Versiunea 2.48

DeletedUser12035

Guest
este foarte obositor. nu mai este nici o relaxare ... in grepolis
cu ce sa ma obisnuiesc ?? este un soc vizual continuu si exact cum s-a mai spus informatiile importante sunt minimalizate.

Inno a gafat-o rau cu versiunea asta. frumusetea jocului consta in situatiile "traite" nu intr-o interfata hipnotica; in bara rapida (spre deosebire de cea din versiunea precedenta) nu am port si nici cazarma; adaug-o daca poti ...
 

DeletedUser6036

Guest
Apreciem parerile dumneavoastra si vom incerca trimiterea inapoi catre dezvoltator cele mai elaborate..

Totusi, va rog incercati prima oara sa va obisnuiti cu noua interfata inainte de a aduce comentarii la functionalitate si utilitate. Spre exemplu, meniul a fost mutat inapoi in partea stanga tocmai datorita numeroaselor plangeri si probleme cauzate de meniul de jos. Pentru oricine cu un spatiu de lucru mai mic, intreaga parte dreapta a jocului devenise neincapatoare...
Toolbarul Grepolis sau orice alt toolbar nu are de ce interveni in spatiul de joc. Poate va referiti la scripturi suplimentare. Acestea nu ne apartin si nu sunt luate in calcul niciodata la modificarile jocului.
De asemenea, numarul de monede si optiunea de a le cumparat ocupa mult mai putin spatiu decat in trecut. Nu sunt afisate informatii in plus fata de ce erau si pana acum... In functie de cat de des erau utilizate, optiunile chiar au fost restranse...

Din nou, asteptam parerile dumneavoastra.. Nu ne asteptam sa va placa tututor, insa va rog nu scrieti comentarii doar pe baza obisnuintei vechi..

Imi pare rau ca trebuie sa va contrazic insa o sa aduc si argumente la obiect:
- meniul din partea de jos a fost mutat in partea stanga si e adevarat ca era ca uneori cauza probleme insa acum butoanele sunt mult mai mici si nu sunt evidentiate in nici un fel incat e greu sa accesezi rapid orice optiune de acolo
- butonul de senat a fost mutat si micsorat nepermis de mult incat trebuie sa-ti setezi o rezolutie mai mica pe un display de 15'' asta daca nu vrei sa ai probleme cu ochii, nu mai vorbesc de un display de 19'' care este uzual in ziua de azi la un desktop
- butoanele cazarma si port des folosite de jucatorii activii au fost mutate si micsorate
- trupele sunt aproape ilizibile
- daca vrei sa stii cat gold ai poti afla usor, nu trebuie ocupat spatiu pe ecran prin afisare permanenta
- folosesc toolbar, nu aplicatii third party care ar trebui sa functioneze cu noua interfata perfect odata cu lansarea amanata deja de mai multe ori, detalii gasiti pe linkul oficial :
http://toolbar.innogames.de/landing/grepo/
In baza obisnuintei lucrurile bune ar trebui pastrate, evolutia nu inseamna schimbare cu orice pret.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10468

Guest
mie unul mi se inteapa pc de fiecare data cand dau sa mut la alt oras de pe sageata,

apoi merge foarte greu si imi mai da si errori

+ ca grafica este nasoala ,versiunea asta este mai mult pentru windows8 ,
si cei care au pc .mai vechi le merge foarte rau
 

DeletedUser

Guest
toata lumea a avut la dispozitie cateva luni sa isi dea cu parerea despre aceasta interfata , de aia exista lume de teste pentru ca jucatorii sa poata testa si sa-si dea cu parerea, iar majoritatea care au facut asta au ajuns la concluzia ca noua interfata este reusita.
Nu te contazic:),culmea ar fi fost ca eu sa imi dau cu parerea pe beta cand acolo tronau toti adminii si echipele din grepolis.
Nu de altceva dar deveneam simpatic tuturor:D
Pentru curiozitate,tu ce ai votat...sau ce ai "dat cu parerea"?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
din cate am vazut nu merge scriptul de alarma pe ea..
sau daca merge , sa imi dea si mie cineva niste directive sa pot sa il instalez..
cam praf versiunea asta..mult minusuri.
 

DeletedUser7210

Guest
Cel putin pt mine e o veste foarte buna ca numai merge alarma...nu e corect fata de atacatori sa existe un astfel de program daca toti si-ar instala asa ceva n-o sa mai prinda nimeni armata offX(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
si-au batut joc de noi cu versiunea asta..
la mine nu merge sa scriu numele destinatarului sus la mesaje, nu merge lista de destinatari nu imi baga oamenii la mesaje ca sa pot trimite trebuie sa ii scriu manual.. nu merge menium de setari mai exact asta
wQ84QFK6tkNGQytMpI6s.jpg
nu imi arata butonul de stergere continut ...
ma poate ajuta cineva ??sa rezolav aceste probleme.. am incercat cu diferite browsere toto degeaba, am sters coockie toto degeaba..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7774

Guest
si-au batut joc de noi cu versiunea asta..
la mine nu merge sa scriu numele destinatarului sus la mesaje, nu merge lista de destinatari nu imi baga oamenii la mesaje ca sa pot trimite trebuie sa ii scriu manual.. nu merge menium de setari mai exact asta
wQ84QFK6tkNGQytMpI6s.jpg
nu imi arata butonul de stergere continut ...
ma poate ajuta cineva ??sa rezolav aceste probleme.. am incercat cu diferite browsere toto degeaba, am sters coockie toto degeaba..

dezactiveaza alarma ,interfereaza cu jocul si din aceasta cauza ai probleme cu cazarma portul si butonul stergere continut
 

DeletedUser

Guest
pai la mine de ce nu merge ???
ma poate ajuta cineva un moderator ceva??
 

DeletedUser

Guest
ti s-a raspuns deja pe cealalta pagina...tot ce tre sa faci e sa deschizi ochii
 

DeletedUser12708

Guest
De mers ,mie cel putin imi merge mai repede ,dar de vazut se vede foarte prost,prea mici caracterele
 

DeletedUser10468

Guest
si inca ceva windows 8 este facut special doar pentru tablete, si smart phonuri ,inteligente cu android mai mult


nu cred ca are ce cauta versiunea asta aici.
 

DeletedUser

Guest
si inca ceva windows 8 este facut special doar pentru tablete, si smart phonuri ,inteligente cu android mai mult


nu cred ca are ce cauta versiunea asta aici.

:|,pe tine cine te-a mintit asa de bine?Crezi tu ca tableta aia a ta sau smartul e mai puternica sau inteligenta cum ii spui decat lap?:).....
Mai mult ,treaba aia cu windows 8 pentru "inteligente cu android " ......e cum sa spun eu..cam ca Londra capitala Frantei.;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10468

Guest
nu ma mintit nimeni dar cam asa esye ,
eu la pc am windows xp si imi merge foarte rau , grepolisul cu noua versiune se inteapa de fiecare data cand schimb orasul sa trimit resurse sau atacuri
 
Sus