Pedeapsa folosire scripturi interzise

  • Autor subiect DeletedUser6811
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Nu e vorba doar de scripturi pentru trupe instant, si cele pentru farmat sau resurse mi se par la fel de hotesti ca si cele pentru trupe instant. Asa cum eu am rabdare sa imi farmez satele sau jucatorii mai slabi, sa plimb resursele de pe un oras pe altul pentru a-mi reface armatele mai repede, la fel ar trebui sa aibe si altii...
 

DeletedUser

Guest
Nici resurse instant nu se pot face.

Intradevar pentru farmare automata sunt cateva scriptulete si programele... Din fericire nu sunt foarte multi ce folosesc asa ceva, iar marea majoritate a lor fiind oameni ce stiu sa-si faca singuri astfel de programele.
Pedepsele sunt foarte dure, si chiar daca apreciez faptul ca doriti sa le inasprim si mai rau, nu stiu exact cum le-am putea fiind vorba deja de una dintre cele mai aspre categorii de pedepse.
 

DeletedUser6811

Guest
Farmare automata, constructii in asteptare nelimitate in senat, armata in asteptare nelimitata in cazarma, la fel si in port, email cand esti atacat etc. sunt avantaje mult mai mari decat toate optiunile premium. Partea cu trupe instant, am auzit de ea dar nefiind curios nu am cautat dar te cred ca nu se poate face. pedeapsa actuala sincer este mult prea blanda. Stiu ca nu va convine sa pierdeti jucatori si bani dar s-a creat o frustrare fata de cei care joaca curat iar faza ca nu sunt multi care le folosesc mi se pare cam praf in ochi pentru ca-i prindeti foarte greu daca folosesc scripturile cu cap :D
 

DeletedUser2351

Guest
Norbit pun acest link cu riscul sa ma bagi in vacanta, dar vreau sa vezi despre ce vorbim noi aici si de ce vrem pedepse mai dure pentru cei care folosesc acest bot.
//Editat de Norbit: Am scos link-ul din motive evidente.
Nu vreau sa intru in detalii si nici nu ma intereseaza
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
:)) hai ma ca asta il gaseste oricine daca da o cautare pe domnul google
Oricum un inceput bun :)


Cel mai corect ar fi
Daca joci cu scripturi interzise ban permanet
 

DeletedUser2351

Guest
Cel putin eu vorbesc cu fapte si pe forum si pe joc;).Tu dai doar din gura ca de obicei
 

DeletedUser2351

Guest
Cand vezi pe unul care crede ca el le stie pe toate cum sa nu deviezi de la subiect!!??
Va doresc o seara placuta!
 

DeletedUser

Guest
Farmare automata, constructii in asteptare nelimitate in senat, armata in asteptare nelimitata in cazarma, la fel si in port, email cand esti atacat etc. sunt avantaje mult mai mari decat toate optiunile premium. Partea cu trupe instant, am auzit de ea dar nefiind curios nu am cautat dar te cred ca nu se poate face. pedeapsa actuala sincer este mult prea blanda. Stiu ca nu va convine sa pierdeti jucatori si bani dar s-a creat o frustrare fata de cei care joaca curat iar faza ca nu sunt multi care le folosesc mi se pare cam praf in ochi pentru ca-i prindeti foarte greu daca folosesc scripturile cu cap :D

Norbit pun acest link cu riscul sa ma bagi in vacanta, dar vreau sa vezi despre ce vorbim noi aici si de ce vrem pedepse mai dure pentru cei care folosesc acest bot.
//Editat de Norbit: Am scos link-ul din motive evidente.
Nu vreau sa intru in detalii si nici nu ma intereseaza

Aceste scripturi si programele de automatizare sunt intradevar interzise (si din fericire rar folosite). Si din pacate e corect si ceea ce spune kawacom... Daca le folosesc cu cap e mult mai dificil sa fie prinsi... Insa nu e imposibil. Bine-nteles ca e o lupta continua, de partea celor ce creaza asa ceva sa devina cat mai invizibili si de partea noastra (si defapt si a dezvoltatorilor) sa imbunatatim sistemele astfel incat folosirea programelor de genul sa devina ori foarte greoaie, ori prinderea lor cat mai usoara.

Totusi, programul de mai sus, chiar daca ofera functii destul de rele de automatizare, nu ofera trupe sau resurse instant. Nu ma intelegeti gresit, dar insist asupra acestui lucru fiindca si un simplu zvon ca asa ceva ar exista ne poate crea multe neplaceri (si sincer, nu ar exista ceva mai grav decat scripturi de trupe sau resurse instant).

:)) hai ma ca asta il gaseste oricine daca da o cautare pe domnul google
Oricum un inceput bun :)


Cel mai corect ar fi
Daca joci cu scripturi interzise ban permanet

Pai deja nu esti prea departe de adevar. Nu pot discuta pe lista de pedepse si modul de aplicare a lor, dar in sensul asta va cer sa aveti incredere in noi. Pedepsele pentru cei prinsi sunt exemplare, deja. Si inasprirea e discutabila (daca n-ar fi, n-am mai vorbi acum)
 

DeletedUser

Guest
5 zile ban nu mi se pare destul de aspru, sincer. Pentru multicont ti se retrag 25% din orase pe care le recuperezi greu sau usor, depinde de situatie, dar cert e faptul ca necesita un oarecare efort.
Cu banul permanent sunt si nu sunt de acord. Fiind femeie, nu rezonez cu conceptul de "moarte subita"decat in cazuri speciale, preferand situatia in care respectivul/respectiva se chinuie, si mult inca, sa recupereze ce a pierdut :D
 

DeletedUser6312

Guest
Topicul acesta s-a transformat intr-o telenovela, adminii ofera niste raspunsuri foarte interesante :D ( nu lamuresc nimic ) cred ca au un manual din care citesc aceste raspunsuri sau cel putin modelul :D iar jucatorii care au postat aici sunt cel putin indecisi, ba cer pedeapsa capitala adica banare permanenta, ba se sucesc si nu mai sunt deacord cu banarea :D
Va hotarati azi, maine, poimaine ce masuri luati pentru a stopa utilizarea de scripturi?
 

DeletedUser

Guest
Eu recunosc ca mi-ar place sa-i vad pe cei care folosesc aceste scripturi cum se "tavalesc in chinuri" :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6811

Guest
Norbit, automatizarea aceea ofera indirect resurse pentru ca nu stiu daca exista jucator care sa stea sa dea farmare la 5 minute ori prin automatizare se poate face lucrul asta. In consecinta, sper sa fi de acord cu mine ca acest script iti aduce indirect si resurse.
 

DeletedUser

Guest
5 zile ban nu mi se pare destul de aspru, sincer. Pentru multicont ti se retrag 25% din orase pe care le recuperezi greu sau usor, depinde de situatie, dar cert e faptul ca necesita un oarecare efort.
Cu banul permanent sunt si nu sunt de acord. Fiind femeie, nu rezonez cu conceptul de "moarte subita"decat in cazuri speciale, preferand situatia in care respectivul/respectiva se chinuie, si mult inca, sa recupereze ce a pierdut :D

Atata timp cat nu sti contextul acelui ban, de ce sari rapid la a-ti da cu parerea?

Topicul acesta s-a transformat intr-o telenovela, adminii ofera niste raspunsuri foarte interesante :D ( nu lamuresc nimic ) cred ca au un manual din care citesc aceste raspunsuri sau cel putin modelul :D iar jucatorii care au postat aici sunt cel putin indecisi, ba cer pedeapsa capitala adica banare permanenta, ba se sucesc si nu mai sunt deacord cu banarea :D
Va hotarati azi, maine, poimaine ce masuri luati pentru a stopa utilizarea de scripturi?

Credeam ca aici s-a facut o anumita propunere si se discuta pe marginea ei (cu greu, e drept)... Sper ca am reusit sa te lamuresc putin. ;)

Norbit, automatizarea aceea ofera indirect resurse pentru ca nu stiu daca exista jucator care sa stea sa dea farmare la 5 minute ori prin automatizare se poate face lucrul asta. In consecinta, sper sa fi de acord cu mine ca acest script iti aduce indirect si resurse.

Nu pot sa nu fiu de acord. E logic ca asa se intampla si ca scripturile/programele de automatizare (de care am pomenit inca de cand am inceput sa discut cu voi) pot aduce un avantaj destul de important unui jucator. Nici n-am negat asta vreodata.
Doar am insistat doar asupra negarii zvonurilor cum ca ar exista "scripturi" mai rele :) In rest, cam sunt de acord cu voi..
 

DeletedUser6811

Guest
Daca esti de acord cu noi atunci trebuie sa fi si de acord cu pedeapsa capitala :D
 

DeletedUser

Guest
Daca in texul de mai jos nu e prezentat contextul acelui ban, atunci ce e?

5 zile pentru ca sunteti la prima abatere, asta numai daca promiteti ca dupa expirarea banului uitati de orice script ilegal ...deacord ?
Astept raspunsul dumneavoastra.

ADMIN FARA NUME
Echipa Grepolis Romania
www.grepolis.ro
 

DeletedUser

Guest
Nu. Contextul complet e cand sti exact lumea, durata, contul in cauza si in special tipul de script ilegal folosit. 5 zile poate fi o pedeapsa destul de dura si suficienta pentru o prima abatere ;)
 

DeletedUser

Guest
:)) Scuze, nu a fost intentionat...

Sunt si nu sunt de acord cu pedeapsa capitala... Daca ar fi dupa mine ar depinde foarte mult de caz la decizia adminului ce baneaza, insa logic ca asa nu se poate.

Iar in general, cel putin o a doua sansa orice pedeapsa trebuie sa o acorde intr-un fel sau altul... Deci nu prea ar merge pedeapsa capitala.
 

DeletedUser7478

Guest
Pe mine ma sari cu raspunsul /:)
Da spune numele adminului care ti-a dat pedeapsa pentru ca ai "folosit" cu succes un script de hack.Poate aflam adevarul asa.Desi cred ca stiu motivul pentru care a fost defapt blocat, au mai fost cazuri si inainte.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus