Zodii

Ce zodie esti?


  • Total votanți
    85

DeletedUser

Guest
However, e de bine sau de rau sa fii balanta? Ca nu m-a interesat niciodata sa stiu pe dinafara relatiile dintre zodii si "caracteristicile" lor. Sunt doar curios.


PS: Si credeti totusi ca e adevarata poanta cu zodiile? Ca pana la urma zodia e intr-un fel legata de timpul cand parintii nostri s-au pus "pe treaba", deci nu vad legatura cu stelele. (si va rog totodata sa nu va axati doar pe partea asta a mesajului) xD
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ca-n vestul salbatic dupa aia :D

Ce zodie ziceai ca esti bibubau ? :>


(nu de alta dar sunt curios de compatibilitate) :p
 

DeletedUser

Guest
depinde..daca il sacai in continuare..e logic
dar daca lai enervat si lai lasat in pace..se calmeaza singurel:p
berbecii sunt caposi si au multa incredere in ei.
daca l-ai enervat poti sa te retragi (strategic), bineinteles daca iti sta in fire , sau poti alege sa il infrunti aratandu-i ca esti partener egal intr-o discutie .
stiu asta pentru ca unul din fratii mei este berbec si la fel fiul meu.
 

DeletedUser

Guest
Nihilus .. ai dreptate, dar partial doar :)

Cand un berbec se simte provocat, si cand ii intra o idee in cap, cam pe a lui o tine, chiar daca e buna sau mai putin (ideea) :D

Si ARIELLE cu increderea ai dreptate, daca nu ai incredere de sine, nu ai cum sa ii faci pe altii sa creada in tine :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu e adevarat, berbecii nu-s caposi.
uite cine vorbeste!!!!
Nihilus .. ai dreptate, dar partial doar :)

Cand un berbec se simte provocat, si cand ii intra o idee in cap, cam pe a lui o tine, chiar daca e buna sau mai putin (ideea) :D

Si ARIELLE cu increderea ai dreptate, daca nu ai incredere de sine, nu ai cum sa ii faci pe altii sa creada in tine :)

kkody....asta era un exemplu cat de caposi sunt de la un berbec autentic
 

DeletedUser

Guest
Mă , voi kiar credeti in zodii ?! Adik in ceea ce zic ,,astri ceresti” .. lol .. aici depinde de caracter , nu de aceste super.stitii !:))
 

DeletedUser

Guest
Zodiile si zodiacele ofera oamenilor liniste si o oarecare impacare.D-asta au rezistat mii de ani. Ma intreb si eu ca prostu' daca nu au un sambure de adevar?
 

DeletedUser

Guest
astrele predispun doar,iti dau o cale de urmat dar in ultima instanta totul depinde de tine si de alegerile facute.nu e un mister ca anumite astre au o influenta asupra sanatatii noastre si ca influenteaza acutizarea unei boli sau calmarea si vindecarea ei dar aici e o intreaga filosofie...
zodiacele pe care le intalnim in cartile de la "taraba" dau doar caracteristicile generale. pentru o interpretare corecta tinand seama de fiecare individ in parte, sunt necesare calcule si harti.:)
 

Nihilius

Membru activ
Daca tot discutam de zodii am fost si eu curios sa vad ce scrie la Berbec:


Încapatânat si intreprinzator, nativul Berbec îsi urmeaza propriul drum; poate fi chiar îndaratnic. Un Berbec autentic este vioi, întreprinzator si plin de entuziasm pentru tot ce e nou. Cutezator, deseori naiv, e plin de idei, are initiativa si trece imediat la actiune, pentru ca vrea totul cât mai repede. Nativul Berbec se simte în largul sau în situatii clare, nu-i plac ocolisurile si ambiguitatile. Decide fara drept de apel, este foarte rational, vrea si poate conduce. Are aptitudini tehnice si practice.

Aspectul negativ al zodiei Berbec este excesul de zel, care poate deveni daunator. Nativul Berbec poate fi brutal, furios, certaret. Este un subaltern nerabdator, recalcitrant si incomod, care începe multe lucrari dar nu le termina. Daca nu-si poate stapâni impulsurile, nativul Berbec se poate lasa târât în aventuri riscante.

Sanatate : Nativul Berbec este plin de vitalitate. Poate avea probleme cu dantura, face usor febra, este sensibil la stres, deoarece nu stie sa se opreasca atunci când trebuie, e nervos, are un somn neodihnitor, rinichii si stomacul sunt sensibili. Berbecul este, însa, semnul cu cea mai mare putere de regenerare.
 

DeletedUser

Guest
se pare ca cei mai multi dintre noi sunt varsatori si raci..eu ma numar printre varsatori :p
 
Sus