Versiunea 2.53

DeletedUser8998

Guest
Buna seara
Am citit pagina cu pagina dar inca nu am inteles semnificatia
Deci nelamurirea mea ar fi urmatoarea
Eu nu am investit gold la ruleta dar am prins o vraja de gen cu recrutarea trupelor
B2OrhCs.png

Aceasta vraja o am la inventar,deci ea mai este valabila dupa urmatorul update al jocului sau numai este valabila?
Rog ca raspunsul sa il ofere cineva din administratia serverului .ro
 
Ultima editare de un moderator:

Mr Jack

Super Moderator
vraja ramane, este valabila, modificarea se refera la modul cum se calculeaza cumulul de bonusuri:

"S-a modificat modul in care bonusurile de recrutare si constructie sunt aplicate in joc, pentru a evita situatiile incorecte in care jucatorii puteau recruta unitati instant. Acum sunt multiplicate si nu adunate (formula: timp_constructie*[1*bonus_1*bonus_2*...*bonus_n])"
 
Ultima editare:

DeletedUser13684

Guest
Am si eu o intrebare. Inainte intram de pe pc pe joc totul bine si frumos. Intru de pe telefon ( samsung galaxy s3) descarc jocul de acolo versiunea fiind 1.44. Dupa cateva misiuni facute la inceput numai aparea nicio misiune. Cand intru de pe pc, ma trezesc cu 30 de misiuni. Intrebarea este urmatoarea: care este cauza ?
 

DeletedUser10719

Guest
Teapa, tocmai am aflat pe pielea mea ca nu mai functioneaza treaba cu trupele la secunda...asta e, shit happens - cum zice chinezu'...Din punct de vedere financiar ii inteleg pe cei care au schimbat inca odata modificarea in timpul jocului, ca de obicei de altfel, ei in ultimele 6 saptamani au vazut cum le scad veniturile de la jucatorii care pompau aur in reducerea timpului de constructie a unitatilor, am avut si eu cativa colegi care faceau full de usoare in doar cateva ore cu costul a mii de monezi.Aceasta combinatie de vraji temporara nu facea altceva decat sa ofere o sansa si jucatorilor obisnuiti,fara multi bani investiti in joc, sa aiba un avantaj la recrutarea trupelor, in felul asta oferind si o minima satisfactie a jocului pe langa multele frustrari provocate de hibele din joc.Cum spuneam d.p.d.v financiar o sa aiba de castigat pe termen scurt insa pe termen lung poate vor pierde...nu se stie...oricum cu astfel de masuri se cam indeparteaza jucatorii de pe serverele de grepolis, multi dintre fostii mei colegi au renuntat la joc din varii motive insa stiu sigur ca au fost influentati si de astfel de decizii - schimbarea regulilor in timpul jocului.Astea fiind zise astept cu nerabdarea inchiderea lumii unde am inceput acest joc si care sincer m-a prins...insa mai mult ca sigur ca nu voi mai intra vreodata pe un server grepolis.
 

DeletedUser

Guest
vraja ramane, este valabila, modificarea se refera la modul cum se calculeaza cumulul de bonusuri:

"s-a modificat modul in care bonusurile de recrutare si constructie sunt aplicate in joc, pentru a evita situatiile incorecte in care jucatorii puteau recruta unitati instant. Acum sunt multiplicate si nu adunate (formula: Timp_constructie*[1*bonus_1*bonus_2*...*bonus_n])"

situatie incorecta nu este si aceea cand deja exista o functie premium pe care unii si-o pot permite si altii nu??? Cati jucatori foarte buni au fost scosi de pe joc tocmai pentru ca nu jucau cu premium????
despre ce situatie incorecta vorbim aici??
 

DeletedUser11545

Guest
imi explica si mie cineva ca la clasa intai cum se calculeaza acum bonusurile astea? ca eu, din formulele alea, n-am inteles nimic... recunosc ca ma depasesc total :-/
 
Sus