Un noob

  • Autor subiect DeletedUser7210
  • Data de început

DeletedUser7210

Guest
Buna seara.



Lipsa demnitatii e din ce in ce mai frecventa pe acest joc,tot felul de persoane fara caracter se dau drept jucatori buni:) In seara asta vreau sa-l fac vedeta pe sabin79 si nu cer niciun fel de onorariu:) Acest jucator impreuna cu cativa colegi de-ai lui a reusit sa-si bata joc de restul comunitatii al acestui joc X( Am ramas dezamagit cand am aflat ca mai multi vor sa se retraga din cauza lor X( E dezolant pt oricine cand afla ca unii joaca cu 3-4 conturi,majoritatea au antecedente.X( Din pacate tot mai multi jucatori buni se retrag din cauza unor noobi fara coloana vertrebrala.:)



Multumesc pt atentie.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6553

Guest
Sistemul de detectare al INNO a ramas mult in urma cu tehnologia actuala,sunt promovati tot felul de admini/moderatori ce n-au habar cu ce se manca sistemul suport ceea ce genereaza desigur multe banuri bazate pe intuitie,se baneaza adesea jucatori nevinovati ceea se eclipseaza in nr tot mai redus de jucatori de performanta.
Incepe sa-mi fie dor de xblaandy...:))

Inca nu imi dau seama ce cauta moderatori ce-au trisat candva promovati la rang de moderator/admin...:|
Support-ului ii pasa atat de mult de activitatea ce-o depune incat incep sa abunde iar pe forum sondaje gen "Cel mai bun moderator/admin"....
 

DeletedUser7210

Guest
Neo nu schimba subiectul:) Eu m-am referit la jucatoriX(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7210

Guest
Cauza=adminul,efectul=jucatorul!

Cand am avut ceva cu admini,n-am stat cu mana-n buzunar:) acum am deschis subiectul special pt noobi:"> cei care vor sa posteze s-o faca pe subiect:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1211

Guest
Nu e doar sabin79 , toata alianta e asa ... 3-4 conturi , dar ce mai conteaza ... ei sunt cei mai cei ... si probabil incearca sa copieze fratia ghiulului cu atitudinea asta ... copii esuate ! Dar aveti in comun banarile ;)
 

DeletedUser7210

Guest
Nu-mi plac postarile voastre:) se va inchide acest topic daca o sa mai deviati de la subiect X( eu vreau sa arat fata jucatorilor de pe aceasta lumeX(
 

DeletedUser

Guest
Nu e doar sabin79 , toata alianta e asa ... 3-4 conturi , dar ce mai conteaza ... ei sunt cei mai cei ... si probabil incearca sa copieze fratia ghiulului cu atitudinea asta ... copii esuate ! Dar aveti in comun banarile ;)

In fratia ghiulului au fost detectate 4 conturi care foloseau scripturi(pentru farmat)...acei jucatori dupa ce si-au acceptat pedepsele au fost eliminati si cuceriti(de propria alianta), nu toleram trisorii cel putin eu nu-i tolerez.
Asa ca te rog frumos sa nu vorbesti in necunostinta de cauza...nu de alta dar si eu pot sa pot sa vorbesc aiurea despre tine sau despre alianta ta.
 

DeletedUser7210

Guest
Incet dar sigur se duce de rapa topic-ul facut de mine:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Mai exact, ce s-a intamplat? Ce au facut sabin79 si colegii lui?
 

DeletedUser7210

Guest
Am specificat,multi de acolo au 3-4 conturi,atat la ei cat si in diverse aliante pt a spiona:) Azi aceasta comunitate a pierdut 2 jucatori foarte buni:(
 

DeletedUser

Guest
In principiu pare simplu. Daca au mai multe conturi ar trebui sa fie blocati. Din pacate sunt tot mai multi trisori si metode din ce in ce mai sofisticate de a trisa. Nu doar pe serverul romanesc, ci pe toate serverele. Am venit pe serverul romanesc sperand ca aici, comunitatea de jucatori fiind mai mica, lucrurile sunt mai corecte. Desi inca nu ma pot pronunta daca este asa sau nu, ce am citit pe forumul extern pana acum ma face sa cred ca, din pacate, situatia nu este foarte diferita. Am si eu o nedumerire totusi: cam ce satisfactie poate sa simta un individ care obtine anumite rezultate in joc daca rezultatele respective se datoreaza unui bot sau utilizarii mai multor conturi? Rezultatele respective nu sunt semnificative pentru abilitatile lui ca jucator. Daca indivizii care recurg la asemenea tertipuri au impresia ca sunt jucatori valorosi doar pentru ca obtin rezultate spectaculoase trisand, atunci se autoamagesc. Din nefericire, de cele mai multe ori, actiunile unor astfel de indivizi au un impact negativ asupra celor care joaca cinstit. Si trebuie sa fiu de acord cu tine, din cauza trisorilor tot mai multi jucatori buni renunta pur si simplu. Pacat! Daca se continua asa, daca Innogames nu gaseste modalitati mai eficiente si mai rapide de identificare a trisorilor, grepolis o sa ajunga o competitie intre bot-uri sau intre cativa jucatori care controleaza mai multe conturi si nu pot fi depistati (ma rog, e posibil sa exagerez un pic aici...).

Pentru toti trisorii: Nu va mai pacaliti singuri! Daca trisati, nici nu va demonstrati valoarea si nici nu aveti ocazia sa experimentati cat de incitant si cat de palpitant poate fi acest joc atunci cand este jucat curat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
In principiu pare simplu. Daca au mai multe conturi ar trebui sa fie blocati. Din pacate sunt tot mai multi trisori si metode din ce in ce mai sofisticate de a trisa. Nu doar pe serverul romanesc, ci pe toate serverele. Am venit pe serverul romanesc sperand ca aici, comunitatea de jucatori fiind mai mica, lucrurile sunt mai corecte. Desi inca nu ma pot pronunta daca este asa sau nu, ce am citit pe forumul extern pana acum ma face sa cred ca, din pacate, situatia nu este foarte diferita. Am si eu o nedumerire totusi: cam ce satisfactie poate sa simta un individ care obtine anumite rezultate in joc daca rezultatele respective se datoreaza unui bot sau utilizarii mai multor conturi? Rezultatele respective nu sunt semnificative pentru abilitatile lui ca jucator. Daca indivizii care recurg la asemenea tertipuri au impresia ca sunt jucatori valorosi doar pentru ca obtin rezultate spectaculoase trisand, atunci se autoamagesc. Din nefericire, de cele mai multe ori, actiunile unor astfel de indivizi au un impact negativ asupra celor care joaca cinstit. Si trebuie sa fiu de acord cu tine, din cauza trisorilor tot mai multi jucatori buni renunta pur si simplu. Pacat! Daca se continua asa, daca Innogames nu gaseste modalitati mai eficiente si mai rapide de identificare a trisorilor, grepolis o sa ajunga o competitie intre bot-uri sau intre cativa jucatori care controleaza mai multe conturi si nu pot fi depistati (ma rog, e posibil sa exagerez un pic aici...).

Pentru toti trisorii: Nu va mai pacaliti singuri! Daca trisati, nici nu va demonstrati valoarea si nici nu aveti ocazia sa experimentati cat de incitant si cat de palpitant poate fi acest joc atunci cand este jucat curat.
...bravo!!! frumos punctat...sunt o gramada care joaca tot la secunda si se dau mari jucatori si daca scot scriptul se trezesc in bezna...numai ca nu are cine sa-i pedepseasca
!!!!!
 

DeletedUser3391

Guest
@robbyn
ce inseamna trisor?
1. a utiliza scripturi care te ajuta la farmare, atacuri sprijin samd; - de acord, cu mentiunea sa fie banat permanent;
2. ai conexiune comuna cu un alt jucator si atacat/sprijiniti impreuna, va ajutati cu resurse si favoruri - este multicont - de acord
3. ai trei calculatoare, trei conexiuni diferite (de obicei inseamna trei abonamente diferite) trei ID-uri de joc diferite, practic doar tu esti unul singur (imposibil de verificat) - eu consider ca nu este multicont. Practic, daca analizezi fara partinire, poti considera ca este un utilizator si mai multi jucatori. Regulamentul iti spune:" Fiecarui jucător îi este permis să administreze un singur cont pe lume de joc." Apoi vine si face diferenta intre jucator si utilizator. Nu am vazut pus semnul = intre jucator si utilizator. Arata numai implicarea de timp, bani si resurse in acest joc.
Este de notorietate acea familie de pe Epsilon, sot sotie, aceeasi casa doar ca aveau tot ce tine de joc separat - cine iti putea garanta ca la un moment dat nu era sotul pe cele doua conturi sau sotia?

Cele de mai sus constituie doar exemple ipotetice si nu reprezinta o realitate!

@versace
din experienta mea, putini din jucatorii adevarati folosesc scripturi pentru atac si sprijin
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Punctul 1 - trisor fara indoiala
Punctul 2 - trisor fara indoiala
Punctul 3 - depinde. Daca un cont este favorizat si sprijinit cu celelalte doua conturi, atunci nu mi se pare corect. Iti dau un exemplu din lumea Helorus, serverul englezesc: unul dintre atacantii de top avea doua conturi absolut separate. Informatie 100% sigura pe care ne-a dat-o unul dintre liderii aliantei in care juca persoana respectiva. Mai mult, informatia am coroborat-o si cu perioadele in care persoana respectiva intra in mod de vacanta si care corespundeau 100% cu perioadele in care contul secundar intra in vacanta. Dar IP-urile celor doua conturi erau diferite motiv pentru care nu se putea aplica interdictie. Contul principal era folosit doar pentru atac, contul secundar doar pentru aparare. Ti se pare corect? Mie nu. Sa nu uitam ca, in cazul conexiunii comune, cei care impart aceeasi conexiune nu au voie sa se ajute. Cred ca aceasta interdictie are in vedere tocmai faptul ca daca ar fi lasati sa se ajute si-ar crea un avantaj nepermis. Cam de acelasi tip cu cel despre care am vorbit mai sus. E drept, potrivit regulilor Innogames interpretate ad literam cazul prezentat de mine nu reprezinta o incalcare a regulilor si de aici si imposibilitatea de a aplica interdictii. Pe de alta parte, nu crezi ca un jucator care procedeaza asa isi creeaza un avantaj major fata de ceilalti? Mie mi se pare ca da.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3391

Guest
permite-mi sa nu fiu de acord cu tine la punctul trei si anume:
- in Regulament exista o sanctiune tocmai pentru cazul descris de tine

Fair play - "Un jucător care foloseşte contul său numai pentru a ajuta şi împingeţi ceilalţi jucători va fi banat pentru încălcarea principiului multi-cont și comenzile ilegale.".

Recunosc ca traducerea Regulamentului lasa de dorit insa textul german este foarte clar.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Formularea respectivei reguli este defectuoasa. Evident, chiar si in cazul conturilor secundare, folosite pentru a sprijini expansiunea altui cont, exista cuceriri si crestere. Deci ma indoiesc sa existe un cont folosit doar pentru a ajuta si a "impinge" ceilalti jucatori si regula devine interpretabila si practic inaplicabila.
 

DeletedUser

Guest
permite-mi sa nu fiu de acord cu tine la punctul trei si anume:
- in Regulament exista o sanctiune tocmai pentru cazul descris de tine

Fair play - "Un jucător care foloseşte contul său numai pentru a ajuta şi împingeţi ceilalţi jucători va fi banat pentru încălcarea principiului multi-cont și comenzile ilegale.".

Recunosc ca traducerea Regulamentului lasa de dorit insa textul german este foarte clar.

Agru,esti deacord cu mine asupra faptului ca exista conturi de "sprijin" in dezvoltare?
Eu unul nu am auzit vreodata de vre-o pedeapsa aplicata unei astfel de infractiuni!
Cele 2 conturi erau sot si sotie dar nu in aceasi casa(mereu),ca sa nu zic tara:),nu se sprijineau si nici nu atacau acelasi rival:),si crede-ma, eu am jucat cu ei :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3391

Guest
Agru,esti deacord cu mine asupra faptului ca exista conturi de "sprijin" in dezvoltare?

Am colegi care isi asuma rolul de a ajuta la cresterea altor colegi. Dau resurse si sprijin. Nu ataca. Nu vad nimic rau in asta. Daca te referi la conturi suplimentare...atata timp cat totul e diferit - nu vad o problema.


Cele 2 conturi erau sot si sotie dar nu in aceasi casa(mereu),ca sa nu zic tara:),nu se sprijineau si nici nu atacau acelasi rival:),si crede-ma, eu am jucat cu ei :)

Postul meu nu se refera la yoveron si sotia, ei aveau conexiune comuna!
 
Ultima editare de un moderator:
Sus