Asasinii revin

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

gina16

Membru
Eventul a fost cam scurt,dar macar a fost =)

Ar fi trebuit sa fie mai multe tipuri de recompense.. calaretii,prastii,cerberi,etc.Daca au fost doar 3 recompense interesante cu trupe,era si normal ca toti sa fie plini de harpii/manticore. :p
De asemenea,cred ca toti ar vrea,sa fie o limita de gold care poate fi investit zilnic in eveniment,nu cum a fost acum.Cei care au bagat gold non-stop,au terminat armurile in prima zi,si aveau toate orasele full de erinii si manticore.

Ar mai fi interesant sa fie recompense,bineinteles,mai scumpe ca si restul,dar care sa iti ofere cate un sfetnic pentru 5/10/14 zile.Asa ar fi motivati toti cei care joaca fara premium =)
B-)

Mie unul,jucand pe o lume cu revolta,mi-a placut eventul,dar pe viitor eventurile astea trebuie gandite si pentru lumea cu asediu,cei ce joaca mai mult pe aparare :D

asa este
trebuia mai multe recompense
parerea mea ,si ar trebui o limita de gold bagata
 

DeletedUser

Guest
Cum sa bagi doar erinii/harpii/manticore si sa nu bagi nimic de aparare terestra decat niste hopliti. Macar de erau puse recompense in arcasi sau pegasi/cerberi. La fel cum s-au putut pune doar de atac se puteau pune si trupe de aparare sa poata exista un echilibru. De asemenea mi s-a parut mare costul biremelor si al usoarelor (exceptand faptul ca ieseai mai avantajat pentru usoare). Adica cu 60 tokeni luai 30 de bireme pe care le pot face si eu cu o singura comanda intr-o noapte. Iar cu 120 tokeni luai 24 manticore (cel putin asa luam eu)
pe care le faceai in cateva saptamani daca nu ai preoteasa activata, statuie si alte chestii. Pai frate cu 180 gold dadeai 3 ture. Din 3 ture cu putin noroc faceai de 3 ture de manticore. 180 de gold fiind un nimic pentru multi, plus posibilitatea de a mari inventarul cu 50 gold. O sa aiba toti de acum juma de an manticore, mai ales daca le poti face la loc (cercetand jefuirea templelor). Simturile au fost ok, dar la fel unii au inventarul plin de ele. Iar pentru alea chiar nu trebuia sa depui mare efort (60 de tokeni faceai si daca erai in moarte cerebrala). Mi se parea mai logic ca simturile sa fie mai greu castigate, dar nu pot spune ca nu vor fi utile pe viitor.
 

DeletedUser

Guest
Eventul a fost cam scurt,dar macar a fost =)

Ar fi trebuit sa fie mai multe tipuri de recompense.. calaretii,prastii,cerberi,etc.Daca au fost doar 3 recompense interesante cu trupe,era si normal ca toti sa fie plini de harpii/manticore. :p
De asemenea,cred ca toti ar vrea,sa fie o limita de gold care poate fi investit zilnic in eveniment,nu cum a fost acum.Cei care au bagat gold non-stop,au terminat armurile in prima zi,si aveau toate orasele full de erinii si manticore.

Ar mai fi interesant sa fie recompense,bineinteles,mai scumpe ca si restul,dar care sa iti ofere cate un sfetnic pentru 5/10/14 zile.Asa ar fi motivati toti cei care joaca fara premium =)
B-)

Mie unul,jucand pe o lume cu revolta,mi-a placut eventul,dar pe viitor eventurile astea trebuie gandite si pentru lumea cu asediu,cei ce joaca mai mult pe aparare :D
ai dreptate,adica investirea monedelor i-a facut pe utilizatorii premium din prima zi castigatori ai eventului,insa noi ne chinuiam sa le facem,nu am nimic cu unitatile mitice,insa puteau fi mai scumpe,ca normal nu se fac asa usor
se pare ca nu sunt singurul care a observat asta...
 

DeletedUser

Guest
A fost in regula peransamblu doar ca modul de premiere sa parut a fi un pic costisitor in sensul ca faceai intr-o zi sa zicem 75 de puncte si nu prea aveai ce sa cumperi de acele puncte,plus era mult mai misto daca era si un premiu de incarcare sageti instant nu in fiecare zi aleatoriu ma refer,cam atat cu premierea pe zi,in rest cand ai reusit sa aduni tot echipamentul la un GENIST ,cred ca se putea sa se puna si altceve inafara de favoruri de la zei cam atat am avut observatii de facut.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus