Versiunea 2.53

DeletedUser13231

Guest
Logurile de update sunt prezentate de catre dezvoltator fiecarei comunitati in parte, acum cand le posteaza pe forum fiecare e treaba lor, comunitatile nefiind interdependente.

situl englezesc este mult mai dezvoltat - toate aceste update-uri au fost anuntate cu cca 1 zi inainte pe acel forum mereu, doar acum nu a aparut nimic acolo - e foarte curios
 

DeletedUser

Guest
o intrebare :
Acesta este forum pentru administratori ( unde sa postam ce vor ei ) ?
Sau un forum unde ne putem exprima si noi parerile liber despre noile modificari , de unde domnii administratori sa spicuiasca idei si sa le dea mai departe superiorilor sai?
 

DeletedUser

Guest
situl englezesc este mult mai dezvoltat - toate aceste update-uri au fost anuntate cu cca 1 zi inainte pe acel forum mereu, doar acum nu a aparut nimic acolo - e foarte curios

Logul de update a fost postat pe forumul Beta in data de 10.01.2014 si a suferit adaugiri pe parcurs, dupa cum se poate observa AICI. Si pana la urma asta e problema? Ca nu e postat pe forumul englez acest log? Or fi fost si ei ocupati...

o intrebare :
Acesta este forum pentru administratori ( unde sa postam ce vor ei ) ?
Sau un forum unde ne putem exprima si noi parerile liber despre noile modificari , de unde domnii administratori sa spicuiasca idei si sa le dea mai departe superiorilor sai?

Atata timp cat parerile dvs sunt despre modificarile aduse de versiunea 2.53, nu despre ce v-a spus nu stiu ce coleg despre nu stiu ce admin ca face nu stiu ce...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13231

Guest
Logul de update a fost postat pe forumul Beta in data de 10.01.2014 si a suferit adaugiri pe parcurs, dupa cum se poate observa AICI. Si pana la urma asta e problema? Ca nu e postat pe forumul englez acest log? Or fi fost si ei ocupati...


as dori sa imi indicati unde se spune despre recrutarile rapide ale pomului de craciun, engleza mea nu ma ajuta foarte mult si nu am identificat acolo acea modificare
 

DeletedUser

Guest
si cine nu are timp de forumul extern ce facem cu ei?
jucam de placere acest joc si vrem sa fim tratati si informati acolo unde jucam nu pe forumuri externe pe care 80% sau mai bine din jucatori nu le fregventeaza..
dovada , joc acest joc de ceva ani si am 8 postari cu aceasta:(
scuze 9 daca o pun pe cea stearsa..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
as dori sa imi indicati unde se spune despre recrutarile rapide ale pomului de craciun, engleza mea nu ma ajuta foarte mult si nu am identificat acolo acea modificare

Mda... urmariti forumul englez si stiti ca este mai dezvoltat, dar stati rau la capitolul engleza... Interesant...


"13.01.14, 01:30 #2
Geode Geode is offline
Community Manager
Hipparchus
Join Date
May 2011
Posts
194
Default
- Changed the way how recruit and build time bonuses are applied to the game, in order to avoid unfair situations where players can instant recruit units. They are now multiplied instead of being added."

=

"Vă prezentăm mai jos câteva dintre modificările aduse:

Joc

Facilități/Modificări:

S-a modificat modul in care bonusurile de recrutare si constructie sunt aplicate in joc, pentru a evita situatiile incorecte in care jucatorii puteau recruta unitati instant. Acum sunt multiplicate si nu adunate"
 

DeletedUser

Guest
Aveti optiunea in momentul in care nu puteti ajuta jucatorii pe care ii reprezentati in acesta noua versiune aparuta sa va aratati dezaprobul dumneavoastra prin a parasi locul de administrator , asa veti dovedi ca ne reprezentati interesele si poate asa cei de la inno isi vor pune un semn de intrebare..
si asa nu castigati nimic..
asa ati dovedi ca intr-adevar ne respectati opinia si sunteti de acord cu ea.
 

DeletedUser13231

Guest
pijamaua cat e?

unde scrie de pomul de craciun?

recrutari rapide se pot face si fara acel pom de craciun - deci ?
 

Mr Jack

Super Moderator
pentru cei care se plang ca le sunt sterse postarile, citit inainte regulamentul forumului, este destul de simplu postarile care au legatura cu topicul raman, cele care nu ai nicio legatura sunt sterse
 

DeletedUser13231

Guest
pacat de poezie (e prea grele pentru nenea jac):-/

nu, e sublima, ca si dumneavoastra (traducerea si doamna Anca):x
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Multumesc de compliment, inca sunt indecisa daca sa ignor ironia din el sau nu >) dar nu despre asta e vorba.

Subiectul propozitiei este versiunea 2.53 si modificarile aduse de ea, modificari asupra carora v-am mai spus ca noi nu avem putere de decizie, doar putem prezenta propunerea voastra dezvoltatorului, sa "prezentam cazul" cat de bine putem si sa speram intr-un raspuns favorabil cat mai curand posibil. Este tot ce putem face in astfel de cazuri noi, sau oricine ar face parte din echipa de administrare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Vi se pare traducerea incorecta?
traducerea e buna ...dar e ca in lege ...nu se poate aplica retroactiv si acest fapt ar trebuii sa-l cunoasteti ..
Am o postare in care intrebam de data conform anuntului facut (referitor la recrutarea instanta) ...si inca caut dat nu gasesc unde se precizeaza data de aplicare ... da am inteles s-a dat un anunt acum 6 saptamani in urma dar nimic concret ...Abia azi a venit ceva concret cu aplicare in 3 zile ...eu daca azi activez (acel bonus cumparat din pom) ar fi valabil 4 saptamani doar ca nu ar face ce facea atunci cind am decis sa platesc pentru el...
Acum sunt sigur ca suntem destul de hotararati sa mergem mai departe dar am nevoie de dumneavoastra sa ma ajutati daca cumva imi scapa mie acea data (o vor cere organele competente sigur) ...si vreau sa o am de la o persoana abilitata ...
Sunteti draguta sa ma ajutati ? Mr. Jack a ignorat postarea mea anterioara
 

DeletedUser13231

Guest
Multumesc de compliment, inca sunt indecisa daca sa ignor ironia din el sau nu >) dar nu despre asta e vorba.

Subiectul propozitiei este versiunea 2.53 si modificarile aduse de ea, modificari asupra carora v-am mai spus ca noi nu avem putere de decizie, doar putem prezenta propunerea voastra dezvoltatorului, sa "prezentam cazul" cat de bine putem si sa speram intr-un raspuns favorabil cat mai curand posibil. Este tot ce putem face in astfel de cazuri noi, sau oricine ar face parte din echipa de administrare.

dar va rog, printre atatea sanctiuni apare si un compliment

referitor la subiect - cred ca acea prezentare de caz trebuia facuta inainte de a se lua acea decizie
 

DeletedUser

Guest
traducerea e buna ...dar e ca in lege ...nu se poate aplica retroactiv si acest fapt ar trebuii sa-l cunoasteti ..
Am o postare in care intrebam de data conform anuntului facut (referitor la recrutarea instanta) ...si inca caut dat nu gasesc unde se precizeaza data de aplicare ... da am inteles s-a dat un anunt acum 6 saptamani in urma dar nimic concret ...Abia azi a venit ceva concret cu aplicare in 3 zile ...eu daca azi activez (acel bonus cumparat din pom) ar fi valabil 4 saptamani doar ca nu ar face ce facea atunci cind am decis sa platesc pentru el...
Acum sunt sigur ca suntem destul de hotararati sa mergem mai departe dar am nevoie de dumneavoastra sa ma ajutati daca cumva imi scapa mie acea data (o vor cere organele competente sigur) ...si vreau sa o am de la o persoana abilitata ...
Sunteti draguta sa ma ajutati ? Mr. Jack a ignorat postarea mea anterioara

Va referiti la asta? Eveniment Craciun 2013
 

DeletedUser9417

Guest
daca un admin ar fi postat un mesaj de genul...''ok,intelegem nemutumirea voastra...o sa inaintam celor competenti nemultumirea voastra si in cel mai scurt timp vom revenii cu un raspuns''...suna altfel,...totusi sunt destul de multi jucatori nemultumiti ca sa se treaca cu vederea peste aceasta problema,...ce zice-ti? face-ti treaba asta? vb cu cineva care se ocupa de treaba asta sa gaseasca o solutie?
 

DeletedUser

Guest
putem prezenta propunerea voastra dezvoltatorului, sa "prezentam cazul" cat de bine putem si sa speram intr-un raspuns favorabil cat mai curand posibil. Este tot ce putem face in astfel de cazuri noi, sau oricine ar face parte din echipa de administrare.

:-/ Nu e de ajuns asta?
 

DeletedUser9417

Guest
ba da..e foarte bun...nu am citit,scuze.....sa speram ca or sa gaseasca o solutie si ca o sa ne anuntati si pe noi.....indiferent ca e ori da ori ba....
 
Sus