300 of Cosa Nostra

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Ma baieti e frumos ce faceti? De ce nu dati mai mult sprijin, ca pierdeti jucatori buni si activi :(
Hai petfeli la noi daca nu mai vrei sa continui cu ei.
Ca de acum vro 2 luni de cand erai in sparta tot ti-am zis sa vii cu noi :)
Vedem si cum ne impacam cu orasele, ca doar suntem baieti mari ce naiba :)
 

DeletedUser

Guest
da-i mesaj in joc daca vrei sa-l recrutezi desi avand in vedere ca-i iei orasele greu de crezut ca va accepta sa vorbeasca cu tine. :))))))))))))

P.S : cei 300 sunt maxim 100 si din aia cativa activi....30 sa zicem?desi nu vreau sa exagerez. :p
 

DeletedUser

Guest
moto-spider razbunami alea 100 de bireme care mi liea distrus bine el a pierdut 300 de usoare da asta e ...
 

DeletedUser

Guest
da-i mesaj in joc daca vrei sa-l recrutezi desi avand in vedere ca-i iei orasele greu de crezut ca va accepta sa vorbeasca cu tine. :))))))))))))

P.S : cei 300 sunt maxim 100 si din aia cativa activi....30 sa zicem?desi nu vreau sa exagerez. :p

I-am dat mesaj aseara. Daca raspundea imi retrageam si nava de colonizare si ramanea cu orasul. E un baiat activ si saritor mai tot timpu il vedeam in news-urile colegilror :)
Dar acuma daca nu a vrut asta este. Continuam razboiul. Oricum noile rapoarte de spionaj arata ca a primit intariri.
Imi place de el, nu devine inactiv cand lucrurile devin grele, ca alti mari jucatori de pe acest server.

@madalin ma bucur ca am putut sa iti fiu de folos :)
 

DeletedUser

Guest
madaline.....sa stii ca moto paianjenu' a zis in topicul de prezentari faptul ca de mic copil si-a dorit sa te ajute...spunea ca esti idolul lui si ca ar merge pana la roma si inapoi pe jos mai ceva ca Badea Cartan doar pentru tine si pentru biremele piedute la petfeli. :D:D
 

DeletedUser

Guest
haideti baieti ce faceti dormiti parca aveati razvoi cu astia
ma refer la cei din balck pearl
nu deschideti un topic si voi sa va vad actiunile si contra alora
 

DeletedUser

Guest
Pai daca esti interesat.. incep eu cu cateva chestii legate de cei din 300, dar nu cred ca sunt prea interesante, nu as putea decat sa ma laud singur pt ca stiu ca singurul lor membru care mai viziteaza acest forum e Bugsy Siegel, iar cu el nu am avut nici un contact pana acum :)
In primul rand.. prezentarea zonei in care "ma bat" eu cu ei :
http://ro3.grepolismaps.org/dedacd5b06d1c27fd6749dfc591e68b1
Rosu= 300 of Cosa Nostra & Cosa Nostra of 300
Alb = The Black Pearl
Albastru deschis= Eu
Si acum sa ma laud :D
Cea mai nordica insula pe care am sate era in totalitate populata de ei, dupa cum se vede, acum , acolo a ramas doar 1 membru al lor cu 3 sate
Rezistenta au opus doar la prima cucerire.. care am dus-o la capat, iar restul satelor le-au cedat foarte usor, a fost nevoie doar de cateva atacuri pe bonus de noapte. Si cam asta e pana acum, pe viitor sper sa am parte de mai multa actiune, ca asa is foarte plictisitori baietii :D
Si in incheiere, ca sa ii provoc putin..
Prieteni, daca pe viitor mai aveti tentative de a "blinda" sate ale colegilor vostri si mai bagati 700 bireme cum ati facut seara trecuta, nu fiti calici si le retrageti dupa primu atac, ca nu ajungeti nicaieri; sau alea erau numai asa de mobila ca sa ma sperii de ele si sa nu va mai iau satu? :D
LE: Uitasem sa prezint situatia colonizarilor din zona asta despre care vorbesc:
Ei: 2(aproape 3) reusite / cateva esuate (vreo 4)
Noi: 7 reusite/ 2 esuate
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Cateva lucruri pt cei care zic si zic lucruri de care nici nu au nici cea mai mica ideie

Voi va credeti ca sunteti buni dar adevarul e nici nu puteti cu ale voastre nu sa mai aveti grija si a noastra

Timpul va trece si cei care vor fi buni vor invinge

si daca credeti ca daca ati cucerit cateva orase de la un jucator care nu ajunge nici la un sfert din orasele pe care le detineti voi e motiv de lauda atunci stati bine

sunt multi care cred ca daca eu cuceresc un oras de la inamic l-am facut sunt tare

Intrebarea e si tineti minte cate orase va putea sa cucereasca cel ce a pierdut unul de pe urma voastra


bafta si succes la atacuri pe timp de noapte:p:p:p:p:p:p
 

DeletedUser

Guest
Cateva lucruri pt cei care zic si zic lucruri de care nici nu au nici cea mai mica ideie

Voi va credeti ca sunteti buni dar adevarul e nici nu puteti cu ale voastre nu sa mai aveti grija si a noastra

Timpul va trece si cei care vor fi buni vor invinge

si daca credeti ca daca ati cucerit cateva orase de la un jucator care nu ajunge nici la un sfert din orasele pe care le detineti voi e motiv de lauda atunci stati bine

sunt multi care cred ca daca eu cuceresc un oras de la inamic l-am facut sunt tare

Intrebarea e si tineti minte cate orase va putea sa cucereasca cel ce a pierdut unul de pe urma voastra


bafta si succes la atacuri pe timp de noapte:p:p:p:p:p:p
imi pare sincer rau ca nu inteleg prea multe din postul tau, si nici timp nu prea am sa-l citesc pana-i dau de capat, dar cert e ca nici tu nu prea ai inteles mare lucru din al meu..
eu nu am postat ca sa zic cat de tare sunt, cineva a fost interesat despre "razboiul" dintre aliantele noastre si am dat cateva detalii despre participarea mea in el. Doar atat.
Eu iti urez bafta la cucerit acolo, stii tu unde... si merci pt satul care mi l-ati dat azi :)
O sa-mi fie dor de voi o vreme, dar real life e pe prim plan... cand revin sper sa ma repuneti in forma cu ceva atacuri :D
Fara alte bla bla bla-uri , spor la joaca :)
 

DeletedUser

Guest
sincer chiar nu am idee ce sa cred despre astia dion cosa nostra leam luat 2 orase imd il iau pe al 4 lea de la ei si nici urma de vreun atac
 

DeletedUser

Guest
Despre ce orase vorbesti prietene Syle?!Eu tot m-am uitat la ultimele colonizari si nu vad nimic in drept la Maloc...tu de unde esti de fapt,ca tot uit...Care e problema ta si cu ce te deranjam noi de minti in halul asta?Ce treaba ai tu in tot razboiul asta?

No Problems...stai linistit,nu am nimic cu tine daca se dovedeste ca ai jucat cinstit...nu are rost sa mobilizezi lumea de acolo sa iti blindeze orasele...crezi ca in cazul in care eram razbunator si voiam sa te atacam postam pe forum,unde stiam ca o sa vada imediat cei din TBP?!
...in fond iti sunt dator cu un favor pentru invitatia aia ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu stiu de ce invitatie vorbesti,am uitat.Si oricum daca dadeati atacuri nu prea reuseati mai nimic,am numai aliati pe insula si pe langa mine,foarte putini din Cosa...
 

DeletedUser

Guest
uitate mai bn pe grepostats
am treaba cu voi din cauza lu claudiu215 datorita aluia ma implic si eu in razboi altfel nam treaba cu nimeni

primul oras luat dela voi era a lui luckyx sau cv de genul asta
 

DeletedUser

Guest
pai da...luckyx a pierdut un oras la Maloc si a mai luat unul de la un player din academia Natiunile 300.aveti atat de multe academii ca e greu si pentru voi sa le retinti.apoi mai este asa......panteras nimicit de noi.....cat de curand e randul altuia.roizich e aproape gata sa-si taie venele ca armata nu mai are deloc...doar daca va faceti un porcoi de bine si ii trimiteti ceva sa mai fac si eu niste puncte.claudiu215 parca e baiatul care mai putin si pleaca in lumea celor drepti.in dreptul vostru o sa pun victoriile impotriva lui anonim care din nefericire a avut ceva probleme si nu a reusit nici sa anunte ca pleaca nici sa activeze vacanta.revine el inapoi in top si am avea rugamintea sa nu modificati nimic la orasele alea ca le luam inapoi cat de curand posibil.noi nu vom spune ca ati atacat un om inactiv cum fac colegii vostri din Knights si JUST...l-ati prins in offside si l-ati articulat....bravo voua, dar as avea rugamintea sa nu mai pozati in inocenti si corecti ca stiti ca aveti un "gunoi" intre noi si cand va fi descoperit va vedea batalia finala de a marginea hartii.
 

DeletedUser

Guest
pai da...luckyx a pierdut un oras la Maloc si a mai luat unul de la un player din academia Natiunile 300.aveti atat de multe academii ca e greu si pentru voi sa le retinti.apoi mai este asa......panteras nimicit de noi.....cat de curand e randul altuia.roizich e aproape gata sa-si taie venele ca armata nu mai are deloc...doar daca va faceti un porcoi de bine si ii trimiteti ceva sa mai fac si eu niste puncte.claudiu215 parca e baiatul care mai putin si pleaca in lumea celor drepti.in dreptul vostru o sa pun victoriile impotriva lui anonim care din nefericire a avut ceva probleme si nu a reusit nici sa anunte ca pleaca nici sa activeze vacanta.revine el inapoi in top si am avea rugamintea sa nu modificati nimic la orasele alea ca le luam inapoi cat de curand posibil.noi nu vom spune ca ati atacat un om inactiv cum fac colegii vostri din Knights si JUST...l-ati prins in offside si l-ati articulat....bravo voua, dar as avea rugamintea sa nu mai pozati in inocenti si corecti ca stiti ca aveti un "gunoi" intre noi si cand va fi descoperit va vedea batalia finala de a marginea hartii.

Asta a durut Bugsy...
 

DeletedUser

Guest
acuma vati lamurit ce zic eu despre orasele pierdute de voi la mn?

thx unicool pt explicatie
 

DeletedUser

Guest
Prietene unicool,daca te referi la spioni de ai mei la tine,as putea sa iti jur ca nu am nici o cunostinta despre acest fapt.Nu postam pe inocentii,cum voua va folosesc informatiile primite de spionul vostru,si noua ne puteau folosi cateva informatii de la voi...am avut 2 academii,reversul fuziunilor precedente iar mentinerea lor nu a depins doar de mine.Dar,cum s-a decis ca de conducerea tribului sa ma ocup eu,va anunt ca academiile vor fi desfiintate.
Maloc,astfel vei reusi sa mai cuceresti si tu orase de la "jucatorii de baza" de la noi,cei lasati pe langa...daca ai ceva cu un jucator,rezolva cu el,nu ne baga pe toti in aceiasi oala.
Da,pe an0nim il puteti salva cred,daca o sa fiti mai organizati sau daca ar accepta sa vina la mine...vor urma altii la rand oricum,orasele vor fi putin modificate pentru a face loc in ferma,sa va intampinam frumos cand veniti inapoi,fanfara,multime care aplauda,paine si sare,eventual covor rosu (de ce sunteti voi asa siguri ca le veti lua usor inapoi,eu nu imi dau seama)...nu sunt strategul aliantei,nu am timp sa ma implic in organizare de atacuri,dar or sa fie surprize surprize in curand...
Eu zic sa terminam o data cu balciul si vorbe fara rost...cand luati orase de la inactivi sau admiratori de ai vostrii,nu mi se pare o mare realizare...dar cand maretul trib de pe locul 1,care a daramat imperivum,nu reuseste sa ingenuncheze un amarat de trib imprastiat pe 4 mari,fara aliati puternici (pana mai ieri) ,avand spion infiltrat care va da informatii cu copy/paste,cu mai putini jucatori activi si care detin mai putine orase decat ai vostrii...mi se pare deja trist.Multumim pentru locul 1 la aparatori,nu faceti caterinca ieftina si misto de munca mea cu aceasta alianta...nu imi place si nu apreciez.In rest nu va faceti griji pentru noile legaturi diplomatice intocmite,pentru jucatorii mei am intodeauana scapare,daca e pe atata...dar ar trebui sa fie mai echilibrata lupta acum,nu?Eu zic sa nu ii mai intepati pe colegii din Knights si Just,ma tem ca o sa reactioneze mai putin comic decat mine...Am facut si eu ce am putut ca sa echilibrez putin balanta,sa fie mai interesant si mai frumos.
Imi pare rau ca sunt singurul care imi apar alianta pe forumul extern,nu imi place sa ma cert si nici sa intru in polemica cu nimeni,am respect pentru toata lumea,dar vad ca nu tot timpul e reciproc,si se pare ca nu fac fata sa raspund,imi pare rau pentru ca cei care nu sunt implicati si citesc ce scrieti voi,cunoscand astfel doar partea voastra de scenariu.Voi lasa timpul sa va dea o replica...sau nu,asta ramane de vazut.Refuz sa mai iau parte la aceste discutii,atata timp cat sunt atras intr-un joc pe care eu refuz sa il practic.
Best regards.
 

DeletedUser

Guest
Bugsy,partea asta de forum se numeste:politica si propaganda lumea Gamma.Jocul de care vorbeai tu mai sus il/si se practica aici.Dar sunt sigur ca 2 jucatori ca tine si ca unicool nu se pot certa pe un forum,hai sa zic polemici cel mult.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus