Un Nou Zeu

DeletedUser14667

Guest
smiley_emoticons_kuckuck.gif

cred ca e o pacaleala: Artemisa inlocuita cu cu noul zeu? no way
smileys-coffee-325238.gif

nu am primit gold, dar poate il primim (chiar daca a fost o pacaleala)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12202

Guest
Nu credeam sa reanvie Mesozoic-ul in Grecia antica.Este anacronic.Sunt inca zei in panheon-ul grecesc,semizei, care puteau fi adusi pe joc cu unitati si vraji similare.In aceeasi perioada,sunt zeii Egipteni,etc.Se puteau face portofolii de zei,sa alegi cu care vrei sa joci :cu cei greci,egipteni,etc.
Stiu,inteleg,se vrea ceva nou,incitant.Cu orice pret ???Jocul acesta,din start ,are o tematica,o ancorare in timp.Se face ...ghiveci ?
S-a cerut parerea la un momentdat vizavi de implementarea lui,nu mi-am inchipuit ca doar de forma.
A 4 vraja ?eliminarea zeului cu tot ce inseamna el.
 
Ultima editare de un moderator:

florinache95

Membru Nou
O lămurire primim si noi in legatura cu modul asta "preferențial " de acordare al monedelor ??
 
Ultima editare:

DeletedUser9563

Guest
Nu credeam sa reanvie Mesozoic-ul in Grecia antica.Este anacronic.Sunt inca zei in panheon-ul grecesc,semizei, care puteau fi adusi pe joc cu unitati si vraji similare.In aceeasi perioada,sunt zeii Egipteni,etc.Se puteau face portofolii de zei,sa alegi cu care vrei sa joci :cu cei greci,egipteni,etc.
Stiu,inteleg,se vrea ceva nou,incitant.Cu orice pret ???Jocul acesta,din start ,are o tematica,o ancorare in timp.Se face ...ghiveci ?
S-a cerut parerea la un momentdat vizavi de implementarea lui,nu mi-am inchipuit ca doar de forma.
A 4 vraja ?eliminarea zeului cu tot ce inseamna el.

Discutiile alea despre zeul asta total inutil si nelalocul lui in Grepolis au fost sterse ca nu le-a placut parerea celor intrebati.
Vad ca si aici se intimpla la fel ca pe o anumita pagina de facebook a unei federatii sportive din Romania care au inchis "gura" cuiva pentru ca nu le placea ca ii lua la rost despre anumite lucruri nu tocmai fair play facute.Dar asa e in Romania din pacate.Adevarul supara.

- - - Actualizat - - -

3.jpg

Si Artemis unde a disparut?Sigur e pacaleala de 1 aprilie.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2039

Guest
A 4-a vraja, graul din ferma se maneaza, ferma scade cu 3 nivele cand stranuta brontozaurul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15305

Guest
Este chiar adevarat acest zeu sau este valabil doar azi de 1 april?

- - - Actualizat - - -

PE AMERICANI AZI SA DAT 100 GOLD
 

DeletedUser

Guest
Ar fi trebuit adaugatii totii ZEII cunoscuti din GRECIA ANTICA!! prin urmare ar fi bine de schimbat platforma veche de unitatii cu una noua... continand tipurii noi de unitatii("majoritatea"playeriilor de GREPOLIS ar dori noi imbunatatirii aduse jocului!! de ex:eek: textura mult mai realistica, dandule o deosebita placere in a juca..) multi au abandonat jocul poate din aceasta cauza(a neschimbarii vechiului! devenind enervant dupa un timp). In legatura cu a patra VRAJA!! ar trebui sa fie una de aprovizionare a orasului cu anumite resurse, ori cu o vraja care odata aplicata pe "Atac", sa aibe effect de protectie asupra acestuia, impotriva altor vrajii pana la finalizarea atacului!! de asemenea fiind si costisitoare in favorurii!.
"sper ca v-a fost de folos parerea mea!! macar in imbunatatirea pe viitor a JOCULUI!" [Toate cele bunE].


STIMA SI RESPECT Brute
 

DeletedUser15656

Guest
Nici eu nu am primit monezile de aur , puteti verifica cont Sibechi41 lume Ephesus
 

DeletedUser12202

Guest
Ma bucur daca a fost pacaleala,sunt cea care a sperat asta :).Mai sa fac cu inima :))).Am spus,gata Grepo,bun venit T-Rex :). Sper sa ma alegeti pe mine,nu pe el :)))).
 

Agesilaos

Membru activ
cnfy7elqh8dotnsdp.gif

pai da ... lipsa lui Apollo de pe acest joc ca zeu .... e kaka rau dar na asta e
Apollo era un zeu venerat in multe locuri in grecia antika nu insa si aici pe grepolis
cnfy7elqh8dotnsdp.gif
 

DeletedUser12202

Guest
Fratilor,nimeni nu a spus ca ar fi pacaleala de 1 Aprilie noul zeu cu T-rex-ul lui cu tot.Ati luat stirea de pe extern !
Eu sunt mai ...toanta :).Mai joc Grepo,sau ....il astept pe noul zeu cu T-Rexul lui sa ma rapeasca :)???
Dragii mei admini,daca a fost gluma,va este greu sa o spuneti ???De ce nu radeti ?Ha,ha,ha,v-am avut la faza asta !
Nu mai are nici un farmec si daca a fost caterinca !Ce snobi ati ajuns !Priviti de sus,ce si cat vedeti ???Poate e ...ceata,poate nori,poate este nevoie de ochelari.Ce spuneti de la inaltimea voastra ?:comentati voi,dati-va cu parerea,va descurcati fraierilor !Trageti concluzii,mergeti pe extern,noi nu avem timp de voi,lansam doar momeala si radem,atat.Dezolant.S-a vrut gluma ???
 

DeletedUser7589

Guest
Poate sunt mai conservator. Sau poate, iubind jocul şi dorind să îl joc la un nivel bun, îmi doresc să îmi pot împărţi timpul în mod rezonabil între plăcerea jocului şi problemele vieţii reale.
Nu am cum să nu observ că orice nouă implementare a însemnat timp suplimentar răpit de joc. Trecem şi peste asta... Dacă ne place, jucăm în continuare... În mitologia greacă sunt totuşi atât de mulţi zei cunoscuţi şi nereprezentaţi. Iar pentru unitatea mitică T-Rex era mai potrivit numele preistoric complet, Tyrannosaurus Rex, să nu apară confuzia cu supereroul din gama de jocuri online.

Ne place sau nu, INNO implementează ce vor, interesul financiar primează. Dar măcar puteau fi ceva mai inspiraţi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13911

Guest
Poate sunt mai conservator. Sau poate, iubind jocul şi dorind să îl joc la un nivel bun, îmi doresc să îmi pot împărţi timpul în mod rezonabil între plăcerea jocului şi problemele vieţii reale.
Nu am cum să nu observ că orice nouă implementare a însemnat timp suplimentar răpit de joc. Trecem şi peste asta... Dacă ne place, jucăm în continuare... În mitologia greacă sunt totuşi atât de mulţi zei cunoscuţi şi nereprezentaţi. Iar pentru unitatea mitică T-Rex era mai potrivit numele preistoric complet, Tyrannosaurus Rex, să nu apară confuzia cu supereroul din gama de jocuri online.

Ne place sau nu, INNO implementează ce vor, interesul financiar primează. Dar măcar puteau fi ceva mai inspiraţi.
Dorule,e a 2- a oara cand pui suflet si postezi pe bune la adresa caterincii de T rex...Mane...eu nu sunt conservator...de fel,insa parolist da.!
Deci, mi-as dori a X-A vraja ca Stil sa isi ceara scuze si motivatia, sa o vedem si noi pentru ca a uzitat de anumite functii ale V buletin stergand munca neuronului meu si a celor ce au postat acolo..Intelegi? Nu accept sa fiu cenzurat fara o explocatie fie ea si puerila...cred ca m-am facut inteles...domnii moderatori,a trecut 1 Aprile,si ca de obicei eu vorbesc serios...putem primi ceva raspunsuri vis a vis de ceea ce s-a intamplat acum cateva zile?
 

DeletedUser

Guest
Dorule,e a 2- a oara cand pui suflet si postezi pe bune la adresa caterincii de T rex...Mane...eu nu sunt conservator...de fel,insa parolist da.!
Deci, mi-as dori a X-A vraja ca Stil sa isi ceara scuze si motivatia, sa o vedem si noi pentru ca a uzitat de anumite functii ale V buletin stergand munca neuronului meu si a celor ce au postat acolo..Intelegi? Nu accept sa fiu cenzurat fara o explocatie fie ea si puerila...cred ca m-am facut inteles...domnii moderatori,a trecut 1 Aprile,si ca de obicei eu vorbesc serios...putem primi ceva raspunsuri vis a vis de ceea ce s-a intamplat acum cateva zile?

Strategos!! raspunsurii s-au dat, poate n-ai observat.. unele chiar foarte interesante.
 

DeletedUser7589

Guest
Dorule,e a 2- a oara cand pui suflet si postezi pe bune la adresa caterincii de T rex...Mane...eu nu sunt conservator...de fel,insa parolist da.!
Deci, mi-as dori a X-A vraja ca Stil sa isi ceara scuze si motivatia, sa o vedem si noi pentru ca a uzitat de anumite functii ale V buletin stergand munca neuronului meu si a celor ce au postat acolo..Intelegi? Nu accept sa fiu cenzurat fara o explocatie fie ea si puerila...cred ca m-am facut inteles...domnii moderatori,a trecut 1 Aprile,si ca de obicei eu vorbesc serios...putem primi ceva raspunsuri vis a vis de ceea ce s-a intamplat acum cateva zile?

Depinde cum citeşti. Pun suflet în sensul că îmi doresc ca jocul să îşi păstreze frumuseţea şi să nu devină un amalgam de nimicuri comerciale. Dar nu sunt pătimaş. Încerc să mă adaptez schimbărilor, chiar şi atunci când ele nu sunt pe placul meu. Ai dreptate cu cenzura, nu e ok. Dacă spun o prostie, vreau argumente care să mă convingă că am greşit. Dacă mi se şterge postarea, automat mă voi gândi că am atins un punct foarte sensibil şi cel vizat profită de puterea pe care o are pentru a-mi elimina părerea, doar pentru că îi lipsesc argumentele.
În rest, e doar un joc. Jucători, admini, moderatori de forum - oameni cu viaţă, cu probleme, cu bucurii şi necazuri. Cei care au dezvoltat jocul sunt interesaţi de bani în primul rând. Părerea mea, a ta şi a multora nu contează pentru ei. Mult mai importantă este părerea unui jucător dispus să consume 100 euro pe săptămână în joc. Nu ştiu dacă cineva pe ro face asta, dar pe serverele dezvoltate, cu potenţial, gen en sau us, jucătorii de genul ăsta sunt destul de numeroşi.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus