Un script nou

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Uitati la ce m-am gandit ca tema de casa pentru cei care concep scripturi (eu nu am habar in ce consta):
Creearea unu script care afiseaza dupa un raport de atac trupele ucise atunci cand nu se reuseste curatarea orasului. (au fost distruse doar partial din trupele aparatorului)
Dupa cum probabil stiti acest lucru ar fi posibil datorita informatiilor pe care zidul ni le ofera si anume actualizarea unitatilor pirdute/ucise in secunda in care a intrat atacul.

In momentul de fata eu personal ma folosesc de informatiile oferite de zid, dar necesita cam mult timp.

Astept pareri si eventuale corecturi in cazul in care unele din idei nu are concordanta cu jocul sau regulile lui.
 

DeletedUser

Guest
mi se pare o idee buna si daca tot suntem la scripturi de ce nu se face functional acela cu lumina noaptea ?:confused::confused::confused:
 

DeletedUser1888

Guest
nui buna ideea...


daca va ataca 1 cu 100 prastiasi...si vede ca vau murit sa zicem 140 arcasi si 100 prastiasi..pai o sa faca un simulator si va curata imediat..

sau trm 10 usoare vede ca au murit 10 bireme..nu mai ataca:|...

trm 10 usoare vede ca au murit 20 usoare...tia curatat orasul:|
 

DeletedUser

Guest
nui buna ideea...


daca va ataca 1 cu 100 prastiasi...si vede ca vau murit sa zicem 140 arcasi si 100 prastiasi..pai o sa faca un simulator si va curata imediat..

sau trm 10 usoare vede ca au murit 10 bireme..nu mai ataca:|...

trm 10 usoare vede ca au murit 20 usoare...tia curatat orasul:|
Ce vorbeşti, iar nu înţeleg. Ia încercaţi să scrieţi puţin mai corect, că nu mereu pot descifra limba intranaţională de messenger.

Eu sunt pro, aşa ştiu şi eu cu zidul, că poţi verifica, dar durează prea mult, motiv pentru care eu nu folosesc zidul.
 

DeletedUser3972

Guest
si eu sunt pro cu aratarea trupelor.este in avantajul atacatorului si dezavantajul aparatorului.si dupa cum stiti,toti atacati si sunteti atacati
 

DeletedUser3352

Guest
Nu inteleg de ce sa facem ceva in plus pentru a vedea ceva ce putem vedea deja?

Asa cum a spus si la inceput trupele ucise inamicului pot fi foarte usor calculate cu ajutorul zidului

Atunci de ce mai trebuie ceva in plus?
 

DeletedUser3972

Guest
pentru o navigare mai buna pe joc.nu te enerveaza sa sti ce trupe aveai invinse iar apoi sa vezi noul lor numar si sa calculezi?
 

DeletedUser

Guest
ma rog ... eu sunt pro cu ideea dar cine ne asculta vorbind aici ? sa fim seriosi stie cineva de pe acest forum ( in afara de admini si moderatori) cum sa propui si unde sa propui bine o idee in asa fel in cat sa si fie pusa in oractica ? chiar sunt curios ...
 

DeletedUser

Guest
ma rog ... eu sunt pro cu ideea dar cine ne asculta vorbind aici ? sa fim seriosi stie cineva de pe acest forum ( in afara de admini si moderatori) cum sa propui si unde sa propui bine o idee in asa fel in cat sa si fie pusa in oractica ? chiar sunt curios ...

Propunerea de fata vizeaza constructia unui script ce poate fi facut de orice utilizator dornic sa ajute si cunoscator de javascript. Jocul cu siguranta nu-si va schimba modelul rapoartelor.

Imi cer scuze, dar unde altundeva ai mai putea face o asemenea propunere?
 

DeletedUser1888

Guest
sunt de acord cu norbit..cum arata rapoartele ii mai mult ca suficien..

pt cei care nu au inteles ce am zis inainte..


AM UN ORAS PLIN DE USOARE, vine unu si imi da un atac, vede ca mie mi-au murit X usoare.
Clar ca se prinde ca orasul acela ii special pt usoare...pt ce ar mai fi bun spionajur atunci?
 

DeletedUser

Guest
pai nu prea am vazut punanduse in aplicare propunerile de pe forum si de asta ... ok in majoritatea cazurilor nici nu erau prea bune ideile dar indeea asta nu mi se pare rea ... eu nu ma pricep la javascript asta dar cine stie din cate am inteles pote sa faca chiar acum un asa script ...
--spor la joc (in special lui danygrecu , sper sa rezisti sa nu fii cucerit)--
 

DeletedUser1888

Guest
scriptu asta ar favoriza atacatorul care el poate sa dea un atac de 10 usoare si 100 prastiasi si dimineata vede cam ce fel de trupe are aparatorul in orasul respectiv...sunt chiar foarte contra acestei propuneri..
 

DeletedUser

Guest
nu poti sa nu recunosti ca nu ai atacat pe nimeni niciodata nu ? cum a zis cineva la pag 1 : toti atacam si toti suntem atacati ...
 

DeletedUser1888

Guest
cum sa zic eu mai bine.. eu traiesc din atac. si totusi tin si cu aparatorul..chiar daca asta mar face cu mult mai avantajat fata de aparator eu tin si cu el:|
 

DeletedUser

Guest
scriptu asta ar favoriza atacatorul care el poate sa dea un atac de 10 usoare si 100 prastiasi si dimineata vede cam ce fel de trupe are aparatorul in orasul respectiv...sunt chiar foarte contra acestei propuneri..

Se pare ca nu cunosti jocul indeajuns sau vrei sa duci discutia in alta parte...

Din moment ce se poate vedea ce ai in oras cu ajutorul zidului nu vad de ce sa nu se faca uns cript cu treaba asta...

@ chevron, sa inteleg ca tu nu folosesti nici un script? in caz afirmativ tot respectu altfel esti ipocrit.
 

DeletedUser

Guest
aceias parere te scuteste acest scriptul acesta sa mai calculez atata tot...
 

DeletedUser

Guest
[...] sa inteleg ca tu nu folosesti nici un script? in caz afirmativ tot respectu altfel esti ipocrit.

Hmm. Nici eu nu folosesc niciun script. În schimb, cel propus de tine mă tentează, iar dacă se va face îl voi folosi.
Şi nu-s ipocrit deloc.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus