Unitati mitice.*

DeletedUser

Guest
din ce am vazut eu unitatile mitice sunt bune dar si daca le pierzi in batalie iti dai cu tesla..

o medusa de ex are atac de 8 ori mai mare ca un cal dar 8 cai ii faci in 4 ore(cazarma lvl 15) si o medusa in 22 h (templu lvl 18 + statuie)

deci niciodata nu trebuie sa iti bazezi strategia pe unitati mitice,pt ca sunt prohibitive ca timp de productie
 

DeletedUser

Guest
atacuri unitati mitice

cum naiba o manticora in atac poate distruge pana a 60 de ciclopi:confused:
 

DeletedUser47

Guest
Nu poate . Dă , te rog , mai multe detalii .

Defapt poate foarte bine :rolleyes:. Cu zidul la nivelul 9 o singura manticora poate distruge aproximativ 60 de ciclopi, fara zid poate distruge aproximativ 90 de ciclopi. Am spus aproximativ pentru ca nu am luat in calcul norocul, moralul sau alte cercetari.
 

DeletedUser

Guest
Defapt poate foarte bine :rolleyes:. Cu zidul la nivelul 9 o singura manticora poate distruge aproximativ 60 de ciclopi, fara zid poate distruge aproximativ 90 de ciclopi. Am spus aproximativ pentru ca nu am luat in calcul norocul, moralul sau alte cercetari.

Acum observ că ai dreptate. Am pus în simulator ( la noroc 0 cu zidul 0 ) o manticoră şi 95 ciclopi , din care 93 au murit :eek:
 

DeletedUser

Guest
Ciclopii nu ar trebui sa darame zidul? Falanga sau puterea eroica nu sunt valabile si pentru unitatile mitice?
 

DeletedUser

Guest
Nu , nu ar trebui.



Falanga si puterea eroica sunt doar pentru trupe terestre.
dar tie ti se pare ca ciclopii,minotaurii,meduzele sau centaurii zboara sau merg pe mare? sau.. nah, nu e vina ta,e a jocului, ele tot terestre is, numai ca is in alta categorie...
 

DeletedUser

Guest
Asta inseamna ca nici berbecul nu se aplica hidrelor?

Dar, daca trimit niste bireme, ca sprijin(dintr-un oras in care nu am cercetat berbec), intr-un oras, care are cercetat berbecul, acele nave vor beneficia de asta? Acelasi lucru si la trupe/falanga.
 

DeletedUser

Guest
Poate imi raspunde si mie cineva...

1. Nici berbecul nu se aplica hidrelor. Nu sunt compatibili. Berbecii merg numai cu oitele *.

2. Da. Trupele trimise in sprijin beneficiaza de cercetarile din orasul de pe care au fost trimise.


*erata: pardon, navitele. ;)
 
Sus