Adminii Grepolis - discutii, sugestii

Ce admin favorit aveti ?

  • zburlici

    Voturi: 10 9,7%
  • Seraphyne

    Voturi: 10 9,7%
  • SComan

    Voturi: 9 8,7%
  • CAGE

    Voturi: 9 8,7%
  • torukmakto

    Voturi: 41 39,8%
  • Nihilius

    Voturi: 24 23,3%

  • Total votanți
    103
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Nu cumva ati dori sa va dam explicatii despre cum depistam pe cei care incalca regulamentul jocului astfel incat cei care doresc sa incalce regulamentul sa stie cum sa procedeze pe viitor?
@ db23urs mersi ca m-ai facut arogant si prost. Iti doresc mult succes pe viitor.
mai tata, unde te-am facut eu pe tine arogant si prost? sigur esti bine?
 

DeletedUser

Guest
S-a intrat intr-un alt cont... Daca nu e prin cunoasterea parolei atunci e spargere de cont. E atat se simplu. Si termina macar acum cu "nu am intrat pe contul nimanui". Asta e deja nesimtire ce faci tu acum.
asta cu nesimtirea este relativa, eu cred ca nesimtitul este altul. si mai esti si admin... pffff... de ce este nesimtire ce fac eu ma rog? ca am semnalat un caz care intimplator este al meu si tu mai ai si tupeul sa ma prostesti in fata??? si mai ai pretentia sa nu imi pun semne de intrebare la felul in care iti faci meseria??? deci tu-mi spui mie ca am spart eu pe contul altcuiva?? pai dragutule, nu stiu ce capacitate intelectuala ai tu si de ce mijloace dispui, si nici nu ma intereseaza, dar eu stiu ca in caz de furt prima conditie este sa declari furtul. iar asta nu avea cum sa se intimple pt ca am vb cu fratele meu si a fost banat, deci pot spune ca minti cind spui asa ceva!! minti, si te mai si incurci in minciuni!!. si mai ai tupeul sa faci pe altii nesimtiti!!! si cine vrea, ii pun la dispozitie toate datele privind banarea contului!! ai uitat cind ma intrebai pe mine ce este cu logarile alea din italia si eu ti-am raspuns ca habar nu am? asta pt ca mai si ai tupeul sa acuzi pe altii facind ce ai facut!! spuneai ca nu ai nici o pb cu banarea contului meu. de asta sunt ferm convins!!!!! pai din ce spuneti voi este voie sa aiba un coplayer, cu conditia sa nu aiba alt cont. pai sotia lui si fata nu prea aveau habar sa joace, dar sa mai aiba si cont!!! dar la tine nu a contat, si chiar si asa era vina lui, nu avea legatura cu mine!!! dar tu dispui de mijloace.... care pot demonstra ca eu am intrat pe 7 conturi, chiar daca nu am facut-o!!! si orice spui tu, nu ai cum sa sti mai bine decit mine ca am intrat pe mai multe conturi cind eu stiu ca nu am facut-o, si cind cineva afirmi ca o minciuna e adevarul, cred ca ala este chiar nesimtit!!!





Unul si-a dat parola si altul a intrat. Doar un singur vinovat vezi tu?
daca celalalt jucator ar fi fost pedepsit pt cedare de parola, sunt de acord, dar nu stiu de ce cred ca a fost pedepsit pt multicont. poate ma insel...
 

DeletedUser

Guest
domnule xblaandy, eu v-am semnalat un caz de 6 spionaje cu fit de argint, lucru imposibil jucind cinstit. (2 strese, si 4 publicate). dumneavoastra ati spus ca verificati, iar acum va mai mirati ca e ciudat, de parca acum ati vazut rapoartele prima data. ati spus ca trimiteti la tehnic si peste ceva timp, ca asteptati raspunsul de la ei. v-a parvenit cumva acel raspuns? sau mai asteptati inca? ce alta dovada mai vreti? va astept cu un raspuns, chiar sunt curios care va fi. :)

Daca nu ati primit un raspuns inseamna ca nici noi nu am mai primit. Oricum este extrem de mica probabilitatea ca cineva sa poata da un spionaj cu exact cantitatea de monede de argint cat are depozitata in pestera cel spionat mai ales daca numarul de monede nu este un numar rotund.

@bubulica 1 daca aveti chef de glume nu ati gasit nici omul protrivit si nici locul. Eu v-am rugat ceva concret si dumneavoastra va bateti joc si mai doriti sa vi se si raspunda. Cu toate acestea si dumneavoastra sunteti tratat de catre echipa de administrare la fel cum sunt tratati si ceilalti jucatori.
Prin urmare va rog sa nu mai incalcati regulamentul pe viitor pentru a nu fi nevoiti sa va sanctionam.
Faptul ca mie imi place ca regulamentul sa fie respectat nu inseamna ca iti bag tie pumnul in gura ci pur si simplu consider ca, cu cat mai multi jucatori respecta regulamentul cu atat avem parte de un joc mai corect si mai curat.
Cei care nu pot respecta niste reguli minime trebuie sa stie ca au si alte variante la dispozitie, noi preferand oricand un numar mai mic de jucatori dar care sa joace corect.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2541

Guest
eu una am avut contul spart
nu o data de 2 ori

la primul sa facut tiket de alianta
si la terminat pe respectivul care a indraznit sa faca asta
si ca fraieru si-a trimis armata mea toata la el pe orase ca suport
si a trecut contul meu la el pe adresa de mail si a sckimbat parola

si la al doilea am luat si eu ban
pt ca nu am stiut ca se intra pe contul meu decit atunci cind am fost banata
hi hi hi
asa ca ce sa mai zicem
 

DeletedUser

Guest
Daca nu ati primit un raspuns inseamna ca nici noi nu am mai primit. Oricum este extrem de mica probabilitatea ca cineva sa poata da un spionaj cu exact cantitatea de monede de argint cat are depozitata in pestera cel spionat mai ales daca numarul de monede nu este un numar rotund
domnule xblaandy, nu pot sa cred ca tocmai dumneavoastra, un admin, veniti cu raspunsuri din astea. pai, daca nu stiti, pot sa va citez din regulament cum se procedeaza in situatii din acestea... din respect ma abtin sa o fac, pt ca va consider printre cei mai capabili oameni din administratie... mie personal mi s-a parut o modalitate de a pedepsii pe cineva chiar cind nu este vinovat, dar se refera cred la astfel de situatii.
 

DeletedUser

Guest
dragii mei, discutiile se fac totusi in termeni generali si fara a acuza un admin sau altul in mod special, ok???
 

DeletedUser

Guest
Ce sotie? Ce fata? Ce legatura are asta? Mai, nu cumva singura problema e ca (si!) tu ai fost la el pe cont? Ce am avut eu treaba cu sotia, fiica, pisica!?
pai, ca sa va readuc aminte, pt ca vad ca stati destul de prost cu memoria, dvs mi-ati spus ca argument ca cineva din italia a intrat pe contul lui. ca sa facem o discutie, cu toate ca nu era pb mea nici lucrul asta, el mi-a spus ca a intrat fosta lui sotie, la care ramesese calculatorul, lucru perfect legal din ce spuneti dvs, pt ca ar fi avut posibilitatea unui coplayer. v-a mai revenit putin memoria? chiar daca ar fi gresit cu ceva, cu toate ca nu vad ce, ar fi fost numai pb lui. dar, nu pot spune nimic, pt ca aveti la indemina mijloace prin care stiti mai bine decit mine ce am facut eu. poate oi fi somnambul, mi-ai dat de gindit, uite la asta nu ma gindisem!!! =)))))))


m-as bucura sa fie asa...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
dragii mei, discutiile se fac totusi in termeni generali si fara a acuza un admin sau altul in mod special, ok???
dar nu este nimeni acuzat. cu siguranta ca exista niste explicatii, si chiar as fi curios sa le aud. :) am vazut ca atunci cind unii jucatori acuza se cer explicatii, altfel esti banat. eu am oferit ceva explicatii, si as fi placut surprins daca s-ar oferii si din alte parti...
 

DeletedUser

Guest
A existat deja o discutie in sensul acesta si nu o mai redeschidem. V-am anuntat de atunci ca vom avea pe cat posibil grija sa nu mai banam pe atacabil conturi aflate in vacanta... ;)

scuze, a fost doar o remarca la raspunsul de doi lei pe care mi l-ati dat mai inainte, cum ca poate depune contestatie dupa aceea. :) nu ai putut sa te abtii sa faci caterinca, nu? si mai ai tupeul sa o ceri altora... pfffff....
 

DeletedUser

Guest
ma sti dragutza, sunt f calm:)
Daca tie acum iti sparge cineva contul si eu reusesc sa aflu cumva, ce actiune ai vrea sa iau?
sa dai ban, sau sa blochezi conturile, (nu cunosc termenii tehnici) si in masura in care se dovedeste ca doar cineva a gresit, sa pedepsesti pe cine este vinovat. (nu cunosc cazul cludiei, dar din ce spune ea s-a intrat pe contul ei. lucrul asta nu se putea verifica prin acele mijloace speciale pe care le aveati la indemina??) daca am cerut prea mult cind am cerut sa fie pedepsit doar cel vinovat, va rog sa ma scuzati.. :)
 

DeletedUser

Guest
pai, ca sa va readuc aminte, pt ca vad ca stati destul de prost cu memoria, dvs mi-ati spus ca argument ca cineva din italia a intrat pe contul lui. ca sa facem o discutie, cu toate ca nu era pb mea nici lucrul asta, el mi-a spus ca a intrat fosta lui sotie, la care ramesese calculatorul, lucru perfect legal din ce spuneti dvs, pt ca ar fi avut posibilitatea unui coplayer. v-a mai revenit putin memoria? chiar daca ar fi gresit cu ceva, cu toate ca nu vad ce, ar fi fost numai pb lui. dar, nu pot spune nimic, pt ca aveti la indemina mijloace prin care stiti mai bine decit mine ce am facut eu. poate oi fi somnambul, mi-ai dat de gindit, uite la asta nu ma gindisem!!! =)))))))
Eii daca ai fi stiut tu scuza asta cu "coplayer" la contestatie, nu!? Ce bine ar fi picat...
In fine, vezi ca deja cam intrecem masura cu situatia asta... Ideea principala e ca tu ai intrat pe alt cont fapt ce a dus la banarea ta.
Daca tot vrei sa continuam discutia despre banul respectiv, mai ales daca vrei sa si depanam amintiri de genul logarilor si alte cele, atunci te invit sa folosesti cel putin sistemul de mesagerie privata pentru asta...

m-as bucura sa fie asa...
La fel ca mai sus..

dar nu este nimeni acuzat. cu siguranta ca exista niste explicatii, si chiar as fi curios sa le aud. :) am vazut ca atunci cind unii jucatori acuza se cer explicatii, altfel esti banat. eu am oferit ceva explicatii, si as fi placut surprins daca s-ar oferii si din alte parti...
Ceea ce ai facut tu pana acum, ti se pare oferirea de explicatii? Wow..


scuze, a fost doar o remarca la raspunsul de doi lei pe care mi l-ati dat mai inainte, cum ca poate depune contestatie dupa aceea. :) nu ai putut sa te abtii sa faci caterinca, nu? si mai ai tupeul sa o ceri altora... pfffff....
Am fost chiar foarte serios... Chiar poate depune contestiatie cand revine... Apropo, vorbesti in necunostinta de cauza, primesti un raspuns si tot tu esti cel suparat apoi? Care face caterinca de cine aici?
 

DeletedUser

Guest
Eii daca ai fi stiut tu scuza asta cu "coplayer" la contestatie, nu!? Ce bine ar fi picat...
In fine, vezi ca deja cam intrecem masura cu situatia asta... Ideea principala e ca tu ai intrat pe alt cont fapt ce a dus la banarea ta.
Daca tot vrei sa continuam discutia despre banul respectiv, mai ales daca vrei sa si depanam amintiri de genul logarilor si alte cele, atunci te invit sa folosesti cel putin sistemul de mesagerie privata pentru asta...
pai, stai ca sa inteleg mai bine... tu vrei sa spui ca m-ai banat pt ca ai crezut ca eu nu stiu ce este ala coplayer si ma simt cu musca pe caciula si tac din gura?? =))))) poate ti se va parea nostim, dar stiam de asa ceva dar nu am vrut sa o invoc pt ca nu era pb mea.(lucru pe care pot sa ti-l dovedesc cu martori, deci pot spune ca aberezi cu siguranta in afirmatii!!) in cel mai bun caz ar fi trebuit sa fie invocata de fratele meu, dar poate ca el nu a stiut, sau nu a vrut sa se foloseasca de asta. iar daca tot vrei sa depeni amintiri, deapanale aici, eu nu am absolut nimic de ascuns. tu ai? doar este un forum de discutii, nu? sau te simti inghesuit? sunt sigur ca nu este asa, de ce ai fi? :)


Am fost chiar foarte serios... Chiar poate depune contestiatie cand revine... Apropo, vorbesti in necunostinta de cauza, primesti un raspuns si tot tu esti cel suparat apoi? Care face caterinca de cine aici?
pai si eu tot f serios te-am intrebat, presupunind ca depune contestatie si iese ca a avut dreptate, cum il despagubesti dupa ce pierde orasele?? faci sluj si-l rogi sa te ierte? sau il faci mincinos si o tii in continuare pe a ta?? sau exista mijloace specifice muncii de admin prin care poti face asta? :) (poate cont premium,cumva?) sau nu se poate ca un admin sa greseasca??
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
db23urs

te-am avertizat odata....am sperat sa intelegi ca datalii despre conturi si banari nu se pot da oricat ai tipa tu pe forum sau te-ai bate cu pumnii in piept, fiecare din noi a semnat ca nu va face asta. totul conform cu legea in vigoare.


...tot asa, ca sa poti juca ai bifat acolo casuta ca intelegi si respecti regulile jocului si ale forumului...

ceea ce faci tu le incalca in mod fragrant pe amandoua.
cazul/cazurile discutate nu-s nici la modul general, nici voalate si cu tenta clar tendentioasa.
 

DeletedUser

Guest
ursule , nu vei schimba cu nimic sistemul de valori!!!;)
important e ca cei in cauza sa priceapa,ca cei care pierd ..nu suntem noi ,astia care jucam ,ci cei care administreaza!!!
pentru unii ,citez un geniu in viata,
e posibil ca ,continuund asa, sa nu mai aiba pe cine modera!!
poate vor trece la a educa, a invata alfabetul sau reguli de comportare la scoala(gimnaziu) ,caci cu asa ceva in scurt timp se vor mai "delecta"!!
 

DeletedUser

Guest
pai, stai ca sa inteleg mai bine... tu vrei sa spui ca m-ai banat pt ca ai crezut ca eu nu stiu ce este ala coplayer si ma simt cu musca pe caciula si tac din gura?? =))))) poate ti se va parea nostim, dar stiam de asa ceva dar nu am vrut sa o invoc pt ca nu era pb mea.(lucru pe care pot sa ti-l dovedesc cu martori, deci pot spune ca aberezi cu siguranta in afirmatii!!) in cel mai bun caz ar fi trebuit sa fie invocata de fratele meu, dar poate ca el nu a stiut, sau nu a vrut sa se foloseasca de asta. iar daca tot vrei sa depeni amintiri, deapanale aici, eu nu am absolut nimic de ascuns. tu ai? doar este un forum de discutii, nu? sau te simti inghesuit? sunt sigur ca nu este asa, de ce ai fi? :)

Nu. Intratul tau pe cont oricum nu l-ai fi putut explica, insa ar fi decurs oricum altfel contestatia ta. Si nu, nu ma simt inghesuit. Nu vezi ca de 5 pagini incerci ba sa demonstrezi ca nu suntem voluntari, ba sa demonstrezi nu stiu ce banari, ba te legi de Dark, etc... Sa nu mai vorbesc ca nici acum nu recunosti o greseala de a ta. Cum m-as simti inghesuit de cineva care nu demonstreaza nimic, dar se leaga de orice?
Si cred ca am fost destul de clar (si pe langa mine si Alandala si xblaandy) despre astfel de discutii pe forum.

pai si eu tot f serios te-am intrebat, presupunind ca depune contestatie si iese ca a avut dreptate, cum il despagubesti dupa ce pierde orasele?? faci sluj si-l rogi sa te ierte? sau il faci mincinos si o tii in continuare pe a ta?? sau exista mijloace specifice muncii de admin prin care poti face asta? :) (poate cont premium,cumva?) sau nu se poate ca un admin sa greseasca??

Repet, s-a discutat si s-au explicat toate punctele de vedere pe acest subiect intr-o alta tema.. Ba chiar initiatorii discutiei au facut o treaba foarte buna mentinand o discutie cu adevarat obiectiva si la modul general...
Si care parte din "vom avea grija sa nu mai banam pe atacabil in timpul perioadei de vacanta" nu s-a inteles!? Sau pentru tine nici nu conteaza ce scriu!? Tu o tii pe a ta!?...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3207

Guest
pai, stai ca sa inteleg mai bine... tu vrei sa spui ca m-ai banat pt ca ai crezut ca eu nu stiu ce este ala coplayer si ma simt cu musca pe caciula si tac din gura?? =))))) poate ti se va parea nostim, dar stiam de asa ceva dar nu am vrut sa o invoc pt ca nu era pb mea.(lucru pe care pot sa ti-l dovedesc cu martori, deci pot spune ca aberezi cu siguranta in afirmatii!!) in cel mai bun caz ar fi trebuit sa fie invocata de fratele meu, dar poate ca el nu a stiut, sau nu a vrut sa se foloseasca de asta. iar daca tot vrei sa depeni amintiri, deapanale aici, eu nu am absolut nimic de ascuns. tu ai? doar este un forum de discutii, nu? sau te simti inghesuit? sunt sigur ca nu este asa, de ce ai fi? :)



pai si eu tot f serios te-am intrebat, presupunind ca depune contestatie si iese ca a avut dreptate, cum il despagubesti dupa ce pierde orasele?? faci sluj si-l rogi sa te ierte? sau il faci mincinos si o tii in continuare pe a ta?? sau exista mijloace specifice muncii de admin prin care poti face asta? :) (poate cont premium,cumva?) sau nu se poate ca un admin sa greseasca??

Ursache pe tine ce te opăre mă?
Sau esti dala.....dala .....dala de pe triburile???Zi joci si pe Cronica Triburilor???Ca dupa accent te recunosc!:Dhahaha
 

DeletedUser

Guest
Erou tactician

ce se mai aude cu aceasta dinstinctie -EROU TACTICIAN-?
am indeplinit toate cerintele in 24 ore si totusi nu am primit aceasta distinctie !
 

DeletedUser

Guest
Distinctia se va primi o data cu implementarea versiunii 2.16. Totusi aceasta distinctie nu va va ajuta pentru moment la nimic, nefiind lansata nici o lume a eroilor.
 

DeletedUser

Guest
db23urs

te-am avertizat odata....am sperat sa intelegi ca datalii despre conturi si banari nu se pot da oricat ai tipa tu pe forum sau te-ai bate cu pumnii in piept, fiecare din noi a semnat ca nu va face asta. totul conform cu legea in vigoare.


...tot asa, ca sa poti juca ai bifat acolo casuta ca intelegi si respecti regulile jocului si ale forumului...

ceea ce faci tu le incalca in mod fragrant pe amandoua.
cazul/cazurile discutate nu-s nici la modul general, nici voalate si cu tenta clar tendentioasa.
cu tot respectul, este o discutie despre admini, si ma mentin in aceasta categorie. am fost acuzat ca am incalcat nu stiu ce reguli, si singurul mod de al arata este sa spun ce s-a intimplat. nu tip si nu ma bat cu pumnii in piept, dar am semnalat niste cazuri de care ar trebui sa se tina cont, parerea mea. poate ma insel, dar...
am semnalat un caz clar de frauda in care nu s-a luat nici o masura dim motivul ca nu s-a primit raspuns de la tehnic, si un caz in care un admin acuza ca a facut o banarecorecta, iar eu stiu cu siguranta ca minte, pt ca este vb de mine. daca era vb de altcineva, poate nu eram asa de vehement, dar eu cred ca stiu cel mai bine ce am facut si am procedat. daca vrei, cere-i tu detaliile banari mele si voi discuta cu tine si-ti voi demonstra ca nu sunt vinovat. estei de acord?? nu ma intereseaza forumul, dar am impresia ca te poti ascunde dupa deget cind esti acuzat de cineva si cind ceri dovezi ti se spune ca nu-ti pot fi aratate. :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus