Adminii Grepolis - discutii, sugestii

Ce admin favorit aveti ?

  • zburlici

    Voturi: 10 9,7%
  • Seraphyne

    Voturi: 10 9,7%
  • SComan

    Voturi: 9 8,7%
  • CAGE

    Voturi: 9 8,7%
  • torukmakto

    Voturi: 41 39,8%
  • Nihilius

    Voturi: 24 23,3%

  • Total votanți
    103
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
hotaraste-te, tac sau nu pina la urma? :)ca vad ca ai ceva legaturi de singe cu mama omida, aia parca mai stia sa ghiceasca in stele! :) daca vrei si-ti face placere te las numai pe tine sa vb, daca te simti bine!! :) am spus exact acelasi lucru ca si tine, ca fac voluntariat doar cei care nu beneficiaza de cont premium, sau cei care nu aleg sa beneficieze de el. dar nu cum abereaza Norbit, cu masina sport data drept cadou la salvarea unui copil, pt ce spre deosebire de exemplul lui, el stie ce recompensa primeste daca presteaza ceva, si cred ca daca ar primi cineva recompense din astea pt "voluntariat" s-ar ajunge sa fie aruncati copii in apa ca sa-i salveze cineva!!! =)))). cit despre cititul pe diagonala scurta, nu am experiente in astfel de lucruri, cu parere de rau:(. tu cum citesti, pe ce fel de diagonale, invata-ne si pe noi ca vad ca esti priceput in din astea!! =)))

M-am hotarat. Era cu mult mai bine daca taceai. Se pare ca citesti, dar nu intelegi. Ori nu vrei, ori nu poti.

tare ,domnu' moderatoru'....
000203FB.gif


ma scuzati ..dar m-ati pierdut ....cum e cu diagonala mica??
0002041D.gif

ca nu n-am prins deloc!!!
mai mult ..sunt ABSOLUT convins .....ca la dumneavoastra stimabile...nu e vorba de voluntariat...asa imi spune mie mama omida....
mai mult cred ca apucati totusi sa folositi bonusurile..ca na..acum ,sa-mi fie cu parere de rau ....EU nu cred ca exista cineva sa munceasca ...exact ..de amorul artei ..
asta cred eu ..
0002031F.gif

imi pare rau daca te-ai pierdut . sa dam un anunt la mica publicitate.poate te gaseste cineva...
spre marea dumneavoastra dezamagire, eu nu joc...nu am cont...deci, e pur voluntariat.
acum, daca tu crezi sau nu, sincer...nici ca imi pasa.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2467

Guest
M-am hotarat. Era cu mult mai bine daca taceai. Se pare ca citesti, dar nu intelegi. Ori nu vrei, ori nu poti.



imi pare rau daca te-ai pierdut . sa dam un anunt la mica publicitate.poate te gaseste cineva...

dane nici tu nu ai somn...app vreau sa iti fac o propunere pe privat,daca esti on da-mi te rog mesaj sa stiu daca poti vorbi!
 

DeletedUser

Guest
In primul rind nu ne cunoastem destul de bine incit sa-mi spui "ursule". In al doilea rind, fortata sau nu comparatia, , voluntariat este atunci cind nu primesti nici un fel de recompensa in schimbul serviciilor prestate. nu vreau sa intru in detalii cu privire la modul daca este bine sau rau sa primesti ceva in schimbul muncii prestate, dar daca primesti ceva in schimb atunci nu mai este voluntariat. indiferent daca recompensa este baneasca sau nu.
"Voluntariatul este activitatea desfasurata din proprie initiativa, prin care o persoana fizica îsi ofera timpul, talentele si energia în sprijinul altora fara o recompensa de natura financiara, dar care poate deconta cheltuielile realizate în sprijinul proiectului în care este implicata." (definitia Pro Vobis)

vezi tu, premiumul ala nu ne foloseste cu nimic in viata reala, nu se converteste in bani sau averi...este un mijloc de a ne tine informati si in legatura cu ceea ce se intampla in joc. Daca tu intrebi ce se intampla cu meniul nu stiu care , nu trebuie sa iti poata raspunde? sa aiba unde testa?

am spus ca nu comentez asta, mi se pare normal sa aiba niste avantaje in urma muncii prestate cel ce munceste. dar prea se bat unii in piept ca fac munca voluntara... iar din ce stiu eu, voluntariat este cind faci ceva fara sa urmaresti un interes. ma mir ca nu realizeaza asta.
Sigur, toti urmarim sa castigam faima si putere.M-am inscris special pentru punctele premium pe care le voi primi (atunci cand se termina cele existente, pentru ca seful nu ne lasa sa acumulam, daca nu am terminat cele existente, papa portia).ai perfecta dreptate. Iubesc sa petrec noptile in fata monitorului certandu-ma cu toti pentru ceva ce nu cred. ( moralitatea care trebuie aplicata in joc, regulile care trebuie urmate, etc.)
Azi s-a sărbătorit ziua internaţională a voluntarilor, :)) sunt curioasă, domnule admin Norbit, cum ai petrecut.=)))

Domnul Norbit a petrecut tare bine,la fel ca si ceilalti voluntari. Multumim mult pentru "La multi ani-ul!" plin de caldura...
 

DeletedUser

Guest
Azi s-a sărbătorit ziua internaţională a voluntarilor, :)) sunt curioasă, domnule admin Norbit, cum ai petrecut.=)))

Pe cine crezi ca am vazut eu dupa parada de 1 decembrie? La anul ma duc si eu sa servesc 3 sarmale si-o farfurie de fasole .Numai asa, de-al naibii, ca sa fiu si eu servit la masa de membrii echipei . Echipa lu' Stilu a facut voluntariat de 1 decembrie . A lu' Stilu, ca a lu Stilu dar sa-i vezi pe-aia mici a lu rahanu cum se serveau singuri din tuci . Dupa primele 150 de portii nu mai aveau astia ai lu' Stil ce sa serveasca la lume ca mancasera aia ai lu' rahanu tot . Au lins si tuciul . Aia ai lu' LAMINE au avut liber anul asta si au stat acasa servind ceai de menta salbatica . Am fost si anul trecut la parada. Sa-l fi vazut pe LAMINE cum fugea cu oala cu sarmale in Herastrau la picnic ...hahaha
 

DeletedUser6312

Guest
Pe cine crezi ca am vazut eu dupa parada de 1 decembrie? La anul ma duc si eu sa servesc 3 sarmale si-o farfurie de fasole .Numai asa, de-al naibii, ca sa fiu si eu servit la masa de membrii echipei . Echipa lu' Stilu a facut voluntariat de 1 decembrie . A lu' Stilu, ca a lu Stilu dar sa-i vezi pe-aia mici a lu rahanu cum se serveau singuri din tuci . Dupa primele 150 de portii nu mai aveau astia ai lu' Stil ce sa serveasca la lume ca mancasera aia ai lu' rahanu tot . Au lins si tuciul . Aia ai lu' LAMINE au avut liber anul asta si au stat acasa servind ceai de menta salbatica . Am fost si anul trecut la parada. Sa-l fi vazut pe LAMINE cum fugea cu oala cu sarmale in Herastrau la picnic ...hahaha
Am să te rog ca pentru anul viitor să filmezi ca să vedem şi noi manierele de la masă ale lui Lamine=)))
 

DeletedUser

Guest
M-am hotarat. Era cu mult mai bine daca taceai. Se pare ca citesti, dar nu intelegi. Ori nu vrei, ori nu poti.

te-ai hotarit sa ce?? eu inteleg mai multe decit crezi tu, contrar parerii tale. daca citeai mai atent ce am scris, nu mai era cazul sa te bagi in seama, dar... e democratie, nu? :) poate sa dea oricine cu bita in balta. :)
 

DeletedUser

Guest
vezi tu, premiumul ala nu ne foloseste cu nimic in viata reala, nu se converteste in bani sau averi...este un mijloc de a ne tine informati si in legatura cu ceea ce se intampla in joc. Daca tu intrebi ce se intampla cu meniul nu stiu care , nu trebuie sa iti poata raspunde? sa aiba unde testa?
de ce te-ai ofensat asa? :) daca faceti voluntariat, de ce nu alegeti sa nu va folositi de cont premium? nu pot fi corectate greselile decit daca aveti avantaj fata de ceilalti jucatori? :) (cine alege sa o faca, pt ca sunt si persoane care nu o fac).
 

DeletedUser

Guest
Exista unele situatii care necesita detinerea de cont premium de exemplu pentru a verifica functionalitatea anumitor optiuni sau a vedea anumite erori care apar din cand in cand.
De exemplu fara cont premium cum ai dori sa stie un admin sa raspunda la intrebarile referitoare la cum functioneaza planificatorul de atacuri sau ce contin anumite centralizatoare, etc?
Discutia aceasta oricum este inutila.

@ db23urs ai putea aprecia daca doresti si faptul ca desi nu suntem obligati, destul de des organizam concursuri la care poate participa orice jucator, iar premiile acestor concursuri pe care le acordam consta si in acordarea de cont premium castigatorilor
 

DeletedUser

Guest
Exista unele situatii care necesita detinerea de cont premium de exemplu pentru a verifica functionalitatea anumitor optiuni sau a vedea anumite erori care apar din cand in cand.
De exemplu fara cont premium cum ai dori sa stie un admin sa raspunda la intrebarile referitoare la cum functioneaza planificatorul de atacuri sau ce contin anumite centralizatoare, etc?
Discutia aceasta oricum este inutila.

mda, a devenit chiar inutila... de altfel, eu am mai spus ca mi se pare normal ca cei ce administreaza si aleg sa joace sa beneficieze de anumite avantaje, dar nu mi se pare corect sa se laude unii ce mari jucatori sunt, cind ei au un atu in plus fata de restul (se stiu ei).
 

DeletedUser

Guest
imi pare rau daca te-ai pierdut . sa dam un anunt la mica publicitate.poate te gaseste cineva...
spre marea dumneavoastra dezamagire, eu nu joc...nu am cont...deci, e pur voluntariat.
acum, daca tu crezi sau nu, sincer...nici ca imi pasa.

presupunind ca l-ai gasi tu de unde l-ai apuca? :) de sus, de jos? si mie imi spuneai ca ai un cont, mai ti minte? cine este cel care minte?sau ai ceva de ascuns?
 

DeletedUser

Guest
presupunind ca l-ai gasi tu de unde l-ai apuca? :) de sus, de jos? si mie imi spuneai ca ai un cont, mai ti minte? cine este cel care minte?sau ai ceva de ascuns?

De la mijloc.

Nu, nu am niciun cont. Si nici nu am nimic de ascuns. Si nici nu mint.
Singura mea participare la joc este din postura de coplayer al unui prieten. Adica intru din cand in cand pe contul sau,atunci cand el este indisponibil. La conturile mele am renuntat, asa cum am mai spus anterior , de aproximativ 6 luni.
Si nici nu m-am mai folosit de ,,ratia'' mea de PP de luni bune. Si in situatia mea, mai sunt si altii din echipa.
Daca nici asta nu se numeste voluntariat in conceptia ta, o vom denumi in continuare, spre a nu mai interveni confuzii, munca patriotica sau munca in folosul comunitatii.
 

DeletedUser2541

Guest
ursuletuleeeeeeeee
ce patisi mama de esti asa de rau
ia vezi ca o simpti acusi
:):):):):):)
 

DeletedUser

Guest
mai bine taceai... si filozof ramineai. :))

Nu. Nu sunt filozof.

Ca tine, de-a lungul timpului, am mai intalnit multi, pe diverse forumuri. Contestatari ,,din principiu'', exista, au existat si vor mai exista peste tot.
Unii dintre ei, chiar daca ,,din principiu'', dar cu argumente, vis a vis de ceea ce contestau. Altii, si din aceasta categorie faci si tu parte, doar de dragul de a se afla in treaba sau intro incercare penibila de a se face remarcati.
 

DeletedUser3457

Guest
De la mijloc.

Nu, nu am niciun cont. Si nici nu am nimic de ascuns. Si nici nu mint.
Singura mea participare la joc este din postura de coplayer al unui prieten. Adica intru din cand in cand pe contul sau,atunci cand el este indisponibil. La conturile mele am renuntat, asa cum am mai spus anterior , de aproximativ 6 luni.
Si nici nu m-am mai folosit de ,,ratia'' mea de PP de luni bune. Si in situatia mea, mai sunt si altii din echipa.
Daca nici asta nu se numeste voluntariat in conceptia ta, o vom denumi in continuare, spre a nu mai interveni confuzii, munca patriotica sau munca in folosul comunitatii.

Este voie sa fi sitter pe contul cuiva??Din ce stiu eu regulamentul prevede ca este interzis sa dai datele contului unei persoane pentru a intra pe el...Ia explicami si mie cum sta treaba???

PS: Nu am legatura cu restul discutiilor si nici nu ma intereseaza :)
 

DeletedUser

Guest
Este voie sa fi sitter pe contul cuiva??Din ce stiu eu regulamentul prevede ca este interzis sa dai datele contului unei persoane pentru a intra pe el...Ia explicami si mie cum sta treaba???

PS: Nu am legatura cu restul discutiilor si nici nu ma intereseaza :)

Citeste regulamentul, cu atentie, te rog.
Diferenta dintre sitter si coplayer, este si ea, semnificativa. Cei doi termeni nu sunt sinonimi.
 

DeletedUser3457

Guest
Citeste regulamentul, cu atentie, te rog.
Diferenta dintre sitter si coplayer, este si ea, semnificativa. Cei doi termeni nu sunt sinonimi.

In fine,da tu nu mai joci,deci nu esti sitter...ok...Dar tot zice ca nu ai voie sa dai datele contului nimanui..Teoretic ar fi ca este interzis sa joace 2 pe un cont...in fine...Vreau sa aflu exact deoarece si eu vreau sa ma dublez pe cont...Am un jucator bun de pe un server din afara,care din cauza fusului orar poate fi on aici cand eu dorm noaptea :D
 

DeletedUser

Guest
Regulamentul precizeaza foarte clar ca nu ai voie sa transmiti parola/contul , unui alt jucator. Adica, prin jucator se intelege cineva care mai are un cont.
Ori, eu, nemaiavand cont...nu sunt jucator.

Ca alt exemplu, nimeni nu imi poate interzice si nu voi fi pedepsit, daca pe contul meu joaca si fratele meu sau prietenul meu...sau mai stiu eu cine. Sau tot cartierul. Singura conditie este ca cei in cauza sa nu aiba si un cont al lor.
 

DeletedUser3457

Guest
Ok,multumesc de lamurire,ai scutit adminii de un tiket :))
Bafta
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus