Unitati mitice.*

DeletedUser

Guest
Ce unitati mitice sunt cele mai defensive din joc? Ce zeu recomandati sa aleg? :D
 

DeletedUser

Guest
Si eu cred la fel

Si eu cred ca Poseidon e cel mai puternic. are si Hidra care are puncte multe de atac.
 

DeletedUser

Guest
daca imi schimb zeul, am inteles ca pierd favorurile...dar unitatile mitice ? le pierd si pe acelea?
 

DeletedUser

Guest
Pierzi si unitatile mitologice aferente zeului respectiv.
De asemenea unitatile mitologice nu pot "da support" unui oras ce nu are templu zeului respectiv.
 

DeletedUser649

Guest
...

cat de repede cresc favorurile? 1/ora sau cum? exista asa o rata?
 

DeletedUser

Guest
Depinde de :
- nivelul templului;
- dacă ai activat sau nu preoteasa;
- dacă ai construit sau nu statuie divină.
 

DeletedUser

Guest
Unităţi mitice

Salutare. Am si eu o dilema mare. Am cautat si pe wiki si nu gasesc raspunsul.
Pentru a creea/primii unităţi mitice, ce anume trebuie sa fac?
 

DeletedUser

Guest
sa iti construiesti templu si apoi sa il duci pana la lvl necesar de exemplu la zeus cere lvl 10 pentru minotauri si 15 pentru manticore ... si se recruteaza in cazarma ... nu am idee daca iti cere si vreun lvl la cazarma da eu am lvl 10 si pot recruta fara probleme

P.S: unitatile mitice cer si puncte de favoruri pentru zeul venerat ...
 

DeletedUser

Guest
unitati mitice

cate poti face intr-un sat?
1 si 1 sau cat loc de ferma ai?
ca altfel nu mai renteaza unitatile obisnuite si faci doar unitati mitice::))
 

DeletedUser

Guest
Creaturi mitice

am vazut ca s-a discutat foarte mult pe marginea abilitatilor magice ale fiecarui zeu dar nu prea s-a atins capitolul fapturi mitice si asta, banuiesc ca se datoreaza faptului ca nu prea multi jucatori au ajuns la acel nivel. ar fi totusi interesant sa ne impartaseasca cateva pareri cine a ajuns sa recruteze
 

DeletedUser

Guest
Ce unitati mitice sunt cele mai defensive din joc? Ce zeu recomandati sa aleg? :D

In aparare cei mai buni zei sunt: Atena (cea mai buna in aparare si dupa puteri si dupa unitati ),Hera ( la fel )si Zeus ( nu la fel de stralucit, dar bunicel ) in atac Poseidon ( cel mai bun in atac si dupa puteri si dupa unitati ), Heara ( nu stralucita dar merge ) si Zeus (destul de bun si dupa puteri si dupa unitati)

unde pot sami fac unitatile mitice?

In cazarma si daca il ai pe Poseidon, Hidrele le faci in port

cat de repede cresc favorurile? 1/ora sau cum? exista asa o rata?

X/ora depinde de nivelul templului, daca ai mare preoteasa si daca ai statuie.

cate poti face intr-un sat?
1 si 1 sau cat loc de ferma ai?
ca altfel nu mai renteaza unitatile obisnuite si faci doar unitati mitice::))

cate iti doresc sufletelul numai sa ai spatii destule pt ferma, resurse destule (trebuie sa precizez ca costa destul de mult) si favoruri divine.
 

DeletedUser

Guest
cercetarile: Serviciu militar obligatoriu, Instructor, Constructor de nave, Meteorologie, Falanga, Matematica, Berbec si Cartografie, se aplica si unitatilor mitice sau nu?
 
Sus