Versiunea 1.17

  • Autor subiect DeletedUser245
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1259

Guest
Macar acum puteau sa imbunatateasca interfata de la raporte. Da jucatorul are trupe din fiecare butoanele de publicare si simulare sunt aruncate sub div-uri. Interfata fixa... (Pt necunoscatori... am monitor de 22").
 

DeletedUser

Guest
si... chatul ??? Unde e ?? Parca asa scria in update, aparatia unui chat...unde e ? si din ce cauze nu a aparut?:-?...:-?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser47

Guest
Chatul nu a fost implementat, din câte am înţeles se pare că versiunea chatului nu a fost compatibilă cu versiunea jocului, din acest motiv sa renunţat la adăugarea unui chat.
 

DeletedUser

Guest
mie nici grafica nu mi se vede bine...mi se vede in patratele
 

DeletedUser1259

Guest
Chatul nu a fost implementat, din câte am înţeles se pare că versiunea chatului nu a fost compatibilă cu versiunea jocului, din acest motiv sa renunţat la adăugarea unui chat.

Macar stii ce inseamna versiunea jocului? Ce versiune era chat-ul? Era cumva chat java si jocul php :))
 

DeletedUser47

Guest
Chatul introdus pe versiunea curentă a jocului probabil că producea o eroare (cum sa întâmplat şi cu forumul acum 2 sau 3 versiuni). Încearcă să laşi tonul de "informatician" mai mic.
 

DeletedUser

Guest
CE PROSTIE!!!Acu imi da si erori!UPDATE DE DOI LEi!:mad::mad::mad:NICI CHAT N-AVEM!!:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:Pfff...
 

DeletedUser

Guest
Voi nu sunteti o echipa. Voi sunteti doar niste traducatori.


eu sincer la faza asta iti dadeam ban.Mult tupeu pe tine,probabil ti-au permis prea multe de mic.
Daca nu iti convine jocul,stafful .ro sau firma producatoare,esti liber sa pleci.
Am abadonat jocuri cu 100 de euro pe cont in bani care nu i-am mai putut recupera,pur si simplu pentru ca ma plictisisem pe ele,iar tu te plangi pentru ca pierzi cateva ore din avantaje la premium adica cativa centi?Scuteste-ne!
P.S: Imi e lene sa depun tichet,probabil se stie deja de problema in forumul intern al aliantei ca postezi si nu iti poti citi postul care il faci tu,decat daca deschizi un topic nou nu?Nu se intampla la toti,mai am 1 singur jucator din alianta care momentan sufera de acelasi bug,se intampla doar in unele posturi,ciudat..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
De acest bug nu stiam. Asa ca o sa te rog sa depui un tichet in care sa ne explici in amanunt problema eventual si un print ar fi de mare folos.
 

DeletedUser1259

Guest
Chatul introdus pe versiunea curentă a jocului probabil că producea o eroare (cum sa întâmplat şi cu forumul acum 2 sau 3 versiuni). Încearcă să laşi tonul de "informatician" mai mic.

Mi se v-a da un ban pentru ca am tonul de programator? Nu am voie sa incerc sa clarific niste vorbe spuse de voi? De ce nu spui ca pur si simplu nu au avut timp sa integreze in codul jocului chatul luat din alta parte. Spui incompatibilitate de versiuni.

eu sincer la faza asta iti dadeam ban.Mult tupeu pe tine,probabil ti-au permis prea multe de mic.
Daca nu iti convine jocul,stafful .ro sau firma producatoare,esti liber sa pleci.
Am abadonat jocuri cu 100 de euro pe cont in bani care nu i-am mai putut recupera,pur si simplu pentru ca ma plictisisem pe ele,iar tu te plangi pentru ca pierzi cateva ore din avantaje la premium adica cativa centi?Scuteste-ne!
P.S: Imi e lene sa depun tichet,probabil se stie deja de problema in forumul intern al aliantei ca postezi si nu iti poti citi postul care il faci tu,decat daca deschizi un topic nou nu?Nu se intampla la toti,mai am 1 singur jucator din alianta care momentan sufera de acelasi bug,se intampla doar in unele posturi,ciudat..

Nu ma plang de avantajul premium. Tot ce am obtinut am obtinut prin munca, dar mi se pare o lipsa de respect felul in care se poarta marea majoritate a persoanelor din "tehnicienii" (sau echipa de suport) cu jucatorii din Romania.
Aici includ toate jocurile browser based.
Cu acestea inchid aceste comentarii.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu ma plang de avantajul premium. Tot ce am obtinut am obtinut prin munca, dar mi se pare o lipsa de respect felul in care se poarta marea majoritate a persoanelor din "tehnicienii" (sau echipa de suport) cu jucatorii din Romania.
Aici includ toate jocurile browser based.
Cu acestea inchid aceste comentarii.

Probabil nu intelegi romaneste,eu zic sa incerce sa iti explice in alta limba,special pentru tine.Daca citeai posturile in general,nu numai pe asta,ai fi vazut ca aproape in fiecare update au specificat ca ora,durata si corectitudinea pa pach-urilor NU E IN FUNCTIE DE EI,ci de germani,asa poate vezi si bine.Ei se ocupa cu organizarea jocului,care da cuprinde si traducerea.Probabil pentru tine ar trebui sa faca exceptie ca urmatorul update sa iti vina in germana,asa ai fi multumit!Si mie mi se pare o lipsa de respect felul in care se comporta echipa de suport din romania,ar trebui sa dea mai multe banuri,mai putine warn-uri,si sa stearga toate posturile care contin flame,gen posturile tale.Atunci voi fi si eu multumit.
 

DeletedUser1259

Guest
Probabil nu intelegi romaneste,eu zic sa incerce sa iti explice in alta limba,special pentru tine.Daca citeai posturile in general,nu numai pe asta,ai fi vazut ca aproape in fiecare update au specificat ca ora,durata si corectitudinea pa pach-urilor NU E IN FUNCTIE DE EI,ci de germani,asa poate vezi si bine.Ei se ocupa cu organizarea jocului,care da cuprinde si traducerea.Probabil pentru tine ar trebui sa faca exceptie ca urmatorul update sa iti vina in germana,asa ai fi multumit!Si mie mi se pare o lipsa de respect felul in care se comporta echipa de suport din romania,ar trebui sa dea mai multe banuri,mai putine warn-uri,si sa stearga toate posturile care contin flame,gen posturile tale.Atunci voi fi si eu multumit.

Comentam in privat daca vrei. Oricum nu sunt deacord cu tine.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
eu numai am nimic de zis,si nu ma astept sa fi de acord cu mine!
 

DeletedUser

Guest
Sa ne fie clar, echipa din romania nu se ocupa de traduceri, nici de update-uri ,ci doar supravegheaza buna functionare , spun mai departe erorile aparute si asigura interfata. Au rol de sistem de operare daca vrei (varianta in limba romana:p).
 

DeletedUser

Guest
mda ora 12, ma bucur ca de fapt a fost ora 14:00 si mi-a distrus toate planurile pentru o cucerire, la 14:40 ar fii trebuit sa lansez inca 4 atacuri pe un oras pentru a fii in siguranta colonizarea, dar multumita actualizarii intarziate tocmai mi s-a stricat planul de colonizare... cine imi va da inapoi resursele? cred ca nimeni
va multumesc pentru actualizare...
mda tocmai s-a dus
acum intrebare draga actualizare, imi veti inapoia voi 40.000 din fiecare resursa pentru ca doar la ora din acestea faceti actualizare?

[...]
nu am citit, dar nici dragi de ei nu am vazut sa afiseze ora cand se va face, sa stim noi idiotii care colonizam ziua ca poate totusi nu ar trebui sa incercam

huh?? "Defapt a fost ora 14:00"? Dar nu ai citit nici unde de ora 12? (ca doar nesimtiti de noi nu te-am anuntat?)..

Nu te supara... Tu ce vrei de fapt? Gandeste-te te rog bine si citeste tot ce am sa scriu mai jos inainte sa raspunzi (daca vrei sa raspunzi).


[..]eu cred ca se pune stop time in joc pe timp de update.

Nu se pune stop time. Nici nu ar fi bine sa se puna tinand cont ca asta ar insemna decalarea tuturor atacurilor deja date (si reprogramarea fortata a anumitor atacuri nedate din timpul unui atac organizat)


Sunt de acord cu ssjtrunks.Ar trebui sa afiseze ora la care se face update si ar trebui sa spuna aproximativ cat va dura pana ne vom putea loga din nou, daca se pune stop time, intr-un cuvant, mai multe informatii.:confused:

maine la ora 14:00 se face actualizare era chiar atat de greu sa mai adauge , in momentul in care faci un update in principal nu anunti doar cu o zi inainte, si apoi lasi la nimereala timpul in care faci? ce treaba e totusi asta? e ca si cum ai zice maine iti dau bani gratis dar trebuie sa ghicesti tu ora exacta in care sa vii la mine sa ii ceri ...
las-o incolo
nu sunt suparat pentru ca voi pierde resursele si orasul
nu sunt suparat ca voi pierde din cauza update-ului
sunt suparat ca toate astea s-au intamplat desi cu o buna anuntare generala, cu prea putine detalii in general cand stii ca mine faci un update anunti chiar si daca cu o zi inainte, maine la ora 14:00 se inchide serverul vom face update si chiar daca incepi la 15:00 16:00 macar stiu jucatori ca totusi poate reusesc sau poate nu

Sunt 2 motive mari si late pentru care, nici daca noi am sti ora exacta a update-ului, nu am face-o publica:

1. Atacuri organizate in jurul orei de update. Dodge-ul e cam greu de facut.
2. (si cel mai important) Suprasolicitarea serverelor in urmatoarele minute de dupa update ar crea intreruperi mult mai mari decat cele experimentate actualmente. De curiozitate, cate atacuri ati pierde in cazul asta?

Sunt de acord cu stephano.NU E CHIAR GRATUIT!Unii baga bani multi in joc,iar pt asta ar trebui ca cei de la Inno Games sa faca un efort suplimentar si sa le ofere mai multe informatii!

Cred ca au facut efortul de a gandi inainte de a lua o decizie. :) Vezi raspunsul de mai sus. :)

Era o chestiune de profesionalism sau de bun simt sa fie anuntat up-date-ul cat mai exact posibil.

Plus, romanismele clasice de genul "ceilalti sunt de vina".

In lagatura cu banii, sa nu va faceti impresia ca proprietarii site-ului fac munca voluntara.

Dupa toata povestea asta va urma probabil un mesaj catre toti, de genul: "Ne cerem scuze pentru neplacerile cauzate de ..." Bla, bla.


1. Vezi raspunsul de mai sus.
2. Raspunsul tau nu cumva se incadreaza fix in acelasi romanism? De bun simt nu era sa intrebi de ce nu ni se anunta, decat sa pui vina direct!? Clasic ;)
3. Proprietarii nu, noi (echipa din Romania) da... :)
4. Nu cred ca-si va cere cineva scuze fiindca nu s-a anuntat ora. Iar cand sunt probleme, e normal sa "ne cerem scuze.. bla, bla" pentru ca altfel vom fi acuzati de romanisme (neavand bun simt, nu-i asa) ;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus