Adminii Grepolis - discutii, sugestii

Ce admin favorit aveti ?

  • zburlici

    Voturi: 10 9,7%
  • Seraphyne

    Voturi: 10 9,7%
  • SComan

    Voturi: 9 8,7%
  • CAGE

    Voturi: 9 8,7%
  • torukmakto

    Voturi: 41 39,8%
  • Nihilius

    Voturi: 24 23,3%

  • Total votanți
    103
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Cu scuzele de rigoare, dar cu câteva posturi mai sus, exact asta ai făcut. Ai tras o concluzie sau mai multe și ai adus acuzații cât se poate de directe ( la modul general, e drept și acesta a și fost motivul pentru care nu te-am banat ), plecând de la premisa că dubla calitate ( moderator/jucător ) conduce implicit la un joc unfair din parte celor care se află în această postură. Oricât de mult te-aș asigura eu că joc cât se poate de cinstit ( și numai eu, ci toți cei care se află în situația menționată ), oricâte garanții ți-aș da eu că nu am acces la niciun fel de info legate de alți jucători, numai și numai datorită faptului că fac parte din team, tu și alții ca tine, veți avea mereu prejudecăți. Și de aici și o lipsă de obiectivism. Nimeni din echipă nu acuză jucătorii că ar fi necinstiți,așa cum sușții tu. Pe baza ticketelor făcute de alți jucători, se judecă fiecare caz în parte. Și dacă se constată nereguli, se aplică pedepsele, conform regulamentului. Că unora li se pare că procesul este unul lipsit de transparență, sigur...este dreptul lor. Dar, repet, există un regulament
care nu este făcut de noi, regulament mai mult sau mai puțin rigid, dar care trebuie respectat.

Putem dezbate la infinit pe marginea acestui subiect și nu cred că voi reuși, din păcate, să îți schimb, măcar puțin, felul în care privești lucrurile.
mda... ce sa mai spun.... aveti perfecta dreptate. :) personal, nu cred despre tine ca ai proceda incorect, dar se pare ca esti f afectat. daca tu din ipoteza ca s-ar putea ca sa fie scurgeri de informatii de la voi, ai tras concluzia ca daca esti jucator/moderator sau jucator/admin eu automat ma gindesc ca implicit esti impatial, atunci... nu pot decit sa ma inclin in fata dumnevoastra!.:)
iar felul in care privesc eu lucrurile se va schimba numai atunci cind voi avea si raspunsuri la intrebarile mele, raspunsuri punctuale si la subiect.
 

DeletedUser

Guest
ai perfecta dreptate, dar asta nu ar trebui sa fie o regula. nu ar trebui sa existe exprimari de genul: "daca nu recunosti, iti dau ban definitiv". dar, a ajuns sa se considere ca daca ai fost banat pt ceva, automat esti si vinovat. poate este mai bine asa... :)

Tinand cont ca eu m-am ocupat de cazul tau, pot spune clar ca nu au existat exprimari de genul acesta... Zici tu ceva, ceva pe aproape, dar e o diferenta ...

Vezi... Asta e motivul pentru care interdictiile din joc nu se discuta pe forum...
 

DeletedUser

Guest
Nu ma apasa nimic.. Cazul tau ar fi ultimul care m-ar "apasa" vreodata... Ai pomenit de imbunatatiri la nivel local si ti-am dat un exemplu.. Acum aflu ca tu strict la sistemul de tichete te refereai.. Bun asa.. Sa inteleg cel putin ca tacit mi-ai dat dreptate macar in privinta ultimului post.. Multumesc.

Si da, uite, cand trisezi si esti nemultumit de modul in care "operam" e oarecum semn de ipocrizie.... Daca te abtineai si respectai regulamentul nu se intampla nimic rau, nu erai nevoit sa te contrazici prin sistemul de suport, etc...

Pentru orice raspuns din partea noastra care poate fi privit ca jignitor asupra unui jucator te poti adresa lui Stil... Sa sti ca au existat "scapari" si au existat si mustrari pana acum.. Si chiar si pierderea unor drepturi (Ceea ce e normal... Daca nu poti fi responsabil intr-o anumita "functie", ti-o pierzi)...
ciudat.... eu aveam alta impresie, ca esti apasat de ceva... . :) si sunt ferm convins ca nu te apasa cazul meu. :) iar atunci cind nu trisezi si esti tratat incorect, cum se mai cheama? pt ca, eu am respectat regulamentul!!! iar cei care intradevar ma cunosc pot sa confirme asta!. dar, poate sti mai bine... :)
 

DeletedUser2541

Guest
parerea mea e ca daca fiecare ar recunoste cind greseste si nu ar da-o din colt in colt nu sar ajunge la asemenea discutii
eu una mi-am sustinut punctul de vedere doar atunci cind nu am fost vinovata
daca am gresit am zis da asta e imi accept pedeapsa cred ca e mai bine asa
au fost si cazuri cind am picat degeaba in prostie si mam chinuit sa zic ca nu sint vinovata dar asta e
e ca si cum te-ai lupta cu morile de vint
daca am fost vinovata am cerut sa vad dovezile si am zis ca accept pedeapsa dar daca am fost nevinovata mam luptat dar.........tot ce sa vrut sa facut.regulament si gata
sau stii cum e accepti bine nu nu
pina la urma e un joc
nu trebuie sa ne agitam atit intradevar te enervezi dar ma gindesc ca si adminii ar trebui sa inteleaga si punctul de vedere al jucatorului.
sint si cazuri excceptionale cind vrei sa faci un bine.
ooffff mama lui de joc ca ne-a mincat zilele si noptile
:)))))
 

DeletedUser

Guest
Tinand cont ca eu m-am ocupat de cazul tau, pot spune clar ca nu au existat exprimari de genul acesta... Zici tu ceva, ceva pe aproape, dar e o diferenta ...

Vezi... Asta e motivul pentru care interdictiile din joc nu se discuta pe forum...
pai nu am spus de tine, de unde pina unde ai scos asta?:) putea fi un caz general!:) ai uitat ca este interzis ? pt ca daca nu era, te-as fi rugat sa publici si conversatia, dar asa...ai iesit deasupra! :) pt ca daca s-ar discuta pe forum, s-ar cere si explicatii, pe care ar trebui sa le dai, si pe care eu unul nu le-am primit, cu parere de rau. si nu am ce face din pacate... si daca cer explicatii se insinueaza ca sunt gica-contra. :) iar daca vreti sa demonstrati contrariul, discutati pe cazul meu. nu-i asa ca nu se poate? :)
 

DeletedUser

Guest
ciudat.... eu aveam alta impresie, ca esti apasat de ceva... . :) si sunt ferm convins ca nu te apasa cazul meu. :) iar atunci cind nu trisezi si esti tratat incorect, cum se mai cheama? pt ca, eu am respectat regulamentul!!! iar cei care intradevar ma cunosc pot sa confirme asta!. dar, poate sti mai bine... :)

Ciudat, din cate stiu eu majoritatea colegilor tai cunosc minciuna, si doar 2,3 (poate or' fi chiar mai multi, nu stiu) cunosc si adevarul din gura ta, cum ca pana la urma si tu ai gresit putintel... Am sa-i iau pe cei 2, 3 ca si cunoscandu-te cu adevarat si am sa ma intreb retoric "Ce anume pot sa afirme?" ;)

Fara suparare, dar din cate observ, tu esti cel apasat de ceva, nu eu.... Doar fiindca tu (ca multi altii) nu intelegi exact ce dovezi avem noi intern, nu inseamna ca ele nu exista.. Si daca prin sistemul de suport nu se pot acorda decat franturi (defapt, asa se incepe, daca alea nu pot fi explicate nu are sens continuare), ce rost are o discutie publica in care nici macar atata nu se poate acorda..

In incheiere, trebuie sa recunosti ca ai avut ocazia sa continui jocul. Ai tinut-o pe a ta, cel mai probabil o tii in continuare, si astfel s-a ajuns aici. Discutia asta nu mai are sens.... Dar daca e sa regreti ceva, e faptul ca nu ai recunoscut la momentul respectiv ce s-a intamplat.
 

DeletedUser

Guest
parerea mea e ca daca fiecare ar recunoste cind greseste si nu ar da-o din colt in colt nu sar ajunge la asemenea discutii
eu una mi-am sustinut punctul de vedere doar atunci cind nu am fost vinovata
daca am gresit am zis da asta e imi accept pedeapsa cred ca e mai bine asa
au fost si cazuri cind am picat degeaba in prostie si mam chinuit sa zic ca nu sint vinovata dar asta e
e ca si cum te-ai lupta cu morile de vint
daca am fost vinovata am cerut sa vad dovezile si am zis ca accept pedeapsa dar daca am fost nevinovata mam luptat dar.........tot ce sa vrut sa facut.regulament si gata
sau stii cum e accepti bine nu nu
pina la urma e un joc
nu trebuie sa ne agitam atit intradevar te enervezi dar ma gindesc ca si adminii ar trebui sa inteleaga si punctul de vedere al jucatorului.
sint si cazuri excceptionale cind vrei sa faci un bine.
ooffff mama lui de joc ca ne-a mincat zilele si noptile
:)))))

E drept ca ale tale cazuri au fost si ciudate :))... Dar nu pot fi privite diferit pana la urma..
 

DeletedUser2541

Guest
:))))))))) nici nu am cerut
eu doar am zis
ursuletule stai potolit ajunge
asta e
e un joc stii cum e citeodata e bine sa mai lasi si de la tine
ce mama ei de treaba
vrei scandal???
iti dau eu scandal:p
 

DeletedUser

Guest
Ciudat, din cate stiu eu majoritatea colegilor tai cunosc minciuna, si doar 2,3 (poate or' fi chiar mai multi, nu stiu) cunosc si adevarul din gura ta, cum ca pana la urma si tu ai gresit putintel... Am sa-i iau pe cei 2, 3 ca si cunoscandu-te cu adevarat si am sa ma intreb retoric "Ce anume pot sa afirme?" ;)

Fara suparare, dar din cate observ, tu esti cel apasat de ceva, nu eu.... Doar fiindca tu (ca multi altii) nu intelegi exact ce dovezi avem noi intern, nu inseamna ca ele nu exista.. Si daca prin sistemul de suport nu se pot acorda decat franturi (defapt, asa se incepe, daca alea nu pot fi explicate nu are sens continuare), ce rost are o discutie publica in care nici macar atata nu se poate acorda..

In incheiere, trebuie sa recunosti ca ai avut ocazia sa continui jocul. Ai tinut-o pe a ta, cel mai probabil o tii in continuare, si astfel s-a ajuns aici. Discutia asta nu mai are sens.... Dar daca e sa regreti ceva, e faptul ca nu ai recunoscut la momentul respectiv ce s-a intamplat.

eu am spus ca cei care ma cunosc stiu ca sunt corect. aberatiile despre minciuna su adevar, nu le inteleg si nici nu caut sa o fac, am renuntat de mult sa inteleg ce le trece prin cap unora. :) dar nu pot decit sa ma intreb, de unde cunosti tu asa de bine discutiile cu colegii mei? ai cumva vreun interes? sau face parte din munca de admin? le analizai dinainte sa fiu banat? :)(nu pot sa nu ma intreb, sper ca nu este interzis!!) pt cultutra ta generala, eu oricum vroiam sa ma las de joc, deci nu im pare rau de cont. imi pare rau doar de faptul ca orasele au devenit fantoma si nu au fost preluate de colegi, dar asta este viata. :)
"In incheiere, trebuie sa recunosti ca ai avut ocazia sa continui jocul."
ce vrei sa spui cu asta, fi mai explicit te rog. :) are legatura cu expresia "recunosti, sau iei ban permanent pt spargere de cont" ? sa fie oare vreo legatura, sau sunt secrete ale meseriei de admin? :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
E drept ca ale tale cazuri au fost si ciudate :))... Dar nu pot fi privite diferit pana la urma..

eu aveam impresia ca toate cazurile sunt analizate si tratate ca atare, fiecare in parte. dar...:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
eu am spu ca cei care ma cunosc stiu ca sunt corect. aberatiile despre minciuna su adevar, nu le inteleg si nici nu caut sa o fac, am renuntat de mult sa inteleg ce le trece prin cap unora. :) dar nu pot decit sa ma intreb, de unde cunosti tu asa de bine discutiile cu colegii mei? ai cumva vreun interes? sau face parte din munca de admin? le analizai dinainte sa fiu banat? :)(nu pot sa nu ma intreb, sper ca nu este interzis!!) pt cultutra ta generala, eu oricum vroiam sa ma las de joc, deci nu im pare rau de cont. imi pare rau doar de faptul ca orasele au devenit fantoma si nu au fost preluate de colegi, dar asta este viata. :)

Nu fi naiv.. Blocarea ta a provocat un val de discutii si asa am ajuns si eu sa aflu cate ceva.. Nici o legatura directa cu munca de admin si nici vorba sa aflu asa ceva dinainte... Oricum n-ar fi contat inainte, ca doar nu banam dupa zvonuri..

"In incheiere, trebuie sa recunosti ca ai avut ocazia sa continui jocul."
ce vrei sa spui cu asta, fi mai explicit te rog. :) are legatura cu expresia "recunosti, sau iei ban permanent pt spargere de cont" ? sa fie oare vreo legatura, sau sunt secrete ale meseriei de admin? :)

Urat din partea mea daca te-as fi intrebat... Din cate tin minte te-am informat, deci chiar daca in mintea ta a sunat in felul acesta, textul corect (pentru a nu fi tu acuzat ca dai citate) e "Conturile raman blocate permanent. Deoarece nu recunoasteti, se considera spargere de cont.". Poate tie iti pare urata expresia, dar e corecta...



eu aveam impresia ca toate cazurile sunt analizate si tratate ca atare, fiecare in parte. dar...:)

Exista o limita totusi... Uite ultimul exemplu, facut public de ea pe o tema de pe Epsilon... A intrat pe un cont de cateva ori sa activeze modul de vacanta pentru un prieten ce a intrat in spital...

Eu nu pot spune ca minte, ca el nu a intrat in spital... Astfel, chiar daca omeneste, as intelege logarea, nu pot considera cazul ca fiind unul special si nu-l pot trata ca atare... Nu!? Daca fac asta, maine ar lovi o epidemie peste jumatate din jucatorii din Grepolis :))



In fine, ne-am intins destul pe subiectul asta asa ca te rog sa-l terminam... Daca e, sa nu zici ca tin eu mortis sa am ultimul cuvant, te las pe tine sa-l ai...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
pai eu cred ca nu prea ai habar care este subiectul, daca ma insel imi cer scuze :) o sa incerc sa-ti raspund cit de cit punctual.
Nu fi naiv.. Blocarea ta a provocat un val de discutii si asa am ajuns si eu sa aflu cate ceva.. Nici o legatura directa cu munca de admin si nici vorba sa aflu asa ceva dinainte... Oricum n-ar fi contat inainte, ca doar nu banam dupa zvonuri..

nu vad ce legatura are asta. si nu pot sa fiu decit flatat ca am provocat o asa avalansa de discutii, dar nu inteleg unde si ce te priveau pe tine discutiile despre mine...



Urat din partea mea daca te-as fi intrebat... Din cate tin minte te-am informat, deci chiar daca in mintea ta a sunat in felul acesta, textul corect (pentru a nu fi tu acuzat ca dai citate) e "Conturile raman blocate permanent. Deoarece nu recunoasteti, se considera spargere de cont.". Poate tie iti pare urata expresia, dar e corecta...
am spart eu vreun cont? :D sau ce insinuezi? :) mie imi pare mai degraba asa: "daca nu esti de acord cu mine si nu faci sluj te banez definitiv!!" :)cum ti se pare? pt ca eu nu am spart contul nimanui si nu am intrat pe contul nimanui, chiar daca tu intelegi mai greu asta. :) si nu ai cum sa-mi explici tu mie ca am facut-o, din simplul motiv pt ca eu stiu ca nu este asa. nu vreau sa-ti readuc aminte motivele invocate de tine cind m-ai banat... din simplul motiv ca este interzis. :) (motive de tot risul)





Exista o limita totusi... Uite ultimul exemplu, facut public de ea pe o tema de pe Epsilon... A intrat pe un cont de cateva ori sa activeze modul de vacanta pentru un prieten ce a intrat in spital...

Eu nu pot spune ca minte, ca el nu a intrat in spital... Astfel, chiar daca omeneste, as intelege logarea, nu pot considera cazul ca fiind unul special si nu-l pot trata ca atare... Nu!? Daca fac asta, maine ar lovi o epidemie peste jumatate din jucatorii din Grepolis :))



In fine, ne-am intins destul pe subiectul asta asa ca te rog sa-l terminam... Daca e, sa nu zici ca tin eu mortis sa am ultimul cuvant, te las pe tine sa-l ai...

sunt greu de cap, dar inteleg ca cineva a intrat pe contul altcuiva sa-i activeze vacanta. totul este ok. ce nu inteleg, este faptul ca au fost banati ambii jucatori, nu? pai de ce, daca imi este permis sa intreb? :) unul a gresit, a platit. celalalt ce vina are? sunt curios cum ati judeca un caz in care s-a spart un cont. tot ambii jucatori ar primii ban? :)) ca din ce spuneti aici cam asa se intelege..... scuze daca am inteles eu gresit. :)
 

DeletedUser

Guest
imi cer scuze ,domnule admin,scuze ca intervin in aceasta discutie ,care trebuie sa recunosc ,ca ma afecteaza in mod indirect si pe mine!!
am si eu o nelamurire...
cum definiti dumneavoastra notiunea ...<<<a sparge un cont >>
asta vis a vis de banarea ambilor jucatori ,deoarece unul dintre ei nu a recunoscut???
cumva aveti dovezi ..zic eu firesti .ca unul dintre ei .sa chinuit cu vreun programel,sau cu manuta ,ceva timp ..sa se logheze ,incercand sa ghiceasca parola?? sau cum ..?
pe ce motive blocati conturile ,considerand ca e spargere de cont ...??
exact ceea ce considerati spargere de cont ..
si din dex daca doriti ..nu ma supar .
va multumesc ...sunt tare nerabdator sa aflu unele noutati pentru mine.;)
 

DeletedUser

Guest
Nu cumva ati dori sa va dam explicatii despre cum depistam pe cei care incalca regulamentul jocului astfel incat cei care doresc sa incalce regulamentul sa stie cum sa procedeze pe viitor?
@ db23urs mersi ca m-ai facut arogant si prost. Iti doresc mult succes pe viitor.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu cumva ati dori sa va dam explicatii despre cum depistam pe cei care incalca regulamentul jocului astfel incat cei care doresc sa incalce regulamentul sa stie cum sa procedeze pe viitor?
@ db23urs mersi ca m-ai facut arogant si prost.
nu, in nici un caz!!
dar .speta ursului,este identica cu a cea a moderatorului dumneavoastra cred!
aceea de coplayer

de ce ,daca fiul meu va intra pe contul meu din Anglia,dupa 2 ore de la delogarea mea,voi lua ban???
pai cu mai vine asta? la unii se aplica ,la unii nu...si culmea mai si spun ca ma ocup de un cont al unui prieten cand acesta nu poate intra pe cont!!

oricum ...astept sa mi se raspunda ..ce inseamna spargere cont!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Daca doriti explicatii despre cazul dumneavoastra atunci le veti obtine daca le solicitati prin intermediul sistemului intern de suport si nu pe forum.
Daca doriti sa aflati informatii despre alte cazuri in care se incalca regulamentul jocului nu le veti putea obtine, cel putin nu din partea echipei de administrare.
Pe forum nu veti putea vedea nici o speta explicata.
 

DeletedUser

Guest
pai eu cred ca nu prea ai habar care este subiectul, daca ma insel imi cer scuze :) o sa incerc sa-ti raspund cit de cit punctual.
Si eu credeam ca se vede clar caror discutii raspund.. Trebuie sa recunosc, ca vad doar in ultimile pagini cel putin 3 subiecte diferite, asa ca habar n-am care e "subiectul".

nu vad ce legatura are asta. si nu pot sa fiu decit flatat ca am provocat o asa avalansa de discutii, dar nu inteleg unde si ce te priveau pe tine discutiile despre mine...
Serios acum, tu citesti partea citata? Si daca da, inca nu vezi legatura? Eii atunci ramai bine mersi cu impresiile tale...

am spart eu vreun cont? :D sau ce insinuezi? :) mie imi pare mai degraba asa: "daca nu esti de acord cu mine si nu faci sluj te banez definitiv!!" :)cum ti se pare? pt ca eu nu am spart contul nimanui si nu am intrat pe contul nimanui, chiar daca tu intelegi mai greu asta. :) si nu ai cum sa-mi explici tu mie ca am facut-o, din simplul motiv pt ca eu stiu ca nu este asa. nu vreau sa-ti readuc aminte motivele invocate de tine cind m-ai banat... din simplul motiv ca este interzis. :) (motive de tot risul)

S-a intrat intr-un alt cont... Daca nu e prin cunoasterea parolei atunci e spargere de cont. E atat se simplu. Si termina macar acum cu "nu am intrat pe contul nimanui". Asta e deja nesimtire ce faci tu acum.





sunt greu de cap, dar inteleg ca cineva a intrat pe contul altcuiva sa-i activeze vacanta. totul este ok. ce nu inteleg, este faptul ca au fost banati ambii jucatori, nu? pai de ce, daca imi este permis sa intreb? :) unul a gresit, a platit. celalalt ce vina are? sunt curios cum ati judeca un caz in care s-a spart un cont. tot ambii jucatori ar primii ban? :)) ca din ce spuneti aici cam asa se intelege..... scuze daca am inteles eu gresit. :)
Unul si-a dat parola si altul a intrat. Doar un singur vinovat vezi tu?


imi cer scuze ,domnule admin,scuze ca intervin in aceasta discutie ,care trebuie sa recunosc ,ca ma afecteaza in mod indirect si pe mine!!
am si eu o nelamurire...
cum definiti dumneavoastra notiunea ...<<<a sparge un cont >>
asta vis a vis de banarea ambilor jucatori ,deoarece unul dintre ei nu a recunoscut???
cumva aveti dovezi ..zic eu firesti .ca unul dintre ei .sa chinuit cu vreun programel,sau cu manuta ,ceva timp ..sa se logheze ,incercand sa ghiceasca parola?? sau cum ..?
pe ce motive blocati conturile ,considerand ca e spargere de cont ...??
exact ceea ce considerati spargere de cont ..
si din dex daca doriti ..nu ma supar .
va multumesc ...sunt tare nerabdator sa aflu unele noutati pentru mine.;)
Glumesti, nu? Sper...


nu, in nici un caz!!
dar .speta ursului,este identica cu a cea a moderatorului dumneavoastra cred!
aceea de coplayer

de ce ,daca fiul meu va intra pe contul meu din Anglia,dupa 2 ore de la delogarea mea,voi lua ban???
pai cu mai vine asta? la unii se aplica ,la unii nu...si culmea mai si spun ca ma ocup de un cont al unui prieten cand acesta nu poate intra pe cont!!

oricum ...astept sa mi se raspunda ..ce inseamna spargere cont!!
Uite un alt motiv pentru care asemenea discutii nu trebuie facute pe forum. De unde pana unde ai dedus ca ar fi vorba de coplayer?

Si nu, daca fiul tau intra chiar si imediat dupa tine, din Anglia, nu se intampla nimic. Atata vreme cat fiul tau nu mai detine alt cont pe lumea pe care intra pe contul tau. Daca detine si el un cont, nu mai e coplayer.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus