abuz

DeletedUser7909

Guest
Injuram, ne-o asumam. Data viitoare o facem mai printre dinti.
 

DeletedUser7851

Guest
mah acum serios...cateodata imi vine sa ma pish literalmente pe legile care troneaza pe jocu asta...adica mah, corect, greseste omu, dar nu imediat se taie capu omului...plm...adica daca era la inceput, adica prima abatere, poate omu era sub influenta unor suparari , a nervilor, a oboselii etc...tu nu ai de unde sa stii ca admin..d.e asta ii dai un avertisment, si cateva puncte de penalizare, si omu o sa fie mai atent pe viitor...daca nu ia masuri, si comportamentul devine recidiva, atunci da, il trimiti la calau...dar nene, nu asa se executa un om...si iti zice unu care mananca legile ca desert...si sincer, ca unu care am tangenta cu juridicu, de multe ori imi vine sa ma kk pe unele decizii care se iau aici...practic de cele mai multe ori e dupa cum i se ridica in ziua aia...



daca as face analiza pe textul tau sarim peste avertizari X((le-ai tot primit), pleci in vacanta direct :D
 

DeletedUser7909

Guest
Eu iti sugerez ca intru mantuirea de necuratul ce ti-a spurcat gandul si tastatura sa depui niste resurse la Catedrala Ghiulului.
 

DeletedUser

Guest
am mai spus-o si o repet :
Stiu ca este politica "firmei" si nu decizia adminilor/moderatorilor, dar daca tot se numeste "regulament", pai sa fie un adevarat regulament, adica sa cuprinda tipurile de abateri cu sanctiunea aferenta fiecareia.
In acest fel, atunci cand incalci o regula, stii la ce pedeapsa te expui si ti-o asumi.
E drept ca sanctiunea se aplica si in functie de comportamentul din trecut, dar daca s-ar sti limitele minime si maxime ale fiecarei pedepse, s-ar putea verifica si corectitudinea celui care a apasat "botonul" cu pedeapsa.
In acest fel s-ar pastra si confidentialitatea, in sensul ca, in urma unei sesizari, situatia ar fi analizata si ar ramane secret daca s-a aplicat vreo sanctiune si in ce consta aceasta.
In concluzie, pot injura, dar o fac pe riscul meu....imi asum riscul pentru ca mi se pune pata si mi-o iau, dar ce iau? cat e halatu' ? :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
vreau sa imi scoata banul un admin cu capul pe umar...am luat ban ca l-am injurat pe unul dupa ce trimitea mesaje sa primeasca resurse(din alta alianta)...recunosc ca am gresit,dar asta cu mesajul global dat pt resurse si atacuri e o practica a jegosilor asa ca vreau unban.

- - - Actualizat - - -

nu va inghesuiti sa raspundeti ca la 23:51 imi expira banul si nu mai are importanta...asumativa funtiile pe care le detineti in acest joc si faceti dreptate sau macar explicatimi de ce eu am ban si ala de da mesaje aiurea nu are??

Cine mai stie ca esti banat pe atacabil in afara de mine si restul cateva zeci de useri? Sa stii ca eu nu mai spun la nimeni dar ii rog sa te atace :D
De ce pana mea sunteti asa de dobitoci mah si va dati singuri in gat ca sunteti banati pe atacabil? Voua va place sa va ofticati cand iesiti din ban si vedeti polisuri lipsa, trupe nimicite si alte dracovenii? :D
Mai si guitati in gura mare ca sunteti abuzati cand voi singuri va autoabuzati.....hahahahaha
Asta clar este abuz. De ce nu sunteti banati amandoi daca v-ati injurat reciproc??? Esti sigur ca ala nu e banat?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7210

Guest
vreau sa imi scoata banul un admin cu capul pe umar...am luat ban ca l-am injurat pe unul dupa ce trimitea mesaje sa primeasca resurse(din alta alianta)...recunosc ca am gresit,dar asta cu mesajul global dat pt resurse si atacuri e o practica a jegosilor asa ca vreau unban.

- - - Actualizat - - -

nu va inghesuiti sa raspundeti ca la 23:51 imi expira banul si nu mai are importanta...asumativa funtiile pe care le detineti in acest joc si faceti dreptate sau macar explicatimi de ce eu am ban si ala de da mesaje aiurea nu are??


Si eu o vreau pe Kim Kardashian dar cine ma asculta?:))
 

DeletedUser12202

Guest
Am o nelamurire.Noi muritorii de rand suntem pusi la zid daca.....fluieram in biserica Grepo.De catre admini !Deci,teoretic sunt zei :))).Cu ei cine da de pamant daca gresesc ?Si cum imi recuperez pierderea datorata greselii lor ?Vorbesc la modul general.
 

DeletedUser

Guest
Exista instanta
smiley_emoticons_headstand.gif
 

DeletedUser12202

Guest
Pana la Dumnezeu te mananca...sfintii :))).Si pierderea in perioada respectiva ???Cum o recuperez ???
 

DeletedUser12202

Guest
O chestie simpla.Pe Sigma.Nici azi nu sunt in clar :).Daca nava de colonizare pierde navalul,cucereste ?Intrebare adresata Admin-ului.Mi s-a spus nu(jucam cu incendiare).A ramas doar nava si terestrul.A cucerit :).E drept,era nava de la CLA :).

- - - Actualizat - - -

Despagubiri dragul meu
smiley_emoticons_idea2.gif
Nici tu nu crezi :)
 

DeletedUser

Guest
:) cum singur ai spus :
si adminii sunt oameni
, asa ca mai gresesc si ei, prin urmare imi cer scuze in numele tuturor pentru unele raspunsuri eronate pe care probabil ca le-ati mai primit uneori, dar nici noi nu le stim chiar pe toate si mai vreau sa precizez un lucru, pe care probabil ca l-ati remarcat , si anume ca jocul are revizuiri periodice si uneori apar erori, asa ca de multe ori nici nu se mai stie ce este eroare si ce este corect.
PS. Nemultumirile in legatura cu raspunsurile sau atitudinea membrilor echipei, le puteti adresa managerului acestui joc, ca nici noi nu ne dam in stamba pe aici dupa cum avem noi chef :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13911

Guest
Hai ca m-ai facut curios...adica, cade navalul si nava nu e sparta..se cucereste orasul.....e eroare sau revizuire a sistemului de joc?
 

DeletedUser7210

Guest
Nu poti sa cuceresti un oras fara sa ai sustinere navala :D singura exceptie o reprezinta navele incendiatoare :) daca te aperi doar cu ele si adversarul a trimis nava cu o singura usoara iti intra in oras si navele incendiatoare trec de parte lui:D tu probabil nu te-ai exprimat prea clar in tiket de aceea si confuzia:)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus