Versiunea 2.53

DeletedUser3702

Guest
Foarte tare ... Totusi. eroii si reechilibrarea cam oe cand?
 

DeletedUser

Guest
toate bune si frumoase pana la bonusurile pentru recrutarea de trupe, inrebarea mea e, ce se intampla cu recrutarile accelerate pentru 4 saptamani pe care le-am cumparat cu totii cu foarte mult gold in cadrul evenimentului de iarna si nu le-am utilizat pana acum?

Recrutarile acelea nu aveau nici o hiba pana au fost platite, iar acum, dupa ce le-am cumparat cu mult gold acestea creaza situatii incorecte intre jucatori?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Da, acolo ne anunta ca vom fi tinuti la curent cand se vor gasi solutii dar de atunci si pana acum nu s-a mai pomenit nimic.
E superb ca unii au beneficiat de "eroarea aceea" si altii nu vor mai putea beneficia..
Tinand cont ca a fost o eroare generala cea cu recrutarea aceea pentru patru saptamani si nu a aparut doar unor jucatori cum s-a intamplat cu recrutarea aceea de cateva sute de calareti pe ora, ar fi trebuit lasata neschimbata pana la epuizarea recrutarilor.
 

DeletedUser

Guest
recompensele raman, daca te referi la modul lor de functionare s-a anuntat inca de la inceputul evenimentului de craciun ca nu e ceva permanent si se va modifica

http://forum.ro.grepolis.com/showthread.php?10183-Declara%C8%9Bia-privind-%C3%AEnceperea-Evenimentului-de-Cr%C4%83ciun
Nu prea este corect ce faceti,pentru ca multi jucatori au cheltuit mult gold sa poata avea aceste recrutari.cand au cumparat stiau ca primesc un produs,acum aflam ca primim defapt...nimic.
Daca se intampla ca aceste recrutari sa fie schimbate,eu doresc sa-mi inapoiati goldul cheltuit.Cum la "eroarea" cu calareti ati scris ca platit goldul,asa sa procedati si aici:

Astazi am rulat un script care:
Corecteaza recompensele gresite depozitate in Inventarul jucatorilor. Daca recompensa Intarire pentru Calareti a fost obtinuta prin invartirea platita, monedele platite pentru aceasta rotatie vor fi returnate. De exemplu, daca un jucator a obtinut recompensa Intarire pentru calareti din a doua invartire, el/ea va primi inapoi cele 50 de monede de aur platite;
 

DeletedUser9417

Guest
ce sa mai...au luat banuti....acu gata ..pa......toti am invartit la roata ai pt recrutarile astea,si nu am cheltuit numai 50 de gold pt fiecare in parte..nu am fost asa norocosi sa luam recrutarea din prima incercare.....nu cred ca e corect ca acum sa ne fie luat un lucru pt care am cheltuit totusi ceva banuti....cred ca mai bine de jumatate din cei care am bagat gold am bagat pt recrutarile astea...
 

DeletedUser

Guest
deacord cu ce spun colegii mai sus ... cum naiba ..iti cumperi un BMW si dupa o luna vin nemtii la tine sa iti spuna ca al tau merge prea tare si nu este corect fata de ceilalti ....ti-l baga in service si te limiteaza la 160 km ...pai iti mai cumperi BMV ? nu-i dai aluia cu cheia in cap ?
E jaf ce s-a facut si nu este corect fata de cei ce au investit ...eu am avut sansa sa invart ruleta aia la maxim pana sa obtin aceste recrutari si am una care inca nu e folosita ...cine imi plateste inapoi investitia ?
De ce nu s-a facut o data de implementare mai mare de 4 saptamani (sa poti sa consumi ce ai cumparat) ...Se anunta cu 3 zile ca ai pierdut investitia ...ce este aici Bursa ?
URAT INNO ...
 

DeletedUser13231

Guest
ce este ciudat este ca doar pe situl romanesc se anunta aceasta modificare.

nu am vazut acest anunt pe nici un site international, cum nu am vazut nici erorile care s-au intamplat aici.

as ruga moderatorii sau adminii sa explice de ce pe international nu au aparut aceste erori si de ce nu a aparut anuntul cu noua versiune si acolo

nu este acelasi departament tehnic?
 

DeletedUser

Guest
problema se pune in felul urmator. au fost cazuri cand a trebuit sa invartim de mai multe ori pentru a obtine favorul pe care il doream. daca am invartit de 4-5 ori, s au cheltuit deja cel putin 300 de taleri. ce se intampla nu este corect, nu putem cumpara un "produs" care are pe " eticheta " o anumita descriere, iar cand vrei sa l folosesti te trezesti ca defapt ai luat plasa. am inteles ca suntem in Romania si smecheria si inselatoria este la ea acasa...dar totusi si rabdarea noastra are o limita

ce facem cu favorurile astea???

7.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

Mr Jack

Super Moderator
modificare se aplica si a fost anuntata sau va fi anuntata pe toate serverele internationale, la fel si anuntul in care se spune ca aceasta situatie nu este permanenta s-a facut pe toate serverele din simplu motiv ca jocul este acelasi peste tot.

Modificarea a fost facuta la solicitarea jucatorilor si s-a anuntat inca de pe 04 decembrie 2013 deci toti cei care au cheltuit pana atunci monede au avut timp sa-si foloseasca recompensa, cei care au cheltuit dupa acel anunt au dorit sa profite si ei de aceasta situatie, dar au fost anuntati ca se va modifica
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
Eu daca cumpar ceva,cheltui cand doresc eu,nu cand vreti voi!
In momentul in care eu cumpar gold,il cheltui cand vreau.Daca cumpar recrutari,lafel le cheltui(folosesc) cand vreau... imi apartin.
Aici nu am inchiriat ceva,am cumparat .Daca le schimbati sa platiti goldul inapoi jucatorilor.
 
Ultima editare de un moderator:

Mr Jack

Super Moderator
foarte adevarat, dar daca cumperi o masina si ti se spune ca nu va merge mult timp, e dreptul tau sa o cumperi dar ti s-a spus ca nu va merge
 

DeletedUser

Guest
Poate esti dragut si amabil sa-mi arati unde era scris asa ceva...cand cumperi ceva,scrie pe etiketa data expirare sau altele.la vraja ma uit nu scrie nimic de genu,la brad din memoria mea de om batran...parca nu scria....sau ati facut si voi ca taximetristii pirat,aveau un pret afisat(bun) si undeva sub masina scria pretul real(baban)...adica o inselaciune.
 

DeletedUser13231

Guest
modificare se aplica si a fost anuntata sau va fi anuntata pe toate serverele internationale, la fel si anuntul in care se spune ca aceasta situatie nu este permanenta s-a facut pe toate serverele din simplu motiv ca jocul este acelasi peste tot.

Modificarea a fost facuta la solicitarea jucatorilor si s-a anuntat inca de pe 04 decembrie 2013 deci toti cei care au cheltuit pana atunci monede au avut timp sa-si foloseasca recompensa, cei care au cheltuit dupa acel anunt au dorit sa profite si ei de aceasta situatie, dar au fost anuntati ca se va modifica

inca nu am vazut acest anunt pe forumul englezesc.

ciudat este ca toate aceste modificari si update-uri au fost anuntate mai repede acolo decat aici. acum acolo nu s-a anuntat nimic.

interesant
 

Mr Jack

Super Moderator
pe alte servere este postat deja, trebuie doar sa verifici, fiecare posteaza cum are timp
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
am postat mai devreme anuntul, trebuie doar sa cauti cateva postari in urma
1.eu ca jucator nu am de ce sa citesc forumul extern mereu,sa vad ce schimbari faceti.trebuia anuntat pe joc.trebuia anuntat la brad sa vada si fraieru care baga gold(bani)
2.in anuntul prezentat de tine,scrie din ce vad ca pentru erori se plateste goldul inapoi.
 

DeletedUser

Guest
modificare se aplica si a fost anuntata sau va fi anuntata pe toate serverele internationale, la fel si anuntul in care se spune ca aceasta situatie nu este permanenta s-a facut pe toate serverele din simplu motiv ca jocul este acelasi peste tot.

Modificarea a fost facuta la solicitarea jucatorilor si s-a anuntat inca de pe 04 decembrie 2013 deci toti cei care au cheltuit pana atunci monede au avut timp sa-si foloseasca recompensa, cei care au cheltuit dupa acel anunt au dorit sa profite si ei de aceasta situatie, dar au fost anuntati ca se va modifica
Nu in ultimul rand, exista un defect de proiectare care se discuta acum. Unii jucatori pot recruta unitati instant cu ajutorul cumulului de efecte de stimulare a recrutarii. Lucram in prezent la o varianta alternativa pentru a o aplica acestor bonusuri de reducere a timpului de recrutare astfel incat unitatile sa nu mai fie obtinute instant. Va vom tine la curent cu solutia gasita pentru aceasta problema.
cind ? in ce data ? cu 3 zile inainte ?
Produsul daca-l aplici tine 4 saptamani ...unde e logica ?
 

Mr Jack

Super Moderator
...cine doreste sa fie informat.. citeste forumul extern pentru ca aici se fac anunturile

... adevarat recompensa tine 4 saptamani si au trecut 6 de cand s-a facut anuntul
 
Sus