Un Nou Zeu

DeletedUser15651

Guest
A 4-a vraja :

T-rex sa depuna un ou intr-un oras ales de noi iar dupa 3 zile sa iasa T-rex-ul bebelus din ou care sa manance toata armata adversarului (doar unitatile terestre).

Singura modalitate de a distruge oul este ca la scurgerea timpului (3 zile) sa avem in oras un anumit numar de Luptatori cu spada (ex: ~600). Doar trupele proprii se iau in considerare, nu si sprijinul primit :)

Costa: 500 de favoruri
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9543

Guest
wikipedia a spus:
Dionis (în greacă Διόνυσος Dionysos) era în mitologia greacă zeul vegetației, al pomiculturii, al vinului, al extazului și fertilității, denumit la romani și Bacchus sau Liber. Era de asemenea poreclit Bromius, la orfici Lyaeus etc. Dionis era una dintre cele mai importante divinități cunoscute în vechime, al cărei cult era răspândit în întreaga lume
vs
grepolis a spus:
Deinos este un războinic arhaic. Găndiți-vă la Ares, zeul războiului, ca om al cavernelor în epoca de piatră, ridicând dinozauri și alte chestii.

nu prea vad o legatura
puteti fi mai pe tema jocului sunt destule lucruri interesante gasite pe wikipedia
 

DeletedUser9563

Guest
Mai mare timpenie ca zeul asta inca nu am auzit.Ce treaba are T-Rex cu Grecia Antica.Cei de la Innogames sint in pana de idei.Dar azi e 1 aprilie si poate ca ineptia asta e doar o tentativa penibila de pacaleala.
 

DeletedUser11708

Guest
ca zeu nu imi place...pare ca are mai mare legatura cu Jurasic decat Grepolis.....aceasta este parerea mea sincera...cred ca se putea alege alti zei...Ares,Apollo,Afrodita....Hephaistos...
 

Missis Bella

Membru activ
Nu demult, sustineau cei de la INNO, ca au in vedere, ca prin noul sistem de sate de tarani, sa reduca handicapul dintre jucatorii premium si non-premium si sa nu mai fim nevoiti sa stam asa mult timp pe joc. Cu ce ajuta, acest zeu pe cel care nu are suficient gold? Avantajat va fi tot cel care investeste premium sa isi ridice templul cat mai repede sau sa cumpere favoruri cu gold de la cine stie ce eveniment.
Cu o inca vraja care reduce timpul de calatorie ? Daca mai trimiti pe langa atacul cu nava de colonizare si pe Atalanta si o miscare imbunatita, daca beau o cafea, am toate sansele ca in 10-20 minute, sa am cu orasul in cucerire, in conditiile in care e posibil, ca alarma de pe celular sa sune peste 10-20 minute sau poate deloc.
 
Ultima editare:

DeletedUser15012

Guest
Vreau sa cred ca inca e o gluma de 1 aprilie :))

Cam nereusita ...... mergea orice ...numai asta nu .....asta e o scarnavie de zeu ... nu are legatura cu tema jocului .

In sfarsit a spus si ciclin ceva cu care sunt total dea cord
 

DeletedUser14136

Guest
Unitatile sunt cat de cat ok. T-rex ar putea fi o varianta buna, dar din cate cred nu "Zboara" deci are nevoie de nave de transport deci nu va fi absolut deloc rentabil. ( mult prea multa pop si favoruri utilizate) .Probabil ca doar jucatorii incepatori sa se foloseasca de aceasta unitate, e mult mai rentabil sa faci grifoni, mantii, harpii.. Atacul nu e garantat ( nu se pot ataca asedii de pe alta insula - pentru ca nu zboara...si se inneaca...) . In schimb a 2a unitate este interesanta. In rest..sigur gasiti voi o varianta interesanta pentru a 4a vraja.
 

ciclin

Stie Tot
:)))))))))))))))) de pe extern :)))))


Man!!!! I just got the answer from the German server... its APRIL FOOLS DAY
χεχεχεχεχεχεχε
 

DeletedUser15630

Guest
zeu nou

Așteptăm părerile dvs. legate de: Un Nou Zeu


poate sunt singurul....dar vraja aia cu meteoritii nu am inteleso....ce fac defapt vrajile? nu se stie concret....creaturile mitice sunt tari oricum...orice e nou e binevenit....deci hai cu zeul cel nou!
 

DeletedUser4775

Guest
Vraja 4 consta in inlocuirea administratie Grepolis Romania .
Cea mai buna vraja ever .
Sper sa fie implementata ca sigur peste 90% din jucatori o vor folosii .
 

DeletedUser11205

Guest
vreau sa cred ca inca e o gluma de 1 aprilie :))

cam nereusita ...... Mergea orice ...numai asta nu .....asta e o scarnavie de zeu ... Nu are legatura cu tema jocului .

perfect de acord....

In alta ordine de idei, eu inca astept cele 100 de monede de aur... Ori le-a mancat dino ?
 

DeletedUser11205

Guest
Eu stiu ca s-au dat ! Chestia e ca nu la toti se pare. Ai dreptate cred ca au considerat ca unii nu au nevoie.;)
 

ciclin

Stie Tot
noua , la astia mai saraci ne-a dat in tura 2 .. primii au fost goldacii .|..
 
Ultima editare:

DeletedUser5209

Guest
Nu pot sa cred ce usor sunt dusi de nas unii ...un nou zeu ...pffff.....

E pacaleala de 1 Aprilie dragilor ....:-s
smiley_emoticons_idea2.gif
smiley_emoticons_eazy_cool01.gif
 
Sus