ban sa merite.
In concluzie pentru mine acest event a fost o pierdere de bani,timp si o foarte mare gogonata prostie.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2322

Guest
Ca scenariu al evenimentului de a utiliza asasinii contra trupelor regulate romane a fost inedit si in logica epocii antice grecesti. In fond romanii chiar au cucerit Grecia prin 150 i.e.n…
De asemenea idea comunitatii a fost excelenta creindu-se o sinergie intre jucatori.
Imaginea de fundal cu cele 3 coloane de romani putea fi variata din cand in cand pentru a alunga monotonia.
Spre sfarsitul intervalului aveam armura de cavaleri si de legionari complete si zile intregi am tot tras sageti nunai la genisti si degeaba, nici macar o piesa n-am mai castigat, asa ca generatorul aleatoriu cred ca mai trebuie imbunatatit.
Varietatea de tokenuri si trofee de castigat putea fi mai mare zic eu, i-ar fi facut bucurosi pe multi, dar si asa am gasit destule piese de interes pentru mine.
O idee de eveniment cu Orfeu si/sau cu Misterele Eleusine ar fi poate de interes.
Orice este perfectibil pana la urma.
Felicitari!
 

DeletedUser15169

Guest
Eu sunt de parere ca acest eveniment a fost folositor...recompense neechilibrate, dar totusi folositor. Adica atata timp cat eu am avut trupe moca(obtinute in urma eventului) si tu ai avut trupe moca, restul tine de activitate. Normal ca cei de la Inno voiau sa scoata bani, pana la urma asta a fost scopul proiectului lor.Cel mai mult m-a deranjat faptul ca tokenurile obtinute intr-o zi fara a baga gold erau intodeauna in jurul cifrei 100, ceea ce nu prea ajungea sa cumperi cine stie ce.Un alt lucru doarte prost gandit a fost timpul in care puteai folosi magazinul dupa ce se incheie eventul...trebuiau acordate macar 8 ore.

Cum spuneam si mai sus, eventul a fost bun pentu toti....chiar daca unii nu recunosc asta.
 

DeletedUser15171

Guest
A fost un event destul de bun, mi-a placut.
A avut beneficiile lui, si pentru cei cu gold si pentru cei fara.
Pentru cei cu gold probabil a fost mai bun, dar un defect a fost ca iti trebuiea prea mult gold din cate am inteles.
Si pentru cei fara a fost un mod de a iti face mai repede ceva trupe :D.
Faza cu obiectivele mi-a placut mult, sunt foarte utile, pacat ca am atins doar 2 :(...
Ce mi-ar fi placut ar fi fost daca la magazinul de token-uri recompensele s-ar fi schimbat odata la 24 sau 48 de ore, poate ar fi fost mai interesant.
Dar a fost un event bun si asa, lumea zice ca nu a fost bun ca bla bla ca bla bla, dar sa fie sinceri, i-a ajutat si pe ei cu ceva, si sa isi puna urmatoarea intrebare : "Daca nu se facea, era mai bine?"
Poate unii vor zice da, poate unii vor zice nu, mie mi-a placut.
 

DeletedUser15106

Guest
citesc si ma minunez...eventul a fost ptr toata lumea cu sau fara bani..nimeni nu ne-a obligat sa jucam sa luam mitice sau nu s.a.m.d....pe mine una m-a amuzat teribil si ca sa lamuresc eventualele intrebari sau suspiciuni n-am bagat nici un ban in event nici monede n-am avut si cu toate astea am luat doua colectii...mitice si cam tot ce a vrut muchiul meu sa ia....poate daca mai dura 3 zile le luam pe toate )))))...concluzia felicitari...si abia astept urmatorul
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus