Aliante Ordinul Templierilor

  • Autor subiect DeletedUser11625
  • Data de început

DeletedUser14553

Guest
explicami si mie termenul asta de afon ca eu stiam ca inseamna altceva .

cat despre nobie vorbim pe joc ;)
 

DeletedUser13231

Guest
explicami si mie termenul asta de afon ca eu stiam ca inseamna altceva .

cat despre nobie vorbim pe joc ;)

1. pe joc ce sa vorbim? - acolo ai demonstrat ca esti noob - adica zero barat

2. AFÓN ~ă (~i, ~e) și substantival . Care cântă fals - adica esti total paralel - eram sigur ca la pregatirea ta nu ai inteles ce inseamna
 

DeletedUser14553

Guest
ce munca fratele meu?

minuni? despre ce minuni vorbesti?

punem pariu ca in maxim 1 luna se alege praful de alianta voastra si de sangerarile tale?:p

unde sunt virgulele ? mai agramatule un substantiv in caz vocativ e insotit de virgule



cred ca o sa il anestezieze mai inainte, nici nu a sa isi dea seama cum a ramas fara "sangerari";)

unde e acordul intre cuvinte ? mai putin zici ca "plimb semafor rosu trec"

maa, vitejii lui peste prajit, din ce am constatat eu, voi aveti un numitor comun - gramatica

de fapt , nu aveti ca va lipseste tuturor - oare cum va intelegeti voi cand dialogati cu aceste mesaje agramate?

unde e virgula domnule profesor ?

pai nu vezi ca fiecare e pe limba lui?

unu e cu cratima, altul cu acordul, altul se chinuie cu evitarea cacofoniei si tot asa

- - - Actualizat - - -

la cat esti de noob si afon nu cred ca ai sa reusesti ceva

"unu" ??? unde e apostroful mai ??
asta am gasit doar uitandu-ma fugitiv . daca stau si caut prin tot topicul iti mai gasesc

- - - Actualizat - - -

1. pe joc ce sa vorbim? - acolo ai demonstrat ca esti noob - adica zero barat

2. AFÓN ~ă (~i, ~e) și substantival . Care cântă fals - adica esti total paralel - eram sigur ca la pregatirea ta nu ai inteles ce inseamna

mai putin zici ca jocul asta e o partitura iar inno e compozitorul . pare cam aiurea analogia .

de ce sunt zero barat ??? ca mam sacrificat eu sa nu las inamici sa patrunda pe o insula albastra ? atunci invatama tu cum trebuia sa procedez . trebuia sa si ii zic inamicului ca eram/nu erau santinele pe oras ???

daca ne batem de la egal la egal iti garantez ca o sati ingiti vorbele . oricat de "noob" as fi tu nu ma vei trimite la margine nici in vise .
 

DeletedUser13911

Guest
Bai sangerete..acum la modul serios...uita-te si tu..intelegi ceva?Corecteaza tu cu rosu..sa vedem ce si cat!
mai putin zici ca jocul asta e o partitura iar inno e compozitorul . pare cam aiurea analogia .

de ce sunt zero barat ??? ca mam sacrificat eu sa nu las inamici sa patrunda pe o insula albastra ? atunci invatama tu cum trebuia sa procedez . trebuia sa si ii zic inamicului ca eram/nu erau santinele pe oras ???

daca ne batem de la egal la egal iti garantez ca o sati ingiti vorbele . oricat de "noob" as fi tu nu ma vei trimite la margine nici in vise .
 

DeletedUser13231

Guest
unde sunt virgulele ? mai agramatule un substantiv in caz vocativ e insotit de virgule





unde e acordul intre cuvinte ? mai putin zici ca "plimb semafor rosu trec"



unde e virgula domnule profesor ?



"unu" ??? unde e apostroful mai ??
asta am gasit doar uitandu-ma fugitiv . daca stau si caut prin tot topicul iti mai gasesc

- - - Actualizat - - -



mai putin zici ca jocul asta e o partitura iar inno e compozitorul . pare cam aiurea analogia .

de ce sunt zero barat ??? ca mam sacrificat eu sa nu las inamici sa patrunda pe o insula albastra ? atunci invatama tu cum trebuia sa procedez . trebuia sa si ii zic inamicului ca eram/nu erau santinele pe oras ???

daca ne batem de la egal la egal iti garantez ca o sati ingiti vorbele . oricat de "noob" as fi tu nu ma vei trimite la margine nici in vise .

baaa, e o vorba in popor: "nu te pune cu prostu' ca te coboara la nivelul lui si te invinge cu experienta"

asa ca o sa te las cu prostia si ingamfarea ta

mai e o vorba: "prostu' pana nu e si fudul, nu e prost destul"

bucurate, ai castigat, eu ma dau la o parte din calea prostilor

o singura neclaritate mai am: te doare?
 

DeletedUser14553

Guest
ce sa ma doara ??

si de ce sunt prost ? pt ca ti-am demonstrat ca si tu faci greseli ?
eu nam venit pe forum sa ma cert cu nimeni , am venit aici sa ma destind , sa vad cum gandesc si ceilalti jucatori , sa socializez si cu alti playeri de la care poate mai reusesc sa invata cate ceva .
dar ce primesc ? multa ura si dispret :(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13231

Guest
ce sa ma doara ??

si de ce sunt prost ? pt ca ti-am demonstrat ca si tu faci greseli ?
eu nam venit pe forum sa ma cert cu nimeni , am venit aici sa ma destind , sa vad cum gandesc si ceilalti jucatori , sa socializez si cu alti playeri de la care poate mai reusesc sa invata cate ceva .
dar ce primesc ? multa ura si dispret :(

hai sa iti desenez:

1. a gresi este omeneste - nu exista perfectiune, toti gresim, mai mult sau mai putin
2. a persevera in greseala (asta dupa ce iti este atrasa atentia) este deja prostie
3. nu cred ca exista cineva care poate afirma ca nu face greseli
4. ai demonstrat ce? nu ai demonstrat nimic - ai gasit 2 virgule lipsa - in comparatie cu postarile tale unde nu exista propozitie fara greseala e distanta mare
5. prietene, pentru a socializa trebuie sa fi capabil sa comunici cat de cat rezonabil (ceea ce nu e cazul tau)
6. tu nu vrei sa inveti, atata timp cat ai primit observatii privind modul de exprimare si nu ai corectat nimic inseamna ca nu esti interesat si nu vrei sa inveti
7. nu stiu cine cu cine se cearta, cu tine nu cred ca se poate certa cineva - nu meriti nici macar atat
8. ura? - e un cuvant prea pretentios pentru tine (ca si inteles) si nu are nimic in comun cu acest dialog de pe forum
9. dispret? - incearca sa iti recitesti postarile - cred ca te vei dispretui singur
10. ai grija la sangerari - sunt daunatoare sanatatii :p
 

DeletedUser14553

Guest
1.de acord
2.perseverez ca sa demonstrez ca numi pasa de ce zic hate-ri
3.de acord
4.chiar crezi ca imi pasa cum imi scriu propozitiile ? important e sa se inteleaga ce vreau sa zic .
5. citeste 4
6. daca sunt o cauza pierduta de ce va mai bateti atat capul ??
7. nu merit ai dreptate . daca nu esti cunoscut de joc nu meriti nimic . se vede cat rasism ai in tine
8. ba are dar nu vrei sa recunosti
9. le recitesc si nu inteleg de ce sa ma dispretuiesc ? nam facut nimic gresit

10. :)))
 

DeletedUser13231

Guest
bre, terminati cu chestiile astea puerile, pe langa ca ce e mult strica, stricaciunea devine si penibila.

@sangerosu2001: bre, poate o sa iti sune ciudat, dar sa stii ca cel mai bun critic esti tu asa cum e fiecare dintre noi. Pt viitor iti poti edita mesajele cu incredere. Nu zic, se mai posteaza asa la viteza, sau cu comoditate, dar dupa ce o faci, citeste-ti macar o data ce ai scris, si vezi ce zice criticul din tine...daca nu iti zice nimic, atunci apleaca urechea la ce mai zic si astia de pe aicea, macar sa invatam ceva ce cucu draq. Stii, cica toata viata invatam si tot prosti murim...

@ThisIsSparta1231: sa nu mai folosesti vreodata, cuvantul afon cu sensul de /paralel/...daca scoti un termen din dex, atunci nu ii interpreta explicatiile. Daca era un termen interpretativ, fii sigur, ca DEX-ul cuprindea toate sensurile cuvantului. Ca masa foloseste termenul de afon cu gandul la paralelism, asta nu inseamna ca e si corect.(ia-o ca un sfat nu ca o critica)

PS: nu mai sangerati in public bre...:D

e cu sensul de a canta fals - conform dex

"a canta fals" am intrepretat-o metaforic cu a fi paralel ;)
 

DeletedUser14553

Guest
bre, terminati cu chestiile astea puerile, pe langa ca ce e mult strica, stricaciunea devine si penibila.

@sangerosu2001: bre, poate o sa iti sune ciudat, dar sa stii ca cel mai bun critic esti tu asa cum e fiecare dintre noi. Pt viitor iti poti edita mesajele cu incredere. Nu zic, se mai posteaza asa la viteza, sau cu comoditate, dar dupa ce o faci, citeste-ti macar o data ce ai scris, si vezi ce zice criticul din tine...daca nu iti zice nimic, atunci apleaca urechea la ce mai zic si astia de pe aicea, macar sa invatam ceva ce cucu draq. Stii, cica toata viata invatam si tot prosti murim...

@ThisIsSparta1231: sa nu mai folosesti vreodata, cuvantul afon cu sensul de /paralel/...daca scoti un termen din dex, atunci nu ii interpreta explicatiile. Daca era un termen interpretativ, fii sigur, ca DEX-ul cuprindea toate sensurile cuvantului. Ca masa foloseste termenul de afon cu gandul la paralelism, asta nu inseamna ca e si corect.(ia-o ca un sfat nu ca o critica)

PS: nu mai sangerati in public bre...:D

am inteles sefu` :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
iar trebuie sa va trimit la colt pe coji de nuci sau va e dor de frumosul oras Caracal? X(

odmm trimitei pe toti(cu exceptia colegilor) poate se mai rastoarna odata carul cu prostii :)))))))))) tot la Caracal

- - - Actualizat - - -

baaa, e o vorba in popor: "nu te pune cu prostu' ca te coboara la nivelul lui si te invinge cu experienta"

asa ca o sa te las cu prostia si ingamfarea ta

mai e o vorba: "prostu' pana nu e si fudul, nu e prost destul"

bucurate, ai castigat, eu ma dau la o parte din calea prostilor

o singura neclaritate mai am: te doare?

te-ai simtit si tu mai afon ca noi si acum postezi si tu proverbe de pe google?? :V
 

DeletedUser13231

Guest
te-ai simtit si tu mai afon ca noi si acum postezi si tu proverbe de pe google?? :V

postarea te da de gol in ccea ce priveste educatia ta

pe vremea mea nu exista google, noi astia cu parul mai alb am trecut si pe la scoala si am invatat una, alta, voi astia, viteji din ziua de astazi nu aveti decat scoala "goagal" cu toata prostia generata de acest goagal

ca voi este imposibil, voi sunteti limita de jos a nepriceperii, a neputintei

in ceea ce priveste vestitul car, nu mai e nevoie sa se rastoarne ca nu mai are ce rasturna ca ati sarit din mers peste tot pe unde a trecut respectivul car
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Fără titlu.jpg ai ras de sangerosu' ca a cucerit orase sub 1k puncte da tu ce ai facut ??? ai pierdut orase unul dupa altul

- - - Actualizat - - -

:D :))))))))))))
 

DeletedUser13231

Guest
Vezi atașament 2367 ai ras de sangerosu' ca a cucerit orase sub 1k puncte da tu ce ai facut ??? ai pierdut orase unul dupa altul

- - - Actualizat - - -

:D :))))))))))))

vezi daca nu te duce capul - e mai greu de priceput daca nu te ajuta mansarda

eu am cedat orasele de buna-voie si am renuntat la aceasta lume de joc, am pastrat contul doar pentru a mai intra cand si cand sa vad ce ispravi s-au mai intamplat

dar de, unde nu e, nu poti sa ai si pretentii

cu fiecare postare iti etalezi prostia
 

DeletedUser

Guest
vezi daca nu te duce capul - e mai greu de priceput daca nu te ajuta mansarda

eu am cedat orasele de buna-voie si am renuntat la aceasta lume de joc, am pastrat contul doar pentru a mai intra cand si cand sa vad ce ispravi s-au mai intamplat

dar de, unde nu e, nu poti sa ai si pretentii

cu fiecare postare iti etalezi prostia

daca zici tu ..daca erai atat de superior pe cat crezi nu mai intrai in vorba cu astea care nu stiu sa aprecieze..dar se vede ca nu esti departe de noi ... nu te poti stapani sa nu ne raspunzi drept dovada tot atat te duce si pe tine capul

- - - Actualizat - - -

si crezi ca daca folosesti cuvinte pompoase ai o educatie mai buna decat a noastra??? eu nu prea cred .....:)
 

DeletedUser13231

Guest
daca zici tu ..daca erai atat de superior pe cat crezi nu mai intrai in vorba cu astea care nu stiu sa aprecieze..dar se vede ca nu esti departe de noi ... nu te poti stapani sa nu ne raspunzi drept dovada tot atat te duce si pe tine capul

dupa cum ai vazut, eu fac eforturi sa va explic una, alta, poate asa invatati si voi ceva, macar despre acest joc, dar se pare ca in neputinta voastra nici sfaturile nu le puteti intelege

ce cuvinte pompoase? unde ai vazut tu asa ceva, cred ca la tine totul pare mai pompos:p

de curiozitate m-am uitat si eu prin acele tabele si nu te-am gasit pe nicaieri, am senzatia ca tu pe alt tabel esti ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
dupa cum ai vazut, eu fac eforturi sa va explic una, alta, poate asa invatati si voi ceva, macar despre acest joc, dar se pare ca in neputinta voastra nici sfaturile nu le puteti intelege

ce cuvinte pompoase? unde ai vazut tu asa ceva, cred ca la tine totul pare mai pompos:p

de curiozitate m-am uitat si eu prin acele tabele si nu te-am gasit pe nicaieri, am senzatia ca tu pe alt tabel esti ;)

"am senzatia ca tu pe alt tabel esti "...parca am fi in evul mediu cand se vorbea latina si verbul se punea la sfarsitul propozitilor
:)
 

DeletedUser14553

Guest
odmm poti face curatenie prin topic te rog frumos . prea multe pagini pline de cearta care fac rau forumului .

Haide-ti odata sa incheiem subiectul asta si gata sau trebuie tratat de pace ca in anii 1800 =]]]
 
Sus