Asasinii revin

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser7851

Guest
f1blsj.png


Ma ajuta cineva?

Evenimentele vin si trec, zeii raman.
Desi sunt destul de multumiti de felul cum au organizat ultimul eveniment, Asasinii spartani, zeii ar dori sa stie ce v-a placut si ce nu.
Nu e nevoie de elogii, doar pareri sincere: ce a fost bine, ce a lipsit.
Pentru ca apreciaza parerile voastre, zeii s-au gandit si la premii.
Primele 10 postari care acumuleaza cel mai mare numar de puncte de reputatie adunate vor intra in random.
Primele 3 clasate vor primi premii in monede si puncte de reputatie.
Fiecare concurent are dreptul la o singura postare, in schimb poate acorda reputatie tururor postarilor pe care le apreciaza sau nu.
Nu ratati ultima sansa de a castiga de pe urma Asasinilor Spartani.


Perioada de desfasurare: 7-9 septembrie 2015
Anuntarea castigatorilor: 10 septembrie 2015



Premii

Locul 1 700 monede de aur + dublarea punctelor de reputatie primite
Locul 2 500 monede de aur + dublarea punctelor de reputatie primite
Locul 3 300 monede de aur + dublarea punctelor de reputatie primite




Condiţii de participare:
Să deţineţi un cont activ pe joc (conturile create după data anunţării concursului nu vor participa);
Fiecare jucător poate participa la concurs cu o singură postare;
Dacă deţineţi unul sau mai multe conturi puteţi participa doar cu unul, altfel riscaţi să fiţi descalificaţi;
Postarea trebuie să îndeplinească cerinţele, în caz contrar, va fi descalificată;
Postările trebuie să respecte celelalte reguli ale forumului şi ale jocului
Castigatorii vor fi anuntati la sectiunea Concursuri - Castigatori Concursuri Grepolis
 

nicol 10

Stie Tot
pai ...pot spune nemultumirile mele: nu am atins obiectivul V, colectia de armura romana o am incompleta, cea de genisti a fost practic o misiune imposibila sa o completez si odata eventul terminat mai trebuia acordat un cronometru in care sa ne putem cumpara linistiti recompensele in functia de trebuinta, sa tot depozitezi in inventar....apoi cat sa incapa si in acel inventar :).
In privinta sagetilor.....a fost normala si corecta cred metoda achizitionarii lor!
Multumec
 

DeletedUser11464

Guest
Mi-au placut premiile, nu mi-au placut lucrul ca ar trebui sa bagi mult gold sa fii in topul zilei.
 

DeletedUser4775

Guest
Eventul asta a fost mult sub asteptari . A fost facut special pentru cei cu gold . Ai gold , ai trupe . Nu ai gold primesti si tu ceva sa nu zici ca nu primesti . Premile au fost puse doar sa fie . Nici macar aici nu a fost echilibru . Au bagat manticore si nu sau gandit sa bage si eu niste arcasi ca premiu . Ai primit multe zburatoare si aparare impotriva lor deloc .
Jucatorii noi intrati nici nu ies din protectie ca au deja manticore . Ai bagat o nava pe unu cu un oras repede si-a facut alt cont si a bagat la facut manti ca sa scoata nava .
Singurul lucru care mi-a placut au fost obiectivele comunitati . De asta chiar aveam nevoie mai ales pe corinth unde setarile lasa de dorit
smiley_emoticons_lol.gif

In concluzie a fost cel mai prost event facut de cei de la Inno . Facut doar pentru cei care baga gold .
 

DeletedUser14105

Guest
Acest event a fost din punctul meu de vedere un dezastru total .

In primul rand atunci cand creezi un asemenea event ai grija sa il faci echilibrat, ce inseamna asta? inseamna sa scoti in evidenta atat atacul cat si apararea. Odata ce te axezi doar pe unul dintre acestea 2, obligatoriu strici un echilibru care si asa in grepolis este foarte instabil.

In al doilea rand eventul trebuia gandit pentru absolut orice tip de lume.Daca pentru lumea cu revolta mai merge , ei bine pentru lumea cu asediu e un dezastru. Si nu ma refer aici la orice lume. La una deja dezvolta precum Athens este ok.Practic ne-am reumplut stocul de mitice. Insa pe o lume ca si Corinth care si asa este inceata si nou deschisa, sa pui acolo ca oricine sa aiba manticore, harpii bireme si usoare in prostie , a stricat TOT echilibrul de pe lumea aceea. Nu poti sa fac o cucerire calumea ca se trezeste un inactiv dupa 18 ore de cucerire si ataca cu 40 de mantii si iti rupe nava.

In concluzie eventul a fost prost gandit si foarte foarte slab organizat...., acest event a dovedit inca odata ca tot ce ii intereseaza pe innogames sunt BANII si pentru ei este egal cu 0 distractia si echilibrul in acest joc..... Rusine.
 

DeletedUser14965

Guest
a fost un event frumos interesant si foarte captivant.
am reusit pe lumea psi sa indeplinesc toate obiectivele comunitatii ceea ce m a bucurat tare.
singurele dezamagiri ale mele au fost ca eventul a fost unul scurt mai putea sa tina cateva zile si ca nu am reusit sa completez toate armurile am completat doar una.
au fost bonusuri foarte bune mai ales manticorele care m au ajutat extrem de mult.
a fost un event reusit si pentru asta felicit toata echipa grepolis si sper sa mai fie evente capitivante in acest an.
m ai am o nemultumire si anume ca nu am reusit sa ma clasez pe primul loc intr o zi dar am reusit sa fiu de 2 ori in top 3 ai lumii.
bafta si tineti o tot asa.
inca odata felicitarile mele echipei
 

stamatecostica

Membru activ
Cel mai prost event pe care lam intalnit de cand joc grepolis !
In primu rand au fost recompense numai de atac aproape
In al doilea rand recompense de aparare a avut doar bireme si hopliti ,au lipsit arcasii si sabiile
In al treilea rand nu a dat nivelul de cultura pe care il dadea la toate eventurile ....si sa mai adaug inca ceva faceti eventuri care sa dea recompense egale atac cat si aparare.
 
Ultima editare:

aximar

Membru
O sa incep cu partea frumoasa, in primul rand de apreciat este recompensa comunitatii si cam atat!
Sagetile le primeai....de unde de la cine...se putea mai bine...pe care le puteai folosi toate o data...iar cine nu isi permite intra tot doar 1 data pe event daca nu ai gold sa cumperi mai multe sageti..
Premiile nu au avut o varietate asa larga...iar pentru colectia de trofeuri cred ca ar fi trebuit sa ofere premii ceva mai bune decat favoruri!
Si sa nu mai vorbim de premiile in mitice... exagerat de multe...dupa ce toti s-au plans dupa eventul de paste este a 2 a oara cand intalnim aceast dezechilibru!
Au lipsit cam multe la eventul acesta...a fost chiar unul comerial nici decum pentru jucatori!
 
Ultima editare:

DeletedUser13911

Guest
Nu mi-am dorit sa comentez nimic in legatura cu eventul dar...ma simt nevoit sa o fac.Cauza...????>>>
In concluzie eventul a fost prost gandit si foarte foarte slab organizat...., acest event a dovedit inca odata ca tot ce ii intereseaza pe innogames sunt BANII si pentru ei este egal cu 0 distractia si echilibrul in acest joc..... Rusine.
Pai bai ne'a frumuselule,tu,nu stiu cum dar tu,ai fost membru al stafului.Numai pentru acest lucru ,NU ar fi trebuit sa comentezi cele subliniate mai sus de mine.Nu ma poti face decat sa inteleg ca cei care te-au ales in staff ori sunt slabi ori au o problema de au vazut ceva bun la tine.Eu nu,dar..asta mai putin importa,problema grea ,ca sa o numesc asa ,e nonsalanta cu care "scuipi printre dinti in sus".Dezonorant lucru pentru un fost membru al stafului.NU denota decat lipsa de respect pentru oamenii ce au votat odata sa fii alaturi de ei.
Discutand despre event,era de la sine inteles ca nu se fact acte de caritate pe banii altora si,chiar cand se fac ,ca si in real, se urmareste obtinerea de profit.Deci,culmea ar fi fost ca eventul sa nu fie aducator de beneficii financiare de partea celui ce l-a creeat.Acum 1 luna 2 saptamani..sau ma rog,fiecare din noi am primit cate 1000 de cocosei moca,nu..?? ei bine acestia nu trebuiau intr-un fel sau altul sa se intorca back in cuib??Ba da..cum sa nu..asta a fost si scopul mascat pentru care au fost donati.Vorbiti de dezechilibre..hahahah,care dezechilibre frumuselule....toata lumea ARE manticore..toata lumea NU ARE manticore..eu vad un echilibru perfect>Ti-ai dori mai mult...?da....? atunci e perfect ,bagi mana in buzunar si obtii mai mult decat cel ce spui tu ca e noob .Am mai discutat despre profit si placere...stimabililor...e ca la femei,vrei placere mai multa,platesti mai mult..
Felicit stafful ca a gasit "potiunea magica" prin care sa obtina un feedback corect si principial.
Cu stima
lgor
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14842

Guest
Parerea mea e ca nu a fost foarte bun eventul acesta. Au fost doar recompense de atac. Jucatorii cu multi bani au reusit sa refaca trupele de atac foarte repede. Cei care joaca pe aparare nu au avut nici un beneficiu in urma acestui eveniment.
 

DeletedUser15067

Guest
Mie mi s-a parut foarte interesant si placut acest event.Cu toata ca sunt un jucator care nu bag foarte mult gold,am fost impresionat de recompensele oferite,chiar daca marea majoritate a recompenselor erau numai de atac.Cum se spune:'Atacul e cea mai buna aparare.'Insa pentru cei ce aveau un oras in curs de cucerire,acest event ii dezavantaja.Totodata,ca sa ai sanse sa fii in top 3 in clasament,trebuie sa bagi foarte mult gold,ca in orice event facut de cei din echipa Grepolis.In concluzie,sunt de parere ca acest event a fost unul reusit si mai astept alte noi eventuri de la echipa Inno.
 

DeletedUser14902

Guest
dezamagitor
doar trupe de atac,aparare ioc
sa completez armura genistului...imposibil si de cateva zile numai pe genisti dadeam cu arcuri si schimbam tinte ca tot nu pica nimic
s-a facut acest event din nou doar pt cei care baga gold la greu,pentru restul nimic
ati creat dezechilibru prin favorizarea atacului dar nu v-ati gandit si la aparare,nu tu un bonus de cultura,premii in favoruri...aici zic ca ar fi putut fi diversivicat in functie de armura completata
pe athens am atins toate obiectivele,si sunt binevenite ca suntem in perioada minunilor
dar in rest...
sper doar sa luati aminte la toate cele spuse si de restul jucatorilor si sa va ganditi mult mai bine cand mai faceti alt event...sa va ganditi la jucatori nu doar la partea comerciala
 

DeletedUser15137

Guest
Parerea mea ..... acceptabil.
Desi, ar fi ( sau fii pt grammar natzy ) fost mai bun un numar mai mare de rewarduri, sau mai diversificate.

Off topic, am mai for in event staff in alte jocuri ... nu e chiar asa de usor sa organizezi un event, nu mai criticati orice nu va convine.
 

DeletedUser

Guest
Igor ,cand a primit toata lumea 1000 de monede ca eu nu am vazut asa ceva?
Si eu simt frustrea ca sunt avantajati cei care cumpara aur dar sunt si realista si inteleg partea comerciala a acestui lucru ,ce nu inteleg eu sunt obiectivele pentru comunitate ,pe Athens unde lumea este dezvoltata obiectivele au fost mult mai mici decat pe Corinth unde lumea este si la inceput ,are si viteza melcului turbat!
 

DeletedUser2039

Guest
Ma intreb cum ar fi sa primesc un premiu si sa am pentru prima oara mai mult de 50 de monede (primite din oficiu din cand in cand la implinirea a 30 de zile de colectat recompensa zilnica) la acest event am ignorat manticorele si am urmarit sa adun populatia libera cat mai multa, a cazut bine si colectarea armurilor, 2 din 3, ca alianta din 5 jucatori avem si 4 din 5 baremuri atinse, a fost bine.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12202

Guest
Frumos gandit.pana la un punct,din punctul meu de vedere :).Stim ca se incurajeaza atacul,dar macar 1 unitate mitica de aparare,nu cred ca strica.
Dar luand in consideratie si avand in vedere titlul eventului,era logic sa fie axat pe recompensarea,in primul rand,cu trupe de atac.
Si ce este ciudat,cei de pe lumile cu sistem vechi de cucerire se plang ca s-a dezechilibrat lumea,ca x-lescu ataca cu mantii si sparge nava !Eventul acesta,a dat o sansa si celor mici si fara gold sa se apere(ca o parateza,sa se planga si cei de pe lumile cu revolta ca oricine putea da revolta folosind...manticore ,oricate,oriunde,in asa fel incat sa nu mai stii unde si cine va trimite nava,o va trimite sau nu,unde trimiti sprijin,unde nu :) ).
Am apreciat,cred ca toti au facut-o,recompensa pt.aliante.Asta da !
Ca ii avantajeaza pe cei cu gold,ok,cei cu gold sunt oricum avantajati si este normal,banii invart lumea(din pacate).Dar,le-a dat o sansa si celor fara gold sa echilibreze jocul folosind cu cap resursele eventului.
In final,sa fim sinceri,orice s-ar face,oricum s-ar face,mutumiti toti nu au cum sa fie :))).
Respect Igor,subscriu la tot ce ai spus.
 

DeletedUser

Guest
Mie unul mi-a placut acest event,m-a ajutat sa cuceresc noi orase ...am reusit sa imi fac multe navale si foarte mult terestru.
Singurul dezavantaj a fost ca in ultimile ore trebuia sa consumi toate punctele.
In rest ok
 

DeletedUser14848

Guest
parerea mea este ca am avut prea putine sageti la ce trupe am avut de anihilat... iar despre colectie, am avut prea putine zile de a o completa... iar cand ucideam un soldat mai multe puncte de 2 erau....

in orie caz sunt multumit pt ca am avut de castigat cu manticore dar dar erau prea scumpe la cat reuseam sa facem. cel putin eu care nu am investit nici un gold.

oricum sunt multumit
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Parerea mea este ca acest eveniment a fost ceva auxiliar , iar pe lumea Byzantium , era nevoie de asa ceva , spun asta ca si parere pozitiva , in rest e tot negativ . Nu a existat nici un pic de echilibru . S-au folosit prea multe efecte legate de atac , iar ce era de aparare , era la acelasi pret cu atacul , deci aici nu e nici un echilibru. Pe de alta parte fata de alte evenimente in care puteai sa obtii prin recrutare , extindere sau alte activitati principalele "obiecte" de care aveai nevoie pentru parcurgerea acelui eveniment , aici ori asteptai pana la miezul noptii ori bagai bani. Eu cred ca mai bine era daca sagetile le obtineai prin diferitele activitati pe care le desfasurai in joc , iar tintele le cumparai cu cateva monede de aur . Asta e parerea mea .
 

DeletedUser5209

Guest
Pacat de topul care a lipsit cu desavarsire ,chiar eram curios pe ce loc m-am clasat la finalul acestui event.

Am reusit sa iau si o recompensa a zilei ...bineanteles cu pretul a 3 saptamani de negot cu aur, aur economisit cu greu de mine,in rest ce sa mai zic ....?!!
Obiectivele comunitatii au fost in schimb cireasa de pe frisca ...frumos asteptam si pe viitor asemenea recompense .

P.S. cum am terminat adunarea inventarului necesar celor trei obiective (armuraria),nu am mai primit nici macar o sageata bonus ,oare de ce?
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus