Un noob

  • Autor subiect DeletedUser7210
  • Data de început

DeletedUser7210

Guest
Agru,esti deacord cu mine asupra faptului ca exista conturi de "sprijin" in dezvoltare?
Eu unul nu am auzit vreodata de vre-o pedeapsa aplicata unei astfel de infractiuni!
Cele 2 conturi erau sot si sotie dar nu in aceasi casa(mereu),ca sa nu zic tara:),nu se sprijineau si nici nu atacau acelasi rival:),si crede-ma, eu am jucat cu ei :)

Pe upsilon la inceput mai multi din top beneficiau de resurse din partea "colegilor" /:) majoritatea mi-au recunoscut in privat:) odata cu trecerea timpului s-au dus la fund:D unii au fost banati...nu stiu exact motivele dar au fost banati:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3391

Guest
ce inseamna "beneficiau de resurse" ? santajau, extorcau ?
Daca aveau cont suplimentar facut numai pentru trimitere de resurse si nu se dezvoltau - regula Fair play. - ban direct pe amandoi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3391

Guest
ceea ce pentru tine e verde pentru mine e rosu dar asta nu inseamna ca suntem daltonisti amandoi. Eu cand am de spus ceva ... zic direct fara sa las loc interpretari. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Imi pare rau dar nu inteleg. Ramane asa.

Si eu tot la yoveroni am facut referire:)
Si da,aveau conexiune comuna,insa unul mai juca si din Italia:0
Doar am fost intemeietor pe acolo un pic :)
Via a vis de pompat resurse pentr dezvoltarea altora,nu e fair.Ar trebui pedepsit,dar cam greu de dovedit :)
 

DeletedUser3391

Guest
bubu...citeste tot.

Chestia la care faci tu ... se refera la "colegii" despre care vorbeste cris.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2039

Guest
in joc am intalnit urmatoarea situatie: un jucator se retrage din joc si lasa parola altui jucator pentru a continua iar acesta din urma declara contul la conexiune comuna pentru a nu fi banat
intrebare: dupa un timp, de exemplu 15 zile sau o luna de joc, adminul lumii respective care normal stie de conexiunile comune declarate de pe acea lume mai face o verificare din oficiu sa vada daca jucatorul nu a fost tentat sa se sprijine de al doilea cont sau verifica numai in urma unui tiket depus de alt jucator ?
 

DeletedUser

Guest
Ai nasul bun, pentru ca serverul nu iti permite sa ataci/sprijini/trimiti resurse unui cont (sau mai multe) cu care imparti conexiunea de internet.
 

DeletedUser

Guest
Money,intreaba altfel<:),daca nu cumva ataca de pe ambele conturi :),....punct punct.......doar la tiket.
 

DeletedUser2039

Guest
Varianta ta de a reformula intrebarea e cuprinsa in acceptiunea mai larga "se sprijina de contul al doilea", mai poate face inca cateva lucruri dupa parerea mea, intrebarea: - il mai verifica din oficiu din cand in cand ? sau doar cand un adversar banuieste ca nu e lucru curat si face un tiket ?
 

DeletedUser

Guest
si nutzuadam ,nutzuadam1994 nu e tot acelasi jucator ,

NU, e umbra primului.sau bigbrother

- - - Actualizat - - -

Varianta ta de a reformula intrebarea e cuprinsa in acceptiunea mai larga "se sprijina de contul al doilea", mai poate face inca cateva lucruri dupa parerea mea, intrebarea: - il mai verifica din oficiu din cand in cand ? sau doar cand un adversar banuieste ca nu e lucru curat si face un tiket ?

Ai primis raspuns?/:)
 

DeletedUser2039

Guest
nu m-au luat in serios...probabil din programul de 8 ore, 6 dorm si 2 stau la masa...
 

DeletedUser12357

Guest
Hop si eu cu un mic comentariu, pentru cine are ochii sa il citeasca si minte sa il inteleaga, deoarece un altul cu o propunere relativ similara a fost sters .. probabil ca nu placea...
Nimeni niciodata nu ii va putea schimba pe oameni, de aceea trebuie sa luam lucrurile asa cum sunt: trisori si spioni sunt si vor fi intotdeauna iar jocul nu are cum sa evite toate aceste posibilitati (este practic imposibil tehnic). De aceea, ar trebui regandit altfel: cum sa fie facut in asa fel incat sa fie jucat de oameni pe care intr-adevar ii putem numi oameni; acestia in afara de a se juca, mai au si o viata reala, cu toate responsabilitatile ce inseamna acest lucru, de aceea, propunerea mea era urmatoarea:
- pe timpul bonusului sa nu poata fi bagate nave, doar atacuri normale
- in schimb, se pot crea niste ferestre in timpul zilei in care puterea de atac sa fie dubla (compensand bonusul)

Astfel, jucatorii adevarati, cei care stiu ce inseamna o alianta si implicatiile ei, conducerea aliantelor .. sa poata organiza adevarate atacuri "la lumina zilei" demonstrand ca sunt buni.
Oamenii normali au nevoie de odihna asa cum este firesc si sa poata dormi si sa nu clacheze dupa o luna, doua ... pentru ca noaptea raman fara orase ..
Personal, cred ca abia atunci cei care au infiintat acest joc vor beneficia substantial de valoarea lui, prin monedele care vor fi cumparate.
Este o parere, puteti sa aruncati cu pietre in ea, dar asta este.
 

DeletedUser2039

Guest
eu cred ca trebuie sa te gandesti si la varianta ca Dulcineea si morile de vant sunt "o viata reala, cu toate responsabilitatile ce inseamna acest lucru"
 
Sus