Adio ZETA

DeletedUser

Guest
OK, se rezolva, dar nu il vom numi Grammar Nazi, ultimul cuvant are conotatii la care nu vreau sa ma gandesc... Gasiti alt nume si deschidem tema unde sa comentam "operele de arta" :D
 

DeletedUser7909

Guest
Cata nedreptate!
Astazi am fost cu totii, martori ai unui eveniment neasteptat: Danciu a recunoscut prima sa greseala gramaticala! Un pas mic pentru omenire, un pas mare pentru el
Iar voi...in loc sa ii apreciati efortul sau de a se integra intr-o lume mai buna gramatical l-ati pus pe cal si i-ati aratat regulamente.
Eu, Danciule, te incurajez, mai mult in gluma si un pic in serios.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Cu scuzele de rigoare doamna Anca,denumirea nu are nici o conotatie deochiata si interzisa!
Mi-am permis sa sa fac un copy paste de la Imperiul Britanic.
Grammar Nazi
noun
1. A person who uses proper grammar at all times, esp. online in emails, chatrooms, instant messages and webboard posts; a proponent of grammatical correctness. Often one who spells correctly as well.

2. a – A person who believes proper grammar (and spelling) should be used by everyone whenever possible. b – One who attempts to persuade or force others to use proper grammar and spelling. c – One who uses proper grammar and spelling to subtly mock or deride those who do not; an exhibitor of grammatical superiority. d – One who advocates linguistic clarity; an opponent of 1337-speak. e – One who corrects others' grammar; the spelling police.

proper noun
3. A nickname, pseudonym or handle for a well-known grammar nazi (defs. 1 and 2) within a particular social circle, used to show either great respect or great contempt for his or her abilities.

verb (transitive)
4. To correct the grammar of (a person's speech, a piece of writing, etc.); to edit for grammar and spelling; to proofread.
1. A grammar nazi knows the difference between "there," "their" and "they're."

2. Teh grammar nazis haev invadd r formu.

3. Grammar Nazi, help me with my English homework please.

4. He totally grammar nazied my article, replacing pronouns and rewriting clauses.


PS: Nu mi-am permis sa fac o traducere ,consider ca as jigni inteligenta si cunostintele multora!
Dupa cum vedeti,Proba este mare,nu ca ar fi fost necesar sa o mai spun si eu, dar ceea ce reprezinta acest curent ,facand desigur paralelismul la limba romana si utilizarea ei in medii diferite,este intradevar cool!;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu ma intelegeti gresit, eu stiu ce inseamna miscarea Grammar Nazi, dar, dupa cum spuneam si mai sus, termenul de Nazi poate avea conotatii mai putin placute si pe care unele persoane le-ar considera ca fiind afront, lucru pe care as vrea sa il evit.

Dar spamam tema si nu e frumos, scuze Ale :">
 

DeletedUser11255

Guest
Good Bye Zeta ! A fost ceva frumos ! Stima mea pt : Soso (mereu la dispozitia tutror) , Axi ( ce repede trec anii !!! ne stim din primele zile de Grepo :) , babalacul , budokai , teddy . Pentru restul celor care ne-am pierdut cateva mii de ore din viata pe-aici in ultimii ani numai bine si multa sanatate si succes in viata reala !!!!
 

DeletedUser

Guest
. Pentru restul celor care ne-am pierdut cateva mii de ore din viata pe-aici in ultimii ani numai bine si multa sanatate si succes in viata reala !!!!

Foarte frumos spus.
Felicitari!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Bye zeta :)

Salve!
Acum ca se termina ZETA dupa 2 ani si ceva, consider ca trebuie sa imi iau ramas bun intr-un mod placut.
Cu unii am fost prieten, cu altii dusman, pe unii am avut ura datorita comportamentului lor si i-am articulat atunci cand am avut ocazia, insa doresc sa imi cer scuze la toti indiferent ca am fost prieten sau dusman cu voi.
Sarbatori Fericite si poate ne mai intalnim pe alta lume (Tau de exemplu) insa doar daca imi va permite timpul, voi intra doar sa ma intalnesc cu vechi jucatori sa mai schimbam o parere, nu voi face pe eroul. B-), deobicei am multe cuvinte de aruncat in stanga si in dreapta insa acuma trebuie sa le pescuiesc sa va pot spune ceva, sper ca ma intelegeti... se intampla cand termini ceva frumos. ;)
Va doresc mult succes si cate o bucata din tortul asta sa sarbatorim
374413_10151578275061004_478642415_n.jpg


Cu stima, Rebelul.
 

DeletedUser

Guest
daca mai era contul meu in statistici si acum eram mai bun ca tine atacator aparator si orase de la dusmani sa iti aduc aminte cum te rugai de gogo sa iti cedeze orase si pe forum te laudai ca ai actiune cand am avut cont de 60 de orase si tu 200 si si am zis rebelule daca esti bun hai sa vedem cine e mai bun si tu nu vroiai kamineasca nu ma lasa sa te atac esti penibil esti prea incult sa vezii asta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
daca mai era contul meu in statistici si acum eram mai bun ca tine atacator aparator si orase de la dusmani sa iti aduc aminte cum te rugai de gogo sa iti cedeze orase si pe forum te laudai ca ai actiune cand am avut cont de 60 de orase si tu 200 si si am zis rebelule daca esti bun hai sa vedem cine e mai bun si tu nu vroiai kamineasca nu ma lasa sa te atac esti penibil esti prea incult sa vezii asta


sabin, uite o vorba care se potriveste manusa rebelului: CAPRA RAIOASA, COADA SUS SI-O TINE!
 

DeletedUser

Guest
sabin, uite o vorba care se potriveste manusa rebelului: CAPRA RAIOASA, COADA SUS SI-O TINE!

Ce-i cu dumele astea ? :)
Va puteti lua amandoi de manunta si sa va aruncati in lac ca expirati degeaba aerul de pe Tera. ;)
Tot mai bun ca voi sunt. :p

- - - Updated - - -

daca mai era contul meu in statistici si acum eram mai bun ca tine atacator aparator si orase de la dusmani sa iti aduc aminte cum te rugai de gogo sa iti cedeze orase si pe forum te laudai ca ai actiune cand am avut cont de 60 de orase si tu 200 si si am zis rebelule daca esti bun hai sa vedem cine e mai bun si tu nu vroiai kamineasca nu ma lasa sa te atac esti penibil esti prea incult sa vezii asta

Daca... asta a demonstrat ca nu ai fost capabil sa ti un cont :D
Ce sa fac cu tine cu 60 orase ? Ca maturam toata ZETA, tot serverul RO6 ;) ... imi era mila de tine. Nu mi-am pus mintea cu tine. Ma iau de cineva de nivelul meu nu de cati ... cum sa le zic... nimicuri? :))))))))))))))))))
Daca nu te ajuta ionut nu erai demult pe grepolis :p... dc cat a plecat el tu nu ai mai rezistat printre noi ? =))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ce-i cu dumele astea ? :)
Va puteti lua amandoi de manunta si sa va aruncati in lac ca expirati degeaba aerul de pe Tera. ;)
Tot mai bun ca voi sunt. :p

- - - Updated - - -



Daca... asta a demonstrat ca nu ai fost capabil sa ti un cont :D
Ce sa fac cu tine cu 60 orase ? Ca maturam toata ZETA, tot serverul RO6 ;) ... imi era mila de tine. Nu mi-am pus mintea cu tine. Ma iau de cineva de nivelul meu nu de cati ... cum sa le zic... nimicuri? :))))))))))))))))))
Daca nu te ajuta ionut nu erai demult pe grepolis :p... dc cat a plecat el tu nu ai mai rezistat printre noi ? =))
eu am existat de aia primeam oferte de conturi tu ramai in memoria tuturor ca un cersetor intreabate de ce nu ai fost primit in perle e jenant sa procedezi cum ai procedeat tu un frustraat ca traeste in lumea lui

- - - Updated - - -

http://ro.grepostats.com/world/ro6/player/147279/colonizations sa rada si lumea de tine nu ai cucerit nici macar un oras prin lupta

- - - Updated - - -

ba mai mult cand a fost cineva sa te atace te facea de ras

- - - Updated - - -

http://ro.grepostats.com/world/ro9/player/147279/colonizations nu doar zeta si iota esti un nimic
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pai in primu rand poti vedea si cuceriri, iar orasele cucerite la final normal ca sunt fantome deoarece in afara de colegi nu a mai fost nimeni in zona pe M44. Cand pe insula langa tine apar orase de 13.000p nu cred ca stai si te uiti la ele. Tu ai jucat in alte vremuri. :p si tot mai multe puncte de batalie am avut decat tine :)))))))))))))))))
Si in privinta Iota, acolo conteaza personalitatea mea nu ca atac aiurea si in plus nici nu cunosti zona unde sunt eu pe Iota sa sti pe cine am langa mine si sa vezi ca n-am fost atacat niciodata, in afara de trupe distruse aiurea... :p
Si tu nu o sa fi sef niciodata si nici alianta pe locul 1 nu o sa conduci ca si mine ! Asa ca tot un jucator slab ai ramas.
Si in alta oridine de idei, eu nu m-am milogit sa primesc conturi pe ZETA cum ai facut tu. :))))))))))))
 

DeletedUser

Guest
Pai in primu rand poti vedea si cuceriri, iar orasele cucerite la final normal ca sunt fantome deoarece in afara de colegi nu a mai fost nimeni in zona pe M44.

nu sunt fantome dar sunt orasele unui jucator banat permanent atacabil..deci nu e mare diferenta..
 

DeletedUser

Guest
Daca stam sa ne gandim, ma puteti compara cu acelasi37 (jucatorul de pe primul loc). O sa vedeti ca raportul punctaj/puncte de batalie este mai bun la mine ca la el. Si o sa vedeti ca si el a cucerit orase de la interne si fantome mai multe ca mine. Cautati sa vedeti.
Dar asta nu inseamna ca nu poate sa va elimine din zona in care sunteti daca jucati cu el. Poate face o cucerire ca-n filme. Si atata timp cat in clasament este locul 1, consider ca este cel mai bun.
Si eu faceam puncte de batalie daca eram atacat sau daca eram intr-o zona langa dusmani cum au fost colegii si s-au luptat cu perlele. Sau daca aveam si eu un oras pe o insula cu o minune si ii incurcam, ma atacau si automat faceam o multime de puncte de batalie. Totu depinde de zona in care aterizezi cand intri pe o lume si de mediul inconjurator pe care ti-l faci apoi. Asa ca nu veniti cu chestii din astea cu (interne,inactivi,sau alte chestii) ca nu tine. Intai incercati sa va legati sireturile fara instructiuni si apoi sa postati pe acest forum despre joc, de care habar nu aveti cum se joaca si doar va este foarte ciuda, de astfel doar la romani exista aceasta invidie.
 

DeletedUser

Guest
de ce te legi de acelasi37? eu nu l-am vazut pe forum sa se laude ca e bun..esti bun atunci cand te lupti nu cand ai potential de lupta..deviezi si incerci sa faci comparatii imposibile. cat despre zona in care aterizezi ti-o alegi si poti lua orase in zona de lupta..dar daca vrei sa stai sub umbrela sa cuceresti fantome si interne e alegerea ta. macar nu vii sa te mai lauzi pe aici ca esti bun si mare si pui jucatori la punct. ca sa pui un jucator bun la punct ar insemna sa ai puncte de batalie ceea ce la tine lispesc..bafta
 
Sus